İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Leviathan, 1 saat önce yazdı:

KONU DIŞI (ama önemli)

Yine internette ilginç bir yazıyla karsilastim. ABD'li iki doktora atıfta bulunarak, Serdar Turgut maske takmanın sadece koronanin bireyden bireye geçmesini engellemedigini, maske takarken korona kapanlarin hastalığı normalden daha hafif, hatta asemptomatik atlattığını dile getirmiş (Ancak, Sn. Turgut bu durumun nedenini aciklamamis.). Bunun üzerine, sozkonusu iddia ile ilgili detayları arastirdim, bu çalışmayi yapan doktorlar maske sayesinde kişinin aşı olmuş gibi (inoculum) virüsün küçük bir dozunu vücuduna aldigini ve böylece asi olmuş gibi hastalığı hafif geçirdiğini ileri sürmus (Bilimsel makale Journal of General Internal Medicine'da yayınlanmış yani asparagas bir haber değil, İngilizce bilenler izleyen linkteki haberin ozellikle sondan 6. paragrafini dikkatle okuyunuz: https://www.google.com/amp/s/covid19.tabipacademy.com/2020/09/13/people-who-wear-face-masks-become-less-sick-if-they-do-contract-coronavirus-researchers-find/amp/ )

Katılıyorum @Leviathan hocam ben maskesiz dışarı çıkmazdım bir şekilde virüsü aldım ama çok hafif atlattım çok şükür sadece nezleli gibi bir halim oldu

Leviathan, 54 dakika önce yazdı:

Bildiğim kadarıyla, mesela kızamık aşısı olduğumuzda vücudumuza küçük dozda zayiflatilmis kızamık virüsü enjekte ediliyor ve bağışıklık sistemimiz bu kolay savaşı kazanarak virüsü tanımış ve böylece kendini gelistirmiş oluyor.  Bahsettiğim ABDli doktorların bulgusu bana esasen bu baglamda mantıklı gelmişti.

Fakat ilginç olan hastalığı atlatan kişilerde antikor oluşuyor ama kısa bir süre (bir ay kadar )bağışıklık sağlıyor 

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Cengiz Yildiz, 12.09.2020 - 02:55 yazdı:

Merhaba arkadaşlar idare mahkemesine dava açmıştım ama öyle e duruyor bir gelişme yok avukat tutmamıştım. Ama şimdi tutmak istiyorum lakin maddi gücüm yok sorum suki avukata beni geri dondur alacağım paradan ne kadar istersen al desem kabul eden avukat olurmu sizce varmıdır böyle avukat.simdi biriniz mutlaka diyeceksiniz ret ederse ne olacak avukat parası diye ozamana ret te karşı avukat parasını ödeyecem desem ne der sizce 

Meslektaşım idare mahkemesi aşamasında avukatın bir faydası yok. Maddi durumun elverişli değilse avukata bulaşma. Zaten idare mahkemesi ohal komisyonunun reddini tasdikliyor. Avukat sana Danıştay ve AYM aşamasında lazım olabilir. Ben dilekçemi SMT hukuk arkadaşa yazdırdım hem ilk başvuru hemde cevaba cevap dilekçesini yazdı. Gerçekten çok cüzi miktarda çok güzel iş çıkardı. Çok memnunum. Avukat bir şeyleri değiştirmiyor. Çünkü mahkemeler talimatlı. Bu işi uzatmaları gerekiyor. Siyaset böyle istiyor. Bizim işler siyasi. Yine de sen bilirsin.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın. Umudumuzu  kaybetmediğimiz , güzel haberler aldığımız bir hafta olur umarım.?

• Beğeni 8
  • Onaylama 1

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Günaydın arkadaşlar konu dışı da paaport için geçen hafta gittim tahdit olduğunu öğrendim dilekcemi verdim nasip olursa yakın zaman da yurt dışına Gitmeyi planlıyorum ama tahdit ne zaman kalkar bilgisi olan var mı bu arada hala komisyon sonucum belli degil 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
okan3336, 29 dakika önce yazdı:

Günaydın arkadaşlar konu dışı da paaport için geçen hafta gittim tahdit olduğunu öğrendim dilekcemi verdim nasip olursa yakın zaman da yurt dışına Gitmeyi planlıyorum ama tahdit ne zaman kalkar bilgisi olan var mı bu arada hala komisyon sonucum belli degil 

Hocam şehrine göre değişiyor. Küçük bir şehirde 2 haftada tahdidi kalkan arkadaşlar var. Ama kendisi Ankara'da yaşayıp da başka bir ilden ihraç edilmiş bir arkadaş 8 aydır bekliyor.

