İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Bla Bla Bla, 44 dakika önce yazdı:

Bir davacı vekili tarafından Yargıtay'ın örgüt üyeliği suçlaması hakkında verdiği bazı emsal kararlardan yola çıkarak iltisak kavramı şöyle açıklanmış:

Yargıtay 16. Ceza Dairesinin Esas No:2015/3, Karar No:2017/3 sayılı kararı ile FETÖ/PDY terör örgütüne üyelik ile bu örgütle irtibat veya iltisakın ne şekilde olacağının ayrımı yapılmıştır. Karara göre örgütün kendi kurduğu hiyerarşik kat tabakalarının ilk ikisinde bulunanların örgüte üye olmadığı belirtilmiştir. Yargıtay bu iki katmandakilerin örgüte sempati duyduğunu belirtmekte ve dolayısıyla iltisak boyutunun bu şekilde olduğunu belirtmektedir. Nitekim bir başka içtihadında da "...sanığın, hükme esas alınan ikrarı ve HTS kayıt içeriğine göre... İlçe Tarım Müdürlüğü'nde ziraat mühendisi olarak görev yaptığı dönemde, örgütün ilçe imamı olduğu iddia edilen ve örgütün ilçe yapılanması içerisinde görevli oldukları iddiasıyla haklarında soruşturma yürütülen şahıslarla telefonla görüşmek suretiyle irtibat içinde olmak, çoğunluğu kamuoyu nezdinde örgütün gerçek yüzünü ortaya koyan, hukuki kılıflarla kamu görevlileri ve sivil şahıslara yönelik bir kısım operasyonlara başladığı 2013 yılı öncesinde olmak üzere birkaç kez de bu tarihten sonra örgütün dini sohbet toplantılarına katılmak, örgüt tarafından çıkarılan gazetelere gerçek ismiyle abone olmak ve çocuğunu örgüte müzahir olması nedeniyle kapatılan... isimli okula göndermekten ibaret eylemlerinin, sanığın konum ve kişisel özellikleri de nazara alındığında sempati ve iltisak boyutunu aşan, örgüt üyesi olduğunu ispat etmeye yeterli örgütsel faaliyetler kapsamında değerlendirilemeyeceği gözetilerek..." şeklinde içtihatta bulunmuştur.

Yargıtay içtihatları ile Yargıtay 16. Ceza Dairesinin Esas No:2015/3, Karar No:2017/3 sayılı kararı ile bir bütün olarak değerlendirildiğinde iltisakın ne şekilde olabileceği açıkça zikredilmiştir. Buna göre, örgüte üye olmamakla birlikte iltisaklı veya irtibatlı kabul edilebilmek için; süreklilik arz edecek şekilde örgüte iman veya gönül bağı ile bağlı olmak, fiili ve maddi destek sağlamak, örgütün hiyerarşik yapısına dahil olmayıp bilinçli veya bilinçsiz hizmet ettirilen kimse olmak, okul, dershane, yurt, banka, gazete, vakıf ve kurum görevlilerinden olup, örgütün dini sohbet toplantılarına katılmak, örgüt tarafından çıkarılan gazetelere abone olmak veya yayınlarını takip etmek, örgüte müzahir okula gitmek veya çocuklarını göndermek, sendikasına üye olmak, işyerlerinde işçi olarak çalışmak ve benzeri türden bulgulara rastlanılması gerekmektedir. 

T.C. Yargıtay Başkanlığı - 16. Ceza Dairesi
Esas No.: 2015/3
Karar No.: 2017/3
Karar tarihi: 24.04.2017

138 sayfa oku oku bitmez, iltisakı  tarattım 1 tane bile bulmadı. süreklilik arz edecek olması zaten üyeliktir. 

VardırBirHayr

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ilhami bulut, 2 saat önce yazdı:

Gökhan özbek son bir kaç yıldır yılın bu mevsiminde böyle asparagas haberler yapar ve bugüne kadar KHK lılar konusunda her ne kadar iyi niyetĺi olsada hiçbir öngörüsü tutmadı bu da tutmaz zira iktidarın ocak ayından sonrası için gaz alma mahiyetinde 10 bin civarı iade yapacağından falan bahsetmiş yahu arkadaş neye göre 10 bin belirleyecekler 100 bin civarı takipsizlik alan beraat eden vs var e bunlar arasından noter huzurunda kura mi çekecekler bu 10 bini belirlemek için o yüzden bu iddia bu güne kadar ki en ciddiyetsiz ve mesnetsiz mantıksız bir haber yada duyum olmuş daha da komiği buna MHP ön ayak olacakmış falan filan.. ben size şunu söyleyeyim olmazda yine velev ki diyelim AKP kalkıp da KHK lılarin iadesine yonelik çalışma yapsın buna ilk itiraz MHP de gelir MHP o derece KHK lı düşmanı bir partidir zaten infaz düzenlemesinin siyasi suçluları yani KHK lıları kapsamamasida MHP nin isteği ve ısrarı ile oldu dolayısıyla MHP, AKP den daha, şedit bir partidir bu mevzuda o yüzden neresinden baksan sallama ve asılsız bir haber gökhan bey KHK lıların sempatisi ve ilgisini canli tutmak için arada böyle şeyler söyler heyecan yaptırır kanalına merak uyandırır abonelik izlenme vs ama son kertede bu meyandaki haber ve duyumları malalesef hep boş çıkar 

Üstat 100 bin civarında beraat ve takipsizlik alan yok. Geçenlerde bünyamin güler gazetecinin programında da bir hukukçu, 20-30 bin civarında beraat ve takipsizlik alan var demişti. 100 bin ile ilgili kaynak var mı?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 6 saat önce yazdı:

Üstat 100 bin civarında beraat ve takipsizlik alan yok. Geçenlerde bünyamin güler gazetecinin programında da bir hukukçu, 20-30 bin civarında beraat ve takipsizlik alan var demişti. 100 bin ile ilgili kaynak var mı?

