İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Sayın @serpil68,

"olduğunu" ifadesi, paylaşımlarınıza binaen "olmadığını" olarak değiştirildi.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi akşamlar,

Foruma yeni üye olan bir kaderdaşımız 13 Nisan tarihinde komisyondan iade olduğunu belirtti. Detay vermediği için paylaşamıyorum. Kendisine rica ettim, uygun görürlerse paylaşacaklar. Askeri personel. 69. lı KHK lardan.

Darısı bizlere...

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima sn aklıma lutfen paylassin ki bizde onumuzu gorelim sizce ne kadar TSK dosyasi kalmistir sonuc ne olur bizler icin he rgecen gun iade sansimiz artiyor diyebilir miyiz simdiden tesekkurler

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sn koyunyemez  yazdigima neden dislike biraktiginizi anlayamadim yanlıs bir sey mi soyledim acaba sizin acinizdan?? 

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Forumun bize ait kısmı cazibesini kaybetti sanki ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 4 saat önce yazdı:

İyi akşamlar,

Foruma yeni üye olan bir kaderdaşımız 13 Nisan tarihinde komisyondan iade olduğunu belirtti. Detay vermediği için paylaşamıyorum. Kendisine rica ettim, uygun görürlerse paylaşacaklar. Askeri personel. 69. lı KHK lardan.

Darısı bizlere...

Niye bu kadar gizem neyi sakliyorki .Hepimiz bir bilinmezin içindeyiz kriter kurum görüşü gibi konulara ilişkin bilgi olmadığı gibi hangi KHK onu bile paylaşmıyor. Adi gizli kalır zaten en azindan dıger bilgileri paylaşsın lütfen bizde kendi hakkımızda bir cikarim yapabilelim.

serpil68, 1 dakika önce yazdı:

Niye bu kadar gizem neyi sakliyorki .Hepimiz bir bilinmezin içindeyiz kriter kurum görüşü gibi konulara ilişkin bilgi olmadığı gibi hangi KHK onu bile paylaşmıyor. Adi gizli kalır zaten en azindan dıger bilgileri paylaşsın lütfen bizde kendi hakkımızda bir cikarim yapabilelim.

Bu sabah esim ise giderken çıt diye bir ses duydum .O an aklima gelen tek şey palaska sesiydi.Gözümü actim ve gerçekle yüzleştim ??bugun tam üç sene oldu.

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Sayın @Aklima @MSA pasaport engeli hakkında gelişen olay ile ilgili sorum olacak şöyle ki:Aralık 2019 il nüfus müdürlüğüne başvuru yaptım (bu tarihten öncede 2018 yılında 4 kez) il nüfus müdürlüğü engeli kaldırdığını emniyet komisyonunun olumlu görüşüne dayanarak, cimer pasaport genel müdürlüğü il/ilçe nüfus müdürlüğüne başvurun cevabı verdi, ilçe nüfus müdürlüğü hala engel göründüğünü söyledi. Pasaport engellinin kaldırılması ohal komisyonunun kararı incelemesi ile ilgili olabilirmi? Ohal komisyonu kararı belli olan veya belli olmayan engeli kaldırılan emsal karar varmıdır? Sağlıcakla kalın

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Konuk ne zaman Merhabalar. Benim pasaport şerhi daha 1 hafta önce kalktı. 701le ihraç. Ocak ayında başvurmuştum. Ohal komisyonu incelemeye devam ediyor.Sanırım ohal komisyonuyla bu işin alakası yok  

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Sulo, 16 dakika önce yazdı:

@Konuk ne zaman Merhabalar. Benim pasaport şerhi daha 1 hafta önce kalktı. 701le ihraç. Ocak ayında başvurmuştum. Ohal komisyonu incelemeye devam ediyor.Sanırım ohal komisyonuyla bu işin alakası yok  

Sulo, 17 dakika önce yazdı:

Katılıyorum size, nüfus vatandaşlık işleri genel müdürlüğü keyfi uygulama gibi geliyor. Sizin engel in nasıl kalktı? Resmi cevap verdiler mi? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Konuk ne zaman Bana resmi cevap verilmedi. Geçen hafta e devlet üzerinden giriş yaptım ordan daha önce il ilçe nüfusa başvurun deniyordu şuan pasaport kaydınız yoktur yazıyor. Ayrıca polis bir arkadaşım vardı ona tc üzerinden kontrol ettirdim şerh kalkmış dedi.Ayrıca Cimere de yazdım kaç aydır herhangi bir tebligat yapılmadı diye henüz cevap vermediler. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...