İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

@wildPuppy Gönderdikleri savunmayla da söylenecek bir sözleri olmadığını ispat ettiler.

Yazıklar olsun!

693 KHK-MSB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
portakal çiçeği, 8 saat önce yazdı:

?

maalesef gelişme yok, gerileme var desem yeridir. şöyle; mart ayında gelen HTS analiz raporunda, yapılan aramanın ardışık arama olmadığı yazıyordu. haziran ayında davanın görüldüğü mahkemede heyet değişikliği olmuştu ayrıca. savcı bey soruşturma aşamasında ardışık olan ancak nihai raporda tekil olan aramalar arasındaki çelişkinin giderilmesi adına TEM şubeye gönderilerek inceleme yapılmasını talep etti yeniden. hâkim de talebi kabul etti. Eşim ve arkadaşı sözde ardışık aramaya düşmüşlerdi. onların neden ve kim tarafından arandığı da belli zaten (bölüğe bakıyorlar birlikte, er aramış). ardışık olsa ne olur, tekil olsa ne olur. olayın iç yüzüne odaklanan yok maalesef. velhasıl  21 Ocak 7. celseye ??bırakıldı…

Sayın @portakal çiçeği çiçeği benzeri durum olup takipsizlik alanlar oldu hatta paylaşmıştım yine başka benzer bir durumdan da  takipsizlik alındığını Avukatımdan duydum.. Ama öyle bir hal aldı ki artık kim ne yapıyor neler yapıyor nerede ne şekilde bir standart yok! Alt üstü  tanımıyor üst bunu umursamıyor vs ?

İyi gelişmeler vs olunca hadi bakalım iyi olacak diyordum artık susuyorum

bende mi bir sıkıntı var diye ?

Bekleyip en az zararla atlatmaya bakacağız 

Saygılar.. 

portakal çiçeği, 8 saat önce yazdı:

21 Ocak 7. celseye ??bırakıldı…

Ben daha yolun başındayım o zaman?‍♂️

28 Ocak 3. Celse de benim.. 

Güzel haberler kışın gelir inşallah?

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 9.10.2020 - 15:32 yazdı:

Davalı kurumun savunmasın da hakkınızda işlem yapılan KHK dönemi ve aradan geçen zamanıda kapsayan süre içinde hakkınızda .... nolu KHK ile işlem yapılmasına neden aleyhinizde somut hiç bir delil, belge, bilgi, gerekçe vb sunamadığını, savunmasında ... sayfa boyunca sadece fetö yü anlattığını vurgulayınız. Davalı kurumun savunmasında aleyhinizde hiç bir şey sunamadığı ve geçen zaman içinde aleyhinizde hiç bir gelişme olmaması gerçeğinden yola çıkarak masum olduğunuzun, iftiraya uğradığınızın ortaya çıktığını vurgulayınız.

Bu arada dava dilekçenizi özel kısımlarını kapatarak paylaşırsanız sevinirim. Cevap dilekçenizi de mümkünse görmek isterim.

ardakayra.7667@gmail.com.

Sayın @Aklima benim 11/09 da dava açıldı 02/10 da kuruma dilekçem tebliğ edildi. 09/10 da kurum ilk savunma dilekçesini verdi. Ancak 6 sayfalık savunma dilekçesinde üst yazıda buluna ismim ve soyismini hariç benimle alakalı hiçbir şey yok. Özet olarak kanun hükmünde kararname ile tesis edilen işlemin iptalinin söz konusu olmadığıma davanın direk reddine şeklinde savunma yazmışlar. Bu arada 27nci İdare mahkemesi ilk dosyalardan galiba dosyam. 

701-beraat-devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
phantom18, 16 saat önce yazdı:

benzeri durum olup takipsizlik alanlar oldu hatta paylaşmıştım yine başka benzer bir durumdan da  takipsizlik alındığını Avukatımdan duydum.. Ama öyle bir hal aldı ki artık kim ne yapıyor neler yapıyor nerede ne şekilde bir standart yok! 

aynen sayın @phantom18  Ankesörlü Telefon Ardışık Arama Mağdurları Forumu’nda görmüştüm paylaşımınızı. biz o şanslılardan olamadık maalesef.

Bekleyip en az zararla atlatmaya bakacağız 

kesinlikle. yapabileceğimiz hiçbir şey yok şu an beklemekten başka..

Ben daha yolun başındayım o zaman?‍♂️

28 Ocak 3. Celse de benim.. 

hiç belli olmaz. her şehir farklı. dediğiniz gibi bir standartı yok.

Güzel haberler kışın gelir inşallah?

amin inş.

