İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Sağlık olsun...

• Beğeni 1

İyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ophelia, 23.02.2022 - 09:20 yazdı:

mahallede ses soluk kalmadi.. 

iade olanlar tasindilar gittiler.. 

olmayanlar olarak ekmek telasina düşmüş yasayip gidiyoruz.. 

galiba cok az kisi kaldik beklemeye devam eden..

derler ya nerde o eski bayramlar diye..

onun gibi mahallenin eski hareketli halini özlüyorum..

Galiba tek bir gercek var hic birsey eskisi gibi olmuyor. 

Bi savastan cikarsin yorgunsundur, kayiplarin vardir, kazanmis olsan dahi hicbirsey tat vermez ya sana.. henuz icinden cikmamis olsamda böyle hissediyorum.. 

Neyse...

Umarim gidenler gittigi yerde, kalanlarda kendi icinde mutludur.. 

Herkese guzel gecirecegi, mutlu olacagi bir gun diliyorum 😇

Buradayım @Opheliam günler çok yoğun geçtiğinden hergün bakamıyorum  ama ara ara bakıyorum paylaşımlara mshalleye uğrayamasam da hep dualarımdasınız 💞🌹🍀🌺🌷

Güncelleme • • Umutlu
  • Beğeni 1

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Teacher, 10.11.2021 - 14:47 yazdı:

Çok güzel iki haber verdiniz ve bizleri mutlu ettiniz Sevgili @LA TAHZEN ...

Rabbim iki dünyanızı zengin etsin.

Hayırlı,uğurlu ve güzel ahlaklı evlatlarınizla nice mutlu günleriniz olsun.

Bugün okuldan kuzumu aldım,zil ne güzel çaldı öyle ?Okul,öğrenciler ne güzeldi....Çok özlemişim,Rabbim özlediklerimize hepimizi kavuştursun.

Selamlar sizi okuyup takip ediyordum .Göreve iade sayfasında bir sorunuza  rastladım. Durumunuza bir değişiklik  var mı iade konusunda .. merakımı  hoş görün ne olur.Rabbim herkese güzel haberler almayi nasip etsin.olumlu bir durum varsa çok çok sevinirim .iyi aksamlar

• Beğeni 1

672 KHK sendika SGK  kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hayırlı akşamlar mahalle sakinleri yazmasamda   burayı her gün takip edenlerdenim.Ama hayat şartları herkesi herseyden soğuttu  mu diyelim..Buralar çok sakin ve sessizleşti Siz yazmayınca ben selam vermek istedim.Bütün güzellikler sizinle olsun hayirli akşamlar 

Ama  mahalledeki herkesi de tek tek merak etmiyor değilim. Fırsat bulursanız bir selam verin lütfenn 

• Beğeni 1

672 KHK sendika SGK  kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nilen1302, Bir saat önce yazdı:

Hayırlı akşamlar mahalle sakinleri yazmasamda   burayı her gün takip edenlerdenim.Ama hayat şartları herkesi herseyden soğuttu  mu diyelim..Buralar çok sakin ve sessizleşti Siz yazmayınca ben selam vermek istedim.Bütün güzellikler sizinle olsun hayirli akşamlar 

Ama  mahalledeki herkesi de tek tek merak etmiyor değilim. Fırsat bulursanız bir selam verin lütfenn 

Bir mahallem yok 😉 Herkese selam ve sevgiler ❤️

• Beğeni 1

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@hepsiyah hayırlı olsun cok sevindim bir kişi daha kurtuldu darısı geride kalanlara inşallah.bi kaç sefer girdim de bı hayırlısı olsun yazamadım bende bebeklerimden fırsat bulamıyorum. He birde 2numara oğlum bu yil 1. sınıf ya herşeyi okuyor nereye girsem telefonda onun yanında hiç mümkün değil birine bı mesaj yazmam😕 Haftada 2gun de 8.sinif bı öğrencim var o geliyor. 4te çocuk olunca malum işler güçler .☺️ Allah yokluklarini göstermesin.

Eşimin kafa rahatlayinca yeni bı ticarete başladı. Diyor ki memurda olsam göreve de donsem ticarete devam☺️

sizlerin sohbetlerini cok özledim  @LA TAHZEN @Teacher @Umutlu @Ophelia ilk aklıma gelenleri yazdım hepiniz seviliyorsunuz gundemdisi mahallesi bende hayat böyle.sıkıntılı durumlarımda var hiç burda can sıkmıyım sizlerde hayat guzel gidiyodur inşallah ...

Herkese sevgilerimle ...

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

672 ret 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Konu Sahibi Gönderim • (düzenlendi)

Hepimiz uzak kaldik mahalleden bir cogumuzun hayat telaşesi büyük.. 

Sevgili @Wonder in de dedigi gibi bende eski sohbetlerimizi özledim.. 

Fakat ne yapalim.. Bir yerlerde iyi oldugunuz umuduyla icimizi ferahlatip uzak kalmaya katlaniyor gönlümüz.. 😌

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar,

'Şüphesiz Allah, adaleti, iyilik yapmayı, yakınlara yardım etmeyi emreder; hayâsızlığı, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. O, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor.' Nahl 90.

Saygılarımla,

• Beğeni 3

İyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Wonder, 03.03.2022 - 00:46 yazdı:

Eşimin kafa rahatlayinca yeni bı ticarete başladı. Diyor ki memurda olsam göreve de donsem ticarete devam☺️

Bu çok güzel bir haber @Wonder hocam çok sevindim esinizin ticaret hayatı bereketli olsun sıkıntilarınız son bulsun inşallah sizin de güzel haberlerinizi  alırız 4 çocuk bos vakit bırakmıyordur size zaten Allah eşiniz ve evlatlarınızla sağlıklı huzurlu uzun ömurler versin 💜 mahallemizin eski günlerini ben de cok özlüyorum mahallede ki tüm arkadaşlarımıza selam ve sevgilerimle iyi akşamlar🌺🍀🌹💞💐

• Beğeni 1

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ophelia, 03.03.2022 - 01:00 yazdı:

Hepimiz uzak kaldik mahalleden bir cogumuzun hayat telaşesi büyük.. 

Sevgili @Wonder in de dedigi gibi bende eski sohbetlerimizi özledim.. 

Fakat ne yapalim.. Bir yerlerde iyi oldugunuz umuduyla icimizi ferahlatip uzak kalmaya katlaniyor gönlümüz.. 😌

Allah biliyor ya ben sizin kararınıza hep kabul gözüyle bakmıştım. Rabbim herşeyin sabrını veriyor.caniniz sağolsun. Yanlış hatırlamıyorsam  ek bir mesleğiniz vardı onu yapıyordunuz.Buna da  şükür  belki teselli belki kendimizi kandırma  verdiğine de aldığına da razıyız  diyelim.

Teacher, 10.11.2021 - 14:47 yazdı:

Çok güzel iki haber verdiniz ve bizleri mutlu ettiniz Sevgili @LA TAHZEN ...

Rabbim iki dünyanızı zengin etsin.

Hayırlı,uğurlu ve güzel ahlaklı evlatlarınizla nice mutlu günleriniz olsun.

Bugün okuldan kuzumu aldım,zil ne güzel çaldı öyle ?Okul,öğrenciler ne güzeldi....Çok özlemişim,Rabbim özlediklerimize hepimizi kavuştursun.

Sizi merak ediyorum okuyorsanız  keşke bir ses  verseniz.

• Beğeni 1

672 khk sendika 23 ay  berat inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...