İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Ali Haydar, 10 saat önce yazdı:

22 Haziran - ADALET BAKANLIĞI - 701 KHK - SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI - BERAAT - RET

bu kararda gariplik var sanki..bir şeyler eksik gibi..

689 sağlık bakanlığı KESK adli/idari işlem yok incelemeye devam...kurduğumuz bütün hayallere rağmen değişmeyen dünyanın şerefine

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
işimdeyim gücümdeyim, Bir saat önce yazdı:

bu kararda gariplik var sanki..bir şeyler eksik gibi..

Eksik olan bir şey yok. Kurum kanaati saçmalığı ile red. Yani sarı zarf var bu kişinin hakkında. Adalet bakanlığında iadeler yüzde 90 ref ile gerçekleşiyor. Sadece kurum kanaati ile red de gördüm, 5 kriter ile iade olanı da gördüm.  5 yıldır bunu yazıyorum. Çok fazla örneğini gördüm. Onun için şaşırmıyorum. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 12 saat önce yazdı:

Kanunlar ne der tam bilmiyorum, ama zaten hak ettiğin birşeyi almak için sistem seni buna zorlarsa, ref kullanmak benim vicdanımda suç değil.

Referansin komisyon sürecine mudahalesi adil şekilde karar vermeye calisan komisyon gorevlilerinin psikolojisini etkiliyor olabilir. Zamanla bazı komisyon gorevlileri sorumluluk almak yerine sadece referansı olani iade etmeyi benimseyebilir. Komisyon gorevlileri için başvuranın referansinin olması sorumluluğu başkasının alması demek (ki referans mevzusunun olaganlasmasiyla birlikte, komisyon görevlileri hiç tanımadığım biri için niye ben risk alayım diyor olabilir).

@phantom18 Bu tarz videoların paylaşılarak kamuoyunun referansla iade olma mevzusuna alıştırilması ve zamanla bu durumun masum birşeymis gibi kamuoyuna benimsetilmeye çalışılması bence KHK'lilarin lehine olmayacaktır.

Bu ahlaki olmayan durumu KHK'lilar bile vicdanen onaylıyorsa, toplum vicdanı rahatlıkla onaylar diye düşünüyorum.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Hayatt, 16 dakika önce yazdı:

701 KHK zabıt katibi RED Allah belalarını versin hakkımızı çalanların

Geçmiş olsun. Referans gezdin mi hiç. Birilerine söyledin mi? Adalet bakanlığı özellikle 701 e değişik bakıyor çünkü. Adalet bakanlığı özellikle 701 KHK ihraçlarının tümü olumsuz kurum kanaati. Ben bu KHK ya bakış açısını yerinde gördüm.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar eşimle aynı anda ihraç olduk aynı anda komisyona baş vurduk. Aynı tarihte takipsizlik aldık. Eşim 1.5 yıl önce iade oldu. Fakat benim dosya halen inceleme devam. Komisyonu aradım bir sıra var mı? Neye göre devam ediyor durumu izah ettim. Telefonda bilgi veremeyiz diyorlar. Komisyona gitsek bilgi verirler mi? Gidipte bilgi alan oldu mu? Bu arada red alan arkadaşımıza Allah sabır verip yardımcısı olsun. 

Sihamebu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Sinannnn, 3 saat önce yazdı:

Arkadaşlar eşimle aynı anda ihraç olduk aynı anda komisyona baş vurduk. Aynı tarihte takipsizlik aldık. Eşim 1.5 yıl önce iade oldu. Fakat benim dosya halen inceleme devam. Komisyonu aradım bir sıra var mı? Neye göre devam ediyor durumu izah ettim. Telefonda bilgi veremeyiz diyorlar. Komisyona gitsek bilgi verirler mi? Gidipte bilgi alan oldu mu? Bu arada red alan arkadaşımıza Allah sabır verip yardımcısı olsun. 

Bir defa yolum Ankara' ya düştüğünde ben de bizzat komisyon binasından bilgi alayım dedim, binanın olduğu sokağın girişinde asker kontrol noktası vardı, araya onlar girdiler, komisyona telefon bağlantısı yapıp o şekilde görüştürdüler, detaylı bir bilgi alamadım haliyle, geçen yıl olması lazım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Teşekkürler Serdar ı Ekrem 

Sihamebu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...