İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Kayip3386, 8 saat önce yazdı:

Selam arkadaşlar, benim dosyam istinafta olup, açık yazıyor.Bu açık demekle  kastedilen ne oluyor.Bir bilen, hukukçu arkadaşlar cevaplayabilir mi?

Artık hep açık yazıyor en son karar çıkıncaya kadar 

679 mgk ret banka sendika ankara 22 idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tozkoparan, Bir saat önce yazdı:

Yaklaşık bir yıl önce çekilmiş olan bu videonun (ki o dönemde bu video hiç dikkat çekmemişken) durduk yere bugünlerde gündeme getirilmesinin sebebi ne olabilir, bu videonun KHK'lılara bir faydası var mı diye hiç sorguladınız mı?

Bayram değil, seyran değil.

O zaman adam daha çok müşteriye pardon KHK lıya ulaşayım diye açık açık reklamını yapmış zamanında demekki. 

Ortaya çıkaran oda tv imiş... 

Güncelleme • • phantom18
  • Beğeni 4
  • Şaşırma 1
  • Onaylama 3

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
geçer elbet..., 8 saat önce yazdı:

@vergici672  hocam ohal komisyonu kararı elime ulaştı idare mahkemesine dilekce yazacağım elinizde örnek var mi acaba? Albatros 4 kurum kanaati olumsuz 

Hocam elimde örnek dilekçe olarak sadece benimki var. Bizim kurumda albatros/garson vb. fişleme listeleri olmadığı için ben kendi dilekçemi baştan aşağı kendim yazdım. Forumumuzda dilekçe örnekleri mevcut. Onları kendinize uyarlayabilirsiniz. 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ilhami bulut, 21.06.2021 - 20:41 yazdı:

Geçen yıl kocaeli de tanımadığım bir KHK lı polisin MHP li bir avukat aracılığı ile 80 bin tl ye komisyondan göreve döndürüldüğünü duyup foruma yazmıştım zerre şaşırmadım 

Ben bu forumda referans ile dönüş olduğunu ve çok kişinin göreve döndürüldüğünü söylediğimde büyük linç yemiştim. Arkadaşlar sadece bir ilde bir parti aracılığıyla yaklaşık 600 kişinin iade edildiğini ben üst düzey birisinden öğrenmiştim. Kendi çalıştığım kurumda 5 kişinin referans ile göreve iade edildiğini de kendilerinden duydum. MEB dışındaki diğer kurumlarda referans gırla. MEB de dönüş için çokta referans a gerek yok. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba, ceza davası beraat aldım ama şu anda savcı istinafa gittiği için kesinleşmedi. Bu durumda beraat kesinleşmeden pasaport tahdidi kaldırılabilir mi? Beraat alıp kesinleşmeden tahditi kaldırmayı başarabilen oldu mu acaba? 

672 YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
pertevkansu, 7 saat önce yazdı:

Bu konuda hukukça bir yorum yapabilecek var mı arkadaşlar, "AYM'nin elinden bir şey gelmez, iptal edemez" dışında bir açıklaması olan var mı? Zira ben daha önce bunların çokça konuşulduğunu ve AYM'nin bu KHK'ları iptal etmek zorunda olduğunun söylendiğini (Örneğin Kerem Altıparmak vd. tarafından) hatırlıyorum. Yani şöyle örneğin: benim adım bu ülkenin kanunlarında yazıyor ve bu anayasaya aykırı...

Kararın hangi yönde olduğunu hemen öğrenemeyeceğiz. Soyut norm denetimi kararları gerekçesi yazılmadan açıklanamıyor. AYM ortalama 2-3 ayda gerekçe yazıyor. Bu durumda Eylül ayının sonu gibi kararı görürüz anlamına geliyor.

Görüşülecek KHK 686 sayılı KHK. Neden bu  KHK seçildi tam anlayamadım. Bu KHK'da muvazaalı işlemlere ilişkin bir hüküm dışında diğer maddelerin tamamı ihraçlara ilişkin. Bu nedenle seçilmiş olabilir mi emin değilim. Bir de, iptali için başvuru yapılan KHK'lar içinde jandarma ihraçlarının en fazla olduğu KHK. Çok sayıda MEBB ihracı da var bu KHK'da. Bunlar olumsuz düşünmek için bazı nedenler.

