İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Aklima, 17 dakika önce yazdı:

Gelecek. Yaşarsak kulaklarımızla duyup gözümüzle göreceğiz.

Yalnız karar şu anda direk olarak kişileri bağlamıyor. Kişilerce verilen zarar idarece ödenmekte ancak idarenin bu zararı sorumlusuna rücu ittirmesi kişilere zırh verilmesi nedeniyle engellenmekte şeklinde. Memur konumundakilere bu tür bir zırh verilemeyeceğinden ve herkesin hukuktan yana olması gerektiğinden üstü kapalı bahsederken diğer taraftan günümüz ve siyasetçilerimiz açısından bakacak olursak gelecek dönemlerde "idare" makamlarında oturacakların eline sopa veriyor diyebiliriz.

Teşekkürler açıklamalarınız için.

701 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bugün AYM nin 7080 sayılı yasanın 2. md. ve ekli 4 listenin iptal davası görüşmesi var.  @Aklima hocam sizce bişey çıkma ihtimali var mıdır, düşünceleriniz nelerdir?

Güncelleme • • Mutaf

679 KHK - Beraat - İnceleme devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar, bugün karar sonucu ulaştı banka ve sendika yzıyor red sebebi ve İstanbul cumhuriyet başsavcılığı tarafından propaganda yapma sebebi ile soruşturma olduğu yazıyor. Acaba bu soruşturma herkeste mi yazıyor? 5 senedir bu konuyla ilgili bir şeye rastlamamıştım açıkçası ürktüm neyin nesi diye. 

672 İNCELEME DEVAM EDİYOR

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eylul14, 16 dakika önce yazdı:

Merhabalar, bugün karar sonucu ulaştı banka ve sendika yzıyor red sebebi ve İstanbul cumhuriyet başsavcılığı tarafından propaganda yapma sebebi ile soruşturma olduğu yazıyor. Acaba bu soruşturma herkeste mi yazıyor? 5 senedir bu konuyla ilgili bir şeye rastlamamıştım açıkçası ürktüm neyin nesi diye. 

Geçmiş olsun. Sakıncası yoksa karar sayısı ve tarihini (gün/ay) paylaşabilir misiniz?

692-MSB—KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sibemol, 4 dakika önce yazdı:

Geçmiş olsun. Sakıncası yoksa karar sayısı ve tarihini (gün/ay) paylaşabilir misiniz?

Babama vekalet verdim MEB den elden aldı. Fotoğraf yollamış ama net değil. Bilgi veremiyorum o yüzden. Karar temmuzda verilmişti. 

672 İNCELEME DEVAM EDİYOR

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Umutlu, 5 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun @Felsefeci hocam işiniz gücünüz rast gitsin Allah yolunuzu bahtınızı kısmetinizi açık etsin 

Çok teşekkür ederim hocam. Amin. Çok sağolun 

686-Eğitim-Sen-incelemeye devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Felsefeci, 6 saat önce yazdı:

KHK lılar olarak birleşip Adana da psikoloji ofisimizi açtık arkadaşlar. Bir hekim ve aile danışmanı, bir uzman psikolog ve ben psikoloji bilim uzmanı ve psikoterapist olarak Adana da olup kendileri veya çocukları ile ilgili psikolojik sorun yaşayan KHK lı arkadaşlara destek vermek bizi mutlu edecektir. Ayrıca nefesbireyseldanismanlikterapi adlı instagram sayfamızdan bana ulaşabilmeniz mümkün. Herkese öncelikle bedensel ve duygusal sağlıklar diliyorum

Hayırlı olsun hocam bizde mersindeyiz Adana'ya geldiğimizde çayınızı içelim inşallah

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

yasadıklarımı halktv haberleştirdi...

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

679'lu polis..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Musa Erkmen, 2 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun hocam bizde mersindeyiz Adana'ya geldiğimizde çayınızı içelim inşallah

Çok memnun olurum hocam. Dosta düşmana karşı bir arada olmak en büyük gücümüz ve mutluluğumuz

686-Eğitim-Sen-incelemeye devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 7 saat önce yazdı:

Gelecek. Yaşarsak kulaklarımızla duyup gözümüzle göreceğiz.

Yalnız karar şu anda direk olarak kişileri bağlamıyor. Kişilerce verilen zarar idarece ödenmekte ancak idarenin bu zararı sorumlusuna rücu ittirmesi kişilere zırh verilmesi nedeniyle engellenmekte şeklinde. Memur konumundakilere bu tür bir zırh verilemeyeceğinden ve herkesin hukuktan yana olması gerektiğinden üstü kapalı bahsederken diğer taraftan günümüz ve siyasetçilerimiz açısından bakacak olursak gelecek dönemlerde "idare" makamlarında oturacakların eline sopa veriyor diyebiliriz.

Kararı okudum ben de. Resmen cımbız ile kelime seçmelerine rağmen yine de önemli bir karar.

Mesela cezai sorumluluğu, daha önce verilen bir karara istinaden, iptal etmemişler. Ayrıca MGKca kelimesi çıkarılmış. Bunun etkisini henüz tam analiz edemedim. 

Hukuka yaklaşıyorlar. Yine de 3 adet üye muhalefet şerhini koymuş burada. Hukuki gerekçeleri yok ama taraf belli etmişler. 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...