İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

hepsiyah, 2 saat önce yazdı:

merhabalar. Bu aralar okadar olumsuz yAsiyorumki.nefes alamaz her.an aglamakiyim. Pazartesi yani basimdaki okula kaydini yapmadilar anaokulu 1 ay icin müdürle sakim.bir sekilde tartistim.ama eve gelesiye kadar agladim neden hayatta hep.zorluklar beni.buluyor diye herseyi itmelte.okadar yoruldumki.eve geldim aglamaktan kahvalti bile.yapamaadim:malum esimin memleketteyiz ve.buraya.hic.isteyerek gelmedim.hep evdeyim isten yeni ciakrildi.eşim anlatmistim o is.bahanesiyle bi.sekilde evden cikiyor.cocuklarla 3vde.okadar.bunaliyorum ki sabir tahammul kalmamis. Oarada abimle konuştum yanima.gel memelekete geceriz dedi ki yeni gelmiştim annemlerin.yanindan tamam dedim. Esyalari.nasil topladigimi bilmiyorum esim siz mutlu olun.gidin dedi gidiyodum ama kafam bombom hayatimda.kendimi bukadar berbat hissetigimi bilmiyorum.yani 3_4 gundur uzagim.esimle.hicbir sorunum yok ama ensonki konusmamaizda ben.oraya gelirsem evi toplamaya gelirim dedim. Artik son duzlukteyim galiba yasamak.istemiyorum. esimin.ailesine ofkeleyim.herkes kendi derdinde kimse 3esimin is sorununu takmiyo para bitti herkes ev tasima araba derdindeler az.önce aradim ne.yapiyolar diyorum hic diyo.esim.umursamiyolar.demi.diyorum yani diyo. Su 3yılda isyan.etmedim.ama artik neden.demeye.basladim bitmiyo bitmiyo. Kusura bakmayin uzun oldu ama icimi bosaltmam lazim abimin yaninda aglayamiyorum?

Sayın hepsiyah;

foruma Yen'i üye oldum ama uzun zamandır önceki forumdan tanıdığım sayın rose gibi üyelerin takipçisiydim.yatmadan önce mutlaka göz atıyorum sizin paylaşımınızı gördüm.müsaadenizle sıkmazsam size ve buradaki üylere kendimden  bahsetmek isterim.13 yıllık polis memuresiydim.malum olaylar başıma geldikten sonra 15 günde 8 kilo verdim oturduğum yerde..açıktaydım o zamanlar ve hemen her günüm intiharı düşünmekle geçiyordu.etmeden silahı teslim etmişim çok şükür.hatırlamıyorum bile o anları.uykusuz nice aylarım geçti...sonra son khkyla ihraç oldum.sevgili babam duyunca hemen koşmuş gelmiş ama ne koşmak!geçti karşıma suçlayan gözlerle.sus pusuz ama ben anlıyordum aslında ne demek istediğini.ne alakaysa felçli bir halam var ondan bahsetmeye başladı...o bize ne yapmış falan filan derken ne yapayım o benim canım ciğerim dedi.öyle mi dedim buraya bunun için mi geldin dedim...biz neyiz dedim p.çiz o zaman dedim...o gün bugündür konuşmuyoruz.kime durumumu anlattıysam oturup benimle ağladı sardı sarmaladı.ama kendi babam olsun,sen benim canım ciğerimsin demedi ya.özür dileyerek p.ç olduğumu tescillemiş oldu.tel rehberimde 10 kişi ha var ha yok...annem babam da ayrı.keza abimlede konuşmuyoruz...bir ara çalışmaya başladım iyi gibiydim uğraşacak bişey kalmayınca yalnızlığımın çaresizliğine ağlamaya başladım yine.şu an bende sizin hissiyatınıza sahibim.geçen hafta ifade verdim ea kodlamam ve bir tanık var diye fi tarihinden.azıcık komisyon umudum vardı oda bunları öğrendikten sonra tamamen yok oldu.işte bulamıyorum haliyle.vasıfsızsın diyorlar onca yıllık birikimim olmasına rağmen...anlatamıyorum sizin anlayacağınız.hiç evlenmediğim için nerdeyse her gün şükreder hale geldim.sonuç olarak yüküm ağır gelmeye başlıyor sonra diyorum ki Allah beterinden korusun.gitgeller yaşıyorum sizin anlayacağınız ve bunalıyorum tabiki.insan yüzü görmek istemiyorum artık.yazdıklarınız ve hissiyatınız beni etkilediği için paylaşma gereği hissettim.evlatlarınız için Rabbim dayanma gücü versin size.şimdiden dualarıma eklemeye başladım...benimde ayakta durma sebebim boşanmış bi ablamın ve kocasını oğlunu yitirmiş bi annemin olması.benimki de kısaca böyle...özür diliyorum şimdiden vaktini aldığım forum sakinlerinden.Hayat;başımıza gelmez dediklerimizin başımıza gelmesiyle başlarmış...yolumuzdaki tüm engellerin kolaylıkla aşılması dileğiyle iyi geceler.saygılarmla...

