İçeriği gör
Konuk

Gündem Dışı Sohbet

Önerilen Yorum

Sevgili rose cok ama cok sevindim.okadar iyi anliyorum ki belli donem.memurluktan sonra insan bunu yapamam dedigi şeyleri yapıyor.biliyirum suan gezgincisiniz ve civciv var ama.onun gelecegi icin degilmi. Gecen esimin bi yakını bi insaat sirketinde.muhasebe isine bakabilirmisin.demisti esimde ogrenirim falan neyse patronla görüşüyorlar adam durumu biliyor askeri ucret ve sigorta yok esim yinede kabul ediyor ama ertesi gun esimi bag evine su tasittiriyor arabasini.yikattiriyor yani durumu son hattine kadar kullanmaya calisti esim.ben yapamicam galuba dedi 2.gun bıraktı kullanmasi zoruma gidiyor dedi. Su zaman kadar memurluktan baska yaptigimiz is yoktu okadar zorlaniyoruzki ama rızık pesinde kosmak iste.... Bu arada bugun daha iyiyim annemin.yanina gelmek iyi.geldi galiba ama aklim.hep.esimde?

• Üzülme 2

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

bugün ablamın iş çıkışından sonra pazara gidelim dedik.dönerken dinlenelim diye pastaneye oturduk.yanımızda da yaşlı bir çift valla hayattan benden daha çok zevk alıyor gibi görünüyorlardı.o kadar tatlı dondurma yiyorlardı ki anlatamam.hem zevkle dondurma yiyişlerini izledim hem de muhabbetlerini dinledim.çaktırmadan bakıyorum tabi...:)kendimi onlardan daha yaşlı hissettim...maşallahımızı da çektik bu arada.bizde oturur oturmaz sigara yaktık...teyzem seslendi "yavrum gençsiniz güzelsiniz içmeyin şunu" diye.hemen pat diye söndürdük o an utançtan,saygıdan  mıdır nedir bilemedim öyle bi reflekste bulunduk. muhabbet koyulaştıkça koyulaştı.kaç senelik evlisiniz dedim.65 senelik demesin mi ağzım yüzüm yamuldu şaşkınlıktan.gençte duruyorlar üstelik.Allahım dedim şimdiki evlilikler 65 gün dayanmıyor en seviyorum diyenlerde bile dedim.derken ablam kardeşimin duaya çok ihtiyacı var ona dua eder misiniz?dedi.ederim dedi ama önce kendisinin kalben dua etmesi gerek demesin mi?bende gözler doldu ağladım ağlayacağım...dua edemiyom ki ben artık hele kalben ne mümkün.ne derdin var kızım dedi.haykırmak istiyordum ama boğazım düğüm düğüm...hikayem uzun Cemal amca dedim.siz yinede bana dua edin lütfen dedim.tek ihtiyacım bu bu aralar dedim.ederim kızım dedi.dualaşa dualaşa vedalaştık.kendi dedemden böyle nasihatler dinlemedim.bir kez daha ne kadar yalnızlaştığımı anladım...halleri gözümün önünden gitmiyor.evliliklerinin yarısı kadar yaşım var yüzlerindeki mutluluk kalplerindeki inanç takdire şayandı...onca sigara muhabbetinden sonra eve gelince bir tane daha yaktık aynı tas aynı hamam yani.

65 yıllık sevgiler yaşamak dileğiyle...

• Beğeni 4

701 KHKLI sade ve sadece insan...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
Konu Sahibi Gönderim • (düzenlendi)
hepsiyah, 15 dakika önce yazdı:

Sevgili rose cok ama cok sevindim.okadar iyi anliyorum ki belli donem.memurluktan sonra insan bunu yapamam dedigi şeyleri yapıyor.biliyirum suan gezgincisiniz ve civciv var ama.onun gelecegi icin degilmi. Gecen esimin bi yakını bi insaat sirketinde.muhasebe isine bakabilirmisin.demisti esimde ogrenirim falan neyse patronla görüşüyorlar adam durumu biliyor askeri ucret ve sigorta yok esim yinede kabul ediyor ama ertesi gun esimi bag evine su tasittiriyor arabasini.yikattiriyor yani durumu son hattine kadar kullanmaya calisti esim.ben yapamicam galuba dedi 2.gun bıraktı kullanmasi zoruma gidiyor dedi. Su zaman kadar memurluktan baska yaptigimiz is yoktu okadar zorlaniyoruzki ama rızık pesinde kosmak iste.... Bu arada bugun daha iyiyim annemin.yanina gelmek iyi.geldi galiba ama aklim.hep.esimde?

Evet zoruma gidiyordu başta, ama artık onlardan biri oldum, onlarla çalışırken değil de, eski bi iş arkadaşımla karşılaşınca yaralıyor artık sadece...

