İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Chp an itibariyle komisyon ile ilgili açıklama yapıyor 

677 KHK EGM ihrac adlı İdari işlem yok es durumu komisyon red. 28. İdare beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
HEMŞO, 57 dakika önce yazdı:

Dillekçendeki 4. Madde ile ilgili son zamanda istinafın yerel mahkeme karanını bozduğunu okumuştum. İdare Mahkemesi OHAL Komisyonu kararının İPTALİ başvurumuzu inceliyor. Bizim özlük ve parasal haklarla ilgili bir talebimiz olması halinde ise, bunun detaylı hesaplayarak açık bir şekilde dilekçede belirtmemizi bizden istiyor ve net rakam talebinde bulunmamızı talep ediyor. Yani geriye yönelik özlük ve yasal haklarımızın maddi rakam olarak belirtmemizi istiyor. Birkaç yerde okuduğuma göre idare mahkemesi eğer OHAL Komisyonu kararının iptal ederse zaten görevine dönmüş oluyorsun, göreve dönünce de bütün yasal haklarını kurum ödüyor. Ödenmeyen kısımlarla ilgili tekrar idare mahkemesine başvurmak gerekiyor. Ama yinede net bilgi yok ortada. Amaçları süreci ellerinden geldiğince uzatmak, niyet bozuk olunca bir sürü kılıf bulunuyor maalesef. Avukatın son istinaf bozma kararının iyice araştırsın, sonra zaman kaybına uğrama bence. Allah yardımcımız olsun. 

Teşekkür ederim bilgilendirme için. 

Akademik personel olarak biz sadece üniversiteyi mi dava edeceğiz yoksa YÖK de davalı olarak yazılıyor mu?

@vergici672

675 KHK - İnceleme devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eleybe, 30 dakika önce yazdı:

Chp an itibariyle komisyon ile ilgili açıklama yapıyor 

Nereden izleyecigiz

Komisyon cuma disinda baska gubler yukleme yaptigi oluyor mu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Twitter da CHP nin hesabında açıklama mevcut.

677-İnceleme Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Atiba, 36 dakika önce yazdı:

Twitter da CHP nin hesabında açıklama mevcut.

Ne anlatmışlar bulmadık da

Bahtsız Bedevi 675

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Guclu delil bulamadiklarimizi kuruma sorup sonuca gore karar veriyoruz demisler. Forumda kurum gorusumuz olumlu ama red aldik diyen arakadaslarimiz var. Bu ne perhiz bu ne lahana tursusu o zaman.

Komisyon cuma disinda baska gubler yukleme yaptigi oluyor mu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tempo999, Bir saat önce yazdı:

Teşekkür ederim bilgilendirme için. 

Akademik personel olarak biz sadece üniversiteyi mi dava edeceğiz yoksa YÖK de davalı olarak yazılıyor mu?

@vergici672

İdari davalarda hasımın doğru yazılması çok önemli değildir. İdare mahkemeleri bunu düzeltirler. Akademik personele ilişkin olarak size tebligatı muhtemelen üniversite yapıyordur. Bu durumda hem üniversiteye hem yök'e açmanın zararı yok. Mahkeme doğru muhatabı tayin eder. Komisyon muhatap değil, buna dikkat edin yeterli.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Şu dakikadan itibaren nasıl olsa AIHM den donerim umudu taşıyan varsa, ayakta alkışlayacğım kendisini....

• Beğeni 1
  • Üzülme 1

679 KHK - EGM - DANIŞTAY AŞAMASI 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...