İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Oyuncak mağazasında teknik satış danışmanı, ürün kurulum. Daha önce pronet te satış danışmanı olarak 5 ay çalıştım. Zor bir sektör ama deneyin derim. İşe alım sürecinde hiç sıkıntı yasatmiyorlar aksine yardımcı oldular. En azından Antalya icin

701 khk sahil güvenlik- incelenmeye devam- kriter eş durumu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Marmarakazim oyuncak magazasinin ismini  paylasmanızda sakınca var mı birde pronet nedir acaba cok soru sordum kusura bakmayın 

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
BusnrYilmaz, 22 saat önce yazdı:

@Işık bana iskur kapsaminda alindigimi soylemediler bu marketlere basvuran herles iskurla mi aliniyor yani

Hayır herkes işkur üzerinden çalışmıyot. Fakat şu dönemde devlet istihdam artırmak için büyük firmalara siz işçi alın çalıştırın maaşının büyük kısmını ben vereyim diyor. O sebeble işkurdaki personel geçmiş sicil kaydımızı gördüğünden bizim çalışmamıza onay vermiyor.. Diğer pronette çalışan arkadaş sanırım konuyu yanlış anladı. İşkur kaydı üzerinden başvuru yapabiliyorsunuz fakat eger devletin desteklediği bir programla işçi alacaksa firma ozaman işkur yetkilisi çalışmaöıza onay vermiyor. Bu sebeble çalışamıyoruz. 

701 sayılı KHK TSK Asb. OHAL komisyonuna inceleme devam ediyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın Işık önceki işim pronetti. Şuan işkur üzerinden çalışıyorum. 3cü ayım oldu. Asgari ücreti devlet ödüyor yani.

701 khk sahil güvenlik- incelenmeye devam- kriter eş durumu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
BusnrYilmaz, 04.05.2020 - 12:33 yazdı:

TSK ihraci olupta bi yerlerde calisabilen var mı merak ediyorum biraz once markete yaptigim basvuru reddedildi TSK dan istifa belgem olması gerekiyormus yani ihrac oldugumu anladıklari icin ise alinmadim forumda bi yerlerde is bulabilen var mi varsa nasil ?

Maske, yumurta satıyorum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Modüler mobilya fabrikasında delik ustasıyım.

CNC ve Manuel makinalarla çalışıyorum.

İşi 3 ayda öğrendim. Allah'a şükür o gün bugündür iş sıkıntısı yaşamadım çünkü delik bölümü ustalık gerektiriyor ve yapabilen kişi sayısı az..

Her yere başvurun @BusnrYilmaz ve diğer iş arayan arkadaşlar.

Mobilya firmalarına ve fabrikalara başvurun.Çünkü korona çıktı satışlar patladı yetişemiyoruz adeta.

KHK lı olmanız farketmez , düzgün çalışın onlarda size destek olurlar.

Mobilya sektörü eleman arayışı içinde . Yazın zaten işler yoğundu korona çıktı daha da yoğun oldu.

Diğer sektörleri bilmiyorum.

Ustalık öğrenmeye çalışın.Ondan sonrası kolay.Önemli olan kalifiye eleman olabilmek.

Allah hepinizin gönlüne göre versin.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Hz. Peygamber, insanların karşılıklı olarak birbirlerinin haklarına riayet etmelerini, yapılan haksızlıkları dünyada iken telafi etmeleri gerektiğini vurgular: “Kim kardeşine haksızlık etmişse, onunla helalleşsin…” buyurur. Zira ilahî adalet gereği kıyamet günü geldiğinde Allah Teâlâ boynuzsuz koyuna eziyet eden boynuzlu koyundan bile hesap soracaktır. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

AYM kararı şu şekilde;

1. İptal Talebinin Gerekçesi

...75. Dava dilekçesinde özetle; kuralla ortakları ile yönetim kurulu başkan ve üyelerinin terör örgütlerine iltisakı yahut bunlarla irtibatı olduğu Millî İstihbarat Teşkilatı veya Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bildirilen medya hizmet sağlayıcı kuruluşların lisans başvurularının reddedileceği öngörülmek suretiyle Anayasa’da güvence altına alınan ifade ve basın özgürlüğüne sınırlama getirildiği, kuralda belirtilen irtibat ve iltisak kavramlarının belirsiz olduğu, müdahaleye izin veren kanunların ancak içeriğinin belirli ve anlamının öngörülebilir olması durumunda kendisinden beklenen faydayı sağlayabileceği, temel haklara müdahaleye izin veren kuralın içeriğinin muğlak ve tanınan yetkinin kapsamının belirsiz olması nedeniyle kuralla getirilen sınırlamanın ölçülü olmadığı, kuralda Millî İstihbarat Teşkilatı veya Emniyet Genel Müdürlüğünün bu belirlemeyi hangi usul ve esaslara göre yapacağınının düzenlenmediği, hiçbir usule ilişkin güvence içermemesi nedeniyle keyfî uygulamalara sebebiyet verebileceği belirtilerek kuralın Anayasa’nın 2., 13., 26. ve 28. maddelerine aykırı olduğu ileri sürülmüştür...

