İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

GamerTeacher63, 20 dakika önce yazdı:

Günaydın, bu yorum dün geceden beri üzerinde düşünmeye sevketti beni. 

Evet, ben de komisyona verilen dilekçeyi yazarken sendikaya idareci baskısıyla üye olduğumdan bahsetmiştim kaldı ki sendikanın anayasal bir hak olduğundan neden 15 temmuz öncesi kapatılmadığından bahsetmiştim. Adalet istiyorum demiştim. 

Şimdi komisyon bu tür dilekçelere nefret hissiyle yaklaşıp ötekileştirmiş olabilir mi? "Sona kal bakalım madem anayasal hak falan diyorsun, al sana anayasal hak diye sona bırakıp red verelim" diye düşünmüş olabilir mi? Gerçekten vicdanları bu kadar izandan çıkmış olabilir mi? Bilmiyorum. 

Sona kalan 672 sendikalılar şöyle bir dilekçelerine göz atıp aynı ifadeleri kullanmış mı diye bakabilir mi?

Böylelikle komisyonun araştırma ve karar sıralaması değil belki de komisyona verilen beyan - dilekçe sıralaması yaptığını anlayabilir miyiz?

Ben bu durumu komısyona dilekçe vermeden önce tanıstıgım fikrini aldıgım bir avukattan duydum. Nasıl bir dilekçe yazayım? sorusuna binaen Bana dedi ki; hocam nette dolanan matbu “yasal sendika, darbeden önce neden kapatılmadı?”    “Devlet neden 15 temmuza kadar sendikaya yasal destek sağladı?” Gibisinden dilekçeleri verme dedi. Sen nasıl üye oldun olayın gelişme sırasını anlat dilekçende dedi. Sendikanın yasal oldugunu kendileri De biliyor Zaten bunu söylemene gerek yok dedi. Verdiğin dilekçede devleti suçlayıcı iğneleyici sözler kullanırsan olumsuz intiba bırakabilirsin dedi. Bende dediğini yaptım olayın oluş sırasını sıraladım yazdım verdim dilekçeyi.

hocam gerçekten internette dolanan dilekçelere göz attım fetöye f.tö yazan dilekçeler vardı bunu komısyon reddeder bu gerçek yani. Terör örgütünün ismini yazmaktan imtina eden dilekçeler vardı. 

Güncelleme • • Berkan

672-sendika-KYOK 2018 Temmuz 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Berkan, 30 dakika önce yazdı:

“Sona kaldık kabul alacağız“ tezinin geçen hafta çürüdüğüne şahit olduk. Ben bekletilmemizin nedeninin yeni yapılan operasyonlar olduğunu düşünüyorum. “Birsey daha çıkarsa” gibisinden bekletiyorlar. Aceleleri yok gibi davranıyorlar zaten 2021 agustosu komısyon kapanır.

Hocam geçen hafta olumsuz ne oldu.  Neye şahit olduk. Bu aralar takip edemedim.

YÖK 689 KHK adli işlem yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Berkan, 42 dakika önce yazdı:

“Sona kaldık kabul alacağız“ tezinin geçen hafta çürüdüğüne şahit olduk. Ben bekletilmemizin nedeninin yeni yapılan operasyonlar olduğunu düşünüyorum. “Birsey daha çıkarsa” gibisinden bekletiyorlar. Aceleleri yok gibi davranıyorlar zaten 2021 agustosu komısyon kapanır.

Komisyonun ret vermek için bahaneye ihtiyacı yok, son yayınlanan aylık raporlarda kabul oranı oldukça yüksek. Belki gecikme olabilir ama komple herkese ret verecekler yaklaşımı hiç tutarlı değil.

Ayrıca sadece 8 aylık sendikadan ret aldığını söyleyen öğretmenler gelecek olan komisyon kararlarını paylaşsınlar bakalım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 11 dakika önce yazdı:

Komisyonun ret vermek için bahaneye ihtiyacı yok, son yayınlanan aylık raporlarda kabul oranı oldukça yüksek. Belki gecikme olabilir ama komple herkese ret verecekler yaklaşımı hiç tutarlı değil.

