İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

serdar689, 14.04.2020 - 07:40 yazdı:

Herkese iyi günler. 689 sayılı KHK ile ihraç oldum. 2 yıl süren yargılanma neticesinde Beraat aldım. (Darısı adli süreci devam eden tüm masum arkadaşların başına.) OHAL Komisyonu henüz karar vermedi. Ancak biliyoruz ki Beraat/KYOK almış olsa da TSK mensuplarına negatif ayrımcılık yapılmaya devam ediliyor. Bu noktada elinde bir veri olan var mı? Yani TSK mensubu KHK ihraç olup da Beraat/KYOK alan ve OHAL Komisyonu kararı olumlu veya olumsuz gelen sayısı/oranına nereden ulaşabiliriz? Bu konuda bilgisi veya tahmini olan varsa paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler.

Bende aynı durumdayım kardeşim Eylül de beraat aldım hala komisyon inceleme devam ediyor. Bende merak ediyorum olumlu olumsuz karar çıkan var mı acaba? 

697 KHK - komisyon incelemede-beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

yaprak kıpırdaaaaamıyoorr

672-kriter yok- Adli - idari yok - Jandarma

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Temmuz 2018 beraat 677 KHK inceleme devem

677-İnceleme Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @Aklimabir@Aklimabir sorum olacaktı. Herkesin görmesi içinde farkındalık olabilir diye burdan yazmak istedim.

3 aydır açıktaydım ve Bugün birliğimden çağrıldım ve kuvvettrn gelen emirle açığın kaldırıldığını tebellüğ ettim. Emirde ceza verilmesine yer olmadığı kararından dolayı açığa alınmanın kaldırılması ve hiç açığa alınmamış gibi işlem yapılması yazıyor. Ancak açıktan önce GGU kararı vardı hakkımda buna devaö edileceği yazıyor. Benim sorum şu

Kuvvet gerekçeli karara istinaden açığı kaldırıyor ve bana göre işine başla kardeşim diyor, ama tugay hala açıktan önce verilen GGU kararına devam ettiriyor. Burada bir tezatlık söz konusu gibime geliyor. Değerli görüşlerinize ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim. 

ankesör davası

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Mutlu bayramlar. Nice 100 yıllara ulaşır Ülkem inşallah. 

701 kriter yok KYOK aldı 2018 Dz.K.K.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bykobe, 22.04.2020 - 20:11 yazdı:

Sayın @Aklimabir@Aklimabir sorum olacaktı. Herkesin görmesi içinde farkındalık olabilir diye burdan yazmak istedim.

3 aydır açıktaydım ve Bugün birliğimden çağrıldım ve kuvvettrn gelen emirle açığın kaldırıldığını tebellüğ ettim. Emirde ceza verilmesine yer olmadığı kararından dolayı açığa alınmanın kaldırılması ve hiç açığa alınmamış gibi işlem yapılması yazıyor. Ancak açıktan önce GGU kararı vardı hakkımda buna devaö edileceği yazıyor. Benim sorum şu

Kuvvet gerekçeli karara istinaden açığı kaldırıyor ve bana göre işine başla kardeşim diyor, ama tugay hala açıktan önce verilen GGU kararına devam ettiriyor. Burada bir tezatlık söz konusu gibime geliyor. Değerli görüşlerinize ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim. 

Tugay komutanlarının GGU yetkisi var. Tabi birde kuvvetten gelen yazıda ne yazdığıda önemli. Omu gördünüzmü?

Tugay komutanına telkin mahiyetinde bir ifade olabilir.

Bunun yanında sıralı amirlerinizden bir tada birden fazlası "değerlendirilen" kapsamında işlem yapılmasını istiyor olabilir.

Çok alternetifli bir durum. Belge görmeden yorum yapmak zor. Belşrttiğinşz ceza verilmesine ywr olmadığı şeklşndeki kararda aleyhinize kulkanılabilecek bir durum olması ihtimalide olabilir. Ceza almayacağınız bir hususu idari olarak "değerlendirilen" kapsamına sokmak isteyenler olabilir.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 22 saat önce yazdı:

Tugay komutanlarının GGU yetkisi var. Tabi birde kuvvetten gelen yazıda ne yazdığıda önemli. Omu gördünüzmü?

