İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Konuk

Bugüne ait kararlar:

675 KHK - Adalet Bakanlığı - Katip - K.Maraş - Adli KYOK 2018 - RET

675 KHK - Adalet Bakanlığı - İKM - K.Maraş - Adli Beraat 2017 - RET

686 KHK - MEB - İstanbul - Bylock Hat Mağduru - Kurum Aranma 2019 Kasım - Adli KYOK 2019 Ocak - İADE

701 KHK - TSK - KKK - K Başçavuş - Ankara - Adli Soruşturma Devam Ediyor - RET

701 KHK - TSK - KKK - İzmir - Astsubay - Ankesör - Adli Soruşturma Devam Ediyor - RET

701 KHK - EGM - Ağrı - Garson EA - Adli Soruşturma Devam Ediyor - RET

701 KHK - EGM - İstanbul - Ekipler - Garson C - Adli İşlem KYOK - RET

672 KHK - MEB - Düzce - Sendika 24 Ay - Adli İdari İşlem Yok - İADE

Sıra banada geliyor. TSK dan forumda karar gördüm. Yarın ola hayır ola. İade olanlara hayırlısı olsun. Ret alanlara mücadele etmelerini, mücadele sonuçlarını forumda paylaşmalarını diliyorum. Çok çok üzgünüm

Adli soruşturmayı bile gerekçe gösterip komisyon ret veriyor. TSK personeli olup da iade olanı inşallah görürüm. Soruşturma sonuçları KYOK olsa bu arkadaşların durumu ne olacak? 2 sene daha mücadele edecekler, herkesin kriteri farklı diyecekler, bu nasıl adalet? Kurum TSK, Emniyet olunca adalet böyle;diğer kurumlar olunca adalet böyle, ayrımcılığın ispatı bu olsa gerek. Yapanlar ettiklerini bulsunlar inşallah. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

10 şubatta ihraç oldum. 17 şubatta tebliğ ettiler. Tebliğ tarihinden sonra itiraz için 60 gün süremiz varmış. Fakat bu virüsten dolayı ertelendi diyorlar ve dilekçeyi almıyorlar. Gerçekten ertelendi mi. Bilginiz varmı. Virüsten sonra itiraz etme hakkın geçmiş derlerse ne yapabiliriz

Ankesörden Bakan onayıyla ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Fthb, 7 dakika önce yazdı:

10 şubatta ihraç oldum. 17 şubatta tebliğ ettiler. Tebliğ tarihinden sonra itiraz için 60 gün süremiz varmış. Fakat bu virüsten dolayı ertelendi diyorlar ve dilekçeyi almıyorlar. Gerçekten ertelendi mi. Bilginiz varmı. Virüsten sonra itiraz etme hakkın geçmiş derlerse ne yapabiliriz

resmi olarak öyle bir erteleme yok..

nöbetçi mahkeme katipliği alı evrağınızı numara verir..

kesinlikle süresi içinde evrağınızı teslim edin..

gerekirse posta yolu ile gönderin dilekçenizi ya da UYAP üzerinden ama..

60 gün içinde yapın mutlaka..

şuan mücbir sebepler nedeniyle erteleme uzatma vs yok...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demoken, 27.03.2020 - 00:09 yazdı:

@Aklima çok sayılı iletim var ancak eski forumdan beri takipteyim.

Bugün ret aldım maalesef. Yıkıldım ama bu sefer hem kurulu bir düzen hemde sonuca alıştırmışlığım vardı.

İdare mah. yönüne yoğunlaşma vakti gelmiş.

