İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Bi tanıdığım son KHK lardan biriyle ihraç olmuştu 2017 nisan ayıydı sanırım. Komisyondan red aldı, idare mahkemesinden red aldı ve bir sonraki aşamaya geçti. Biz hala ilk basamağı geçemedik. Demem o ki Çalışma programlarında Mantık falan aramak beyhude ... 

679-yök-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben komisyonun dilekçeyi raportörler üzerinden genel/geçer okuduklarını düşünüyorum. Kendi dilekçemi matbu hiçbir şey kullanmadan oturup kendim yazdım. Ne anayasaya ne yasaya ne de başka bir şeye atıfta bulunmadım. Sadece kendimi anlattım. Normal bir biyografi gibi. Beraat ettim ve ret aldım. 

Ret gerekçesi ise beraat ettiğim dosyada ki tanığın beyanları ve kurum kanaati.

Saygılar.

• Beğeni 4
  • Onaylama 1

701-beraat-devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nilüfer, 10 saat önce yazdı:

@wildPuppy Gerçek şu ki hepimiz büyük bir kriz ve travma yaşadık. Işimizi, paramızı ve itibarımızı kaybettik, bazılarımız özgürlüğünü, ailesini, sağlığını kaybetti. 

Şimdi de birisinin çıkıp "herşey geçecek " demesini bekliyoruz, buna inanıyoruz, bunu umuyoruz. Bu bazen falcı, bazen trol, bazen duyum yazan birileri oluyor... Yeter ki duymak istediğimiz şeyi bize söylesin umudumuz olsun istiyoruz. Tabi bizi gerçeklerle yüzleştiren birileri olduğunda da bir o kadar kızıyoruz, olumsuz koşulların hepsini yaşasak da kabullenmek istemiyoruz...

Gelelim fal mevzusuna, aslında canım Freud kahve ve el fallarından yola çıkarak psikanalizde kullanılan mürekkep lekesi testini geliştirmiş. Özünde diyor ki "Bilinçaltında ne yatıyorsa testte de onu görüyorsun" Fallarda da durum aynı sanırım. Falları bilimle aciklayamayiz tabiki ama nasılsa evrenin sırrını çözmüyoruz dimi?

Lakin inkblot testinde kişi gördüğünü söyler fal olayında bir başkası sizin yerinize birşey söylüyor. Yani bilinçaltıyla alakası yok ? gerçek olmayabilir ama bilinçaltıyla da alakası da yok malesef ?

"Quis custodiet ipsos custodes"

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Isterseniz alakasız deyin isterseniz bunu neden yazdı deyin ama iyi bir gözlemci olduğumu düşünerek yazıyorum. 

Bir ara bir konu başlığı başlıyor, gelsin yarış, başka bir konu başlığı geliyor "ben böyle yaptım, kendimden eminim, öbürürünki şöyle..." 

Forumca bile birbirimize diş geçirmeye, daha üstün olmaya çalışır gibiyiz ?

1- Herkesin komisyon başvurusu bittabii kendine göre olacaktı zaten bunun bir şablonu yok

2- Sağa sola tweet, mesaj, falan filan güzel lakin durup durup söylemenin de anlamı yok, anlayan adam 1 mesajı bile ciddiye alır habere taşır, anlamayana bin tane elden mektup atıp delirtsen faydası yok. Yani tamam söylediniz mesaj, atan zaten atar. Easy! 

3- Burası bir forum, fikir beyan edilen bir mecra, sana göre olumsuzdur bana göre içindeki zehri atma çabasıdır, okumak zorunda değilsin, "sen şöyle yaz, olumlu yaz, beni mutsuz etme,..." deme gibi bir özgürlüğümüz yok.

Zaten dostlar bunları yaptığımız an, bu yaşadıklarımızı bize yaşatanlardan bizi ne ayırabilir ki? Baskı, tek-fikir, saldırı... 

Mesela tonla arkadaşım bu yazımı beğenmeyip forumda 10larca yazı yazılabilir, ne diyorum herkes özgür ? bu sadece nacizane benim fikrim. Keşke sadece resmi durum paylaşsak, "kararım çıktı, şudur..." zira ancak minimum sohbette sorun ve gerilme de olmaz ? Şahsen bundan sonra kararım müsbet ya da menfii açıklanana kadar hiçbir şey yazmadan okumayı düşünüyorum.

Tek derdim gerginlik olmasın, zaten hepimiz kasnak kıvamındayız, yayından fırlayacak oktan halliceyiz ??

Sağlıcakla... 

