İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Karakeçili, 16.08.2021 - 01:01 yazdı:

Dgs taban  puanları diye İnternet den arttırın, birde 2021 dgs kontenjanları diye. Tercihler başlayınca da tercih yaparsınız . 

Oddu, İstanbul Teknik. Bilkent, Boğaziçi en iyi ve Tutulan.

Diğerleri yaklaşık aynı ayarda gibi. 

Gazi, Dokuzeylül, Karadeniz teknik biraz  ondokuz mayısa göre daha iyi 

https://www.basarisiralamalari.com/dgs-elektrik-elektronik-muhendisligi-2021-taban-puanlari-ve-kontenjanlari/

Çok teşekkür ederim hocam. Çocuk bakıyor kendisi ama işte gençlik rahatlık peşinde. Bende buradan takip ederim. Sağolun ?‍♀️

vergici672, 23 saat önce yazdı:

@Karakeçili hocam zaten epey anlatmış. Şimdi ben biraz yorumlayayım.

1-Biyomedikal Mühendisliği, aslında elektronik mühendisliğinin alt dalı. Daha özellikli ve TR'de iş imkanları iyi olan bir alan. Ancak mühendislik konusunda genelde şöyle bir durum vardır, daha özellikli olan, daha zayıf kalır. Yani sadece görüntüleme cihazları konusunda uzmanlaşacak. Elektroniğin diğer alanlarında pek bir bilgisi olmayacak. Akademik kariyer imkanı kısıtlı olacak. 

2-Elektrik ve Elektronik mühendisliği ile Elektronik ve haberleşme mühendisliği temel olarak aynı. Ortak noktaları elektronik kısmı. Ancak elektrik ve elektronik mühendisliğinde 3'üncü sınıfta elektrik ayrımı var. Elektrik mühendisliği de önemli bir imkan. Elektronik ve haberleşmede bu imkan var mı bilemiyorum. Yine de elektronik ve haberleşme mühendisliğinin olduğu İTÜ ve Yıldız kaliteli okullar. Bunlarda bir eksik olmaz. Elektronik mühendisliği zordur, ama iş imkanları her zaman olur. 

3-Sizin oğlanın puanından daha ziyade sırası önemli. ÖSYM, DGS'ye üvey evlat gözüyle baktığı için hiç ilgilenmez, sıralama çıkarmaz. Gariban çocuklar oturur geçmiş yılların sıralamalarını çıkarır. Ben de şöyle bir baktım. Oğlunuzun sırası 2500'lerde. Şu siteden baktığımda geçen sene 2500'üncünün 293 puan civarında olduğunu görüyorum. Ama bu sene elektronik mezunlarının bilgisayar seçme hakkı da olacağı için, elektronikte sıralamalarda hafif bir düşüş de bekliyorum. Bu durumda sizin oğlanın geçen sene 295 civarı alan bölümlere girebileceğini tahmin ediyorum. Her halükarda samsun olacak gibi gözüküyor. Öyleyse en son tercihe samsun yazacak şekilde, (30 tercih imkanını da düşününce), Boğaziçi'nden başlayıp, odtü-itü-yıldız-hacettepe- şeklinde yazıp, sonrasında gazi-ege gibi okulları yazmanızı tavsiye ederim.

4-Samsun mu diğer şehirler mi derseniz? O tamamen imkanlarla ilgili. Samsunda okuyunca çok bir masrafı olmaz. Gazi'de okursa en az yılda 20.000 lira gibi masraf olur (en az diyorum, normalde 30.000 olur ama sizin oğlan tutumlu, mantıklı bir çocuk). 4 yıl olacağını düşününce, aradaki farka değip değmeyeceği önemli. Boğaziçi-odtü-itü-yıldız-hacettepe gibi okullar olsa gözü kapalı değer derim, ama Gazi için değer mi, o tamamen sizin tercihiniz olur. Gazi tabii ki Samsun'dan iyidir, ama imkanlar kısıtlıysa, yapacak pek bir şey kalmıyor tabii. 