Ancak AYM isteseydi KHK'ları 1-2 yıl daha erteleyip gündeme almayabilir, ateşten topu tutmayı biraz erteleyebilirdi. Ancak bunu tercih etmemiş. Aradan 5 yıl geçtiği için artık iç hukuk yolları tükenmemiş olsa bile AİHM başvuruları da yapıldı, yapılıyor. Buradan bütün dosyalarla ilgili hak ihlali verileceği kesin. Öte yandan Danıştay'da bekleyen çok sayıda dava var. Kararların eli kulağında. AYM bunların hepsini 1 yıla kalmaz kucağında bulacak ve her geçen gün başvuru sayısı artacak. Kapasitesi buna müsait değil. Bunlar da olumlu düşünmek için nedenler.

Bence ümitsiz olmamak lazım. KHK'ların ihraç maddelerinin Anayasaya aykırı olduğu konusunda kuşku yok. Her şeye rağmen iptal çıkma ihtimali hiç de az değil. 

• Beğeni 4
  • Onaylama 2

672, Komisyon Red, Olmayan SMS + Kurum Kanaati, Dosya İdare Mahkemesinde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi akşamlar herkese. Adli beraat aldım ve karar kesinleşti. Ancak komisyon red verdi. Albatros 4 kodlamam var. Emsal göstermek için albatros 4 veya 5 kabul kararı olan varsa yardımcı olabilir mi

692 KHK-ret-albatros-idarimahkeme

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
defterdarzade, 8 saat önce yazdı:

Kararın hangi yönde olduğunu hemen öğrenemeyeceğiz. Soyut norm denetimi kararları gerekçesi yazılmadan açıklanamıyor. AYM ortalama 2-3 ayda gerekçe yazıyor. Bu durumda Eylül ayının sonu gibi kararı görürüz anlamına geliyor.

Görüşülecek KHK 686 sayılı KHK. Neden bu  KHK seçildi tam anlayamadım. Bu KHK'da muvazaalı işlemlere ilişkin bir hüküm dışında diğer maddelerin tamamı ihraçlara ilişkin. Bu nedenle seçilmiş olabilir mi emin değilim. Bir de, iptali için başvuru yapılan KHK'lar içinde jandarma ihraçlarının en fazla olduğu KHK. Çok sayıda MEBB ihracı da var bu KHK'da. Bunlar olumsuz düşünmek için bazı nedenler.

Ancak AYM isteseydi KHK'ları 1-2 yıl daha erteleyip gündeme almayabilir, ateşten topu tutmayı biraz erteleyebilirdi. Ancak bunu tercih etmemiş. Aradan 5 yıl geçtiği için artık iç hukuk yolları tükenmemiş olsa bile AİHM başvuruları da yapıldı, yapılıyor. Buradan bütün dosyalarla ilgili hak ihlali verileceği kesin. Öte yandan Danıştay'da bekleyen çok sayıda dava var. Kararların eli kulağında. AYM bunların hepsini 1 yıla kalmaz kucağında bulacak ve her geçen gün başvuru sayısı artacak. Kapasitesi buna müsait değil. Bunlar da olumlu düşünmek için nedenler.

Bence ümitsiz olmamak lazım. KHK'ların ihraç maddelerinin Anayasaya aykırı olduğu konusunda kuşku yok. Her şeye rağmen iptal çıkma ihtimali hiç de az değil. 

Hocam söylediğiniz gerekçeler çok makul ve katılıyorum. Beni umutsuzluğa sevk eden nokta ise, İ.F.'nin atanmasının ardından çoğunluğun şahinlere geçmesi. Örneğin geçen hafta çıkan İletişim Başkanlığı kararına bakarsanız, burada neredeyse tamamı Abdullah Gül tarafından atanmış üyelerin 6-7'sinin karşı oy yazılarını görürsünüz. Şahin grup bir kişi ile önde. Yine umutsuzluğa sevk eden ikinci nokta, burada bu kararı verip, mahkemelerden retleri hızlandırabilirler, böylece kendilerince bu sorunu çözmüş olurlar. Bu durumda bir iktidar değişikliğinde kanun hariç çözüm yolu kalmaz. Son olarak iyice otoriterleşen ve elindeki bütün silahları baskı için kullanan bir yapı oluştu. Geçen yılın Kasım ayında ortaya çıkan demokrat havanın tam tersi durumu yaşıyoruz.

Özetle, hukuki mantığım sizin görüşlerinizi desteklese de, siyasi mantığım tersini gösteriyor.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...