İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

İkm675, 3 saat önce yazdı:

Herkese iyi günler sessiz takipçilerdendim buzamana ladar ben sizlere birşey danışmak istiyorum  adalet bakanlığı 675 KHK ile ihracım tek kriterim albatros b4 diye kodlanmışım ama o kodunda açılımı yok takipszilik kararım var ve komisyonda dosyam incelemede  artık bunaldım düşünmekten korkuyorum kanser olucam diye diyorlarki referans olmadan kimse dönemiyor kendimi akıntıya sürüklenmiş sonu uçurum olan şelaleye gider gibi hissediyorum sizce bu durum doğrumudur ??? İlla bi referansmı adammı bulmamız lazım adalet bakanlığından referanssız dönen yokmu ??

Benimde albatros 4 

701 KHK takipsizlik aldık

10 ay önce olumlu kurum görüşü alindi

İnceleme devam

ne zaman sıra gelcek bekliyoruz

Aaaaa

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Eskisi gibi anket yapsak aramızda, neredeyse her KHK'dan 1er 2şer kişi kaldı ? bir bitmedi incelemelerimiz

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Beytullah Özkan, 39 dakika önce yazdı:

Benimde albatros 4 

701 KHK takipsizlik aldık

10 ay önce olumlu kurum görüşü alindi

İnceleme devam

ne zaman sıra gelcek bekliyoruz

Bende 675 kurum görüşü benimde 10 oldu. Hakkınız da başka dosya varmiydi acaba açık herhangi bir dosya. 

Bahtsız Bedevi 675

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hiç iade yok mu 

672 inceleme dvm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Umitvar hiç karar yok mu ?diye değiştirelim hocam sanki bu hafta karar cikmamis gibi 

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ozan Aysu, Bir saat önce yazdı:

Bende 675 kurum görüşü benimde 10 oldu. Hakkınız da başka dosya varmiydi acaba açık herhangi bir dosya. 

Hakkımda açık dosya yok hocam

Aaaaa

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Beytullah Özkan, 34 dakika önce yazdı:

Hakkımda açık dosya yok hocam

Şu Allah'ın işine bak. İkimizde 701 liyiz. Ben 13. İstinaftayım sen komisyondasin. Hayra yoralım inşallah.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 15 dakika önce yazdı:

Şu Allah'ın işine bak. İkimizde 701 liyiz. Ben 13. İstinaftayım sen komisyondasin. Hayra yoralım inşallah.

En son bakacaklar hocam herhalde bana 

Siz baya yol almışsiniz

Aaaaa

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hüdayi, 11 saat önce yazdı:

@altuğ bey, AYM nin irtibat ve iltisak konusunda ne dediğini anlamak şu aşamada mümkün değil.  

Kararda ' iltisaklı kavramı kavuşan, bitişen, birleşen; irtibatlı kavramı ise bağlantılı anlamına gelmektedir. Anılan ibareler genel kavram niteliğinde olmakla birlikte hukuki niteliği ve objektif anlamı yargı içtihatlarıyla belirlenebilecek durumda olup bu kavramlar kategorik olarak belirsiz ve öngörülemez nitelikte değildir.'

Türk hukuku anglo sakson hukuku değilki  cezalandırmaya , hukuki yaptırıma konu olan kavramların niteliği ve anlamı içtihat ile belirlensin.

Öte yandan son yayınlanan karar  da en önemli husus bence MGK kurulu ifadesidir.

Muhtemelen gündeme gelecek tüm dosyalarda da bu kısım iptal edilecektir.

Tek kriter için iade kararı veriyor saptaması da uygulama ile örtüşmüyor. Hiç kriteri olmayıp da red alanlar var. Kanaat şeklinde...

Hayırlısı olsun diyelim ve bekleyelim. Önce iltisak irtibat gibi kimin ne olduğunu bilmediği kavramı ,Ankara BİM  “bir çıkar ilişkisi, dünyevi/uhrevi faydalar umma” şeklinde de tanımlamıştı. bazı mahkemeler daha sonra somut bilgi ve belgelere dayanmayan tespitlerin örgüt ile iltisak ve irtibatı olduğu kapsamında değerlendirilemeyeceği yolunda kararlar aldı.

Hukuki belirlilik ve güvenlik ilkesine açıkça aykırı olan ve şu an idari yaptırımların kaynağı gösterilen bu ifadeler muhtemelen Danıştay İBKK ile bir yola evrilecektir. Tabi bu arada AİHM nin bu konudaki kararları da belirleyici olacaktır.

Muhabbetle

KOSKOCAMAN YÜKSEK MAHKEMENİN VERDİĞİ KARARA BAK. 

Kanunilik ilkesi gereği, suç sadece kanunla tanımlanabilir. “İltisak ve irtibat” suç ise, bu suçlar sadece kanunla (yasama organının işlemi ile) tanımlanabilir. Örneğin, “hırsızlık” suçunun ne anlama geldiği ve unsurları TCK’da açıkça tanımlanmıştır. “Yağma suçu” da aynı şekilde kanunda (TCK) tanımlanmış ve “hırsızlık suçundan” farkları açıkça belirtilmiştir. Yürütme, idare ve hatta yargı organlarının suç ve ceza koyma yetkisi yoktur. Suçun tanımı, neyin suç neyin suç olmadığı yargı organlarının takdirine veya keyfine bırakılamaz. Somut olayda ceza hukuku anlamında bir suç ve ceza bulunduğu dikkatlerden kaçmamalıdır. Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 2. Maddesi uyarınca, kanunun (önceden) açıkça suç saymadığı bir fiil için kimseye ceza verilemez. Kanunda yazılı cezalardan başka bir cezaya hükmolunamaz. Yürütme organının (idarenin) düzenleyici işlemleriyle suç ve ceza konulamaz; kanunların suç ve ceza içeren hükümlerinin uygulanmasında kıyas yapılamaz. Suç ve ceza içeren hükümler kıyasa yol açacak biçimde geniş yorumlanamaz. Tüm bu nedenlerle, suçun tanımının kanunda önceden açıkça belirtilmiş olması gerekir. Somut olayda yürütme erki tarafından konulmuş bir suç ve ceza bulunmakta olup, bu cezanın geçmişe dönük olarak uygulandığı da dikkate alındığında, sadece bu nedenle dahi kanunsuz suç ve ceza olmaz (suç ve cezaların geçmişe yürümezliği) ilkesi ihlal edilmiştir. Anayasanın 38 § 1 hükmü uyarınca, “kimse işlendiği zaman yürürlükte bulunan kanunun suç saymadığı bir fiilden dolayı cezalandırılamaz”. 

• Beğeni 4
  • Onaylama 1

VardırBirHayr

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon bazı haftalarda karar alıyor bazı haftalarda ise aldığı kararları sisteme yüklüyor bu hafta mutlaka aldığı kararlar vardır ancak sistemde görülmesi önümüzdeki hafta olabilir zaten açıklama da bekleniyor 4 aydır sayısal veriler ile ilgili resmi açıklama gelmedi hele bu dönem KHK konusunun öne çıktığı bir zamanda komisyondan bir açıklama gelmemesi düşünülemez bekleyen dosyalar ağırlıklı olarak makbul olmayan kamu personelleri ile durumu anlaşılamayan karar veremedikleri kişilere ilişkindir yani bir nevi fifty fifty durumu o halde kabul de yari yarıya düşünebilir yani ben kalanlarda en az 4-5 bin iade bekliyorum mantıken. 

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...