İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Karagöz, 2 saat önce yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun hocam. Bir gün gelecek kafalarını duvarlara vuracaklar buradakiler buna sebep oldukları için. Doktoramı, pasaportumu alayım yazlık sarayı üzerime yapsalar durmam buralarda.

Yolunuz açık olsun inşaallah umduğunuzu bulursunuz. Gençler gitsin derim ben de isterdim ancak ne dil var ne de para. Yaş ta 40 ın üstü 2 de çocuk zor olur yabancı memleketlerde. Meslekte yok. 

Dili olan biraz parası olan iyi kötü oralarda bir tanıdığı olan durmasın buralarda gitsin derim. Sonuçta artık mimliyiz. İlerde çocuklarda mimli sittin sene silinmez bu iftira.

• Beğeni 1
  • Üzülme 1
  • Onaylama 1

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eleybe, 19 dakika önce yazdı:

Konu dışı:

merhaba kaderdaslarim maalesef bu illet hastalık bizi de buldu dün pozitif olduğumu öğrendim çocuk şükür grip gibi geçiyor çok kötü değilim simdilik 2 doz asiliyim. Kaç gün sürüyor acaba hastalık bugün 4. Günüm. 

Dualarınızi beklerim?

Geçmiş olsun. Rabbim şifa versin. Bağışıklığı kuvvetlendirici besinler tüketin limonlu su için. Suyu bol için. Demektir ki aşı da çok koruyucu olmuyor.. Moralinizi yüksek tutun. Covid değil de grip gibiyim diye düşünün. Bir meşguliyetiniz yoksa komedi filmleri izleyin. Ilık duş alın. Bol uyku ve dinlenme ile atlatırsınız. Rabbim tez zamanda şifa versin.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 7 saat önce yazdı:

Aleyhimize olan bütün içtihatları da kullanıyorlar maşallah.

Musa hocam, sizi alıntıladım ama sorum genele.

Diyelim ki işten çıkarılmasaydınız alacağınız maaş bugüne kadar ortalama 8 bin. Ama bu süreçte her ay ortalama 4 bin liraya çalışmışsınız. İşe döndüğünüzde her ay için ortalama 4 bin lira daha mı veriyor? Yoksa çalışılan ay sayısı üzerinden alıp, hiç mi para vermiyor? Bari ilki olur diye umuyorum.

Eğer ilki ise, şöyle daha da beyin yakan bir durum çıkabilir. Diyelim ki işten çıkarılmasaydınız alacağınız maaş bugüne kadar ortalama 8 bin. Ama bu süreçte, oldu ya, her ay ortalama 10 bin liraya çalışmışsınız. İşe döndüğünüzde her ay için siz bize 2 bin lira ödeyeceksiniz demesinler??

İşlem oldukça saçma hocam....

Süreç şöyle işliyor ..siz 2016 Eylül'de ihraç edildiniz maaş 3500 kademe terfi 5/3 Eylül 2021 de iade edildiniz. Aynı kademe terfi üzerinden maaş hesaplaması yapıyor mutemet.sonra SGK li çalışma varsa ney ücretleri topluyor örnek 3 sene çalıştınız 3000 TL maaşla ..toplu maaş 250 bin tuttu 3 yılın SGK li tutarı mahsup ediyir size öyle ödeme yapıyor ...108 bin TL kesip kalanı ödüyor..derseniz ben özelde 5 bine çalıştım arada 1.500 TL var devlete borçlu muyum hayır bu durumda hiç para alamıyorsunuz..bir nevi özelde bedavaya çalışmış oluyorsunuz.bu arada SGK ya başvurup adınıza yatan özelde sigorta keseneklerininin yüzde 14 Luk tutarını alıyorsunuz... 

elaf, 34 dakika önce yazdı:

Yolunuz açık olsun inşaallah umduğunuzu bulursunuz. Gençler gitsin derim ben de isterdim ancak ne dil var ne de para. Yaş ta 40 ın üstü 2 de çocuk zor olur yabancı memleketlerde. Meslekte yok. 

Dili olan biraz parası olan iyi kötü oralarda bir tanıdığı olan durmasın buralarda gitsin derim. Sonuçta artık mimliyiz. İlerde çocuklarda mimli sittin sene silinmez bu iftira.

Aynen hocam gerçi ilk yıllarda ülkeden çıkanlar şimdi oturum çalışma aldılar hatta ise girdiler...ilk zamanlar biz olayın vehametini anlayamadık.surec uzamaz bir yıla çözülür iade edilir biz suç islemedik ki dedik..ama öyle olmadı ..hala gözaltı tutuklama vs 

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 2

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
scienceindex, 3 saat önce yazdı:

KONU DIŞI: arkadaşlar yurtdışına taşındım ve dünyada rankinglrri 300-350 arası olan bir üniversitede işe başladım.. TR’deki kıytırık üniversiteler kıymetimizi bilmedi.. darısı ve daha iyisi sizlerin olsun.. selamlar

Hayırlı olsun hocam çok sevindim

Mustafa TAŞ, 10 saat önce yazdı:

Cevabınız için teşekkür ederim. Peki mahkemeden sonuç alınabiliyor mu.

Bu forumda da başvuran arkadaşlar vardı ne hikmetse artık foruma uğramıyor... çeşitli avukatlar olumsuz olacağı yönünde

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ali hocam bu hafta sizde de karar göremedik 

672 inceleme dvm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
scienceindex, 4 saat önce yazdı:

KONU DIŞI: arkadaşlar yurtdışına taşındım ve dünyada rankinglrri 300-350 arası olan bir üniversitede işe başladım.. TR’deki kıytırık üniversiteler kıymetimizi bilmedi.. darısı ve daha iyisi sizlerin olsun.. selamlar

Hayırlı olsun Hocam. İnşallah mutlu huzurlu bir hayatınız olur. Gitme süreciniz hakkında Bilgi verebilir misiniz? Başvuru vs

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese hayırlı günler dilerim.Komisyonda tahmini 8000 civarı ihraç dosyasi kaldi bu dosyaların büyük bölümü kabul 5-6 bin diye düşünüyorum şimdiye kadar red ağırlıklı olan komisyon red konusunda sıkışmış durumda diyeceksiniz ki şimdi istese red verecek bir sebep bulur ama iş öyle değil referans vs. Meselesi var.Yani komisyon işin içinden çıkması ićin kabul fazla verip red az vermesi gerekiyor bu da şimdiye kadarki uygulamalarına ters olduğundan bence bu sıkışmak an bir iade khksi ile çıkacaklar 3-4 bin KHK ile iade edecekler daha önce komisyon çalışırken yaptılar iade ettiklerini komisyonun kabul oranına bile yansitmadilar ekimin ikinci yarısında bi KHK çıkar diye tahmin ediyorum. Cumhurbaşkanının Kılıçdaroğlu'na KHK ile verdiği cevap zaten bunu bir nebze hissettiriyor.şu anda kimse geneli düzenleme beklemesin o iş en erken 2-3 sene sonrra olabilir iktidar değişir vs. ..

Güncelleme • • Nasip

672 Diyanet Beraat istinafta komisyon incelemede 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@elaf Hocam ben red kararını 27 Ağustos da gördüm. Hala sonuç gelmedi. Bunların ne yaptığı belli değil, göreli bir ay oldu yahu. Sizce ne yapmalıyım bilen varsa cevap yazarsa sevinirim.

686 KHK - inceleme devam - 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...