2. Anayasa’ya Aykırılık Sorunu

...Buna göre ifade ve basın özgürlüğüne sınırlama getiren düzenlemenin öncelikle kanunilik ölçütünü karşılaması, dolayısıyla belirli ve öngörülebilir nitelikte olması gerekir. Kuralda geçen iltisaklı kavramı kavuşan, bitişen, birleşen; irtibatlı kavramı ise bağlantılı anlamına gelmektedir. Anılan ibareler genel kavram niteliğinde olmakla birlikte Anayasa Mahkemesinin 14/11/2019 tarihli ve E.2018/89, K.2019/84 sayılı kararında belirtilen nedenlerle bunların kategorik olarak belirsiz ve öngörülemez nitelikte olduğu söylenemez....

...Ceza soruşturmasına esas alınabilecek nitelikte bilgi ve belgelere dayanma zorunluluğu olmayan güvenlik kurumlarınca yapılacak değerlendirmenin otomatik sonuç doğurması, idareye ve idari işlemi denetleyecek mahkemelere medya hizmet sağlayıcı kuruluşun ortakları ile yönetim kurulu başkan ve üyelerinin terör örgütlerine iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunup bulunmadığı hususunda değerlendirme yapma yetkisinin verilmemesi, söz konusu bildirimlerin doğruluğunu denetleme ve gerçek duruma göre idari işlem tesis etme imkânını önemli ölçüde sınırlamaktadır. Kanun’da anılan yetkinin kuralın getiriliş amacına uygun olarak kullanılmasını sağlayacak ve bu konudaki olası keyfîlikleri önleyecek yasal güvencelere de yer verilmediği görülmektedir....

Terör örgütü üyeliği ile alakalı da şu var;

146. Terör kavramı 3713 sayılı Kanun’da tanımlanmıştır. Kanun’un 1. maddesine göre terör; cebir ve şiddet kullanarak, baskı, korkutma, yıldırma, sindirme veya tehdit yöntemlerinden biriyle Cumhuriyetin Anayasa’da belirtilen niteliklerini, siyasi, hukuki, sosyal, laik, ekonomik düzeni değiştirmek, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü bozmak, Türk devletinin ve Cumhuriyet’in varlığını tehlikeye düşürmek, devlet otoritesini zaafa uğratmak, yıkmak veya ele geçirmek, temel hak ve hürriyetleri yok etmek, devletin iç ve dış güvenliğini, kamu düzenini veya genel sağlığı bozmak amacıyla bir örgüte mensup kişi veya kişiler tarafından girişilecek her türlü suç teşkil eden eylemlerdir. Terör örgütleri de anılan maddede sayılan amaçlara yönelik olarak suç işlemek üzere meydana getirilmiş örgütlerdir.

147. Kuralla terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmak sözleşmeli personelin sözleşmesinin feshedilmesini gerektiren fiiller arasında sayılmıştır. Kurala göre sözleşmenin feshedilebilmesi için öncelikle 3713 sayılı Kanun’un 1. maddesinde belirtilen amaçlara ulaşmak için meydana getirilmiş bir örgüt tarafından gerçekleştirilen somut bir terör eylemi olması, sözleşmeli personelin de aynı amaçla bu eyleme fiilî olarak müdahil olması gerekmektedir. 

Bizim ceza davalarında ve idari davalarda kurum değerlendirmesi ve mit raporlarına istinaden kullanılabilir gibi. Ama bu konularda yorum yapabilecek varsa memnun olurum.

Güncelleme • • wildPuppy

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Marmarakazim, 05.05.2020 - 18:50 yazdı:

Sayın Işık önceki işim pronetti. Şuan işkur üzerinden çalışıyorum. 3cü ayım oldu. Asgari ücreti devlet ödüyor yani.

Sn. Marmarakazim ozaman sizi ben yanlış anladım. Kusura bakmayın lütfen. Demekki işkur kurum çalışanına göre değişiyor alıp alınmama durumu. Çünkü sicilim temiz herhangi bir cezam vs yok. İnşallah bizde hayırlısıyla bir iş buluruz. 

701 sayılı KHK TSK Asb. OHAL komisyonuna inceleme devam ediyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
BusnrYilmaz, 04.05.2020 - 12:33 yazdı:

TSK ihraci olupta bi yerlerde calisabilen var mı merak ediyorum biraz once markete yaptigim basvuru reddedildi TSK dan istifa belgem olması gerekiyormus yani ihrac oldugumu anladıklari icin ise alinmadim forumda bi yerlerde is bulabilen var mi varsa nasil ?

Komisyon - RET

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...