1-) Beraat Takipsizlik alanların sayısı (2 sene önce Bülent Arınç'ın çıkışlarında konuşuluyordu) 30 bin civarı idi.

2-) Gökhan Özbek'in yayınını dinledim. Komisyonda karar verilmemiş 18 bin kişi arasından 10 bin iade olacak gibi bir şey söyledi.

Ben bu iadelerin, muhalefetin iktidar olmasından sonra olacağını düşünüyorum. Allah bu iki partiye de (akepemehepe) bunu nasip etmez inş.

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

@Badi Ekrem Komisyonda kalan dosya sayısı 7880

kurum kuruluş dosyalarını düşersek 7 bin dosya kaldı

Güncelleme • • Ali Haydar
  • Beğeni 3
  • Teşekkür 1

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon neredeyse 5 ay olacak genel durum hakkında açıklama yapmadı. Hepten vurdumduymazlığa mı geliyorlar yoksa başka bir durum mu var anlaşılması mümkün değil. 

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ali hocam nereden aldiniz bu bilgiyi 

Arkadaslar  komisyinu arayalım lütfen,muhakkak iletiliyor baskana 

672 inceleme dvm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 8 saat önce yazdı:

Var geçenlerde KHK platformları sözcüsü münir korkmaz katıldığı bir tv programında 

1) beraat eden KHK lılar

2) takipsizlik alan KHK lılar

3) bu güne kadar haklarında harhangi  bir işlem tesis edilmemiş KHK lılar 

Bunların toplamı 106 bin civarında dedi linki bulursam paylaşırım ki bu rakamlar tutarlı bu sonuçlara göre demekki yine uyduruk gerekçelerle haklarında hüküm verilenlerin sayısı 20 bin küsur oluyor şimdi cezaevleri dolu diyeceksiniz evet ama bunda kapatılan cemaat kurumlarında çalışan kişiler ağırlıklı yekun tutuyor 

Zaten iktidarın bu konuda zaman zaman kendisini mecbur ve sıkışmış hissederek hiç olmazsa ceza almayanlari iade edelim diye düşünündüklerinde bu tabloya bakıp vazgeçtiklerini düşünüyorum düşünün bu hukuksuz oyalama komisyonu bile şu ana kadar 15 bin kişiyi iade etti rakam öyle 20-30 bin olsa istemeseler de mecburen bunları iade ederlerdi 

Badi ekrem de gökhan özbek'in bu 10 bin kişiden kasdinin komisyondaki kişiler olabileceğini yazmış iyide komisyonda zaten kalmış 7 bin küsur dosya haliyle nereden baksan gökhan özbek'in bu açıklamaları tamamen mesnetsiz ilgi alaka reyting uyandırma maksatlı fason bir kulis yada uydurma haberdir 

AKP ve MHP bırakın işe iadeyi korona döneminde hapislerde ölen zavallı insanları bile infaz düzenlemesine almayarak ölüme mahkum etti bu faşist yönetimden böyle bir adım beklemek fazlasiyla naiflik saflik yada caresizlik demektir inşaallah adam gibi bir seçim olur muhalefet adam gibi bir aday çıkarır da bu faşist iktidardan kurtulup bu çukurdan hep beraber çıkarız 

• Beğeni 2
  • Onaylama 4

672 KHK öğretmen 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Niksiz, 12 saat önce yazdı:

Gökhan Özbek twetterda, muhalefetin KHK'lıları yoğun bir şekilde gündeme almasına karşın sarayın ve  AKP'nin KHK'lılarla ilgili bir çalışma yaptığını yazmış. Göstermelik olarak az sayıda KHK'lının iade edilecegini söylüyor ( onun tahmini 10bin civarı). 

https://twitter.com/gokhanozbek/status/1450180631036575754?t=KdXQJHInRl3r6eSytiAwdg&s=19

Gökhan Özbek insanların ümitleri üzerinden rant devşiren biridir. Prim vermeyelim lütfen. Zamanında burada bu türden boş ümitlere inanmayın dediğimizde lince uğradık. Sanki insanlara ümitsizlik empoze ediyormuşuz gibi saçma-sapan bir algıyla karşılaşmıştık maalesef.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

OHAL Komisyonu karar sayıları:

2018.....50300

2019.............

13.12.2019..........47622

30.12.2019...........49922

2020+2021..................

26.08.2021.....18822

31.08.2021......189xx

02.09.2021.....18970

22.09.2021.....19453

28.09.2021.....19571

Sibemol, Şimdi yazdı:

OHAL Komisyonu karar sayıları:

2018.....50300

2019.............

13.12.2019..........47622

30.12.2019...........49922

2020+2021..................

26.08.2021.....18822

31.08.2021......189xx

02.09.2021.....18970

22.09.2021.....19453

28.09.2021.....19571 son karar bilgisi

692-MSB—KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...