Tugay komutanına telkin mahiyetinde bir ifade olabilir.

Bunun yanında sıralı amirlerinizden bir tada birden fazlası "değerlendirilen" kapsamında işlem yapılmasını istiyor olabilir.

Çok alternetifli bir durum. Belge görmeden yorum yapmak zor. Belşrttiğinşz ceza verilmesine ywr olmadığı şeklşndeki kararda aleyhinize kulkanılabilecek bir durum olması ihtimalide olabilir. Ceza almayacağınız bir hususu idari olarak "değerlendirilen" kapsamına sokmak isteyenler olabilir.

"değerlendirilen" teriminin tam olarak anlamı nedir? Güvenlik soruşturması vs. gibi birşeymisir acaba

ankesör davası

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Koyunyemez, 18.08.2019 - 18:23 yazdı:

Akraba dan dolayı ihraclari doğrudan yapıyolar.1 inci derece 2inci derece ve 3uncu derece pergime almak filan yok.ikk uygugularlarsa uzun zaman alir...amir kanati tabiki önemli fakat kuvvetin kanaati kurum kanaatini oluşturuyor...

Konuk, 18.08.2019 - 21:03 yazdı:

Yanlış biliyorsunuz. 15 temmuzdan sonra 4 ay disiplin subaylığına baktim. Hatta birliklerden aylık liste alıyorduk. Anne baba eş çocuk ve kardeşlerinden ihraç olanlar varsa bize bildirsin diye. Bu şekilde olan personelin hepsi Pergin yani personel güvenlik incelemesine giriyor. İkincisi kuvvet sizi beni nereden tanıyacak. Birlik bünyesinden en az alay seviyesinde heyet oluşturuyorlar bu heyette sizin hakkınızda kamu görevinden çıkarılsin yada çıkarılmasın diye teklif hazırlıyor. Saygılar

Arkadaşlar eski sayfalara bakarken yukarıdaki yazışmaları fark ettim. Akraba ihraçları direk kuvvet tarafından mı yapıldı. Yoksa kuvvetten inceleyin direktifi gitmesi neticesinde birliklerin ihraç olsun demesiyle mi yapıldı. Fikri olan var mı acaba.

701 KHK-Komisyon inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
aylin turan, 25.04.2020 - 15:35 yazdı:

Arkadaşlar eski sayfalara bakarken yukarıdaki yazışmaları fark ettim. Akraba ihraçları direk kuvvet tarafından mı yapıldı. Yoksa kuvvetten inceleyin direktifi gitmesi neticesinde birliklerin ihraç olsun demesiyle mi yapıldı. Fikri olan var mı acaba.

O dönemlerde korkudan kim kime kefil olcakki bakıyor ailede ihrac var ekle gitsin esimde aynısı oldu iki kardesi ihrac hapiste diye esime sormuslar sonrası acik bir ay icinde ihrac oysaki is arkadaşları üstleri esimin bunlarla alakasi olmadığını bilirlerdi.

serpil68, 25.04.2020 - 23:30 yazdı:

O dönemlerde korkudan kim kime kefil olcakki bakıyor ailede ihrac var ekle gitsin esimde aynısı oldu iki kardesi ihrac hapiste diye esime sormuslar sonrası acik bir ay icinde ihrac oysaki is arkadaşları üstleri esimin bunlarla alakasi olmadigini bilirlerdi.

tovbe tövbe estafirullah klavyenin azizliğine uğradım olmadığını yazacaktım Allahim en sevmedigimizle imtihan etti silemedimde?? (düzeltildi.)

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
serpil68, 25.04.2020 - 23:30 yazdı:

O dönemlerde korkudan kim kime kefil olcakki bakıyor ailede ihrac var ekle gitsin esimde aynısı oldu iki kardesi ihrac hapiste diye esime sormuslar sonrası acik bir ay icinde ihrac oysaki is arkadaşları üstleri esimin bunlarla alakasi olmadığını bilirlerdi.

tovbe tövbe estafirullah klavyenin azizliğine uğradım olmadığını yazacaktım Allahim en sevmedigimizle imtihan etti silemedimde?? (düzeltildi.)

Dert etmeyin klavyeyi.

701 KHK-Komisyon inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...