Dikkatli okursanız yazımda “Herkese Ret verecekler” tezinin savunulmadıgını göreceksiniz. Şunu izah etmeye çalıstım: “sona kalmak iade demek değildir herkese herşey gelebilir” demek istedim

672-sendika-KYOK 2018 Temmuz 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Yildiz, 7 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar idare mahkemesine dava açmıştım ama öyle e duruyor bir gelişme yok avukat tutmamıştım. Ama şimdi tutmak istiyorum lakin maddi gücüm yok sorum suki avukata beni geri dondur alacağım paradan ne kadar istersen al desem kabul eden avukat olurmu sizce varmıdır böyle avukat.simdi biriniz mutlaka diyeceksiniz ret ederse ne olacak avukat parası diye ozamana ret te karşı avukat parasını ödeyecem desem ne der sizce 

Hocam sadece karşı vekalet ücretine bile çalışan olur. Hazır açılmış dava olduğu için rahatlıkla çıkar. Ama sözleşmeyi düzgün yazın. İade sırasında alınacak paranın %10unu geçmesin vekalet ücreti. Fazlasına yazık. 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyondan karar bekleyenler için bir kronoloji yaparsak

Ohal 2 yıl sürdü 2016-2018 temmuz 

Ocak 2017 de komisyon kuruldu ve temmuzda başvuru almaya başladı

Aralık 2017 de ilk kararlar gelmeye başladı

10. ayında 40 bin 

20. ayında 80 bin dosya bitirdi komisyon aslında fena çalışması aylık 4 bin dosya ile iyi gidiyordu.

Ancak ilk ihraç tan 1 yıl sonra kurulması ve 1,5 sene sonra karar vermeye başlaması zaman kaybı oldu bizler için.

30. ayında en son açıklaması temmuz  normalde 120 bin olması gerekirken mart ayında süreç sekteye uğradı malum pandemi nedeniyle iyice hız kesti ancak ben yıla başlarken planlamalarının yıl sonuna kadar dosyaları bitereceklerini düşünüyordum çünkü ayda 2 bin dosya yeterliydi peki ne oldu? Ocak ta 5 hafta 3200 ve şubat mart 3.600 dosya 15 martta başladı salgın sonra nisan mayıs haziran aylarında salgın devam ederken 3.100 dosya daha geçtiler aylık bin dosya..

Kalan dosya 18 bin idi temmuz başında aynı gidersek ekim başında 15 bin yıl sonu 12 bin gibi normalde.

Diğer taraftan 3 idare mahk daha yetkilendirildi yani kabaca sona kalan 20 bin dosyadan ret alanlar için süre idari yargılama süresi 1 yıla kadar düştü gözüken durum bu.

Şimdi hepimizde özellikle 672 lerde aklımızda şu soru var bizden sonraki khklarda karar çıkıyor biz niye bekliyoruz 

Örnek vereyim kendim de aynı işyerinde bildiğim duyduğum 3 kişi 672 KHK 2 kişi 8 ay sonra çıkan KHK ile ihraç edildi. 672 li benim dışındaki 2 kişiye ilk dönemlerde ret verdi yargılama süreçleri nedir bilmem ilgilenmem de sonraki KHK daki 2 kişiye de ret verildiğini geçen gün duydum kaldım bir başıma neden böyle? anlatayım kısaca durum farklılıklarından oluyor. 

20 kurum ve 63 başlıkta değerlendirme yapılıyor beyanlarımız ile karşılaştırılıyor kişilerin idari dosyaları da içinde yazılanlar da farklı bu sebeple aynı dönemde değerlendirme olmuyor amaç ret verip geçmekse bu kolay ancak bir gerekçelendirme yapılması gerekiyor

Katılıyorum sona kalmak kabul anlamı taşımıyor ancak komisyonun dahi irtibat iltisakına ilişkin kanaat oluşmadığı bir durumda idare mahk nasıl kanaat verecek iş bu saatten sonra kurumlara kalıyor gibi düşünüyorum MEB avantajlı gibi gözükse de ordaki kişi yönetici insiyatifi de önemli vel hasıl hem ret kararları hem kabul kararları duyacağız eğer iki arada bi derede kalınan durumvarsa ki oyle duruyor komisyon da yıl sonu bitirecekse bitirmeli de çünkü ohal biteli 2 yıl oldu. Ara formul olabilir meclisten bir kanunla değil de belki kararname ile fazla ses olmadan 10 bin kişiye tazminatları hakları verilip çalışmak istemiyoruz denebilir tabi bu durumda başka bir hukuki durum yaratır o ayrı ancak KHK nın bunaltıcı mağduriyetlerinden kurtarır binlerce kişiyi diye düşünüyorum uzun yazdım biz bizeyiz diye eylül sonuna doğru aylık birikim yansıyabilir dilerim az hüzün çok mutluluk olur.

