İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
altuğ, 30 dakika önce yazdı:

@Berkan eylül ayında biraz hareket olsa 16 binin altına da inerler yoksa tepki çeker 3 ayda 1200 dosya ama 2400 3 ayda pandemi ankara nın durumu bayram yaz tatili vs. arada kaynar gider bakalım 3 hafta sonra 2 ekim de açıklama gelebilir.

Hala bekleyen KHK'lilarin tepkisini çekebilir ama maalesef normal vatandaş olayın hic farkinda değil. Komisyon son açıklamasinda 126.300 başvurunun 108.200'u incelendi dediginde çevremdeki konuya vakıf olmayan insanların "Vay be ne kadar da çok dosya incelemisler, adamlar çalışıyor" filan dediğine şahit oldum. Bu durum gayet normal, sonuçta vatandaş konuyu bizim gibi sıkı sıkıya takip etmiyor (e tabi biraz da insanoğlu balık hafızalı).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hala memurlar net e yazmayan var mı arkadaşlar ? Yazanlar bi beğensin şu gönderiyi? 

• Beğeni 6
  • Onaylama 2

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar pek çoğumuz memurlar nete yazdık ama bir ses çıkmadı, bence tüm haber kanallarının, tüm partilerin ve duyarli olan milletvekillerin twiter hesaplarına mesajımızi gonderelim. Biz sessiz kaldıkça komisyon 1 yıl daha uzar. Ret bile alacak olsak bugün alalım neden yarını bekleyelim ki?

• Beğeni 1
  • Onaylama 3

672 Meb, kriter yok, adli işlem yok, incelemeye devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Birleşip memurlar net harici tüm haber kanallarına yazalım hergün bi aktivite yapalım arkadaşlar ret se bekleyerek kabul olmayacak zaten sadece süreç uzuyor başka birşey değil

Güncelleme • • ozelharekat61

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@ozelharekat61 bence birleşip yazmayalım, herkes ayrı ayrı yazsın bekleyen kalabalık bir grup olduğu belli olsun

672 Meb, kriter yok, adli işlem yok, incelemeye devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Konu Dışı:

İnternette gezerken karşıma çıktı. Fransa'da lisede tüm derslerden geçer not alsanız bile lise diploması almadan önce ülke çapında düzenlenen genel bir sinavda da başarılı olmaniz gerekiyormuş. Sınavda çoktan seçmeli test sorularınin yanısıra  klasik ucu açık sorular da varmış. Bu soruların bazıları:

EDEBİYAT
1. Konu: Zamandan kaçmak mümkün müdür?
2. Konu: Bir sanat eseri nasıl iyi biçimde açıklanır?
3. Konu: Hegel’den alıntılanan metni (doğa kanunları ile beşerî -hukuktan doğan-kanunların arasındaki farka dair) açıklayınız.

EKONOMİK VE TOPLUMSAL
1 Konu: Ahlak, en iyi siyaset midir?
2. Konu: Emek, insanları ayrıştırır mı?
3. Konu: Leibniz’ten alıntılanan metni (özgürlük, daha doğrusu özgür irade üzerine) açıklayınız.

TEKNOLOJİK
1. Konu: Yalnızca değiştirilebilir olan şeyin mi değeri vardır?
2. Konu: Kanunlar bizi mutlu edebilir mi?
3. Konu: Montaigne’den alıntılanan metni (bilgi üzerine) açıklayınız.

BİLİM
1. Konu: Çok sayıda kültürün varlığı, insan türünün birliği önünde engel oluşturur mu?
2. Konu: Ödevlerini tanımak, özgürlüğünden vazgeçmek anlamına gelir mi?
3. Konu: Freud’dan alıntılanan metni (bilimsel araştırmanın zaman içinde seyri üzerine) açıklayınız.

TARİH
Aşağıdaki iki konudan biri seçilerek açıklanacak:
1. Konu: 1949’dan bu yana Çin ve dünya.
2. Konu: Maastricht Anlaşması’ndan bu yana Avrupa Yönetimi.
3. Konu: II. Dünya Savaşı’nın sonundan bu yana çatışma merkezi olarak Yakın ve Ortadoğu.
4. Konu: Dreyfus Olayı’ndan bu yana Fransa’daki büyük siyasal krizlerde kamuoyu ve medya.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, Bir saat önce yazdı:

Konu Dışı:

İnternette gezerken karşıma çıktı. Fransa'da lisede tüm derslerden geçer not alsanız bile lise diploması almadan önce ülke çapında düzenlenen genel bir sinavda da başarılı olmaniz gerekiyormuş. Sınavda çoktan seçmeli test sorularınin yanısıra  klasik ucu açık sorular da varmış. Bu soruların bazıları:

EDEBİYAT
1. Konu: Zamandan kaçmak mümkün müdür?
2. Konu: Bir sanat eseri nasıl iyi biçimde açıklanır?
3. Konu: Hegel’den alıntılanan metni (doğa kanunları ile beşerî -hukuktan doğan-kanunların arasındaki farka dair) açıklayınız.

EKONOMİK VE TOPLUMSAL
1 Konu: Ahlak, en iyi siyaset midir?
2. Konu: Emek, insanları ayrıştırır mı?
3. Konu: Leibniz’ten alıntılanan metni (özgürlük, daha doğrusu özgür irade üzerine) açıklayınız.

