İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Aklima, 2 saat önce yazdı:

Sayın Hayırlısı,

EP' den faydalanmış olmanız, kurumun arayıp bulamayacağı bir delil. Ne yazık ki sizin niyetinize ve sebeplerinize bakmayacaklardır. Çünkü EP, bir örgütle olan bağınızı kabul ettiğiniz manasına geliyor. Süreç ne hızda işler bilemiyorum. Yanlış anlamanızı istemem ancak yaşayacağınız muhtemel durum belli ve uzun bir yol. Yaşantınızı buna göre değiştirmeye başlamanızı tavsiye ederim.

Adli kısmına hiç girmiyorum. Bahsettiğiniz hususlarla hapiste yatmanıza neden olacak bir ceza almazsınız. EP den faydalanarak alma ihtimaliniz varsa dahi mevcut durumda cezayı 2 yıl altına indirip HAGB kararı verirler. EP olmasaydı ispat için savcı uğraşacaktı. Mevcut ortamda tutuklanmanızın dahi söz konusu olacağını sanmıyorum.

Peki ben bu EP ten nasıl vazgeçebilirim mahkeme aşamasına gelmeden çünkü ben bir suç işlemedim evde kaldığım sürede bunlar ne suç ne de terör örgütü idi ülke de olimpiyat düzenliyorlardı başka bir terör orgutu ile bir bağım yok çünkü onların terör örgütü oldugunu biliyorum, benim gibi olan binlerce insan vardır

İfade

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Hayırlısı, 19 saat önce yazdı:

esimin hamile olmasi sebebiyle mecburen EP yaptim sirf esim tek kalmasin diye benim durumumda olan var mi surec nasil isler su an aciktayim adli olarak cok sukur beraat ya da takipsizlik alacagima eminim cunku dediklerim disinda bir sey yok tek korkum EP yapmam o da mecburiyetten 

sayın @Hayırlısı öncelikle çok geçmiş olsun. bu durumda olanlara yani suç unsuru olmamasına rağmen EP kabul etmek zorunda kalanları okuyunca içim o kadar çok acıyor ki ?? bunu burada defalarca yazdım. her seferinde okumak zorunda kalan diğer üyelere kusuruma bakmayın lütfen deyip yeniden yazmak istiyorum. 

sn @Hayırlısı yaklaşık 2 sene önce benim eşim de EP kabul etti gözaltındayken. o da bilmiyordu EP'nin  ne olduğunu. mecbur kaldı. hem de 98 yılında gittiği dershane yüzünden. sonrasında sayın @Aklima nın da yazdığı gibi ihraç oldu maalesef. ilk duruşmada vazgeçti EP den. Sn @Aklima biliyordur eminim mahkeme aşamasına gelmeden nasıl vazgeçebileceğinizi. 

ve de mahkeme aşamasında sakın HAGB kabul etmeyin, lehime olan durumlardan yararlanmak isterim demeyin..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
portakal çiçeği, 19 dakika önce yazdı:

sayın @Hayırlısı öncelikle çok geçmiş olsun. bu durumda olanlara yani suç unsuru olmamasına rağmen EP kabul etmek zorunda kalanları okuyunca içim o kadar çok acıyor ki ?? bunu burada defalarca yazdım. her seferinde okumak zorunda kalan diğer üyelere kusuruma bakmayın lütfen deyip yeniden yazmak istiyorum. 

sn @Hayırlısı yaklaşık 2 sene önce benim eşim de EP kabul etti gözaltındayken. o da bilmiyordu EP'nin  ne olduğunu. mecbur kaldı. hem de 98 yılında gittiği dershane yüzünden. sonrasında sayın @Aklima nın da yazdığı gibi ihraç oldu maalesef. ilk duruşmada vazgeçti EP den. Sn @Aklima biliyordur eminim mahkeme aşamasına gelmeden nasıl vazgeçebileceğinizi. 

ve de mahkeme aşamasında sakın HAGB kabul etmeyin, lehime olan durumlardan yararlanmak isterim demeyin..