KHK 689 - Eğitim-Sen'li Akademisyen

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın arkadaşlar, 

İadere mahk dosyamda ikinci bir ara karar çıkmış. Öncesindeki ara kararda MEB ve İçişlerine tebligat gönderilmişti. Ordan bir şey çıkmamıştı. Şimdide tmsf den bankadaki hesap haraketlerim istenmiş ama ben zaten bankadan yargılanmış ve  beraat etmiştim. Kararı da kendilerine göndermiştik. Beraat kararlarının mahk tarafından çok da önemsenmediğini çıkan kararlardan az çok biliyordum ama şimdi birde tmsf min cevap vermesini bekleyeceğim o da kimbilir nekadar zaman alacak. Oysa ceza dosyamda tüm hesap dökümü vardı. Hatta ondan öncesinde ben komisyonun red kararına karşı yaptığım savunmamda da hesap dökümünü eklemiş gerekli açıklamaları yapmıştım. 

Durup durup defalarca aynı şeylere bakılıyor. Ohal komisyonu ardından mahkemeler 3 senedir aynı yerde debelenip duruyorum hala bir arpa boyu yol alamadım. Buna benzer bir durum yaşayan arkadaş var mı acaba? Hadi beraat kararı dikkate alınmıyor bari dosya incelense zaten orda istenilen tüm her şey mevcut. Çok yoruldum artık sabah sabah yine gözyaşları... Ne hayat ama... ?

• Beğeni 2
  • Üzülme 1

672-Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sn. Aylin Hanım, söyle 1 karar var.

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tartar10, 17 dakika önce yazdı:

Sağolun, bu kararı görmüştüm sanki ama keşke de dikkate alınsa. Beni üzen taraf adli olarak aklandım hadi o dikkate alınmıyor ama öncesinde bilmem kaç  defa aynı evraklar ilgili yerlerden istenmiş bari onlara bir gözatılsa. Aynı yerde sayıp durmak çk yıpratıcı. Zaten pandemiden dolayı duruşmaların akıbeti meçhul. Yani bir an önce duruşma günü verilsin ve artık sona gelinsin. Kasım ayında tam 2 sene olacak mahk başvuralı. 

672-Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
aylin yağmur, Bir saat önce yazdı:

Günaydın arkadaşlar, 

İadere mahk dosyamda ikinci bir ara karar çıkmış. Öncesindeki ara kararda MEB ve İçişlerine tebligat gönderilmişti. Ordan bir şey çıkmamıştı. Şimdide tmsf den bankadaki hesap haraketlerim istenmiş ama ben zaten bankadan yargılanmış ve  beraat etmiştim. Kararı da kendilerine göndermiştik. Beraat kararlarının mahk tarafından çok da önemsenmediğini çıkan kararlardan az çok biliyordum ama şimdi birde tmsf min cevap vermesini bekleyeceğim o da kimbilir nekadar zaman alacak. Oysa ceza dosyamda tüm hesap dökümü vardı. Hatta ondan öncesinde ben komisyonun red kararına karşı yaptığım savunmamda da hesap dökümünü eklemiş gerekli açıklamaları yapmıştım. 

Durup durup defalarca aynı şeylere bakılıyor. Ohal komisyonu ardından mahkemeler 3 senedir aynı yerde debelenip duruyorum hala bir arpa boyu yol alamadım. Buna benzer bir durum yaşayan arkadaş var mı acaba? Hadi beraat kararı dikkate alınmıyor bari dosya incelense zaten orda istenilen tüm her şey mevcut. Çok yoruldum artık sabah sabah yine gözyaşları... Ne hayat ama... ?

Mahkeme heyeti değişmediyse, MEB ve içişlerinden gelen yazılarda bankayla alakalı yeni bir husus yoksa bu durumun teknik bir izahı olmalı. Yoksa; mahkeme bütün kurumlardan isteyeceği her şeyi ilk ara kararda isteyebilirdi. Bu bağlamda makul sürede yargılanma hakkının ihlali kapsamında AYM ve AİHM sürecinde bu hususu dile getirebilirsiniz.

tartar10, 32 dakika önce yazdı:

Sayın tartar10,

Paylaşımını yaptığınız kişi nedendir bilmiyorum ancak yaptığı paylaşımlarda kararların bir kısmını alıntılıyor, kararları paylaşmıyor. Bu husus kendisine de yazmıştım. Daha öncede eleştirmiştim. Paylaşımdaki karar https://kararlarbilgibankasi.anayasa.gov.tr/BB/2012/998 linkinde mevcut. Paylaşımı yapılan madde 63 üncü madde de yer alıyor. Gerek kararın tamamını gerekse sadece söz konusu 63 üncü madde ile alakalı olarak 64,65,66,67,68 numaralı maddeler incelenecek olursa alıntı yapılan kısımın her duruma uygun olmadığı hatta çoğu konuyla alakalı da olmadığı görülecektir. Söz konusu davadaki masumiyet karinesi hususu, kısaca hakkında ceza davası devam eden birisinin bu ceza davasındaki isnadlar nedeniyle işine son verildiğinin idare tarafından yazılı ikrarına dairdir. Özellikle 67 inci maddede detaylı açıklama yapılmış.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sn. Aklıma, kendim hukukçu olmayınca, hukukçu geçinenler ile idâre ediyorum.

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...