Güncelleme • • ImJack
  • Beğeni 3
  • Onaylama 4

"Quis custodiet ipsos custodes"

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Konu dışı:

Yav bilmiyorum bi benmi diyerek yazabileceğim bi çok sıkıntım var ama bunları bir sıraya dizsem komisyonun geç karar vermesi, yok adil olup olmadığı gibi konular en sonda yer alır.. çünkü herne sıkıntımız olursa olsun ihtiyaçlarımızı giderebilecek kadar kazanabildiğimiz bir işimizin olması gerekir.. valla bakıyorumda forumda sanki bir çoğunun geçim sıkıntısı yok gibi tabiki o arkadaşlarında haklı olarak birinci sıkıntısı komisyon oluyor ama inanın sesimizi hernekadar duyurmaya çalışsakta kimsenin umurunda değiliz birileri nezaman isterse ozaman haber oluruz.. 

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

701 KHK fişleme yok SGK var RET gerekçeli karar elime ulaşmadı..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

hocam geçim sıkıntısı birçoğumuzda var, burada geçici de olsa bir nefes alınıyor sadece. Bizim sesimizi duyuramamızın sebebi parça parça olmamız. Bir olamamamız.

• Beğeni 3
  • Onaylama 6
  • Katılmama 1

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 7 saat önce yazdı:

Katılıyorum sona kalmak kabul anlamı taşımıyor ancak komisyonun dahi irtibat iltisakına ilişkin kanaat oluşmadığı bir durumda idare mahk nasıl kanaat verecek iş bu saatten sonra kurumlara kalıyor gibi düşünüyorum MEB avantajlı gibi gözükse de ordaki kişi yönetici insiyatifi de önemli vel hasıl hem ret kararları hem kabul kararları duyacağız eğer iki arada bi derede kalınan durumvarsa ki oyle duruyor komisyon da yıl sonu bitirecekse bitirmeli de çünkü ohal biteli 2 yıl oldu. Ara formul olabilir meclisten bir kanunla değil de belki kararname ile fazla ses olmadan 10 bin kişiye tazminatları hakları verilip çalışmak istemiyoruz denebilir tabi bu durumda başka bir hukuki durum yaratır o ayrı ancak KHK nın bunaltıcı mağduriyetlerinden kurtarır binlerce kişiyi diye düşünüyorum uzun yazdım biz bizeyiz diye eylül sonuna doğru aylık birikim yansıyabilir dilerim az hüzün çok mutluluk olur.

Yazınızın bir çok hususuna katılıyorum. Ancak şu son anda değindiğiniz kişiye tazminatını ver seninle çalışmak istemiyorum kısmı yapılabilir bir durum değil gibi geliyor. Çünkü şahsa tazminat verildiği zaman kişinin yapılmış olan suçlamalardan aklandığını ve masum olduğu anlaşılır. Bu durumda da haksız işlem sebebiyle tüm haklarının iadesi gerekir. Bahsedilen husus sadece kişinin talebi ile olası hale gelebilir. Ancak o da şahıs bazında değerlendirilmesi gerekir. Bunun genele teşmil olabilmesi için ise ihraç edilenlerin sendikal bazda örgütlenip, bir istişare yolu bulunarak genel anlamda bu karar verilebilir, ama o da imkansız bence. Yani nereden baksanız tazminatını al seni memuriyete almıyorum demeleri zaten hukuksuz yaptıkları bir iş içerisinde ekstra hukuksuzluk yaparak, tüm ihraç edilenlerin bu haktan faydalanması gerekliliğini doğurur. Aynı zamanda görevine iade edilen personel ile de iade edilen haklar arasında dengesizlik oluşturur. 

Yani uzun lafın kısası ya iade edecekler, ya ret verecekler. Bizimle çalışmak istemezlerse mobingle bezdirmeye çalışıp istifaya veya yüz kızartıcı suça sürükleyip kendimizi yakmamızı bekleyecekler. Başka türlü bizden kurtulamazlar vesselam.

689 KHK, takipsizlik kararı, inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Tazminatını verelim çalışma diyeceklerine. Kişiyi Ne komısyondan ne idareden döndürmez yıllarca süründürürler, kim karşı çıkabilir? Hiçkimse. Demem o ki tazminat işi boş.

Güncelleme • • Berkan

672-sendika-KYOK 2018 Temmuz 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
korkmaz244, 7 saat önce yazdı:

Ben komisyonun yavaşlamasının 2 nedeni olduğunu dusunuyorum birincisi bekleyen kişilerin kurumlardan gelécek yazıların corona sebebiyle gelmemesi ikincisi acılan yeni idare makemelerini(26 27 28) tam dosya almaya baslamamalari

Dosyami cuma itibari ile 26.idare aldi 480 kişi olmuş bile

701 KHK garson sd kart SC kod ve sohbet iddiası,2019 mart KYOK alındı,komisyon inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Abcdef, 11.09.2020 - 23:32 yazdı:

1 hafta daha bitti.4 sene geçti ve bu kadar bekledikten sonra son zamanda artan ret kararlari o kadar üzücü ki. Kesin iade olacağım ama hangi gün diye beklerken şimdi ret gelirse ne yaparım korkusu başladı. Bu yıkımı hiç birimiz tum sucsuzlar yasamayalim insallah

eşim için takipteyim 692khk diyanet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...