Yani herşey insan için ve memurluk dışında da bi hayat var...

Bu insanlar da bizim gibiler, tek fark biz 5te 6da işten çıkıp kendimize vakit ayırıyorduk, onlar geç saatlere kadar çalışıyorlar...

Ne ilginçtir ki biz onlardan daha çok yorulduğumuzu sanıyorduk, onlar da bizden çok...

Aslında bizimki zihin yorgunluğuydu, onlarınki beden...

Ama beden yorgunluğu geçiyor uyuyunca, zihin yorgunluğu kaldığı yerden devam...

O yüzden biz onlardan daha mutsuzduk belki de, bir elimiz yağda, bir elimiz balda ve mutsuz desem abartmış olmam...

Onlar bizden daha mutluydu belki de, bir eli yağda bir eli balda değildi belki ama...

Sonuç: Hepimiz kaderimi yaşayan insanlarız...

Allah afiyet versin...

Güncelleme • • RosedewittbukateR

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
birzavallı, 13 dakika önce yazdı:

bugün ablamın iş çıkışından sonra pazara gidelim dedik.dönerken dinlenelim diye pastaneye oturduk.yanımızda da yaşlı bir çift valla hayattan benden daha çok zevk alıyor gibi görünüyorlardı.o kadar tatlı dondurma yiyorlardı ki anlatamam.hem zevkle dondurma yiyişlerini izledim hem de muhabbetlerini dinledim.çaktırmadan bakıyorum tabi...:)kendimi onlardan daha yaşlı hissettim...maşallahımızı da çektik bu arada.bizde oturur oturmaz sigara yaktık...teyzem seslendi "yavrum gençsiniz güzelsiniz içmeyin şunu" diye.hemen pat diye söndürdük o an utançtan,saygıdan  mıdır nedir bilemedim öyle bi reflekste bulunduk. muhabbet koyulaştıkça koyulaştı.kaç senelik evlisiniz dedim.65 senelik demesin mi ağzım yüzüm yamuldu şaşkınlıktan.gençte duruyorlar üstelik.Allahım dedim şimdiki evlilikler 65 gün dayanmıyor en seviyorum diyenlerde bile dedim.derken ablam kardeşimin duaya çok ihtiyacı var ona dua eder misiniz?dedi.ederim dedi ama önce kendisinin kalben dua etmesi gerek demesin mi?bende gözler doldu ağladım ağlayacağım...dua edemiyom ki ben artık hele kalben ne mümkün.ne derdin var kızım dedi.haykırmak istiyordum ama boğazım düğüm düğüm...hikayem uzun Cemal amca dedim.siz yinede bana dua edin lütfen dedim.tek ihtiyacım bu bu aralar dedim.ederim kızım dedi.dualaşa dualaşa vedalaştık.kendi dedemden böyle nasihatler dinlemedim.bir kez daha ne kadar yalnızlaştığımı anladım...halleri gözümün önünden gitmiyor.evliliklerinin yarısı kadar yaşım var yüzlerindeki mutluluk kalplerindeki inanç takdire şayandı...onca sigara muhabbetinden sonra eve gelince bir tane daha yaktık aynı tas aynı hamam yani.

65 yıllık sevgiler yaşamak dileğiyle...

Maşallah ya, ne denir ki, darısı başınıza... ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, Şimdi yazdı:

Maşallah ya, ne denir ki, darısı başınıza... ?

Sayın @RosedewittbukateR Evlilik adına bir beklentim kalmadı artık...hele bu halimle :))yüzdeyüz kusurluyuz artık:))çok da hevesli olmadım hayatımın hiç bir döneminde.olursa olur modundaydım çoğu zaman.e biraz feministlik de var ruhumuzda...ama bazen çok değil bazen benden bir parça olmasını dilediğim zamanlar oldu.bu hale düşünce iyiki olmamış diyorum şimdi.hayata sıfırla başladım sıfırla gideceğim sanırım.yeğenimle avunuyordum küsünce o sevinçte kursağımızda kaldı.kendi derdime düşünce onlarda aklıma gelmiyor artık.şimdiki aklımla 15 sene öncesine gitmeyi çok isterdim bambaşka bir hayatım olabilirdi o zaman.ama işte...