@portakal çiçeği peki esinizin durumu nedir şimdi ceza aldı mi veya göreve iadesi oldu mu avukat tuttum savcılığa dilekçe yazdık bakalım EP yapmak için ortada bir suç olması lazim diye benim bunlarlla munasebetimin 2010-2011 yıllqrı arasında oldugunu zaten aramadan baska bir kriter olmadiğını da belirtti avukatım avukat çok umutlu samimiyetine de inanıyorum ancak dediğim gibi bu EP belimi büküyor gozaltinda iken gorevli polisler esmin hamile olmasu sebebiyle rahatsizlandiginj hastane de oldugunu soyleyince mecbur kaldim sirf esmin yaninda olabilmek için

İfade

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hayırlısı, Bir saat önce yazdı:

Peki ben bu EP ten nasıl vazgeçebilirim mahkeme aşamasına gelmeden çünkü ben bir suç işlemedim evde kaldığım sürede bunlar ne suç ne de terör örgütü idi ülke de olimpiyat düzenliyorlardı başka bir terör orgutu ile bir bağım yok çünkü onların terör örgütü oldugunu biliyorum, benim gibi olan binlerce insan vardır

İfade sonrası savcılıktanmı (yada emniyet) serbet kaldınız yoksa sulh ceza mahkemesine çıktınızda oradanmı serbest kaldınız? Mahkemeye çıktıysanız adli kontrol uygulandı mı?

Birde neden sekiz gün gözaltı? Toplu yapılan bir operasyon muydu?

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Hayırlısı, 16 dakika önce yazdı:

@portakal çiçeği peki esinizin durumu nedir şimdi ceza aldı mi veya göreve iadesi oldu mu avukat tuttum savcılığa dilekçe yazdık bakalım EP yapmak için ortada bir suç olması lazim diye benim bunlarlla munasebetimin 2010-2011 yıllqrı arasında oldugunu zaten aramadan baska bir kriter olmadiğını da belirtti avukatım avukat çok umutlu samimiyetine de inanıyorum ancak dediğim gibi bu EP belimi büküyor gozaltinda iken gorevli polisler esmin hamile olmasu sebebiyle rahatsizlandiginj hastane de oldugunu soyleyince mecbur kaldim sirf esmin yaninda olabilmek için

eşimin durumu şöyle; eşim 1 ardışık 0 sn suçlaması ile gözaltı yaşamıştı. gözaltı sürecinde anlatmıştı dershanesine gittiğini. geçen haftalarda 4. duruşması oldu. ham HTS kayıtlarını istemiştik. duruşma öncesi geldi. eşimin araması ardışık arama değilmiş. yeni belli oldu maalesef ki. yani bu yaşadıklarımızı boşuna yaşamış olduk ? 

eşim 701 ile ihraçtı. komisyon da ret verdi. şimdi idari mahkeme sürecindeyiz. bakalım bakalım ne olacak... 

umarım sizin için, hepimiz için her şey yoluna girer.   eşimle birlikte tüm mağdur olan askerler inş. en kısa zamanda üniformalarına kavuşurlar inş.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 30 dakika önce yazdı:

İfade sonrası savcılıktanmı (yada emniyet) serbet kaldınız yoksa sulh ceza mahkemesine çıktınızda oradanmı serbest kaldınız? Mahkemeye çıktıysanız adli kontrol uygulandı mı?

Birde neden sekiz gün gözaltı? Toplu yapılan bir operasyon muydu?

Sn @Aklima kolluk ifadesi sonrası adliyeden adli kontrolle bırakıldım savcıyı gormedik bile toplu operasyon henüz savcılıkta ifade vermedim kolluk ifadesi dediğ gibi o ifade de ne kadar uygun olur o ortamın nasıl olduğunu kalan bilir yillarca terörle mücadele et evinden barkından ayrı kal sevdiklerinden one koy işini sonra terör örgutune uye olmaktan gozaltina alin her turli baskiyi mobingi gor esinin hamile olmasini bile kullansinlar sonra caresizce sirf ailenin yaninda olabilmek icin EP yap 

İfade

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hayırlısı, 2 saat önce yazdı:

