İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Daşbırk, 1 saat önce yazdı:

Arkadaşlar SGK hitap kısmında düşürme yapmışlar neye gore yapılıyor bunlar anlamış değilim 6180 gündü 5500 gün yazıyor simdi böyle olan varmı 

Bugün baktim

Hizmet Hitap sorgulamada 6000 li yada 5000 binli rakamları nerede görüyorsunuz anlayamadım. Hitap hizmet dökümünde toplam hizmet yılı, kıdem ağlığı hizmeti, kazanılmış hak aylığı süresi, emekli keseneği esas aylığı süreleri var bunlarda yıl, ay ve gün olarak. Belirttiğiniz rakamlar 4c sorgulamada çıkabilir. Onları da tek tek kontrol edince yanlışlığın nerede olduğunu görebilirsiniz. Her yılın ayı için 30 gün her tam yıl için ayrıca yazılan 90 gün var.

Kendi adıma bir yanlışlık yok.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

6180 gündü toplam hizmet günü şimdi 5500 yazıyor toplam hizmet süresi 17 yıl 8 ay di şimdi 16 yıl yazıyor bende anlamadim hitaptan baktım ayrıca 6180 günü 4c 'den baktım 

701khk ,

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Üniversite borçlanmamı silmişler 

701khk ,

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Benimde 7028 gün 6488 olmuş gene neler dönüyor. 3 yıldır onur şerefimizle oynuyorlar bu nedir böyle. Valla yıldım yıkılsın yansın artık ne olucak sa olsun, 44 sene onurlu şerefli dürüst yaşa bir gece bir listede ismini yayınlasınlar hepsi yok olsun. Yok öyle yağma. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

SGK dökümünde askerlikle ilgili ay ay karşısında borçlanma yazıyordu şimdi o liste yok. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Daşbırk, 5 saat önce yazdı:

Üniversite borçlanmamı silmişler 

Nefer, Bir saat önce yazdı:

SGK dökümünde askerlikle ilgili ay ay karşısında borçlanma yazıyordu şimdi o liste yok. 

Borçlanmalarınızın(askerlik, üniversite) SGK ya ödeme yapıldığına ait İcmal bordrosu sizde ise(dekont) sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. Kurum un İcmal bordrosuna ekleme yapmaları biraz zaman alıyor, kendimden örnek veriyim. Mayıs 2016 başvuru ve ödeme, 2016 Kasım onay işleme SGK ya bildirim. Kurumun İcmal bordrosu ve borçlanma ız ödeme dekontu önemli SGK işlem yapmak zorundadır. Geçen sene böyle bir husus yine olmuştu diye hatırlıyorum. E,devlet SGK dökümünüzü kontrol edip sizin için uygun olan SGK dökümünüzü çıktı almanızı tavsiye edebilirim. 

Sayın @Aklima komisyonun şu mücbir sebeplerde nasıl yol izler? TSK'dan komisyon kararı Emsal karar varmı? Teşekkürler 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk ne zaman, 13 saat önce yazdı:

Sayın @Aklima komisyonun şu mücbir sebeplerde nasıl yol izler? TSK'dan komisyon kararı Emsal karar varmı? Teşekkürler 

"Mücbir sebep" kısmını anlamadım. OHAL komisyonundan iade yönünde bir karar görmedim. Red var. 668 KHK ile işlem görmüş, İlk derece ve istinaftan beraat almış şu anda davası yargıtayda. Kurum kanaati ve devam eden kovuşturma nedeniyle red verilmiş.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aklima, 2 saat önce yazdı:

"Mücbir sebep" kısmını anlamadım. OHAL komisyonundan iade yönünde bir karar görmedim. Red var. 668 KHK ile işlem görmüş, İlk derece ve istinaftan beraat almış şu anda davası yargıtayda. Kurum kanaati ve devam eden kovuşturma nedeniyle red verilmiş.

Bu bulaşıcı hastalık nedeniyle ohal komisyonu çalışmasını ertelermi? Teşekkürler 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar herkese merhaba öncelikle geçmis olsun herkese ben 4 martta gözaltına alındım 8 gun gozaltinda kaldiktan sonra ifade verdim kriter olarak 2012 askeri ogrencilik zamanimda 1 qrdisik arama ve 9 sabit arama aramalarin cogu 0 saniye bu serefsizlerle ilgilo olarak bildigimi anlattim dersane donemi evde kaldigimi ancak okul donemi surekli aradiklarini ancak coguna cevap vermedigimi mecburiyetten dolayi ogrenco iken 3 defa gorustugumu meslege baslayinca da numarami degistirdigimi ve 2013 eylul ayindan sonra bu yapi ile ilgili hic bir bagim olmadigini ne bylock ne dersane ne bankasya ne dergi gazete aboneligi ne de para verme yok sadece 2010 yilinda dersane donemo evde kalma var ve bi dersane de bunlarin degil zaten askeri okulu da yedek siralamadan kazandim esimin hamile olmasi sebebiyle mecburen EP yaptim sirf esim tek kalmasin diye benim durumumda olan var mi surec nasil isler su an aciktayim adli olarak cok sukur beraat ya da takipsizlik alacagima eminim cunku dediklerim disinda bir sey yok tek korkum EP yapmam o da mecburiyetten 

İfade

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hayırlısı, 16 saat önce yazdı:

Arkadaşlar herkese merhaba öncelikle geçmis olsun herkese ben 4 martta gözaltına alındım 8 gun gozaltinda kaldiktan sonra ifade verdim kriter olarak 2012 askeri ogrencilik zamanimda 1 qrdisik arama ve 9 sabit arama aramalarin cogu 0 saniye bu serefsizlerle ilgilo olarak bildigimi anlattim dersane donemi evde kaldigimi ancak okul donemi surekli aradiklarini ancak coguna cevap vermedigimi mecburiyetten dolayi ogrenco iken 3 defa gorustugumu meslege baslayinca da numarami degistirdigimi ve 2013 eylul ayindan sonra bu yapi ile ilgili hic bir bagim olmadigini ne bylock ne dersane ne bankasya ne dergi gazete aboneligi ne de para verme yok sadece 2010 yilinda dersane donemo evde kalma var ve bi dersane de bunlarin degil zaten askeri okulu da yedek siralamadan kazandim esimin hamile olmasi sebebiyle mecburen EP yaptim sirf esim tek kalmasin diye benim durumumda olan var mi surec nasil isler su an aciktayim adli olarak cok sukur beraat ya da takipsizlik alacagima eminim cunku dediklerim disinda bir sey yok tek korkum EP yapmam o da mecburiyetten 

Sayın Hayırlısı,

EP' den faydalanmış olmanız, kurumun arayıp bulamayacağı bir delil. Ne yazık ki sizin niyetinize ve sebeplerinize bakmayacaklardır. Çünkü EP, bir örgütle olan bağınızı kabul ettiğiniz manasına geliyor. Süreç ne hızda işler bilemiyorum. Yanlış anlamanızı istemem ancak yaşayacağınız muhtemel durum belli ve uzun bir yol. Yaşantınızı buna göre değiştirmeye başlamanızı tavsiye ederim.

Adli kısmına hiç girmiyorum. Bahsettiğiniz hususlarla hapiste yatmanıza neden olacak bir ceza almazsınız. EP den faydalanarak alma ihtimaliniz varsa dahi mevcut durumda cezayı 2 yıl altına indirip HAGB kararı verirler. EP olmasaydı ispat için savcı uğraşacaktı. Mevcut ortamda tutuklanmanızın dahi söz konusu olacağını sanmıyorum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...