• Beğeni 1
  • Üzülme 3
  • Onaylama 1

701 KHKLI sade ve sadece insan...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@birzavallı  insan herşeyi iyi kötü karşılıyor da ummadığı insanlardan ummadığı tepkiler alınca iyiden iyiye yıkılıyor. en ihtiyacınız olduğu zamanda yaptiklari şeyler şaşırtıyor insanı... Hepimiz buhranlı bir dönemden geçiyoruz. hele uzerinden zaman geçtikçe umut denen seyin kirintisi bile kalmıyor. hayattan beklentilerimiz sıfırın altında..  Bizi yine en iyi biz anlıyoruz. Demis ya nasrettin hoca bana damdan düşeni getirin diye o hesap. yazdıklarınızı okuyunca çok üzüldüm zaten yaşadıklarımız ağır bir de bunlar kambur oluyor bizlere.. Rabbim güzel bir kapı açsın insallah.. Ferahlatsin darlandirmasin.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ophelia, 17 dakika önce yazdı:

@birzavallı  insan herşeyi iyi kötü karşılıyor da ummadığı insanlardan ummadığı tepkiler alınca iyiden iyiye yıkılıyor. en ihtiyacınız olduğu zamanda yaptiklari şeyler şaşırtıyor insanı... Hepimiz buhranlı bir dönemden geçiyoruz. hele uzerinden zaman geçtikçe umut denen seyin kirintisi bile kalmıyor. hayattan beklentilerimiz sıfırın altında..  Bizi yine en iyi biz anlıyoruz. Demis ya nasrettin hoca bana damdan düşeni getirin diye o hesap. yazdıklarınızı okuyunca çok üzüldüm zaten yaşadıklarımız ağır bir de bunlar kambur oluyor bizlere.. Rabbim güzel bir kapı açsın insallah.. Ferahlatsin darlandirmasin.

Sayın ophelia 

çok tşk ederim.çok incesiniz...mesela mesajınızı gördüm yine başladım ağlamaya.her şeye ağlar oldum son zamanlarda.inanın sayın hepsiyah gibi hikayeler paylaşıldıkça bende sizin gibi üzülüyorum oturup ağladığım zamanlar bile oluyor.milyonlarım olsa İnan'ın feda ederim ama...:((üzüntüyü paylaşmaktan ve dua etmekten başka elimden bişey gelmiyor.kime göre neye göre suçluyuz hala anlamış değilim.sanırım kendi adıma tek suçum istemeyerek girdiğim sınavı kazanarak silahlı bir kuvvet olmak.akrabalarımdan hiç kimse bilmiyor durumumu memlekete bile gidemiyorum.korkumdan değil cahilliklerinden.laf anlatamam...kapana kısılmış gibiyim sizin anlayacağınız.koskoca İstanbul bir mezar gibi geliyor.