Açık bir soruşturmam var. İçeriğini bilmiyorum. 5 savcıdan sonra yetki dışı diye başkente gönderilmiş 3 ay önce. Yani ifadem bile alınmadı. Ama kom. Karar vermiş.

geçmiş olsun. Aynı durumdaydık. Ve aynı durumda bildiğim kişiler ve benim başıma gelenler üzerine sizi uyarmak istedim, 1 aya kadar gözaltı yaşayabilirsiniz (virüs nedeniyle ertlenme olur mu bilemem). TSK personelinde hep aynı süreç ne tesadüftür(!) ki. komisyon sonucuna kadar birşey yapılmıyor, komisyon ret verince ardından gözaltı. Komisyon soruşturmayı gerekçe gösteriyor, soruşturma da ihrracınızı suç sebebi sayıyor. Benim öyle oldu. iddianamedeki suç unsuru ihraç olmam ?

siz yine de hazırda bir avukat bulundurun. baro avukatıyla olacak işler değil. 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 1 saat önce yazdı:

geçmiş olsun. Aynı durumdaydık. Ve aynı durumda bildiğim kişiler ve benim başıma gelenler üzerine sizi uyarmak istedim, 1 aya kadar gözaltı yaşayabilirsiniz (virüs nedeniyle ertlenme olur mu bilemem). TSK personelinde hep aynı süreç ne tesadüftür(!) ki. komisyon sonucuna kadar birşey yapılmıyor, komisyon ret verince ardından gözaltı. Komisyon soruşturmayı gerekçe gösteriyor, soruşturma da ihrracınızı suç sebebi sayıyor. Benim öyle oldu. iddianamedeki suç unsuru ihraç olmam ?

siz yine de hazırda bir avukat bulundurun. baro avukatıyla olacak işler değil. 

Çok teşekkür ederim.

Soruşturma olduğunu öğrendikten sonra gitmiştim savcıya. Dile kolay 3200 km yol yaptım. Arabamla. Gereğini yapın burdayım işte demiştim. Gerisin geri gönderdiler teşekkür ederek. Meğer gereğini!! yapmışlar zaten. Üzerimize satranç oynanıyomuş.

Peki sizinde dosyanız böyle "yetki dışı" gibi bir gerekçeyle il değiştirmiş miydi?

701-İşlem Yok-İnc.Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demoken, 6 saat önce yazdı:

Çok teşekkür ederim.

Soruşturma olduğunu öğrendikten sonra gitmiştim savcıya. Dile kolay 3200 km yol yaptım. Arabamla. Gereğini yapın burdayım işte demiştim. Gerisin geri gönderdiler teşekkür ederek. Meğer gereğini!! yapmışlar zaten. Üzerimize satranç oynanıyomuş.

Peki sizinde dosyanız böyle "yetki dışı" gibi bir gerekçeyle il değiştirmiş miydi?

Soruşturmalarda yetkisizlik hususu biraz karışık bir durum. Hele ki uygulama biraz daha sıkıntılı olabiliyor. Bazen suçun işlendiği yer, bazen son çalışılan yer, bazen son ikamet adresi bazen il cumhuriyet başsavcılıkları, tanık varsa bazende tanığın olduğu yetkili gösteriliyor yada kendini yetkili görüyor.

FETÖ konusundaki soruşturmalarda genel olarak iki tanesi öne çıkıyor. Tanığın olduğu yerde soruşturma açılıyor sonra son ikamet edilen yere yada çalışılan yere gönderiliyor. Yada son çalıştığınız yer ilçeyse orada soruşturma başlıyor sonrada bazı suçlar için (terör örgütüne üyelik ve yardımda buna dahil) mevzuat gereği bağlı olunan il cumhuriyet başsavcılıklarına gönderiliyor.Bunu da "yetkisizlik nedeniyle fezlekeyle gönderdik" şeklinde belirtiyorlar.

Benim durumum ikincisi.

2019 Mart ayından buyana il cumhuriyet başsavcılığında, ocak ayında ifade verdim. Sonuç belli değil. Bu arada ilçenin soruşturma sonucunu da gördüm. 11 madde yazmış, bylock yok, banka yok, tanık yok, cihan yok ... ancak 2019 marttan buyana il cumhuriyet başsavcılığıda inceliyor.