Hocam itü ve yıldız teknik alıyor gibi. 

Hocalarıyla konuşmuş Eskişehir i öneriyorlarmış. Öğrenci açısından çok avantajlı demişler. 

Bizde sizin gibi köklü ve daha kalifiye üniversiteleri yazması için ısrar ediyoruz. Bakalım Rabbim nereyi nasip edecek. 

Emekleriniz için ayrıca çok çok teşekkür ediyorum 

Sağolun ?‍♀️

Gündem dışı mahallesi halkı Allah tez vakitte selamete çıkar hepimizi. 

Saygılarımı sunuyorum 

???

• Beğeni 5

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
LA TAHZEN, 1 saat önce yazdı:

Çok teşekkür ederim hocam. Çocuk bakıyor kendisi ama işte gençlik rahatlık peşinde. Bende buradan takip ederim. Sağolun ?‍♀️

Hocam itü ve yıldız teknik alıyor gibi. 

Hocalarıyla konuşmuş Eskişehir i öneriyorlarmış. Öğrenci açısından çok avantajlı demişler. 

Bizde sizin gibi köklü ve daha kalifiye üniversiteleri yazması için ısrar ediyoruz. Bakalım Rabbim nereyi nasip edecek. 

Emekleriniz için ayrıca çok çok teşekkür ediyorum 

Sağolun ?‍♀️

Gündem dışı mahallesi halkı Allah tez vakitte selamete çıkar hepimizi. 

Saygılarımı sunuyorum 

???

Hocam Eskişehir yazacağına Samsunda yanınızda kalsın. İnanın fark etmez. 

• Beğeni 2

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Mahalle arkadaşlarım herkese hayırlı akşamlar 4 yıl 22 ay sonunda bugun benimde Red geldi. 

• Üzülme 9

Yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karakeçili, 2 saat önce yazdı:

Mahalle arkadaşlarım herkese hayırlı akşamlar 4 yıl 22 ay sonunda bugun benimde Red geldi. 

Çok üzüldüm hocam kriteriniz bile yokmuş ?ne diyeceğimi bilemedim?canınız sağolsun bundan sonraki süreçte Allah yâr ve yardımcıniz olsun er ya da geç hak yerini bulacaktır buna inanıyorum ama tabii ki kaybedilen  yılların telafisi nasil olur kim geri verebilir bu yılları , yaşadığımız stres ve hayal kırıkliklarinı çektiğimız acıları .... ?

Güncelleme • • Umutlu
  • Beğeni 3
  • Üzülme 2

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karakeçili, 3 saat önce yazdı:

Hocam çok geçmiş olsun. İnanın artık ne diyeceğimizi bilmiyoruz. 

Nasıl vicdan var bunlarda. Allah a hesap vereceklerini unutmuşlar. 

İnşaAllah bundan sonraki süreçte işiniz kolay olur. Allah yar ve yardımcınız olsun. 

• Beğeni 3

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karakeçili, 28.08.2021 - 19:55 yazdı:

Gecmis olsun @Karakeçili hocam.. Duyunca ne kadar üzülüyorum bir bilseniz? Bu kadar zaman bekletip hala ret vermek.. Ne diyim Allah yardimcimiz olsun.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@vergici672 verglci dayı 1 in 4' ündeyim 3600 Ek göstergem. 8350 gün emekli sandığı askerlik borç dahil. 650 gün prim yatırmam gerekiyor, primi aylık 1100 TL yatırırsam  emekli maaşım düşer mi. 

Güncelleme • • Karakeçili
  • Beğeni 1

Yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ophelia, 58 dakika önce yazdı:

Gecmis olsun @Karakeçili hocam.. Duyunca ne kadar üzülüyorum bir bilseniz? Bu kadar zaman bekletip hala ret vermek.. Ne diyim Allah yardimcimiz olsun.

