İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Demoken, 10 dakika önce yazdı:

Teşekkür ederim yine aydınlatmanız için. Desenize en başa döndük. Boşa geçen koca iki yıl. Yine gözaltı, ev araması için bekleyeceğiz yani. 

Ömrümüzden çalınanlar, maruz bırakıldığımız tutumlar, sevenlerimiz ve sevdiklerimizin yaşadıkları..... Tüm kalbimle bunlara sebep olan her kim varsa dilerim sonsuza dek yaşasın. Acılar içinde ölmeyi istesin ama olmasın. Bende görebileyim.

Son sorumda gözaltı süresi ne kadar sürmüştü 

Saygılar selamlar

Emin olun aynı duygular içindeyiz. Her gece uyumadan önce mahkeme provası yapıyorum istemsiz olarak. Sanki çok çalışıyorlarmış gibi virüs bahanesiyle ilk tatile çıkan kurum adliye oldu. Davayı el insaf tam 6 ay erteledi. Belalarını bulsunlar. 

Gözaltı 4 gün sürdü. Süreç baştan başlıyor. Çünkü gözaltındayken sizle dalga geçer gibi aaa sen ihraç mısın? Diyorlar. Küfür etmemek için sabır diliyorsunuz. Ben de savcılığa 20 defa dilekçe verdiğimi, ama soruşturmama dair bir işlem yapılmadığını şimdi de ihraç mısın diye sorulduğunu söylediğimde üç maymunu oynuyorlar. Hakimi de savcısı da polisi de. 

Güncelleme • • wildPuppy

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar,

İdari mahkeme (Kocaeli) kanadından bilgi vereyim. Henüz karar yok ama süreç hakkında belki fikir verir.

-- Dava 22.09.2019 da açıldı. Mahkeme 04.10.2019 da Msb den ilk savunmayı istedi (30 gün miat). Msb den 30. gün akşamı standart şablon savunma gönderildi. Mahkemenin istediği hiç bir bilgiye haiz değildi. Dzkk savunma göndermedi.

-- 22.11.2019 da mahkeme ikinci kez savunma istedi (10 gün miat). 25 gün sonra cevap verildi. Msb yalnızca evrakı olduğu Dzkk ya paslamış ve mahkemeyi bilgi hanesine eklemişti. Ne Msb, ne Dzkk dan başka hiç bir savunma yoktu.

-- 23.01.2020 de mahkeme "üçüncü ve son kez" savunma istedi. Kullanılan ifade tam olarak böyle. Msb yalnızca evrakı olduğu gibi Dzkk ya pasladı. Şu an miat aşılmış olmasına ve ne zaman cevap verecekleri belli olmamasına rağmen en azından son savunma olması ve karar verilecek olmasını bekliyorum.

Görüldüğü gibi miatlara uyulmuyor, gereği yerine getirilmiyor. Bu konuları zaten geçtim, kimsenin de umrunda değil usulden bozulur bilmem ne. Sonuç bakalım ne olacak.

Durum: Ohal sonrası bakan oluruyla ihraç--Ankara ağır cezada ankesör soruşturması devam--EP yok 4 ay cezaevi

Allah herkese kolaylık versin. Her şey gönlünüzce olsun.

Ohal sonrası-Tabii değil-Ankesör-Ankara 20.Acm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
siradanbirkisi, 8 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar,

İdari mahkeme (Kocaeli) kanadından bilgi vereyim. Henüz karar yok ama süreç hakkında belki fikir verir.

-- Dava 22.09.2019 da açıldı. Mahkeme 04.10.2019 da Msb den ilk savunmayı istedi (30 gün miat). Msb den 30. gün akşamı standart şablon savunma gönderildi. Mahkemenin istediği hiç bir bilgiye haiz değildi. Dzkk savunma göndermedi.

-- 22.11.2019 da mahkeme ikinci kez savunma istedi (10 gün miat). 25 gün sonra cevap verildi. Msb yalnızca evrakı olduğu Dzkk ya paslamış ve mahkemeyi bilgi hanesine eklemişti. Ne Msb, ne Dzkk dan başka hiç bir savunma yoktu.

-- 23.01.2020 de mahkeme "üçüncü ve son kez" savunma istedi. Kullanılan ifade tam olarak böyle. Msb yalnızca evrakı olduğu gibi Dzkk ya pasladı. Şu an miat aşılmış olmasına ve ne zaman cevap verecekleri belli olmamasına rağmen en azından son savunma olması ve karar verilecek olmasını bekliyorum.

Görüldüğü gibi miatlara uyulmuyor, gereği yerine getirilmiyor. Bu konuları zaten geçtim, kimsenin de umrunda değil usulden bozulur bilmem ne. Sonuç bakalım ne olacak.

Durum: Ohal sonrası bakan oluruyla ihraç--Ankara ağır cezada ankesör soruşturması devam--EP yok 4 ay cezaevi

Allah herkese kolaylık versin. Her şey gönlünüzce olsun.

MSB bakanlığı savunma yaptıktan sonra tekrar davaya dilekçe, cevap yaziyormusunuz ondan mı tekrat savunma istiyor? Yoksa anlattiginiz gibi içi boş cevap verdikleri için mi tekrar savunma istiyor? Yani kısaca siz davaya ilk dilekçe verip açtıktan sonra müdahil oldunuz mu?

