İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Bilinmeyen34, 11.09.2020 - 21:02 yazdı:

KONU İÇİ Arkadaşlar uzun zamandır duyum veren olmadı. Bende uzun uğraşlar sonucunda duyum aldım. 

Dün bir astrolog ile görüşme gerçekleştirdim. Kendisine görev ile ilgili ne zaman dönebilirim diye sordum. Haritalara baktı oraya buraya düşünceler derken ciddi ciddi şeyler söyledi. Şubat ayından sonra sadece sizin için değil tüm bu şekilde mağdurlar için yasa olabilir veya başka bir düzenleme çıkacak dedi. Ama detayı nedir bilemiyorum bir nüans var dedi sanki göreve dönüş değil de tazminat olabilir verilecek bir de özlük haklarınız SGK şerhi kaldırılabilir dedi. 

Edit : Adamın olaylardan hiç haberi yok bu kadar detay vermesi ve konuşması çok ilginç geldi. 

Şaka değildir. ???

hocam bende geçen gün kız arkadaşımın ısrarı üzerine fal baktırdım inanmam ama iş olsun diye, kadın neye elini atsan kuruyor dedi, çok büyük sıkıntıların var uyuyamıyorsun dedi.  Bende tabi kadın böyle söyleyince dayanamadım durumu anlattım, dedi senin ihraç olmana silahlı biri sebep olmuş ama çok yakın zamanda geri döneceksin dedi, uzun zaman da değil yakın zamanda dedi. Artık çıkar mı çıkmaz mı bilmiyorum ama umarım çıkar. Komisyon incelemesi devam. ? 

• Kahkaha 3
  • Şaşırma 1

679 - Adalet Bakanlığı, Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MSA, 26 dakika önce yazdı:

Tweetin altındaki yorumlara baktım da nasıl memur olmuşlar/ nasıl memurluk yapmışlar hayret ettim.

Bu hesaba göre 2020/2 karar sayısı olsa kalan dosya 1 mi olacaktı? Yazık gerçekten.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 29 dakika önce yazdı:

Tweetin altındaki yorumlara baktım da nasıl memur olmuşlar/ nasıl memurluk yapmışlar hayret ettim.

Bu hesaba göre 2020/2 karar sayısı olsa kalan dosya 1 mi olacaktı? Yazık gerçekten.

İnsanlar adli dosya numaralarını tam anlamlandıramıyor. Belki de “nasıl memur olmuşlar” dediğiniz kişiler sizden tahsillidir. Önyargılı olmayın bence.

Güncelleme • • Berkan
  • Beğeni 2
  • Onaylama 2

672-sendika-KYOK 2018 Temmuz 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Berkan, 16 dakika önce yazdı:

İnsanlar adli dosya numaralarını tam anlamlandıramıyor. Belki de “nasıl memur olmuşlar” dediğiniz kişiler sizden tahsillidir. Önyargılı olmayın bence.

En son ihraç olan benim 701 sayılı KHK ile ve üzerinden 26 ay geçti. Bu sürede bunu bile bilemeyenlere şaşırdım ve benden tahsilli ise bu daha ilginç?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 10 dakika önce yazdı:

En son ihraç olan benim 701 sayılı KHK ile ve üzerinden 26 ay geçti. Bu sürede bunu bile bilemeyenlere şaşırdım ve benden tahsilli ise bu daha ilginç?

Ömer bey siz adalet bakanlığı çalısanısınız sanırım. Adli konularda elbette bir öğretmenden bir akademisyenden bir sağlıkçıdan bilgili oldugunuz kesin. Ben ODTÜ matematik  Mezunu bir öğretmenim matematikçi olmama rağmen ben bile çözemiyorum bazı şeyleri, bu karar hiyerarşisini. Bu insanlar adliye kapısından hayatı boyunca geçmemiş dilekçe nedir Adliye nedir bilmeyen insanlar. Mesela her yıl karar numaraları sıfırlanıyormuş yeni öğrendim bunu bilmeyenler var. Olay toplama/çıkarma olayı değil yani kafalar karışık?

• Beğeni 6
  • Onaylama 3

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Sayın @MSAbenim dikkatimi de, 21 Temmuz / 10864 olarak duyurduğunuz karar çekti. 18 Ağustos'ta 10724 ü sehven mi yazdınız acaba? 11724 olabilir mi? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Virginia Woolf, 27 dakika önce yazdı:

Sayın @MSAbenim dikkatimi de, 21 Temmuz / 10864 olarak duyurduğunuz karar çekti. 18 Ağustos'ta 10724 ü sehven mi yazdınız acaba? 11724 olabilir mi? 

İlgili kararı düzelttim sehven yanlış bildirilmişti. Birkaç takipçi daha uyarmıştı sağolsun. Son kararlar:

• Karar Tarihi: 14 Temmuz 2020 Karar No : 2020/10011
  • Karar Tarihi: 11 Ağustos 2020 Karar No : 2020/10594
  • Karar Tarihi: 18 Ağustos 2020 Karar No : 2020/10724
  • Beğeni 2
  • Teşekkür 3

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 13 dakika önce yazdı:

İlgili kararı düzelttim sehven yanlış bildirilmişti. Birkaç takipçi daha uyarmıştı sağolsun. Son kararlar:

• Karar Tarihi: 14 Temmuz 2020 Karar No : 2020/10011
  • Karar Tarihi: 11 Ağustos 2020 Karar No : 2020/10594
  • Karar Tarihi: 18 Ağustos 2020 Karar No : 2020/10724

Aylık 500 dosya inceliyorlar. Bu durumda eylül sonu ekim başı yapılacak açıklamada kalan dosya 17 bin olarak güncellenir. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Berkan eylül ayında biraz hareket olsa 16 binin altına da inerler yoksa tepki çeker 3 ayda 1200 dosya ama 2400 3 ayda pandemi ankara nın durumu bayram yaz tatili vs. arada kaynar gider bakalım 3 hafta sonra 2 ekim de açıklama gelebilir.

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...