Rabbim sizede buradakilere de güzel kapılar açsın inşallah.sağlıkla tabi...düzelir de herşey ben Görür müyüm o sırası şüpheli.kendinize iyi bakın yazdıklarıma kayıtsız kalmamış olmanız beni iyi hissettirdi çok sağolun.

• Beğeni 1
  • Üzülme 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
Konu Sahibi Gönderim • (düzenlendi)

Aynı şeyleri farklı bedenlerde yaşıyoruz, ruhlarımıza baskısı da başka başka...

Ben de çok zorlanıyorum, hele ki herşeyin başladığı 11 yıl öncesine gidiyorum, hiç hatam yok bakıyorum bakıyorum, hep doğru olanı yapmışım, hep bi şans verdiğim, affettiğim, empati kurduğum, bir uzmana danıştığım, kendimden çok başkalarını düşündüğüm ne varsa vicdanımı rahatlatan ne olduysa, bir zincir halkası gibi el ele verip beni ihraç olmaya kadar sürüklemiş...

Bazen diyorum, kalbimin sesini dinleseydim, bencil olsaydım biraz, doğru olanı değil, canımın istediğini yapsaydım biraz, ders verseydim mesela, haddini bildirseydim ya da, bu kadar verici, bu kadar yapıcı olmasaydım...

Bunlar kesin olmazdı ama nolurdu bilmiyorum o zaman da...

Ama bundan daha kötü de olamazdı galiba diyorum...

Hele şu süreçte etrafımızdaki bazı insanlar yok mu, en yakından en uzağa...

İçlerinde öyle tipler var ki, şüpheli paket gibiler...

Önemsemiyorsuuun; sonuç: BOMMM...

Önemsiyorsuuun; sonuç: BOŞ ÇIKIYORLAR...

Az ötede oynasalar...

Tükenme noktasına gelip gidiyorken, yol boyu çocukları düşünüyoruz aslında...

Bunları yaşayacağımızı bilseydik, hele de böyle acımasız bi dünyayı tanıdıktan sonra, acaba yine de anne olur muyduk diyorum...

Acaba bencilce istenen bi arzu mu anne olmak...

Acaba çocuklar 20 yıl sonra "Neden böyleyle bi dünyaya getirdin bizi." derler mi bize...

Bazen düşünüyorum, bu acıyı, bu travmayı, illa yaşıyacaksam, yalnız yaşamayı tercih ederdim belki de, sadece tek zarar gören ben olayım diye...

Bazen diyorum bekar ve erkek bi khklı olmayı tercih ederim diye, ne iş olsa çalışırsın, nerde olsa kalırsın, ne bulsan yersin...

Bilmiyorum...

Neden diyorum ben de sürekli, neden

ne-den!!!...

İçi reçel dolu bi kavanoza çarptığınızda çaresizce düşüşünü izlersiniz, kıpırdayamazsınız, o kavanoz ağır çekimde düşer sanki, öyle ki "aslında yakalayabilirdim neden tutmadım, bi an neden bakakaldım" diye geçer aklımızdan, düşüşün aslında yeterince yavaş olduğu, bizim yakalamak  konusunda yetersiz olduğumuz hissi oluşur bian. Oysa herşey 1sn de olmuş bitmiştir...

İnsan düşen bi kavanoza bile "keşke" derken, şu yaşadıkşarımızda kaç tane keşkeliklerimiz vardır kim bilir...

Güncelleme • • RosedewittbukateR

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR

@hepsiyah @ophelia @birzavallı

Umarım herşey yoluna girer hepimiz için...

Allah afiyet versin önce hepimize...

Yükümüzü hafiflersin, çünki bu omuzlar taşımıyor artık...

Yük paylaşılamıyor da; herkesin yükü kendine ağır...