İdare mahkemesi başvurusunda bu hususu bekletici mesele olarak gösteriniz. Forumda "bekletici mesele" olarak arama yaparsanız bilgilere ulaşırsınız.

Bunun yanında soruşturmanızın akıbeti ve mevcut hukuki durumunuz itibariyle aleyhinizde kullanılabilecek bir durum olması nedeniylede (burada OHAL komisyon kararında bu hususun gerekçe olarak kullanıldığını belirtebilirsiniz) bir an önce sonuçlandırılmasını istediğinizi çeşitli nedenlerle (savcı değişimi, yetkisizlik vb.) sürüncemede kalan soruşturmanın aleyhinizde kullanıldığını bu durumun mağduriyetiniz arttırdığını belirten bir dilekçeyi savcılığa ve cimer üzerinden adalet bakanlığına, ombudsman ve TBMM dilekçe komisyonuna gönderebilirsiniz. Özellikle bu hususu atlamayınız, olası Yargıtay, danıştay yada AYM, AİHM aşamalarında bu konudan dolayı mağdur edildiğinize dair bir mağduriyetinizi belirten müdahaleniz olduğu açısından önemli. 

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demoken, 8 saat önce yazdı:

Çok teşekkür ederim.

Evet muğladan istanbula gelmişti 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 3 saat önce yazdı:

Soruşturmalarda yetkisizlik hususu biraz karışık bir durum. Hele ki uygulama biraz daha sıkıntılı olabiliyor. Bazen suçun işlendiği yer, bazen son çalışılan yer, bazen son ikamet adresi bazen il cumhuriyet başsavcılıkları, tanık varsa bazende tanığın olduğu yetkili gösteriliyor yada kendini yetkili görüyor.

FETÖ konusundaki soruşturmalarda genel olarak iki tanesi öne çıkıyor. Tanığın olduğu yerde soruşturma açılıyor sonra son ikamet edilen yere yada çalışılan yere gönderiliyor. Yada son çalıştığınız yer ilçeyse orada soruşturma başlıyor sonrada bazı suçlar için (terör örgütüne üyelik ve yardımda buna dahil) mevzuat gereği bağlı olunan il cumhuriyet başsavcılıklarına gönderiliyor.Bunu da "yetkisizlik nedeniyle fezlekeyle gönderdik" şeklinde belirtiyorlar.

Benim durumum ikincisi.

2019 Mart ayından buyana il cumhuriyet başsavcılığında, ocak ayında ifade verdim. Sonuç belli değil. Bu arada ilçenin soruşturma sonucunu da gördüm. 11 madde yazmış, bylock yok, banka yok, tanık yok, cihan yok ... ancak 2019 marttan buyana il cumhuriyet başsavcılığıda inceliyor.

İdare mahkemesi başvurusunda bu hususu bekletici mesele olarak gösteriniz. Forumda "bekletici mesele" olarak arama yaparsanız bilgilere ulaşırsınız.

Bunun yanında soruşturmanızın akıbeti ve mevcut hukuki durumunuz itibariyle aleyhinizde kullanılabilecek bir durum olması nedeniylede (burada OHAL komisyon kararında bu hususun gerekçe olarak kullanıldığını belirtebilirsiniz) bir an önce sonuçlandırılmasını istediğinizi çeşitli nedenlerle (savcı değişimi, yetkisizlik vb.) sürüncemede kalan soruşturmanın aleyhinizde kullanıldığını bu durumun mağduriyetiniz arttırdığını belirten bir dilekçeyi savcılığa ve cimer üzerinden adalet bakanlığına, ombudsman ve TBMM dilekçe komisyonuna gönderebilirsiniz. Özellikle bu hususu atlamayınız, olası Yargıtay, danıştay yada AYM, AİHM aşamalarında bu konudan dolayı mağdur edildiğinize dair bir mağduriyetinizi belirten müdahaleniz olduğu açısından önemli. 

Çok teşekkür ederim sn @aklima

wildPuppy, 1 saat önce yazdı:

Evet muğladan istanbula gelmişti 

Çok teşekkür ederim. 