• Beğeni 4
  • Katılmama 1

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar dilekçelerinizde tabii ki sendikanın anayasal olduğundan bahsedeceksiniz. Bunda yanlış bir taraf yok. 

Ancak sizin de nasıl üye olduğunuzun hikayesi önemli. Sendikanın yeniden açıldığı dönem 17/25 sonrası idi. Kuyruğu dik tutma amacıyla açılmıştı. Burada etraftan üye topladılar. Toplanan üyeler, toplandıklarını göstermeli. Bu yeterli. Üye toplayanlar da bence (fetönün amaçları konusunda bilgisiz iseler) anayasal bir hak icra etmişlerdir ancak şu andaki konjonktürde iadeleri zor. 

Komisyonun bu şöyle yazmış bekletelim gibi bir amaç izlediğini düşünmüyorum. Bekletilmek konusunda bana en makul gelen tez şu: iade/Red oranını belli sınırlar arasında tutmak istiyorlar. Açıklamayı ona göre yapıyorlar. Zira herkesin dosyasına fazlasıyla bakıldı. Kime ne karar verileceği 3 aşağı 5 yukarı belli. 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 11 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar dilekçelerinizde tabii ki sendikanın anayasal olduğundan bahsedeceksiniz. Bunda yanlış bir taraf yok. 

Ancak sizin de nasıl üye olduğunuzun hikayesi önemli. Sendikanın yeniden açıldığı dönem 17/25 sonrası idi. Kuyruğu dik tutma amacıyla açılmıştı. Burada etraftan üye topladılar. Toplanan üyeler, toplandıklarını göstermeli. Bu yeterli. Üye toplayanlar da bence (fetönün amaçları konusunda bilgisiz iseler) anayasal bir hak icra etmişlerdir ancak şu andaki konjonktürde iadeleri zor. 

Komisyonun bu şöyle yazmış bekletelim gibi bir amaç izlediğini düşünmüyorum. Bekletilmek konusunda bana en makul gelen tez şu: iade/Red oranını belli sınırlar arasında tutmak istiyorlar. Açıklamayı ona göre yapıyorlar. Zira herkesin dosyasına fazlasıyla bakıldı. Kime ne karar verileceği 3 aşağı 5 yukarı belli. 

Evet benim yorumum olağandışıydı ama buradaki analiz yere daha sağlam basıyor. Ben de komisyona verdiğim dilekçede idareci ısrarı yüzünden üye olduğumu. Hatta mobbing yaptığından bahsetmiştim. 

Yeter artık çıksa da karar şu belirsizlikten kurtulsak...

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Bana resmi anlamda hiç bir suçlama yöneltilmediği için ben komisyon başvuru dilekçemde kendimi genel olarak savundum. Onların hukuk dışı kriterleri üzerinden hakkımda tahmin yürütüp açıklama yapmaya çalışmadım. Öyle yapmak yaptıkları hukuksuzluğu meşrulaştırırdı. Fetöymüş, cemaatmiş hiç bir şey karıştırmadım. Çünkü açığa alınma belgemde de, ihraç edildiğim KHKda da Fetö yazmıyordu. Benim savunmam, suçumu bile bilmiyorum, savunma hakkı tanınmadı, hiç bir terör örgütü ile alakam yoktur tarzı bir şeydi. Ve bu tarz dilekçe yazdığını bildiğim 3 arkadaşım iade oldu 2019da. Dilekçe yazma tarzının çok etkili olduğunu sanmıyorum. Dilekçesinde kendinden fazla başkalarının avukatlığını yapan varsa onlar alerji uyandırmış olabilir yalnız, bilmiyorum. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben komisyonun yavaşlamasının 2 nedeni olduğunu dusunuyorum birincisi bekleyen kişilerin kurumlardan gelécek yazıların corona sebebiyle gelmemesi ikincisi acılan yeni idare makemelerini(26 27 28) tam dosya almaya baslamamalari

701 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...