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hepinize cok teşekkür ederim biliyirum ki formdakiker en iyi anlayacak i.insanlar beni. Suan memelekete geçiyoruz arka koktukta çaktırmadan oğlumun kokusunu icime ceke ceke agladim onlar8n suçu ney bazen ona kizdigimda okadar üzülüyorum ki hirsimi ondn cikarir gibi su son döneme kadar okadar dikkat ederdimki davranislarimi kardeste olunca iyice degisti huyları diye. Ağlarken kendi derdiu cok mu buyutuyorum axaba dedim. Hapiste kari kocalar var.cocuklrindan ayrilar veya hasta olanlar seninki neyki hepsiyah dedim. Ama iste herkezin derdi kendine büyüktür derler ya. Esim bile cocuklardan 1 ay zor ayrı kalırdı smdi istediginiz zaman gelin diyor oda farkinda iyi olmadigimin. Onada icim aciyir zor sartlarda oku tam duzluge cik hop teepe taklak ol.gecicek diyorlar ama bana hic ole. Gelmiyor...

• Üzülme 1

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 29 dakika önce yazdı:

@hepsiyah @ophelia @birzavallı

Umarım herşey yoluna girer hepimiz için...

Allah afiyet versin önce hepimize...

Yükümüzü hafiflersin, çünki bu omuzlar taşımıyor artık...

Yük paylaşılamıyor da; herkesin yükü kendine ağır...

?

Uyku tutmuyor ya...kaç yıl önceydi bilmem.gözlerim ışıl ışıl hayat doluyum mesleğim var cebimde de param.bir yandan da açıktan üniversite bitirmeye çalışıyorum görevde ders nöbette ders falan çalışıyorum...bir maç görevindeyken sabah sınava girdim öğleden sonra göreve tabi..telefonum çaldı ablam arıyor.babam yarın by pass olacak diye haber vermek için aramış.niye önceden söylemediniz dedim işte sınavın var falan filan çok da önemli değil ki dedim.neyse kim var yanında annem nerde kalacak bilmiyorum.söz konusu annem olunca zaman duruyor benim için.ağlaya ağlaya üniformalarımla ilk otobüse binip Ankara'ya gitmiştim.annem otogarda bekliyor kıyamam oturmuş orada havada soğuk biraz üşüyor otobüs camından hemen gördüm.hani onlarca koyunun içinde yavruları hemen bulurlar ya annelerini bende hemen görmüştüm ona insan kalabalığı arasında.hayatımdaki iki cümleyi unutamam birincisi otogardaki ilk buluşmamızdaki annemin gözyaşları içindeki "hızırım ambulansım yetişti" demesiydi.gece 2.30 falan polis evine gittik yer yok demesinler mi.Allahım dedim ben nerde olsa yatarım yardım et şu kadıncağızın yüzüne bak dedim.ankarayı da tabi hiç bilmem.otel falan da...biraz bekledikten sonra aldılar çok şükür.o üniformayla gezdiğim 24 saati hiç unutmam.mesleğimin avantajlarından hiç faydalanmadım desem yeridir...

İkinci cümleside şu olmuştu babam benim durumumdan dolayı memlekete gidemem artık kime ne derim demişti. Anneme söylemiştim bu cümleyi ne yapayım ben şimdi  anne ölsemde kurtulsanız,benim yüzümden bu yaştan sonra hain annesi babası oldunuz demiştim.ÇOK UTANIYORSA O ÖLMEYİ DÜŞÜNSÜN dedi.senin ne suçun bar ki demişti.elini ayağını öptüm o an...annelik böyle bişey sanırım dedim.kısa kısa geçiyorum sıkmamak için yoksa hikayeler uzun yaralar derin...