Gözaltı sonrası sonuçlandımı soruşturmanız.

İçimdeki nefret ve yaşadıklarımdan sonra benim gözaltı sürem uzarmış gibi hissediyorum maalesef 

701-İşlem Yok-İnc.Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demoken, Bir saat önce yazdı:

Çok teşekkür ederim sn @aklima

Çok teşekkür ederim. 

Gözaltı sonrası sonuçlandımı soruşturmanız.

İçimdeki nefret ve yaşadıklarımdan sonra benim gözaltı sürem uzarmış gibi hissediyorum maalesef 

O nefretle ben de bekliyorum ama halen duruşma yapılmadı üstübe 6 ay virüs bahanesiyle ertelendi. Sinirim daha da birikti birikmekte. 

Soruşturma öyle şak diye sonuçlanmıyor maalesef. Ya itirafçı olup gözaltından adli kontrolle salınacaksınız ki bu bile 2 yıl sürüyor. Ya da masum olduğunuzdan eminseniz tutuklu ya da tutuksuz olarak yargılanacaksınız. Tutuklu ya da tutuksuz yargılanma da ifadenize, hakkınızdaki iddialara bağlı. 

Ben de mahkemeye çıkıp yüzlerine benim gibi sıradan vatandaşla uğraşacağınıza fetöyü övenleri destekleyenleri siyasileri dönemin bakanlarını yargılayın demek istiyorum. Ama bu sefer de süreç uzayacaktır. Malum, yargı birilerinin adamı. Hele istanbulsa.... O kuş takımının adamları. Belki forum sakinlerinden aklı başındakiler biz gibi gençlere mantıklı bir ifade önerebilir. Doğruları haykırmadan aman bana dokunmasınlar yaklaşımıyla da ifade verilip geçilebilir ama bu sefer de ezildiğimizle kalırız. Bana onursuzlaşma gibi geliyor bu durum. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 3 saat önce yazdı:

O nefretle ben de bekliyorum ama halen duruşma yapılmadı üstübe 6 ay virüs bahanesiyle ertelendi. Sinirim daha da birikti birikmekte. 

Soruşturma öyle şak diye sonuçlanmıyor maalesef. Ya itirafçı olup gözaltından adli kontrolle salınacaksınız ki bu bile 2 yıl sürüyor. Ya da masum olduğunuzdan eminseniz tutuklu ya da tutuksuz olarak yargılanacaksınız. Tutuklu ya da tutuksuz yargılanma da ifadenize, hakkınızdaki iddialara bağlı. 

Ben de mahkemeye çıkıp yüzlerine benim gibi sıradan vatandaşla uğraşacağınıza fetöyü övenleri destekleyenleri siyasileri dönemin bakanlarını yargılayın demek istiyorum. Ama bu sefer de süreç uzayacaktır. Malum, yargı birilerinin adamı. Hele istanbulsa.... O kuş takımının adamları. Belki forum sakinlerinden aklı başındakiler biz gibi gençlere mantıklı bir ifade önerebilir. Doğruları haykırmadan aman bana dokunmasınlar yaklaşımıyla da ifade verilip geçilebilir ama bu sefer de ezildiğimizle kalırız. Bana onursuzlaşma gibi geliyor bu durum. 

Teşekkür ederim yine aydınlatmanız için. Desenize en başa döndük. Boşa geçen koca iki yıl. Yine gözaltı, ev araması için bekleyeceğiz yani. 

Ömrümüzden çalınanlar, maruz bırakıldığımız tutumlar, sevenlerimiz ve sevdiklerimizin yaşadıkları..... Tüm kalbimle bunlara sebep olan her kim varsa dilerim sonsuza dek yaşasın. Acılar içinde ölmeyi istesin ama olmasın. Bende görebileyim.

Son sorumda gözaltı süresi ne kadar sürmüştü 

Saygılar selamlar

701-İşlem Yok-İnc.Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...