İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Geceden sabaha notlar....

Allah vicdan rahatlığı versin.. Gerisi hallolur..

Değer verdiğin insanların verdiğin değere layık olmadıklarını anlarsan, Sen üzülme bırak layık olamadıkları için onlar utansın..

Sabahın hayrı ve bereketi güzel insanların üzerine olsun

• Beğeni 3

İyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
eskicty, 6 saat önce yazdı:

Bu arada Teacher Hocamada selamlar.

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Selamınızı aldım ve teşekkürler ediyorum.Telefonum bozuk ve başka bir yerden girdim şu an:)Farklı bir telefon ve yazmakta zorlanıyorum. 

Öncelikle kızlarının hepinize selamı var.Az yumurtlasalarda Yine de onları kucak dolusu seviyorum.?

Geçen günkü açıklamada kulaklarım çınladı.*Khklı olup yumurta sayanlar var.*Tavuk sevgisi bambaşka, tayvan sevgisi yani... 

Bu arada ben de evlilikte doğru kişiyi bulanlardanım, binlerce şükür.Cetvel gibi doğru, ahlaklı ve sabırlıdır...Birgün komşunun kedisini“ pisi pisi“ diyerek çağırdım; pisicik de yiyecek vereceğimi düşünerek sevinerek geldi.Eşim beni uyardı ve kızdı.Hayvan bile olsa kimseyi kandırma diyerek .. 

Arada yazarım... 

İncelenen devam ediyor...Ya nasip.

• Beğeni 4

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 10 saat önce yazdı:

Az önce haber geldi, kadrom kesinleşmiş...

Hiç bi his taşımıyorum, ne sevinç, ne hüzün, bi tuhaf geliyo hala, ama olsun...

Neyse...

Bir cuma kaybettiğim işim, başka bi cuma kılık değiştirerek kapımı çaldı sanki...

Rabbim tüm kaybettiklerimize kavuştursun.Hayırlı olsun.Her şey gönlünüzce olsun...

• Beğeni 1

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
birzavallı, 8 saat önce yazdı:

Anlatmak isterse dinlerim...

Ben çok gevezelik yaptım son iki gündür biraz sessizliğe bürünsem iyi olacak sanırım..:)kimilerine göre gereksiz yazışmalarımla kimilerinin zamanını aldıysam şimdiden affola.

Allah rahatlık versin efenim.

Estağfurullah olur mu öyle şey efenim...

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
eskicty, 7 saat önce yazdı:

Evet okuyurum yazılarınızı Sn.Rose.

Mesai şimdi bitti servise bindim.

Hocam evlilik doğru yapilirsa cennettten bir bahçeye dönüyor ev.

Hiç unutmam ilk müdürüm köy okulundayiz konu evliliğe geldi.Esi de bizim okulda "neden "Banu' dedim hiç uzatmadi "maaş" dedi.Tabi ben şok!

Nasıl yani dedim e işte bir bayan olacaktı maaşlı olsun dedim! Deyiverdi.

Aslında bu son zamanlarin kanayan yarası!

Eşimle tanıştık- hızlı ve kısa anlatayım-

Kaynanam yanına çağırdı Samsun'a gittim.Odaya çekti beni.Bak oğlum iyisin hoşsun ama dedi kusura bakma "benim öğretmene verecek kizim yok "dedi.Ben yine şok!Nasıl yani dedim bizim yasantimizi gördün ogretmen maaşı ile mutlu olamazsınız dedi.Kesti attı.

Tabi pes eder miyim! Ben bırakmam dedim.Gel zaman git zaman evdeki herkes baskı yapmışlar ablaları falan sonra dedi ki 8 sene beklemen lazım kızımı Alman için dedi.Ben güldüm "ha ha " ...

Ve dediği gibi 8 sene bekledim evlenmek için vermedi rahmetli kaynanam.Ama bu süreçte çok sevdim kaynanami çok gulerdik, eğlenirdik,sakalasirdik onunla ....

evlendik 6 ay kalırdı yanımızda ben gideceğim derdi ben gondermezdim gercekten beni evladı gibi hatta daha fazla sevdi bende onu....

Yani evlilik .....

Butun bekarlara tavsiye ederim.Dogru insani bulun !? 

Bu süreçte eşim olmasa idi çok kötü durumda olurdum.

Sn Eskicty Hocam valla nutkum tutuldu...

"8 sene beklemek"...

"8 sene sonra bile 'kızını vermeme ihtimali'ne rağmen beklemek"...

"8 sene sonra 'ya başkasıyla evlenirse' korkusuyla beklemek"...

Aman Tanrım...