Sayın @RosedewittbukateR ben kaza ile olmuşum.annem aldırmak istemiş babama sormuş ben karışmam demiş komşusu ikna demiş aldırmasın diye.sizin yazdıklarınıza istinaden aklıma geldi.benim annem de sorar bazen beni keşke doğurmasaydın diyor musun diye...bende "bunların başına geleceğini bilseydin sen doğurur muydun?" diye karşılık verirdim.evet üzülüyor pek belli etmese de ama varlığımdan mutluluk duyduğuna da Emin'im.hayatta seçme sanşımız olmuyor ne yazık ki o zamanlarda.ama olsaydı Emin'im ki benim gibi sizin çocuklarınız da anne olarak sizi seçerdi.güçlü kadınlarsınız gücünüzü bizlerden alıyorsunuz çünkü.Sizleri başımızdan eksik etmesin Allah.ben bilmem o duyguyu ama sizleri bizim gibi kadınlardan daha kutsal kılan "annelik"duygunuz olsa gerek...hep de var olmanız dileğiyle..

• Beğeni 3

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın ....

cumanın hayrı ve bereketi üzerimize olsun...

İnşallah güzel haberler aldığımız bir gün olur...

• Beğeni 1

İyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
birzavallı, 7 saat önce yazdı:

Uyku tutmuyor ya...kaç yıl önceydi bilmem.gözlerim ışıl ışıl hayat doluyum mesleğim var cebimde de param.bir yandan da açıktan üniversite bitirmeye çalışıyorum görevde ders nöbette ders falan çalışıyorum...bir maç görevindeyken sabah sınava girdim öğleden sonra göreve tabi..telefonum çaldı ablam arıyor.babam yarın by pass olacak diye haber vermek için aramış.niye önceden söylemediniz dedim işte sınavın var falan filan çok da önemli değil ki dedim.neyse kim var yanında annem nerde kalacak bilmiyorum.söz konusu annem olunca zaman duruyor benim için.ağlaya ağlaya üniformalarımla ilk otobüse binip Ankara'ya gitmiştim.annem otogarda bekliyor kıyamam oturmuş orada havada soğuk biraz üşüyor otobüs camından hemen gördüm.hani onlarca koyunun içinde yavruları hemen bulurlar ya annelerini bende hemen görmüştüm ona insan kalabalığı arasında.hayatımdaki iki cümleyi unutamam birincisi otogardaki ilk buluşmamızdaki annemin gözyaşları içindeki "hızırım ambulansım yetişti" demesiydi.gece 2.30 falan polis evine gittik yer yok demesinler mi.Allahım dedim ben nerde olsa yatarım yardım et şu kadıncağızın yüzüne bak dedim.ankarayı da tabi hiç bilmem.otel falan da...biraz bekledikten sonra aldılar çok şükür.o üniformayla gezdiğim 24 saati hiç unutmam.mesleğimin avantajlarından hiç faydalanmadım desem yeridir...

İkinci cümleside şu olmuştu babam benim durumumdan dolayı memlekete gidemem artık kime ne derim demişti. Anneme söylemiştim bu cümleyi ne yapayım ben şimdi  anne ölsemde kurtulsanız,benim yüzümden bu yaştan sonra hain annesi babası oldunuz demiştim.ÇOK UTANIYORSA O ÖLMEYİ DÜŞÜNSÜN dedi.senin ne suçun bar ki demişti.elini ayağını öptüm o an...annelik böyle bişey sanırım dedim.kısa kısa geçiyorum sıkmamak için yoksa hikayeler uzun yaralar derin...

Sayın @RosedewittbukateR ben kaza ile olmuşum.annem aldırmak istemiş babama sormuş ben karışmam demiş komşusu ikna demiş aldırmasın diye.sizin yazdıklarınıza istinaden aklıma geldi.benim annem de sorar bazen beni keşke doğurmasaydın diyor musun diye...bende "bunların başına geleceğini bilseydin sen doğurur muydun?" diye karşılık verirdim.evet üzülüyor pek belli etmese de ama varlığımdan mutluluk duyduğuna da Emin'im.hayatta seçme sanşımız olmuyor ne yazık ki o zamanlarda.ama olsaydı Emin'im ki benim gibi sizin çocuklarınız da anne olarak sizi seçerdi.güçlü kadınlarsınız gücünüzü bizlerden alıyorsunuz çünkü.Sizleri başımızdan eksik etmesin Allah.ben bilmem o duyguyu ama sizleri bizim gibi kadınlardan daha kutsal kılan "annelik"duygunuz olsa gerek...hep de var olmanız dileğiyle..

