İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

merhabalar

yakın bir zamanda amcamı kaybettik. doğduğumda adımı koyan, küçüklüğümde çerçeve içindeki resmi ile uyuduğum amcam maalesef çok acı bir şekilde hayata gözlerini yumdu… eşimin ihracından sonra birçok KHK’lı gibi biz de evimizi taşımak zorunda kaldık. annemlerle yaşıyoruz bir avlu içinde, baba tarafından akrabalarla birlikte. o gün büyük küçük hepimiz dehşeti yaşadık. hayatımız boyunca unutamayacağımız şeylere şahit olduk ne acı ki… o gün anladım ki hayatta her şey boşmuş, gereksiz üzüntüler, istekler, kırgınlıklar… sevdiklerimiz yanımızda olsun yetermiş. şimdi üst katımız sessiz, hayalet bir eve dönüştü. balkonlarına bakıyorum amcam yok, sesi yok... neden, neden diyorum… tekrardan çok sevgili!!! ilacım prozac ve 1 diğerine başlamak zorunda kaldım.. kendim, eşim ve çocuklarım için iyi olmam lazım. daha güzel günler göreceğiz değil mi? inş. kısa zamanda hepimiz için olsun… bir süreliğine mola vermek istemiştim ama anladım ki bu forum ben de bağımlılık yapmış, iyi ki varsınız. sonsuz teşekkürler…

• Beğeni 1
  • Üzülme 4

Eşim için takip ediyorum... (sahil güvenlik, 3.04.18 GGU, 11/17.05.18 gözaltı, 8.07.18 701 no.lu KHK ile ihraç, 25.10.18 ağır cezada mahk. açıldı, 25.02.19 ilk duruşma, 21.11.19 OHAL inc. kom. sistemdeki duyurusu ile RET kararı, 12.02.20 21.idare mahk. dosya açılış, 21.01.21 7. duruşma/mütalaa_ceza, 25.03.21 8. duruşma karar mahk. CMK'nın 223/3-d maddesi gereğince CVYO kararı, 17.06.21 bölge adliye mahk. dosya açılış, 1.07.22 21. idare mahk. duruşma, 25.08.22 21.idare mahk. RET kararı, 18.10.22 15. idari dava dairesi dosya açılış, 10.03.23 bölge adliye mahk. CMK'nun 223/2-c maddesi gereğince beraat, 20.04.23 istinaf kararı ile kesinleşmiş beraat ...)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
portakal çiçeği, 30.06.2021 - 16:42 yazdı:

merhabalar

yakın bir zamanda amcamı kaybettik. doğduğumda adımı koyan, küçüklüğümde çerçeve içindeki resmi ile uyuduğum amcam maalesef çok acı bir şekilde hayata gözlerini yumdu… eşimin ihracından sonra birçok KHK’lı gibi biz de evimizi taşımak zorunda kaldık. annemlerle yaşıyoruz bir avlu içinde, baba tarafından akrabalarla birlikte. o gün büyük küçük hepimiz dehşeti yaşadık. hayatımız boyunca unutamayacağımız şeylere şahit olduk ne acı ki… o gün anladım ki hayatta her şey boşmuş, gereksiz üzüntüler, istekler, kırgınlıklar… sevdiklerimiz yanımızda olsun yetermiş. şimdi üst katımız sessiz, hayalet bir eve dönüştü. balkonlarına bakıyorum amcam yok, sesi yok... neden, neden diyorum… tekrardan çok sevgili!!! ilacım prozac ve 1 diğerine başlamak zorunda kaldım.. kendim, eşim ve çocuklarım için iyi olmam lazım. daha güzel günler göreceğiz değil mi? inş. kısa zamanda hepimiz için olsun… bir süreliğine mola vermek istemiştim ama anladım ki bu forum ben de bağımlılık yapmış, iyi ki varsınız. sonsuz teşekkürler…

Hoş geldiniz,

Araç kullanmıyorsanız mola vermek kötü, cısss.

