İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

stranger, 8 saat önce yazdı:

Sizleri okumak yine cok keyifliydi?

Sn umutlu hosgeldiniz tekrar? 

Mahalle daha bi keyifli hale geldi, daha fazla isim yaziyor!:)

Sizleri okumak cok guzel. 

Teşekkürler sn @stranger sizlerle birarada olmak benim içinde çok güzel ara ara takip ettiğim haberlerin arasına düşerdi sayfanızdan bir kaç kare oradan okurdum ama foruma katılma konusunda kararsızdım şimdi iyiki diyorum?iyi ki sizlerin arasina katıldım?

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Umutlu, 21 dakika önce yazdı:

Teşekkürler sn @stranger sizlerle birarada olmak benim içinde çok güzel ara ara takip ettiğim haberlerin arasına düşerdi sayfanızdan bir kaç kare oradan okurdum ama foruma katılma konusunda kararsızdım şimdi iyiki diyorum?iyi ki sizlerin arasina katıldım?

Bence sessiz takipte kalan tüm güzel insanlar aramiza katilmali....??? 

Gunaydinlar,guzel gunler sizlerin  olsun....??? 

Iyi ki ben de burdayım.... 

Demekki burda olmam benim için en güzeliymiş,en doğru olanıymış.... 

Herşeyin güzelini,doğrusunu,hayirlisini yaşayın güzel insanlar.♥️❤️??

Ne çok GÜZEL kelimesini kullanmışım.???

• Beğeni 5
  • Kahkaha 1

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Teacher, 10 dakika önce yazdı:

Bence sessiz takipte kalan tüm güzel insanlar aramiza katilmali....??? 

Gunaydinlar,guzel gunler sizlerin  olsun....??? 

Iyi ki ben de burdayım.... 

Demekki burda olmam benim için en güzeliymiş,en doğru olanıymış.... 

Herşeyin güzelini,doğrusunu,hayirlisini yaşayın güzel insanlar.♥️❤️??

Sn @Teacher bir şeyi itiraf etmek istiyorum aranıza ilk katıldığımda forumu nasıl kullanacağımı nereden msj yazacağımı bilmediğimden sizlere bir selam verememiştim ?malum benim jenerasyon teknolojiyi kullanma konusunda sizin kadar mahir değil hatta bizim jenerasyon için kullanılan bir ifade de vardı cok gülmüştüm ? ama şimdi hatırlayamadım?yaşlılık işte?neyse deneye yanila az cok öğrendim geceye bir parça bile bıraktım?amaaa halaa resim göndermesini beceremedim şimdilik vazgeçtim zamanı gelmemiş demek ki??sevgiyle selamlıyorum hepinizi?

• Beğeni 4

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Umutlu, 15 saat önce yazdı:

Sevgili @RosedewittbukateR özleminizi o kadar güzel anlatmışsınız ki okurken bizler duygulandık ama dediğiniz gibi önce sağlık inşaallah en kısa zamanda özlediğiniz öğrencilerinize kavuşursunuz yine onlarla çiğköfte yemege gidersiniz sınifin kokusunu cığrelerinize doldurursunuz ve hic ara vemememişcesine kaldığınız yerden aynı aşk ve şevkle devam edersiniz????

Sayın Ross aynı özlemi eşim de çekiyor.butun takım kıyafetlerini , kravatlarini kitaplarını kaldırdı.cocuklarimizin toplantılarına gidemiyor şuan göz yaslarimi tutamıyorum... kızım bu sene 8.sinif sınava hazırlanıyor ona bir ders anlatışı var görmeniz lazım.onun ve çocuklarım için dik ve ayakta durmaya çalışıyorum.goz yaslarimi gizli tutuyorum.insallah Rabbim herkesi işine hayırlısı ile kavuştursun.

• Beğeni 1
  • Üzülme 5

701 KHK ihraç banka ve cihan medya ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Selam canlar güzeller...

@Aklima @Badi Ekrem @Bay edebiyat @Diane @elaf @Enteresan

@Hacer USLU @hepsiyah @Hüdayi @inegöl @Kafakafka

@LA TAHZEN @neoleear @Ophelia @scn@stranger 

@Syslc @Teacher @tömbüldek @Umutlu 

@vergici672 @werwer @Zimmermen 

Hepinize çok teşekkürler...

UMARIM KİMSEYİ UNUTMAMIŞIMDIR...

Dünki muhabbeti kaçırdık. Ama biz de Sn @tömbüldek Hocamla koyu bi sohbete dalınca çıkamadık. Maşallah eline su dökemem. Bir derya. Bu adamı ihraç edenler utansın. Ben böyle değerli birine 5 10 yılda anca denk gelebiliriz diyorum...