Sizinle tanışmayı isterdim...

Bundan sonrası için herşey daha güzel olsun isterim tüm kalbimle sizin için...

Allah sizi anlayacak, yaralarınızı saracak, size değer verecek, "iyi ki" diyeceğiniz biriyle sıcak bir yuva nasip etsin size...

İadenizi kutladığınızda yalnız olmayın, sevdiklerinizle olun...

Keşkeleriniz yerini şüküre bıraksın...

Olanda hayır vardır diyorlar ya, o hayrı yaşayalım artık...

Açıkcası bu yaşadıklarımız imtihansa, 45 alsam yeter diyen öğrenci gibiyim...

Allah büyüktür...

Ben de herkesin cumasının hayırlı olmasını dilerim...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 1 saat önce yazdı:

Sizinle tanışmayı isterdim...

Bundan sonrası için herşey daha güzel olsun isterim tüm kalbimle sizin için...

Allah sizi anlayacak, yaralarınızı saracak, size değer verecek, "iyi ki" diyeceğiniz biriyle sıcak bir yuva nasip etsin size...

İadenizi kutladığınızda yalnız olmayın, sevdiklerinizle olun...

Keşkeleriniz yerini şüküre bıraksın...

Olanda hayır vardır diyorlar ya, o hayrı yaşayalım artık...

Açıkcası bu yaşadıklarımız imtihansa, 45 alsam yeter diyen öğrenci gibiyim...

Allah büyüktür...

Ben de herkesin cumasının hayırlı olmasını dilerim...

Ben istanbuldayım sayın @RosedewittbukateR sizde biradaysanız çok isterim bende tanışmayı..

dün gece sizlerle paylaşımda bulununca sabah kuş tüyü hafifliğinde uyandım.mutlu uyandım..insan hem yazmak hemde konuşmak istiyor sanırım.hem ağladım hem yazdım hem ağlarım hemde gelin olurum hesabı:) bazen vardır bir sebebi Hikmet'in diyorum bazen de Allahın beni sevmediğini düşünüyorum...aklımı yitirmemekte zorlanıyorum.keşkelerim herkes gibi çok egmciden başka her şey olurmuş senden diyorum.hayallerinin peşinden koşmamışsın diyorum kolaya kaçmışın diyorum...o zaman ki şartlar sanırım.tanıdığım tanımadığım kim varsa sen ve EGM ne alaka dedikçe de keşkelerim daha da artıyor...

Allah'ın büyüklüğünden şüphemiz yok da kulların zalimliği beni çok yıpratıyor...biz aynı Allah'a inanıyorsak diyorum ya benim yaptıklarım düşündüklerim yanlış ya da onların ki diyorum.insan hiç birşey yapmasa da kul hakkını yemesin o bile yeter derdim kimilerine...yemedik çok şükür.

adamın biri çölde atıyla seyahat ederken kaybolmuş birine rast gelir üstü başı perişan bir halde.gideceğin yere kadar sana yardımcı olmak isterim der.adam kabul eder çölde biraz ilerledikten sonra adamı derdest edip atını parasını pulunu neyi varsa hepsini alıp götürmüş.Yardım eden adam arkasndan bağırmış "sen yalnızca benim atımı,paramı almadın vicdanımı merhatimi de alıp götürdün' diye.Bu yaşadıklarımızın vicdanımızı merhametimizi yitirmemize sebep olmamasını diliyorum.

kısa yazayım dedikçe uzadıkça uzuyor...kusuruna bakmayınız gevezeliğimin.şu an iş başında olanlara işinde gücünde kolaylık helal rızk, benim gibi arayışta olanlara da hayırlı kapılar açmasını diliyorum şu cuma saatinde.herkese hayırlı cumalar.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...