İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

ImJack, 12 dakika önce yazdı:

Hocam sağlıkçı değilim ama safra kesesinden yeni ameliyat oldum. Geç bile kalmışım, taş vardı, iltihap da olmuş, karnım şişiyordu, iltihap yüzündenmiş. 5mm ve altında olduğunda kanalı ya da 12 parmak bağırsağını tıkayabiliyor ve pankreatite (babam bu hastalıkla savaşıyor) kolesistite, hatta daha kötüsü kansere yol açabiliyor. Taş alınabilecek şartlardaysa (hekimler ne derse o tabii ki) safra kesenizle birlikte alınıyor ve inanın hiçbir sorununuz kalmıyor. Aylarca beni öahvetmişti, ağrılar, şişlik, her yemeğin dokunması ? şimdi çok şükür mükemmelim ???

Hocam bende bir tane taş var 1 cm tesadüfen mide sorunundan gittiğimde öğrendim taş olduğunu.Beni rahatsız etmiyor.Doktor bana 1 cm taşın safra kanalına düşme riski yok dedi istersen bekle dedi belirti vermiyorsa dedi.Ama dedi bir gün hamile sancısı ile buraya gelirsen mecbur safra kesen alınacak dedi şimdi kapalı ameliyatla alabilir ama o zaman açık olma riski var dedi.Bende rahatsız etmiyor arada sırtıma ağrısı vuruyor hocam başka bir sorun yok.Aslına bakarsanız bir organımı aldırma fikri beni çok üzdüğünden aldırmak istemiyorum bitkisel her yolu denedim açıkçası bende hiçbiri ise yaramadı aklınıza gelecek her yolu denedim 

vergici672, 11 dakika önce yazdı:

Hocam ldl hem sınırda hem de düşük olması iyidir. Kötü kolesteroldür.

Kreatininin düşük olması ve ürenin düşük olması böbreklerin çalıştığı anlamına geliyor. Sanırım bolca su içiyorsunuz. Özellikle de protein tozu vb supplement kullanıyorsanız (ağır spor yaptığınızı söylemişsiniz) bolca su içmeye devam edin.

Evet hocam aşırı su içiyorum bu aralar öyle böyle değil ama bunu hem ağır spor yaptığım için hem de spor yaptığım günler protein takviyesi aldığım için yapıyorum o zaman sorun yok korkmama gerek yok mu hocam 

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 33 dakika önce yazdı:

Evet hocam aşırı su içiyorum bu aralar öyle böyle değil ama bunu hem ağır spor yaptığım için hem de spor yaptığım günler protein takviyesi aldığım için yapıyorum o zaman sorun yok korkmama gerek yok mu hocam 

Eğer tersi olsaydı endişelenin derdim. Ama bol su içtiğiniz ve genç olduğunuz için bu takviyeleri de böbrekleriniz rahatlıkla kaldırıyor. Spora devam ? 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 34 dakika önce yazdı:

Eğer tersi olsaydı endişelenin derdim. Ama bol su içtiğiniz ve genç olduğunuz için bu takviyeleri de böbrekleriniz rahatlıkla kaldırıyor. Spora devam ? 

Teşekkür ederim hocam içim rahatladı siyah değerleri görünce moralim bozulmuştu sağolun?

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 1 saat önce yazdı:

Hocam bende bir tane taş var 1 cm tesadüfen mide sorunundan gittiğimde öğrendim taş olduğunu.Beni rahatsız etmiyor.Doktor bana 1 cm taşın safra kanalına düşme riski yok dedi istersen bekle dedi belirti vermiyorsa dedi.Ama dedi bir gün hamile sancısı ile buraya gelirsen mecbur safra kesen alınacak dedi şimdi kapalı ameliyatla alabilir ama o zaman açık olma riski var dedi.Bende rahatsız etmiyor arada sırtıma ağrısı vuruyor hocam başka bir sorun yok.Aslına bakarsanız bir organımı aldırma fikri beni çok üzdüğünden aldırmak istemiyorum bitkisel her yolu denedim açıkçası bende hiçbiri ise yaramadı aklınıza gelecek her yolu denedim 