Bi çoğumuza (ister öğretmen ister anne baba olsun) ilham olacak bir birikimi var. Allahım evlatlarıyla güldürsün. Benden önce iade olsun sıranı ver deseler hemen veririrm. Bu adam lazım bu ülkeye...

Bu mahalle tesadüfen biraraya gelmiş insanlar değil inanın. Bizim birbirimize ihtiyacımız vardı. Buluştuk...

Herkesin bi görevi var aslında...

Kimi moral veriyor, kimi bilgi; kimi çok esprili, kimi akıl küpü, kimi merhametli; kimi moral bekliyor, kimi eğlenceli; kimi hamarat, kimi deryadeniz...

Kimi deee mesleğine aşık... İşte o da lazım @Teacher. Siz olmasanız bizi kim diri tutucak. Birinin o aşkı söndürmemesi lazım. O iş sizde...

Ben de o yüzden bu mahalleyi çok seviyorum...

?

Bu arada Nisanın 1inde çekildiğim sorguyu heyecanı da göremedim dün. Kimse intikamını alıcaz Rose dememiş...

?

Bi @Ophelia bi @werwer bi @Kafakafka uğraşmış; nerde bu mahalle. Nerde bu @hepsiyah. O kaban kurutemizlemeye gidecek günü mü buldu dün...

?

Sn @varex oldu mu şimdi. La Fonten e bağlayıp milleti uyutup mahallenin ışıklarını söndürmüşsünüz. Nerde o renk, yemek, film, takım, vs vs vs. Hiçbi  sorunun cevabı yok. Honda civic ile bitmiş olay...

?

Oldu mu olmadı...

?

İntikam soğuk yenen bi yemektir. Çiküfde de...

?

Akşam bu iş hallolsun...

?

Banane yaf. Eşitlik adalet!..

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 19 saat önce yazdı:

Hocam ben de henüz tez hocama söylemedim. TÜBİTAK projesi falan olmadığı sürece de sorun olmaz. Anlaşılmaz. Bence bir af olursa dönün. Devam edin... Anladığım kadarıyla zamanında TRde ilk 1000 hatta ilk 500e girerek TRnin en iyi okullarından birinde İngilizce öğretmenliği okudunuz. Güzel bir eğitim doktorası çok güzel bir kiraz olur bu pastanın üzerine....

@RosedewittbukateRhocam. Okurken duygulandım. Ekim ayında iade olan arkadaşım da böyle anlatırdı. O sınıf öğretmeni idi. Küçük çocuklarla kurduğu bağı anlatır. Gözleri dolardı. Şükür Allaha kavuştu öğrencilerine. Siz de kavuşacaksınız inşallah. 

Sayın vergici672,

İnanın doktorayı bırakma konusunda öyle zor karar verdim ki benimki biraz hocaya yalan söylemeye devam edememe durumuydu.Sürekli hocanın öğreneceği anı gözümde canlandırmaktan dengem bozulmuştu.Bizlerde (eğitim araştırmalarında) araştırma çoğunlukla okullarda yapılıyor,bunun için de MEB’ten izin almak gerekiyor.Muhtelelen dilekçe verirken TC’den ortaya çıkar ve hocayla yüzleşmem gerekirdi.O rezilliği yaşamaktansa bu zor kararı aldım.Eşim de asla söylememi istemedi.Çok da haklıydı. Her şey normale döndüğünde kaldığın yerden devam edersin dedi.Ama ben biraz şeffafımdır.Keşke en baştan söyleseydim dedim hep.

Bu arada ilk 100 lere girerek desem (hatta ek puanla ilk 20), ama tabi burada daha iyi dereceleri olan arkadaşlara haksızlık etmek istemem☺️
Eşim hep der :”Türkiye’nin beynini ihraç ettiler?

• Beğeni 2
  • Onaylama 3

672 meb ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 55 dakika önce yazdı:

Selam canlar güzeller...

@Aklima @Badi Ekrem @Bay edebiyat @Diane @elaf @Enteresan

@Hacer USLU @hepsiyah @Hüdayi @inegöl @Kafakafka

@LA TAHZEN @neoleear @Ophelia @scn@stranger 

@Syslc @Teacher @tömbüldek @Umutlu 

@vergici672 @werwer @Zimmermen 

Hepinize çok teşekkürler...

UMARIM KİMSEYİ UNUTMAMIŞIMDIR...

Dünki muhabbeti kaçırdık. Ama biz de Sn @tömbüldek Hocamla koyu bi sohbete dalınca çıkamadık. Maşallah eline su dökemem. Bir derya. Bu adamı ihraç edenler utansın. Ben böyle değerli birine 5 10 yılda anca denk gelebiliriz diyorum...