• Kahkaha 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yoğun bir dönem geçirdim dostlar. Zalimlere rağmen, hayatın bizim için öngördüğü şeyler, yaşanmaya devam ediyor. 15 gün sonra, malum gecenin 5'nci yılı bitecek. O zaman 3'üncü sınıfı bitiren çocuklarım bu sene LGS'ye girdiler. İhraç dostlarımın çocuklarından da girenler oldu. Sonuçlar, Allaha şükür, güzel geldi. Çocuklarımız sağ olsunlar, bu kara günlerde, yüzümüzün akı olmaya devam ediyor. 

Diğer yandan bu zalimlerin gidişlerinin ayak sesini duyuyor gibiyim. Yıkmalarında yardımcı olanlar ile yıkmalarına göz yumanlar da yıkıntılar altında kalacaklar inşallah.

• Beğeni 6
  • Onaylama 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

https://twitter.com/raporturkiye/status/1413579151064317959

Şu videoyu izledim, ruh halim değişti. Sağlıkçı arkadaşlardan rica ediyorum, bu görüntüleri izleyin. Gerçekten gazi sayılabilecek bir halde mi? Bu kadar ajite olmasının sebebi nedir? Yanındaki adamın "sadece çiziğin var" demesi, rahatlatma amaçlı mı? Eğer gerçekten bir şeyi yoksa, diyecek söz bulamıyorum. Biz normal bir insan gibi davrandığımız, kimseye kul olmadığımız için, bunlar gibi yamanma eylemleri içinde olmadığımız için, 5 yıldır bu memlekette adi bir suçludan daha aşağıda görülüyoruz. Öz vatanımızda paryayız. Bu adamlar ise yükseliyor da yükseliyor. 

• Beğeni 1
  • Üzülme 1
  • Onaylama 5

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 5 saat önce yazdı:

https://twitter.com/raporturkiye/status/1413579151064317959

Şu videoyu izledim, ruh halim değişti. Sağlıkçı arkadaşlardan rica ediyorum, bu görüntüleri izleyin. Gerçekten gazi sayılabilecek bir halde mi? Bu kadar ajite olmasının sebebi nedir? Yanındaki adamın "sadece çiziğin var" demesi, rahatlatma amaçlı mı? Eğer gerçekten bir şeyi yoksa, diyecek söz bulamıyorum. Biz normal bir insan gibi davrandığımız, kimseye kul olmadığımız için, bunlar gibi yamanma eylemleri içinde olmadığımız için, 5 yıldır bu memlekette adi bir suçludan daha aşağıda görülüyoruz. Öz vatanımızda paryayız. Bu adamlar ise yükseliyor da yükseliyor. 

Hocam yorum yapamiyacagim. Dun aksamdan beri leylayım bi kac arkadasin yargitay kararina istinaden bide ustune bu bazen yetmedimi diyip isyana dayaniyorum sonra tovbe ediyorum. Dahasi icim kanarken cocuklar icinn hayati laylaylom yasamaya calisiyorum. Gunu kurtariyorum iste? 5yil oldu dile kolay gelsede

• Üzülme 5
  • Onaylama 1

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
hepsiyah, Bir saat önce yazdı:

Hocam yorum yapamiyacagim. Dun aksamdan beri leylayım bi kac arkadasin yargitay kararina istinaden bide ustune bu bazen yetmedimi diyip isyana dayaniyorum sonra tovbe ediyorum. Dahasi icim kanarken cocuklar icinn hayati laylaylom yasamaya calisiyorum. Gunu kurtariyorum iste? 5yil oldu dile kolay gelsede

Allah yardımcınız olsun hocam. Hepimiz bir şekilde böyleyiz. Çözüm olmadığı, ya da elimizden gelmediği yerde, idare etme zamanı başlar. En azından sonraki nesil için... 