Sn @Aklima kolluk ifadesi sonrası adliyeden adli kontrolle bırakıldım savcıyı gormedik bile toplu operasyon henüz savcılıkta ifade vermedim kolluk ifadesi dediğ gibi o ifade de ne kadar uygun olur o ortamın nasıl olduğunu kalan bilir yillarca terörle mücadele et evinden barkından ayrı kal sevdiklerinden one koy işini sonra terör örgutune uye olmaktan gozaltina alin her turli baskiyi mobingi gor esinin hamile olmasini bile kullansinlar sonra caresizce sirf ailenin yaninda olabilmek icin EP yap 

Sayın Hayırlısı,

Anlatımınıza göre savcılık tarafından ifadeniz alınmayacaktır. Emniyetteki ifadeniz sonrasında savcı tarafından mahkemeye tutuklanma istemiyle sevk edilmiş ve sonrasında muhtemelen özellikle EP nedeniyle salıverilmişsiniz. Yani EP talebiniz mahkeme kayıtlarına girmiş. Yapabileceğiniz il husus, adli kontrolle serbest bırakılmanıza karar veren mahkemeye ve soruşturmayı yürüten savcılığa EP den yararlanmak istemediğinizi, EP nin aleyhinizde yapılan suçlamaları kabul ettiğiniz manasına geldiğini bilmediğinizi bu konunun size anlatılmadığını, ifadenizdeki anlatımlarınızda belirttiğiniz tarihlerde FETÖ/PDY adında bir örgüt olmadığını devlet yöneticileri dahil pek çok kişi tarafından desteklenen ve refere edilen "cemaat" adında bir yapı, oluşum topluluk olduğunu. Anlattığınız her şeyin, zamanında legal görünen ancak gerçek niyeti 15 temmuz 2016 hain darbe gecesi alenen açığa çıkan terör örgütünün yok edilmesi adına legal hali olan ve "cemaat" olarak bilindiği dönemlere ait bildikleriniz olduğunu, asla bir terör örgütüyle aynı cümlede dahi anılabilecek bir durumunuzun olmadığını bu yönde aleyhinizde hiç bir somut delil olmadığını olamayacağını bu kapsamda içeriğini bilmeden kabul ettiğiniz EP den faydalanmak istemediğinizi bu yöndeki ifadenizin yok sayılmasını ve hakkınızdaki işlemlerin bu çerçevede gerçekleştirilmesini istediğinizi bu beyanınızın da dosyanıza eklenmesini istediğinizi" belirten bir dilekçe yazarak verebilirsiniz. Ağır ceza mahkemesindeki duruşmada da aynı hususu dile getiriniz.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 43 dakika önce yazdı:

Sayın Hayırlısı,

Anlatımınıza göre savcılık tarafından ifadeniz alınmayacaktır. Emniyetteki ifadeniz sonrasında savcı tarafından mahkemeye tutuklanma istemiyle sevk edilmiş ve sonrasında muhtemelen özellikle EP nedeniyle salıverilmişsiniz. Yani EP talebiniz mahkeme kayıtlarına girmiş. Yapabileceğiniz il husus, adli kontrolle serbest bırakılmanıza karar veren mahkemeye ve soruşturmayı yürüten savcılığa EP den yararlanmak istemediğinizi, EP nin aleyhinizde yapılan suçlamaları kabul ettiğiniz manasına geldiğini bilmediğinizi bu konunun size anlatılmadığını, ifadenizdeki anlatımlarınızda belirttiğiniz tarihlerde FETÖ/PDY adında bir örgüt olmadığını devlet yöneticileri dahil pek çok kişi tarafından desteklenen ve refere edilen "cemaat" adında bir yapı, oluşum topluluk olduğunu. Anlattığınız her şeyin, zamanında legal görünen ancak gerçek niyeti 15 temmuz 2016 hain darbe gecesi alenen açığa çıkan terör örgütünün yok edilmesi adına legal hali olan ve "cemaat" olarak bilindiği dönemlere ait bildikleriniz olduğunu, asla bir terör örgütüyle aynı cümlede dahi anılabilecek bir durumunuzun olmadığını bu yönde aleyhinizde hiç bir somut delil olmadığını olamayacağını bu kapsamda içeriğini bilmeden kabul ettiğiniz EP den faydalanmak istemediğinizi bu yöndeki ifadenizin yok sayılmasını ve hakkınızdaki işlemlerin bu çerçevede gerçekleştirilmesini istediğinizi bu beyanınızın da dosyanıza eklenmesini istediğinizi" belirten bir dilekçe yazarak verebilirsiniz. Ağır ceza mahkemesindeki duruşmada da aynı hususu dile getiriniz.