LA TAHZEN, 23 saat önce yazdı:

Hocam çok geçmiş olsun. İnanın artık ne diyeceğimizi bilmiyoruz. 

Nasıl vicdan var bunlarda. Allah a hesap vereceklerini unutmuşlar. 

İnşaAllah bundan sonraki süreçte işiniz kolay olur. Allah yar ve yardımcınız olsun. 

Umutlu, 28.08.2021 - 22:41 yazdı:

Çok üzüldüm hocam kriteriniz bile yokmuş ?ne diyeceğimi bilemedim?canınız sağolsun bundan sonraki süreçte Allah yâr ve yardımcıniz olsun er ya da geç hak yerini bulacaktır buna inanıyorum ama tabii ki kaybedilen  yılların telafisi nasil olur kim geri verebilir bu yılları , yaşadığımız stres ve hayal kırıkliklarinı çektiğimız acıları .... ?

Ilginize teşekkürler, 2023 ortalarında emekli olcam inşallah. Idari mahkeme sürecini de devam ettireceğim. Elden gelen bir şey yok. Ben 2002  2005 yıllarında kamusen e bağlı Türk Habersen de il başkanlığı yaptım. Sendikacı mücadeleciyim ancak burada bir şey yapamıyoruz. İlk yıl isimlerimizi sendikamız kamusen genel merkezine  gönderdi ancak 300 kişiden çok az bir kişiyi döndürdüler. Diğerleri için açıklama göndermişler. 

• Beğeni 3

Yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karakeçili, Bir saat önce yazdı:

@vergici672 verglci dayı 1 in 4' ündeyim 3600 Ek göstergem. 8350 gün emekli sandığı askerlik borç dahil. 650 gün prim yatırmam gerekiyor, primi aylık 1100 TL yatırırsam  emekli maaşım düşer mi. 

-Hocam öncelikle geçmiş olsun. Ret kararınızın tebliğinden itibaren 60 gün süreniz olacak. Dilekçenizi hazırlayın.

-SGK benim uzmanlık alanım değil, bildiğim kadarıyla son 7 yıl içerisinde ağırlıklı olarak hangi sistem üzerinden emeklilik piriminiz yattıysa, oradan emekli oluyorsunuz. Bu durumda 650 gün yaklaşık iki yıl edeceği için emekli sandığı daha ağır basacak ve emekli sandığı üzerinden emekli olacağınızı düşünüyorum. Yine de SGK'cı arkadaşlara sorup netleştireyim. Ona göre cevap vereyim.

• Beğeni 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karakeçili, 28.08.2021 - 19:55 yazdı:

Ne yazmalıyım,şu an size ne söylesem iyi gelir inanın bilemiyorum@Karakeçili .Rabbim gönlünüzdeki yükü hafifletsin ve yeni hayırlı kapılar açsın.Emeklilik durumunuz da bizlere göre yakın sâyılır,her şeyin hakkınızda hayırlısı olsun. 

@Ophelia @vergici672 @LA TAHZEN @Umutlu her şey gönlünüzce olsun.La Tahzen,yavrunuzun başarısına çok sevindim.Evlatlarımız bu süreçte çok olgunlaştılar,zorluklar da çektiler,ama bu dik duruş onları hayata hazırladı diye düşünüyorum. 

Benim ufaklık da hastalandı,dün doktora götürecektik,hastalık çok yaygın olunca bıraz çekindik,evde takip edelim dedik,midesini üşütmüş.Ne dedi biliyor musunuz" Kusura bakmayın, benzin parası çok gidecek". ?Eşimle paramparça olduk,onun herseyden degerli oldugunu,sağlığın herseyın başı oldugunu anlattık,bır yandan da çok sevindim.Böyle hassas,duyarlı, merhametli ve anlayışlı bir evlada sahip olduğumuz için.❤️ 

Sonucumu bekliyorum,sizleri okuyorum,dua ediyo

• Beğeni 6
  • Teşekkür 1

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...