Sağlıkçı dostlardan yorum isteme nedenim ise şu, her ne kadar bana dolandırıcı bir tip olarak gelse de, yaralı insanların o an içinde bulundukları travma nedeniyle fazla ajite olmuş olabileceklerini düşünmem. Yani büyük ihtimalle sahtekar bir tip ama o da o anlarda gerçekten böyle hissetmiş olabilir. Bu nedenle suçlamadan önce tecrübeli arkadaşlardan yorum bekledim.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, Bir saat önce yazdı:

Allah yardımcınız olsun hocam. Hepimiz bir şekilde böyleyiz. Çözüm olmadığı, ya da elimizden gelmediği yerde, idare etme zamanı başlar. En azından sonraki nesil için... 

Sağlıkçı dostlardan yorum isteme nedenim ise şu, her ne kadar bana dolandırıcı bir tip olarak gelse de, yaralı insanların o an içinde bulundukları travma nedeniyle fazla ajite olmuş olabileceklerini düşünmem. Yani büyük ihtimalle sahtekar bir tip ama o da o anlarda gerçekten böyle hissetmiş olabilir. Bu nedenle suçlamadan önce tecrübeli arkadaşlardan yorum bekledim.

Hocam yorum yapamayacagim derken ne desem bilemedim diye?

Güncelleme • • hepsiyah
  • Beğeni 2

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 5 saat önce yazdı:

Canı yansaydı C.B gelip öptüğünde foto çektiniz mi demezdi ! bu arada onlar özel gaziler !!

• Beğeni 2
  • Kahkaha 1

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Aybüke hocam nasılsınız dünyada neler olup bitiyor, yaz tatili başladı mutlu tatiller diliyorum ? biz uzaylılar dünyaya dönebilmek için halen daha ufonun gelmesini bekliyoruz ?

• Beğeni 3

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Teacher, 01.06.2021 - 20:59 yazdı:

Beni hatırlamış olmanız ne güzel@AdaletBekleyen701 . 

Bekliyorum... 

Hayırlısını dileyerek,dua ederek bekliyorum. 

Yakın çevremdeki insanlarla imtihandayım.??? 

Duam ve dileğim o ki,Rabbim  kendimize ait yeni  bir hayat kurmamızı nasip etsin,kimseye muhtaç olmak istemiyorum.. 

Civcivlerim 10 tane oldular.???Çok minnak ve tatlılar, siyah austrolop cinsinden çoğu.Onlarla vakit geçiriyorum,onların büyümesini izliyorum.Tavuklarım yaşlandılar ve çoğunu satmak zorunda kaldım,sadece 7 tane tavuğum var.Oysaki tavuk çiftliği kurmayı ne çok isterdim.?? 

Bu sene az sebze diktim bahçeme,kuraklıktan dolayı... 

Genelde kitap okuyorum.. 

Sizler nasılsınız güzel insanlar?La tahzenden hiç haber yok.Umarım iyidir.Vergici 672,Ophelia,Hüdayi hocam,elaf.karakeçili,hep siyah, Umutlu,varex,aybüke hocam,wonder,Ayşegül öz,sahaf ve diğer adını unuttuğum güzel insanlar...???

İyiyim hocam iyiyim. Teşekkür ederim. Sizleri habersiz bıraktım, hakkınızı helal edin lütfen. Şifremi unutmuştum, şimdi buldum. 

Nasılsınız? Herkes iyimi? 

Bende değişiklik yok, eski ben yine. 

@Teacherhocam iyi haberlerinizi okumak sevindirdi beni.

Dostlar ayrı ayrı isimlerinizi saymak ve halinizi hatrınızı sormak çok istiyorum ama birinizin adını unuturum ve kırarım diye korkuyorum.  ? İyisiniz değil mi güzel insanlar

Allah iyilik sağlık versin 

Görüşürüz inşallah 

?‍♀️

• Beğeni 3
  • Teşekkür 2

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...