Avukatım sizin belirtmis olduğunuz gibi benzer içerikli dilekçe gönderdi savciliga ancak epten vazgectigimi degilde EP yapanın sucu kabul etmek oldugunu benim ise suc olabilecek herhangi bir eylemim olmadiğıni belirtmis dilekce de ayrica tarbe tesebbusu oldugu tarihte benim izinde oldugumu askeri okulu yedek siralamadan kazandigimi polislik mulakatinda elendigimi herhangi bir delil olmadigini beyan etmis ancak kafama takılan idari tahkikatta benim EP yaptigimi idare ogrenmis orada da belirttim esimin hamile olmasi sebebiyle EP yapmaya mecbur kaldigimi belirttim sizce ihrac islemi icin idare adli yargilama sonucunu bekler mi yoksa adli boyut sonuclanmadan ihrac ederler mi

İfade

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hayırlısı, 17 saat önce yazdı:

Avukatım sizin belirtmis olduğunuz gibi benzer içerikli dilekçe gönderdi savciliga ancak epten vazgectigimi degilde EP yapanın sucu kabul etmek oldugunu benim ise suc olabilecek herhangi bir eylemim olmadiğıni belirtmis dilekce de ayrica tarbe tesebbusu oldugu tarihte benim izinde oldugumu askeri okulu yedek siralamadan kazandigimi polislik mulakatinda elendigimi herhangi bir delil olmadigini beyan etmis ancak kafama takılan idari tahkikatta benim EP yaptigimi idare ogrenmis orada da belirttim esimin hamile olmasi sebebiyle EP yapmaya mecbur kaldigimi belirttim sizce ihrac islemi icin idare adli yargilama sonucunu bekler mi yoksa adli boyut sonuclanmadan ihrac ederler mi

4 Martta gözaltı, 8 gün sonra ifade 12-13 mart eder. İdare ne zaman idari tahkikat yaptı. Açıkta değilmiydiniz?

EP konusu idarenin arayıp da bulamadığı bir husus. EP talebinde bulunduğunuz idareye bildirilir. Ancak sizinki çok hızlı olmuş. Siz emniyette ve sulh ceza mahkemesinde ifade verirken avukatınız neredeydi? Şimdi çalıştığınız avukat aynı avukat değildir umarım.