• Üzülme 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
Konu Sahibi Gönderim • (düzenlendi)
birzavallı, 28 dakika önce yazdı:

Sayın @RosedewittbukateR Evlilik adına bir beklentim kalmadı artık...hele bu halimle :))yüzdeyüz kusurluyuz artık:))çok da hevesli olmadım hayatımın hiç bir döneminde.olursa olur modundaydım çoğu zaman.e biraz feministlik de var ruhumuzda...ama bazen çok değil bazen benden bir parça olmasını dilediğim zamanlar oldu.bu hale düşünce iyiki olmamış diyorum şimdi.hayata sıfırla başladım sıfırla gideceğim sanırım.yeğenimle avunuyordum küsünce o sevinçte kursağımızda kaldı.kendi derdime düşünce onlarda aklıma gelmiyor artık.şimdiki aklımla 15 sene öncesine gitmeyi çok isterdim bambaşka bir hayatım olabilirdi o zaman.ama işte...

Zaten beklentiler bitince birden oluyor, bunun da asla yaşla, işle vs. alakası yok...

Yeter ki sonu güzel olsun, hem neden olmasın ki...

"İyi ki" diğceniz biri çıksın inşallah karşınıza, valla bence amin yani...

Zaten bu kader kesinlikle ve bence değiştirilemeyen cinsten...

Herşey gibi vaktini bekliyordur...

Bu arada ben de feministim galiba yaf, nenemden genetik miras olabilir...

?

Güncelleme • • RosedewittbukateR

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR

Bu arada ben bu evlilik mevzularında Sn Eskicty Hocama şapka çıkarıyor ve mikrofonu kendisine uzatıyorum...

Bi konferans verse dinlenir sanki...

???

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 20 dakika önce yazdı:

Bu arada ben bu evlilik mevzularında Sn Eskicty Hocama şapka çıkarıyor ve mikrofonu kendisine uzatıyorum...

???

Anlatmak isterse dinlerim...

Ben çok gevezelik yaptım son iki gündür biraz sessizliğe bürünsem iyi olacak sanırım..:)kimilerine göre gereksiz yazışmalarımla kimilerinin zamanını aldıysam şimdiden affola.

Allah rahatlık versin efenim.

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 11 dakika önce yazdı:

???

Evet okuyurum yazılarınızı Sn.Rose.

Mesai şimdi bitti servise bindim.

Hocam evlilik doğru yapilirsa cennettten bir bahçeye dönüyor ev.

Hiç unutmam ilk müdürüm köy okulundayiz konu evliliğe geldi.Esi de bizim okulda "neden "Banu' dedim hiç uzatmadi "maaş" dedi.Tabi ben şok!

Nasıl yani dedim e işte bir bayan olacaktı maaşlı olsun dedim! Deyiverdi.

Aslında bu son zamanlarin kanayan yarası!

Eşimle tanıştık- hızlı ve kısa anlatayım-

Kaynanam yanına çağırdı Samsun'a gittim.Odaya çekti beni.Bak oğlum iyisin hoşsun ama dedi kusura bakma "benim öğretmene verecek kizim yok "dedi.Ben yine şok!Nasıl yani dedim bizim yasantimizi gördün ogretmen maaşı ile mutlu olamazsınız dedi.Kesti attı.

Tabi pes eder miyim! Ben bırakmam dedim.Gel zaman git zaman evdeki herkes baskı yapmışlar ablaları falan sonra dedi ki 8 sene beklemen lazım kızımı Alman için dedi.Ben güldüm "ha ha " ...

Ve dediği gibi 8 sene bekledim evlenmek için vermedi rahmetli kaynanam.Ama bu süreçte çok sevdim kaynanami çok gulerdik, eğlenirdik,sakalasirdik onunla ....

evlendik 6 ay kalırdı yanımızda ben gideceğim derdi ben gondermezdim gercekten beni evladı gibi hatta daha fazla sevdi bende onu....

Yani evlilik .....

Butun bekarlara tavsiye ederim.Dogru insani bulun !? 

Bu süreçte eşim olmasa idi çok kötü durumda olurdum.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

672 MEB.Beraat.22.idare" ret"İstinafa başvuru yapılacak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
birzavallı, 31 dakika önce yazdı:

Anlatmak isterse dinlerim...

Ben çok gevezelik yaptım son iki gündür biraz sessizliğe bürünsem iyi olacak sanırım..:)kimilerine göre gereksiz yazışmalarımla kimilerinin zamanını aldıysam şimdiden affola.

Allah rahatlık versin efenim.

Olur mu !.Biz bir aileyiz.Yazilarinizj okuyorum.Dertler paylaştıkça azalır.Yasadiklarimiz gereksiz değil(anlatikklarinizda ).

Yasanmasi gerekiyormus bizde yaşıyoruz.

Bende çok bunaldigim zaman foruma yazıyorum.Dua istiyorum.Burasi yani Sizler ikinci ailem oldunuz.

Bu arada Teacher Hocamada selamlar.

Güncelleme • • eskicty
  • Beğeni 2

672 MEB.Beraat.22.idare" ret"İstinafa başvuru yapılacak...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...