"8 ayda zor ikna ettim." diyenler zafer naraları atmasın hiç, millet 8 sene kapısında yatıyor...

Tüylerim diken diken...

Maşallah tü tü tü, Allah bozmasın aman diyim...

Sn Teacher Hocam size  de maşallah tü tü tü...

?

Mustazaf, 4 saat önce yazdı:

Geceden sabaha notlar....

Allah vicdan rahatlığı versin.. Gerisi hallolur..

Değer verdiğin insanların verdiğin değere layık olmadıklarını anlarsan, Sen üzülme bırak layık olamadıkları için onlar utansın..

Sabahın hayrı ve bereketi güzel insanların üzerine olsun

Amin Sn Hocam, zaten vicdan rahatlığı var, yoksa nasıl dayanırdık onca sıkıntıya...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İlk sebzelerim salatalık ve biberlerim oldular:):):)  

Taze taze dalından koparıp , hopp sofraya...  

Hatta turşuluk salatalıklarımdan ilk turşumu bile kurdum.( Aferin bana değil mi?)☺

Nanemi de kuruttum. 

Tavuklarım için ot toplamaya gidiyorum.Dün bir çuval semizotu getirdim, bayıldılar.???

Ben de böyle organik yaşıyorum, dualarım sizlerle...

Güncelleme • • Teacher
  • Beğeni 6

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Teacher, 3 saat önce yazdı:

İlk sebzelerim salatalık ve biberlerim oldular:):):)  

Taze taze dalından koparıp , hopp sofraya...  

Hatta turşuluk salatalıklarımdan ilk turşumu bile kurdum.( Aferin bana değil mi?)☺

Nanemi de kuruttum. 

Tavuklarım için ot toplamaya gidiyorum.Dün bir çuval semizotu getirdim, bayıldılar.???

Ben de böyle organik yaşıyorum, dualarım sizlerle...

Afiyet şifa olsun Hocam

• Beğeni 1

İyi olmak kolaydır zor olan adil olmaktır...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir temmuz gecesi uykusuzluğu bu cümle,

Baştan aşağı hasret dolu.. 

Bir gün daha eksildi yokluğundan,

Ömrüme yaz,

Üstü kalmasın.. 

• Beğeni 3

677, EGM, Kriter yok, RET 05.11.2021

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
eskicty, 13 saat önce yazdı:

Evet okuyurum yazılarınızı Sn.Rose.

Mesai şimdi bitti servise bindim.

Hocam evlilik doğru yapilirsa cennettten bir bahçeye dönüyor ev.

Hiç unutmam ilk müdürüm köy okulundayiz konu evliliğe geldi.Esi de bizim okulda "neden "Banu' dedim hiç uzatmadi "maaş" dedi.Tabi ben şok!

Nasıl yani dedim e işte bir bayan olacaktı maaşlı olsun dedim! Deyiverdi.

Aslında bu son zamanlarin kanayan yarası!

Eşimle tanıştık- hızlı ve kısa anlatayım-

Kaynanam yanına çağırdı Samsun'a gittim.Odaya çekti beni.Bak oğlum iyisin hoşsun ama dedi kusura bakma "benim öğretmene verecek kizim yok "dedi.Ben yine şok!Nasıl yani dedim bizim yasantimizi gördün ogretmen maaşı ile mutlu olamazsınız dedi.Kesti attı.

Tabi pes eder miyim! Ben bırakmam dedim.Gel zaman git zaman evdeki herkes baskı yapmışlar ablaları falan sonra dedi ki 8 sene beklemen lazım kızımı Alman için dedi.Ben güldüm "ha ha " ...

Ve dediği gibi 8 sene bekledim evlenmek için vermedi rahmetli kaynanam.Ama bu süreçte çok sevdim kaynanami çok gulerdik, eğlenirdik,sakalasirdik onunla ....

evlendik 6 ay kalırdı yanımızda ben gideceğim derdi ben gondermezdim gercekten beni evladı gibi hatta daha fazla sevdi bende onu....

Yani evlilik .....

Butun bekarlara tavsiye ederim.Dogru insani bulun !? 

Bu süreçte eşim olmasa idi çok kötü durumda olurdum.

Sayın @eskictymutluluğunuzun daim olması dileğiyle...hikayeniz etkileyici en çok da sabrınız...benim de 13 yıllık bir hikayem var ama sonu gelmedi.belkide böyle hayırlısı deyip geçiştiriyorum...ne istediğinizi biliyorsanız bulduğunuzda sanırım vazgeçmek kolay olmuyor.hayatta "iyiki" lerinizin çok çok olsun.buradaki herkesin...

• Beğeni 2

701 KHKLI sade ve sadece insan...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...