Ceza davanızla idarenin yapacağı işlem ayrı hususlar. Ceza almayabilirsiniz ancak idare verdiğiniz ifadeden "...irtibatı, iltisakı olduğu değerlendirilen" kılıfına uyduracağı bir yer bulursa bunu kullanır. Sizin EP durumuda bunun için bulunmaz fırsat. Mevcut durumda kimse bu adam beklesin de yanlışlık yapmış zaten beraat edecek diyemez. Çünkü ceza yargılaması ve işin idari kısmı farklı. İdari tahkikat hususunda ne soruldu ne belirttiniz bilmiyorum. Ancak dün bahsettiğim dilekçenin bir benzerini kurumunuzada veriniz dilekçeyide şu şekilde değiştiriniz "... tarihinde yapılan idari tahkikatta ... tarihli kolluk ifademde EP den faydalandığım hususunda soru sorulmuştur. Bu soru üzerine gelişen konuşmada ve sonrasında yaptığım araştırmada EP den faydalanmanın aleyhinizde yapılan suçlamaları kabul ettiğiniz manasına geldiğini, bu manaya geldiğini bilmediğinizi bu konunun size anlatılmadığını, ifadenizdeki anlatımlarınızda belirttiğiniz tarihlerde de FETÖ/PDY adında bir örgüt olmadığını devlet yöneticileri dahil pek çok kişi tarafından desteklenen ve refere edilen "cemaat" adında bir yapı, oluşum topluluk olduğunu. Anlattığınız her şeyin, zamanında legal görünen ancak gerçek niyeti 15 temmuz 2016 hain darbe gecesi alenen açığa çıkan terör örgütünün yok edilmesi adına legal hali olan ve "cemaat" olarak bilindiği dönemlere ait bildikleriniz olduğunu, asla bir terör örgütüyle aynı cümlede dahi anılabilecek bir durumunuzun olmadığını bu yönde aleyhinizde hiç bir somut delil olmadığını olamayacağını bu kapsamda içeriğini bilmeden kabul ettiğiniz EP den faydalanmak istemediğinizi bu yöndeki ifadenizin yok sayılmasını ve hakkınızdaki işlemlerin bu çerçevede gerçekleştirilmesini istediğinizi bu beyanınızın da dosyanıza eklenmesini istediğinizi" belirtiniz. Kuruma ek olarak "... tarihli idari tahkikattan edindiğiniz izlenim olarak, aleyhinizde bir işlem yapılması hususunda bir kanaat varsa yukarıda belirttiğim hususları ... savcılığına gönderdim. Hakkımda  adli durum sonuçlandığında suçsuz olduğum, masum olduğum ve hiç illegal yapı, oluşum, örgüt vb ile hiç bir şekilde ilişkilendirilemeyeceğim ortaya çıkacağından söz konusu adli işlemin sonucunun beklenmesini arz ederim." benzeri bir ifade yazınız.

Forumdaki paylaşımlarda belirttiğim bir husus var, hakkınızdaki bilgi, belge ne varsa paylaşınız yorumu ona göre yapalım. Sizin ilk paylaşımınız salı bu gün perşembe ve yazdıkça yada sordukça yeni bir durum çıkıyor. boşa giden 3 gün. Bu 3 günde hakkınızdaki evraklar bürokrasi, paraf, onay dahil dünya üzerinde tur atar.

Lütfen soru sorarken size göre doğru ve yanlışlar, size göre suç veya değiller üzerinden değil, sizlere sorulan sorular ve verdiğiniz ifadelerin yazılı şeklini paylaşınız. Size göre önemsiz olan husus veya paylaşmayı gerek görmediğiniz kısım yarın karşınıza aleyhinizde bir isnad yada delil olarak sunulabilir değil sunulur. Bu işin şakası yok. Ceza davasında iki mahkeme arası en az 3 ay. İdare mahkemesinde her şey kağıt üzerinden bu gün yazmadığınız yada gizlediğiniz yada önemsemediğiniz bir husus karşı tarafın yada mahkemenin elde edeceği diğer evraklar arasından karşınıza çıkar. Yani atladığınız bir hususu düzeltmek için ceza mahkemesinde en iyi ihtimalle 3 ay beklersiniz. İdare mahkemesinde ise ilk dilekçenizde belirtmediğiniz ama başka bir yerde geçen bir beyanınız yada fiiliniz savunma tarafından belirtilir veya mahkemece tespit edilirse bunu da kurumun savunmaya cevap dilekçesinde izah edemezsiniz.

Yine belirtiyorum. Bu işlerin şakası yok. Bu günden yarına düzelir diyede düşünmeyin.

Gizlediğiniz, önemsemediğiniz her husus karşınıza çıkar. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima çok sayılı iletim var ancak eski forumdan beri takipteyim.

Bugün ret aldım maalesef. Yıkıldım ama bu sefer hem kurulu bir düzen hemde sonuca alıştırmışlığım vardı.

İdare mah. yönüne yoğunlaşma vakti gelmiş.

Açık bir soruşturmam var. İçeriğini bilmiyorum. 5 savcıdan sonra yetki dışı diye başkente gönderilmiş 3 ay önce. Yani ifadem bile alınmadı. Ama kom. Karar vermiş.

• Üzülme 3
  • Onaylama 1
  • Katılmama 1

701-İşlem Yok-İnc.Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...