689 KHK - ret- bylock- ankesor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Golge8, 2 saat önce yazdı:

MSB bakanlığı savunma yaptıktan sonra tekrar davaya dilekçe, cevap yaziyormusunuz ondan mı tekrat savunma istiyor? Yoksa anlattiginiz gibi içi boş cevap verdikleri için mi tekrar savunma istiyor? Yani kısaca siz davaya ilk dilekçe verip açtıktan sonra müdahil oldunuz mu?

yeniden savunma ya da ek dilekçe taleplerinizde içerik önemli arkadaşlar..

sizi ihraç eden kurum ek savunma verebilir mahkeme de ek savunma isteyebilir..

kurum aleyhinize olduğunu düşündüğü bir kriter saptarsa yine ek savunma yapabilir..

burada önemli olan savunma dilekçelerinin içeriği..

içeriği boş olan ve yeni bir suçlama durumu olmayan ek savunma dilekçelerine cevap vermenize bile gerek yok...

aynı şekilde sizde lehinize bir gelişme yok ise ek beyan verip  boş yere umutlanmayın..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Golge8, 3 saat önce yazdı:

İlk dava dilekçesinden sonra başka hiç bir dilekçe, cevap vb bir şey vermedim. Mahkeme zaten duruma göre kendisi toplandı kendisi karar verdi savunmaları talep etti. Ben sadece uyaptan kontrol edip gidişata bakıyorum.

varex, Bir saat önce yazdı:

yeniden savunma ya da ek dilekçe taleplerinizde içerik önemli arkadaşlar..

sizi ihraç eden kurum ek savunma verebilir mahkeme de ek savunma isteyebilir..

kurum aleyhinize olduğunu düşündüğü bir kriter saptarsa yine ek savunma yapabilir..

burada önemli olan savunma dilekçelerinin içeriği..

içeriği boş olan ve yeni bir suçlama durumu olmayan ek savunma dilekçelerine cevap vermenize bile gerek yok...

aynı şekilde sizde lehinize bir gelişme yok ise ek beyan verip  boş yere umutlanmayın..

Evet öyle düşünüyorum. Bekleyip göreceğim artık. Teşekkürler.

Ohal sonrası-Tabii değil-Ankesör-Ankara 20.Acm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Özgür Barış, 10.03.2020 - 23:12 yazdı:

Merhabalar;

TSK personeli olup son yapılan düzenleme ile pasaport için başvurusundan olumlu yada olumsuz sonuç alan var mı? Nasıl bir süreç takip etmek gerekiyor?

administrator, 11.03.2020 - 14:25 yazdı:

Ben 16 ocakta başvuru yapmıştım istanbuldan ancak henüz  olumlu yada olumsuz bir sonuç yok. Bir gelişme olursa tekrardan yazarım buraya

Merhabalar daha önce pasaport tahditinin kaldırılması için yaptığım başvuru bugün itibari ile kaldırılmış herhalde. Daha önce E-devletten yaptığım protokol belgesi sorgulamasında  İl ve İlçe nüfus Müdürlüğüne başvurun yazısı çıkıyordu ama bugün yaptığım sorugulamada Girilen bilgilere ait herhangi bir pasaport kaydı bulunmamaktadır . Tahdit kaldırıldı olarak düşünüyorum yarın nüfus müdürlüğünü ararım ulaşırsam tekrar yazarım @MSA @Aklima

672-kriter yok- Adli - idari yok - Jandarma

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
administrator, 6 saat önce yazdı:

Merhabalar daha önce pasaport tahditinin kaldırılması için yaptığım başvuru bugün itibari ile kaldırılmış herhalde. Daha önce E-devletten yaptığım protokol belgesi sorgulamasında  İl ve İlçe nüfus Müdürlüğüne başvurun yazısı çıkıyordu ama bugün yaptığım sorugulamada Girilen bilgilere ait herhangi bir pasaport kaydı bulunmamaktadır . Tahdit kaldırıldı olarak düşünüyorum yarın nüfus müdürlüğünü ararım ulaşırsam tekrar yazarım @MSA @Aklima

Hayırlı olsun adınıza çok sevindim. Umarım yakın zamanda bir çok kişinin mağduriyeti giderilir. Biz de bir gelişme yok hala bekliyoruz.

695 khk ihraç-red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@administrator Hayrlı olsun.

sizin kurum jandarma iç işleri bakanlığına bağlı olunca uygulama farklı olabilir mi? 

Güncelleme • • AdaletBekleyen701

Komisyon - RET

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

edevletteki Askerlik Durumu Sorgulamada ihraç edildi yazıyordu şimdi kalkmış sanki. Kontrol eder misiniz? veya bilen var mı ne zaman niye kalktı?   Özellikle TSK personeli olup muaf olanlar ve ret alan personel bakabilir mi? 

Güncelleme • • Konuk
ilave

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Müjdat Çakır, Bir saat önce yazdı:

edevletteki Askerlik Durumu Sorgulamada ihraç edildi yazıyordu şimdi kalkmış sanki. Kontrol eder misiniz? veya bilen var mı ne zaman niye kalktı?   Özellikle TSK personeli olup muaf olanlar ve ret alan personel bakabilir mi? 

yazmıyormuş esiminde facede de paylasildi baktik dogum tarihide yanlis yazilmis .Niye degisti acaba ne ceviriyorlar yine?

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...