Safra kesesi, karaciğerin zaten hali hazırda ürettiği safra sıvısını taşıyor. Yani alınsa da karaciğer bu sıvıyı üretip gerektiğinde onikiparmak bağıraağına bırakıyor. Yani Allah korusun bir uzvunuz ya da hayati bir organınızın alınması gibi düşünmeyin ? bademcik ameliyatı gibi daha çok,varlığı illa ki faydalı lakin iltihabı zorlayıcı... Söylediğiniz gibi sırta vuran ağrılar varsa ve hekim "alsak iyi olur" diyorsa ben ameliyat olun derim. Genelde 3 delik açılarak laparoakopik kapalı ameliyat yapılıyor ama arada organlar birbirine yakınsa kapalı gerekiyormuş. İnanın çok kolay geçti ki bende iltihap olmasına rağmen. Ameliyattan sonra hemen bir 10 dakika sonra uyandım, birkaç saat sonra da kalkıp yürüdüm ? durum böyle ??

"Quis custodiet ipsos custodes"

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Geçen gün ben ohal komisyonunun yavaşlamasıyla ilgili konuyu haber kanallarına ve m.vekillerine mesaj gönderelim demiştim ya, ben h.sonu gönderdim ve 1 kişi bile dönüş yapmadı. 

Benden başka yazan oldu mu? 

• Beğeni 2
  • Üzülme 1
  • Onaylama 1

672 Meb, kriter yok, adli işlem yok, incelemeye devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Türkiye'nin şu anda içinde bulunduğu sosyoekonomik durum dikkate alındığında KHK'lıların gündeme oturması çok güç, sessizlik bundan kaynaklı. Muhtemel komisyonda bunun farkında ve ona göre hareket ediyor, kendisini karar üretmede baskı altında hissetmiyor. MEB içerisinde KHK listelerini Teftiş Kurulu Başkanlığının hazırladığı (Personel Genel Müdürlüğünün aktif görev üstlenmediği dikkate alındığında) açıkçası burada başkan düzeyinde bir değişiklik olmadıkça çokta birşeyin kısa vadede değişmesi mümkün gözükmüyor. Çünkü komisyondaki görevli müfettişler ve diğerleri gücünü başkanın tutumundan alıyor. MEB de teftiş kurulu başkanı ise eski İçişleri Bakanının (Efgan Ala) kardeşi Atıf Ala olduğu düşünüldüğünde siyasi yönü olan bu kadroyla ilgili bizlere çokta söz söyletmiyor. Söz gelimi Atıf Ala'nın kız kardeşinin Bank Asya da çalışmış olması veya Atıf Ala'nın kendisinin Ankara da yaşadığı ve çalıştığı halde İstanbuldaki Fatih Üniversitesinden (tüm derslere devamsızlık sorunu yaşamadan nasıl devam ettiği bile araştırılmadan) yüksek lisans yapması sorgulanmıyor. Ancak aynı durum bir başkası için irtibat veya iltisak olarak değerlendirilerek kendisini KHK listesinde bulmasına sebep olabiliyor. Açıkçası bu durum siyasi bir olay ve siyasette olaylar akıl ve mantıkla da açıklanmıyor. 

• Beğeni 4
  • Onaylama 3

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın ???

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu hafta olmasa bile haftaya cuma ya da 28 29 eylülden itibaren kararlar duyarız. 

Komisyon çalışmalarına ara vermiş olabilir ancak komple 80 raportör de evinde ya da tatil de değildir covid olan varsa 14 gün karantina sonrası işe döner yaşı varsa ya da kronik hastaysa o ayrı ama hepsi de değil ya toparlanırlar bu haftadan sonra komisyon 7 kişi 4 kişiyle de karar alabilir. 

Bizim şanssızlığımız bu sene pandemi çıkması yoksa şuanda çoğumuzun kararı çıkmıştı 8 bin dosya kalmıştı. Süreç uzadığı için 3 mahk daha görevlendirildi bekleyip ret alanlar için idari yargı süreci hepten uzamasın diye yıl sonuna kadar ret alan 2021 yılında mahkemeden dönebilir fazla dosya olmayacağı için. İyi düşünelim iyi olsun fetöcü değiliz bu ülkenin öz be öz evlatlarıyız dedelerimiz onların dedeleri nesiller boyu bu topraklarda doğduk ve öldük öleceğiz. Hiç mi hatasız herkes bir baksınlar geriye ülke insanımız nereye geldi kaç milyonun aidiyeti kaldı ne kadar bencil olduk ne ara bu kadar cahil sorgulamak lazım.

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...