İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Selam arkadaşlar, benim dosyam istinafta olup, açık yazıyor.Bu açık demekle  kastedilen ne oluyor.Bir bilen, hukukçu arkadaşlar cevaplayabilir mi?

Wi-fi mağduru,adli dava devam ediyor, komisyon kararı bekleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

CHP nin çalışmasını desteklemek ve yaşadıklarımızı anlatabilmek için güzel bir anket hazırlanmış, katılalım, içimizi dökelim bence... 

https://mobile.twitter.com/mkorkmaz62/status/1407255293860499461

direnm@li, 6 dakika önce yazdı:

Güncelleme • • direnm@li
  • Beğeni 1
  • Teşekkür 2

672 MEB, beraat (2-b) (okul,banka kredi kartı) komisyon incelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bilge Güneş, 20 dakika önce yazdı:

Üç ay sonra RET tepligadı geldi.

31 ay sendika, 640 lira cihan medya

Geçmiş olsun hocam. Kurum görüşü alınmış mıydı?

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mizan-27, 1 dakika önce yazdı:

Geçmiş olsun hocam. Kurum görüşü alınmış mıydı?

Bilmiyorum. Hiç sormadım ama alınmışsa bile olumsuz görüş olduğunu düşünmüyorum 

Beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
elaf, 21.06.2021 - 23:06 yazdı:

Beraat alanlar onlar yok mu? Bu teklifin içinde

Var tabii. "Koğuşturma lehlerine sonuçlanmış" ile beraat alanları kast ediyorlar.

Ancak tahmin edileceği üzere meclisten geçme olasılığı yok. Yine de aradan geçen yıllara rağmen, ana muhalefetin hala en azından adli olarak aklananların iadesini talep ettiğini görmek güzel. Uzun zamandır bahsetmemelerini ve Cihat Yağcı güzellemelerini görünce şüpheye düşüyor insan haliyle.

• Beğeni 1
  • Onaylama 3

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@vergici672  hocam ohal komisyonu kararı elime ulaştı idare mahkemesine dilekce yazacağım elinizde örnek var mi acaba? Albatros 4 kurum kanaati olumsuz 

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu konuda hukukça bir yorum yapabilecek var mı arkadaşlar, "AYM'nin elinden bir şey gelmez, iptal edemez" dışında bir açıklaması olan var mı? Zira ben daha önce bunların çokça konuşulduğunu ve AYM'nin bu KHK'ları iptal etmek zorunda olduğunun söylendiğini (Örneğin Kerem Altıparmak vd. tarafından) hatırlıyorum. Yani şöyle örneğin: benim adım bu ülkenin kanunlarında yazıyor ve bu anayasaya aykırı...

KHK 689 - Eğitim-Sen'li Akademisyen

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
pertevkansu, 1 saat önce yazdı:

Bu konuda hukukça bir yorum yapabilecek var mı arkadaşlar, "AYM'nin elinden bir şey gelmez, iptal edemez" dışında bir açıklaması olan var mı? Zira ben daha önce bunların çokça konuşulduğunu ve AYM'nin bu KHK'ları iptal etmek zorunda olduğunun söylendiğini (Örneğin Kerem Altıparmak vd. tarafından) hatırlıyorum. Yani şöyle örneğin: benim adım bu ülkenin kanunlarında yazıyor ve bu anayasaya aykırı...

Hocam, hukuken yapılması gereken belli. Mevcut durum evrensel hukuka da, insan haklarına da, anayasaya da aykırı. Sizin de örneklendirdiğiniz şekilde farklı sebepleri var. Ayrıca AYMnin de iptal yetkisi gayet var.

AYMnin ihraç KHKlarını iptali açısından olumsuz yönler özetle:

Daha önce terör örgütleri ile iltisak ve irtibat kavramlarını yasal olarak tanıdıkları bir karar verdiler. O yüzden, zaten bunlar üzerinden işten çıkarmayı meşrulaştırdılar. Yani "bunlar soyut kavramlar, kimseyi bunlarla yakamazsınız" gibi bir karar beklemek gerçekçi değil.

AYMnin ihraç KHKlarını iptali açısından olumlu yönler özetle:

Hala daha irtibat ve iltisak kavramlarının yasaya girdikleri OHAL sürecinden öncesi için uygulanıp uygulanamayacağına dair kararları yok. Evrensel hukukta yasaların geriye yürümezliği ilkesi var.

KHK ile yasada isim yazılarak yapılan işlem, hem özel hayatın gizliliğine, hem masumiyet karinesine, hem de lekelenmeme hakkına aykırıdır. O kadar kara mizah bir durum ki iade olan kişilerin bile isimleri yasalarda hala terörle bağlantılı olarak geçmektedir.

KHKlar ile alınan pasaport iptali gibi ek tedbirler seyahat hürriyeti gibi diğer temel hak ve hürriyetlerin de ihlaline yol açmıştır.

İtiraz amaçlı kurulan OHAL Komisyonu ile başlayan yol, etkin bir hukuk yolu değildir. Her geçen gün bu kanaati daha da kuvvetlendiren yeni vakalar müşahade edilmektedir.

Hukuki olarak durum özetle bu şekilde hocam. Ama bu işin bu güne kadar sarkması, mevcut ve değişen konjonktür, AYM ile MHP arasındaki limoni durum ve yukarıda saydığım hususlar AYMden gelecek olası bir iptale karşı hazırlıklı olmamızı gösteriyor.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
phantom18, 21.06.2021 - 17:11 yazdı:

'Masumiyet kriteri' sözde gazeteci dediğin adamın sana inanması! 

Yaklaşık bir yıl önce çekilmiş olan bu videonun (ki o dönemde bu video hiç dikkat çekmemişken) durduk yere bugünlerde gündeme getirilmesinin sebebi ne olabilir, bu videonun KHK'lılara bir faydası var mı diye hiç sorguladınız mı?

Bayram değil, seyran değil.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
    • Hiç kimsenin gündeminde yokuz. Hiç kimsenin bizleri düşündüğü yok. Koca ülke için bir 'hiç' ten ibaretiz😔Böyle şeyler yazıp paylaşan biri değilim.Biraz iç dökme gibi oldu kusura bakmayın lütfen. 
    • Adam derdini "bu parayı nasıl ödeyeceğiz" diye belirtmiş. Zamanında AİHM kararları için "parası neyse veririz" demişlerdi sanki kendi cebinden veriyormuşçasına. Zaten kararlarıda uygulamıyorlar. Tamamını okudumda hiç "yahu bu insanlar yıllardır mağdur, ne iyip ne içiyorlar, toplumda kendilerini ifade bile edemiyorlar, psikolojileri ne oldu" diye bir cümle geçmiyor. Sonunda da "al başına belayı" diye yazmış. Bizi bela olark gören bir zihniyet!
    • Süreç çok uzun sürdü/sürüyor ama bir gün herkes bu noktaya gelecek. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...