TEKNOLOJİK
1. Konu: Yalnızca değiştirilebilir olan şeyin mi değeri vardır?
2. Konu: Kanunlar bizi mutlu edebilir mi?
3. Konu: Montaigne’den alıntılanan metni (bilgi üzerine) açıklayınız.

BİLİM
1. Konu: Çok sayıda kültürün varlığı, insan türünün birliği önünde engel oluşturur mu?
2. Konu: Ödevlerini tanımak, özgürlüğünden vazgeçmek anlamına gelir mi?
3. Konu: Freud’dan alıntılanan metni (bilimsel araştırmanın zaman içinde seyri üzerine) açıklayınız.

TARİH
Aşağıdaki iki konudan biri seçilerek açıklanacak:
1. Konu: 1949’dan bu yana Çin ve dünya.
2. Konu: Maastricht Anlaşması’ndan bu yana Avrupa Yönetimi.
3. Konu: II. Dünya Savaşı’nın sonundan bu yana çatışma merkezi olarak Yakın ve Ortadoğu.
4. Konu: Dreyfus Olayı’ndan bu yana Fransa’daki büyük siyasal krizlerde kamuoyu ve medya.

Çoğu soru felsefi ve soyut. Net, somut ve objektif cevabı olmayan sorular. Ancak bakılan şey bu konularda öğrencinin herhangi bir fikrinin olup olmadığı ve bu fikri nasıl temellendirdiği ise mantıklı olabilir.

Ama şu ikisine cevabım net olacak:

Kanunlar bizi mutlu edebilir mi?

Edemez, uygulayıcılar daha önemli.

Yalnızca değiştirilebilir olan şeyin mi değeri vardır?

Hayır. Khkları değiştiremiyorum, ama benim için değerini(!) ifade dahi edemem.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, Bir saat önce yazdı:

Çoğu soru felsefi ve soyut. Net, somut ve objektif cevabı olmayan sorular. Ancak bakılan şey bu konularda öğrencinin herhangi bir fikrinin olup olmadığı ve bu fikri nasıl temellendirdiği ise mantıklı olabilir.

Ama şu ikisine cevabım net olacak:

Kanunlar bizi mutlu edebilir mi?

Edemez, uygulayıcılar daha önemli.

Yalnızca değiştirilebilir olan şeyin mi değeri vardır?

Hayır. Khkları değiştiremiyorum, ama benim için değerini(!) ifade dahi edemem.

Öğrencinin bu konularda fikrinin olabilmesi için bilgi birikiminin de olması gerekir diye düşünüyorum. Bu tarz sınavlarda fikirler bilgi ile temellendirilmedikce itibar gormeyebilir. Bence klasik kısımda öğrencinin bilgi birikiminin yanısıra bildiğini/fikrini ifade edebilme yeteneği de degerlendiriliyordur.

Ancak, soruların Turkce çevirisi pek olmamış gibi. Mesela, yalnızca değiştirilebilir olan şeyin mi değeri vardır? Sanırım ben bu soruyu tam olarak anlayamadım (orijinal fransizcasini bulamadım). 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Karagöz ve @Leviathan hocam, değiştirmek aslında iktisadi bir terim olan "exchange" ya da "değiş-tokuş" anlamında kullanılmış. İktisadi anlamda değer, başka bir şeye göre göreceli değerdir. Para da bu göreceli değerin ortak ölçütü. 

Peki değiş-tokuşa tabi tutamayacağımız şeylerin değeri var mıdır? Neleri değiş-tokuşa tabi tutamayacağımızı düşünmek lazım. Sanırım ahlak-etik gibi soyut bazı kavramlar hariç her şeyi "teoride" değiş-tokuşa tabi tutabiliriz. O zaman, örneğin, ahlakın değeri var mıdır? Tabii ki vardır, ama ölçebileceğimiz bir ölçüt yoktur.... diyorum naçizane.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, 35 dakika önce yazdı:

@Karagöz ve @Leviathan hocam, değiştirmek aslında iktisadi bir terim olan "exchange" ya da "değiş-tokuş" anlamında kullanılmış. İktisadi anlamda değer, başka bir şeye göre göreceli değerdir. Para da bu göreceli değerin ortak ölçütü. 

Peki değiş-tokuşa tabi tutamayacağımız şeylerin değeri var mıdır? Neleri değiş-tokuşa tabi tutamayacağımızı düşünmek lazım. Sanırım ahlak-etik gibi soyut bazı kavramlar hariç her şeyi "teoride" değiş-tokuşa tabi tutabiliriz. O zaman, örneğin, ahlakın değeri var mıdır? Tabii ki vardır, ama ölçebileceğimiz bir ölçüt yoktur.... diyorum naçizane.

Mösyö, cidden bravo, aynen dediğiniz gibi. Sorunun orijinalini buldum, aşağıda sunuyorum (dediğim gibi tercümesi pek olmamış):

Seul ce qui peut s'échanger a-t-il de la valeur?

Yaşınıza hürmeten, Kant'ın aşağıdaki sözü de size gelsin: 

“Yaşlanmak bir dağa tırmanmak gibidir. Çıktıkça yorgunluğunuz artar, nefesiniz daralır, ama görüş açınız genişler……”

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...