İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Konuk

Hayret msb de ne olduda statüm erikten muvazzaf subaya yükseltmişler;iptal olan KHK maddesimi var? @Aklima @MSA @Karagöz sayın editörler böyle bir şey neden olabilir? Bir ara SGK kayıtlarımdada böyle oynama olmuştu e devlet sayfamda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Şubat ayında aldığım askerlik durum belgesinde statü kısmında muvazzaf astsubay yazıyor ve terhis tarihi olarak 08.07.2018 yazıyor parantez içinde normal terhis yazıyor.  Şimdi tekrar baktım.  Değişen sadece normal terhis yazısı silinmiş geri kalan hepsi aynı

701 kriter yok KYOK aldı 2018 Dz.K.K.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bana da geçen ay yoklama kaçağısınız diye e-devletten mesaj göndermişlerdi. Askerlik şubesine gittim son çalıştığınız yerden ayrılış belgesi ve mezuniyet belgesi getirin dediler.

701 KHK - İnceleme Devam Ediyor.    - Kriter Yok. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi günler,

Askerlik durum belgelerindeki değişiklik basamaklardan birisi.

Beraat alan yada KYOK yada SYOK alanların sivilde iş bulabilmesine yönelik engellerden birisinin kaldırılması kapsamında.

Şu an için ceza alan almayan herkes içinmi silinsin konusu hala değerlendiriliyor. Ceza alan varsa Adli sicil kaydında zaten görğndüğü için ceza almayanlara dair sınırlamaları azaltmak için yürütülen mücadelenin bir basamağı. Tam sonuçlanmış değil.

Daha önce forumda da dile getirdiğim bir husustu, eskiler hatırlayacaktır. Hak kayıpları kısmında sivilde çalışamamaya neden olan hususlar olduğu bununda bir nevi ceza olduğu yönünde dilekçelerde yer verilmesi için. Bazı çok bilen "avukat" ünvanlı kişilerde üyelerimize dilejçenizde bu husulara girmeyin, bunlar hep aynı tip dilekçeler gibi akıl veriyorlardı.

Değişmesi için uğraşılan bir mevzuda  SGK kayıtlarındaki etiketleme ve yeni icad edilen kodların değiştirilmesi konusuda.

Bu konular OHAL sonrası cezalandırma, dışlama, yaftalama ve etiketlemenin devam ettiği hususunda AYM de dahil kararlarda geçecek, göreceksiniz. Suçsuzsanız mücadele edeceksiniz.

Bu günde vekillere, partilere ve bazı sivil toplum örgütlerine rutin e-postalarımı attım. Suçsuzum, iftiraya uğradım ve bu durumun kendi kendine düzelmesini bekleyecek bir mizacımda yok.

Her şey düzelecek ama geçen zamanla orantılı değil malesef.

• Beğeni 6
  • Teşekkür 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 4 saat önce yazdı:

İyi günler,

Askerlik durum belgelerindeki değişiklik basamaklardan birisi.

Beraat alan yada KYOK yada SYOK alanların sivilde iş bulabilmesine yönelik engellerden birisinin kaldırılması kapsamında.

Şu an için ceza alan almayan herkes içinmi silinsin konusu hala değerlendiriliyor. Ceza alan varsa Adli sicil kaydında zaten görğndüğü için ceza almayanlara dair sınırlamaları azaltmak için yürütülen mücadelenin bir basamağı. Tam sonuçlanmış değil.

Daha önce forumda da dile getirdiğim bir husustu, eskiler hatırlayacaktır. Hak kayıpları kısmında sivilde çalışamamaya neden olan hususlar olduğu bununda bir nevi ceza olduğu yönünde dilekçelerde yer verilmesi için. Bazı çok bilen "avukat" ünvanlı kişilerde üyelerimize dilejçenizde bu husulara girmeyin, bunlar hep aynı tip dilekçeler gibi akıl veriyorlardı.

Değişmesi için uğraşılan bir mevzuda  SGK kayıtlarındaki etiketleme ve yeni icad edilen kodların değiştirilmesi konusuda.

Bu konular OHAL sonrası cezalandırma, dışlama, yaftalama ve etiketlemenin devam ettiği hususunda AYM de dahil kararlarda geçecek, göreceksiniz. Suçsuzsanız mücadele edeceksiniz.

Bu günde vekillere, partilere ve bazı sivil toplum örgütlerine rutin e-postalarımı attım. Suçsuzum, iftiraya uğradım ve bu durumun kendi kendine düzelmesini bekleyecek bir mizacımda yok.

Her şey düzelecek ama geçen zamanla orantılı değil malesef.

Askere reddi basacaklar bari disarda is bulsunlar diye yöntem olmus sanki.

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ohal sonrasında ihraç olanların komisyona başvurması gerekiyor mu yoksa direkt idari mahkemesine mi başvurmalı 

.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

belli tarihler sonrası ihraç olanların komisyona değil idari mahkemelere gitmesi gerekiyor...

son dönem bakanlık Oluru ihraçlarının hepsi idare mahkemesine gidiyor iade için...

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@varex Tesekkür ederim 

.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba Forum dostları. Mart 2020 de bakanlık oluru ile ihraç oldum maalesef. Bir kaç sorum olacaktı. Cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim.

1- İdare Mahkemesine başvurmalı mıyım.? Başvursam Mahkeme 35. Maddeyi gerekçe gösterip boşa mı uğraşmış olurum.

2- Oyakta biriken paramı nasıl ve hangi belgelerle almam gerekiyor.? Herkese iyi Forumlar dilerim.

Ankara bölge adliye mahkemesi 20. ceza dairesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Jasbra, 13 dakika önce yazdı:

Merhaba Forum dostları. Mart 2020 de bakanlık oluru ile ihraç oldum maalesef. Bir kaç sorum olacaktı. Cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim.

1- İdare Mahkemesine başvurmalı mıyım.? Başvursam Mahkeme 35. Maddeyi gerekçe gösterip boşa mı uğraşmış olurum.

2- Oyakta biriken paramı nasıl ve hangi belgelerle almam gerekiyor.? Herkese iyi Forumlar dilerim.

Oyak hakkında TSK mensubu arkadaşlar sana bilgi verebilir detaylı

İdari mahkemeye mutlaka başvur elinde kendini savunabileceğin tek dayanak idari mahkeme..

isnat edilen suçlar eğer temelsiz ise dilekçeni hazırla ya da hazırlat mutlaka bu hakkını kullan....

son dönem ihraçlar ilgili bakanlık Olur'u ile olduğu için sadece komisyona tabii değilsiniz..

diğer bütün mahkeme safahatı herkes için aynı....

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...