Bi çoğumuza (ister öğretmen ister anne baba olsun) ilham olacak bir birikimi var. Allahım evlatlarıyla güldürsün. Benden önce iade olsun sıranı ver deseler hemen veririrm. Bu adam lazım bu ülkeye...

Bu mahalle tesadüfen biraraya gelmiş insanlar değil inanın. Bizim birbirimize ihtiyacımız vardı. Buluştuk...

Herkesin bi görevi var aslında...

Kimi moral veriyor, kimi bilgi; kimi çok esprili, kimi akıl küpü, kimi merhametli; kimi moral bekliyor, kimi eğlenceli; kimi hamarat, kimi deryadeniz...

Kimi deee mesleğine aşık... İşte o da lazım @Teacher. Siz olmasanız bizi kim diri tutucak. Birinin o aşkı söndürmemesi lazım. O iş sizde...

Ben de o yüzden bu mahalleyi çok seviyorum...

?

Bu arada Nisanın 1inde çekildiğim sorguyu heyecanı da göremedim dün. Kimse intikamını alıcaz Rose dememiş...

?

Bi @Ophelia bi @werwer bi @Kafakafka uğraşmış; nerde bu mahalle. Nerde bu @hepsiyah. O kaban kurutemizlemeye gidecek günü mü buldu dün...

?

Sn @varex oldu mu şimdi. La Fonten e bağlayıp milleti uyutup mahallenin ışıklarını söndürmüşsünüz. Nerde o renk, yemek, film, takım, vs vs vs. Hiçbi  sorunun cevabı yok. Honda civic ile bitmiş olay...

?

Oldu mu olmadı...

?

?

Akşam bu iş hallolsun...

?

?

Teşekkür ederim Rose. Bu mahelle bulunmaz cevherlerle dolu....

Komisyon hariç hepimiz aynı anda iade olacağız.Zihniyet değişince iade olacağız!

Twetde okumussunuzdur.KHK'li Corona profesörunun bile değerini bilemediler."İade istemiyorum yardımcı olmama izin verin " dedi.Buna bile müsade etmediler.

İzlemişsinizdir 2 gün önce Habertürk de California unv.ki Türk profesörü çıldırttılar.Ben dedi "Türkiye den bundan dolayı "kaçtım"dedi..

Bizde bir gün "kaçabiliriz " insaAllah bu zihniyetten...

• Beğeni 5

672 MEB.Beraat.22.idare" ret"İstinafa başvuru yapılacak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
RosedewittbukateR, 1 saat önce yazdı:

Oldu mu olmadı...

?

?

Akşam bu iş hallolsun...

?

Emredersiniz Sn hocam

Akşama eğlence var demek

??

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Uzaktan eğitim... ???

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zimmermen, 2 saat önce yazdı:

Sayın vergici672,

İnanın doktorayı bırakma konusunda öyle zor karar verdim ki benimki biraz hocaya yalan söylemeye devam edememe durumuydu.Sürekli hocanın öğreneceği anı gözümde canlandırmaktan dengem bozulmuştu.Bizlerde (eğitim araştırmalarında) araştırma çoğunlukla okullarda yapılıyor,bunun için de MEB’ten izin almak gerekiyor.Muhtelelen dilekçe verirken TC’den ortaya çıkar ve hocayla yüzleşmem gerekirdi.O rezilliği yaşamaktansa bu zor kararı aldım.Eşim de asla söylememi istemedi.Çok da haklıydı. Her şey normale döndüğünde kaldığın yerden devam edersin dedi.Ama ben biraz şeffafımdır.Keşke en baştan söyleseydim dedim hep.

Bu arada ilk 100 lere girerek desem (hatta ek puanla ilk 20), ama tabi burada daha iyi dereceleri olan arkadaşlara haksızlık etmek istemem☺️
Eşim hep der :”Türkiye’nin beynini ihraç ettiler?

Hocam bu şartlarda sonra illa ki af çıkar. O zaman tezi bitirirsiniz. Aslında ikincil verilere dayalı bir tez de olabilirdi ama onda da hoca şüphelenebilirdi.

Ben ilk 100 de diyecektim ama o kadar net olmasın dedim. Bir dönem ülkemizin kuzey batısında bir okulun mütercim tercümanlık, Amerikan dili ve edebiyatı, ingilizce öğretmenliği bölümleri; ek puanlı-ek puansız ilk 100'ün neredeyse tamamını alırdı... Eşiniz fazlasıyla haklı... Ülkenin kaymak tabakasını ihraç ettiler. Bu hem beyin hem vicdan hem de iş ahlakı anlamında. 

• Beğeni 3
  • Üzülme 1
  • Onaylama 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...