Eşim için takip ediyorum... (sahil güvenlik, 3.04.18 GGU, 11/17.05.18 gözaltı, 8.07.18 701 no.lu KHK ile ihraç, 25.10.18 ağır cezada mahk. açıldı, 25.02.19 ilk duruşma, 21.11.19 OHAL inc. kom. sistemdeki duyurusu ile RET kararı, 12.02.20 21.idare mahk. dosya açılış, 21.01.21 7. duruşma/mütalaa_ceza, 25.03.21 8. duruşma karar mahk. CMK'nın 223/3-d maddesi gereğince CVYO kararı, 17.06.21 bölge adliye mahk. dosya açılış, 1.07.22 21. idare mahk. duruşma, 25.08.22 21.idare mahk. RET kararı, 18.10.22 15. idari dava dairesi dosya açılış, 10.03.23 bölge adliye mahk. CMK'nun 223/2-c maddesi gereğince beraat, 20.04.23 istinaf kararı ile kesinleşmiş beraat ...)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bilinmeyen34, 6 saat önce yazdı:

Sayın @Aklima benim 11/09 da dava açıldı 02/10 da kuruma dilekçem tebliğ edildi. 09/10 da kurum ilk savunma dilekçesini verdi. Ancak 6 sayfalık savunma dilekçesinde üst yazıda buluna ismim ve soyismini hariç benimle alakalı hiçbir şey yok. Özet olarak kanun hükmünde kararname ile tesis edilen işlemin iptalinin söz konusu olmadığıma davanın direk reddine şeklinde savunma yazmışlar. Bu arada 27nci İdare mahkemesi ilk dosyalardan galiba dosyam. 

Sayın Bilinmeyen34,

Dün özelden bir MSB ilk savunması okudum. Savunmada kişi hakkında tek bir gerekçe, delil, bilgi vb. olmadığı gibi bugüne kadar gördüklerimden ve duyduklarımdan farklı olarak sonradan göndereceğiz gibi bir ifade de yok. Sizinki de bu şekilde mi bilmiyorum.

Sizin durumunuz paylaşımlarınızdan bildiğim kadarıyla 2006 yılına ait sohbet konusunda tanık beyanıydı ve beraat almıştınız. Komisyon gerekçesi yada beraat kararını görmediğim için yorum yapmam yanlış olur.

MSB ilk savunmasında kendisi hakkında hiç bir gerekçe, bilgi, belge vb sunulmayan/sunulamayan ve sonradan göndereceğiz de denilmeyen herkesin mutlaka; 

hala hakkınızda ... KHK ile işlem yapıldığı dönem ve aradan geçen zamana rağmen neden, somut hangi gerekçe, hangi delil, bilgi, bulgu, vb ile işlem yapıldığının belli olmadığını komisyon kararında bu hususun geçmediğini davalı idare tarafından verilen savunmada belirtilmediğini sonradan gönderileceğine dair bir ifadeye de yer verilmediğini sadece FETÖ/PDY hakkında kuruluş, amaç ve sonuç açıklaması yapıldığını, aleyhinizde somut bir yana en ufak bir gerekçe dahi sunulamadığını bu hususun idarenin keyfi davrandığının ve sizin masum olduğunuz ve haksızlığa uğradığınızın bir kanıtı olduğunu, hukuk devleti, adil yargılanma hakkı ilkelerine aykırı olduğunu mutlaka belirtiniz. Sonrasında; davalı kurumun FETÖ/PDY yi anlatan bir metin yerine hakkınızda işlem yapıldığı zamanda dahil olmak üzere aradan geçen zamanda dahil aleyhinizdeki hangi somut delil, bilgi, bulgu vb. ile işlem yaptığını açıklamak zorunda olduğunu bunu yapmaması yada yapamaması durumunda bunu açık olarak belirtmesini istediğinizi, kurumun gönderdiği ilk savunmanın sizinle alakalı tek bir kelime içermediğini mahkemenin bu keyfiliğe müsaade etmemesini istediğinizi belirtiniz.

Rica etsem. profil bilgilerinizi de düzetebilirmisiniz?

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 2

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 4 saat önce yazdı:

Sayın Bilinmeyen34,

Dün özelden bir MSB ilk savunması okudum. Savunmada kişi hakkında tek bir gerekçe, delil, bilgi vb. olmadığı gibi bugüne kadar gördüklerimden ve duyduklarımdan farklı olarak sonradan göndereceğiz gibi bir ifade de yok. Sizinki de bu şekilde mi bilmiyorum.

Sizin durumunuz paylaşımlarınızdan bildiğim kadarıyla 2006 yılına ait sohbet konusunda tanık beyanıydı ve beraat almıştınız. Komisyon gerekçesi yada beraat kararını görmediğim için yorum yapmam yanlış olur.

MSB ilk savunmasında kendisi hakkında hiç bir gerekçe, bilgi, belge vb sunulmayan/sunulamayan ve sonradan göndereceğiz de denilmeyen herkesin mutlaka; 

hala hakkınızda ... KHK ile işlem yapıldığı dönem ve aradan geçen zamana rağmen neden, somut hangi gerekçe, hangi delil, bilgi, bulgu, vb ile işlem yapıldığının belli olmadığını komisyon kararında bu hususun geçmediğini davalı idare tarafından verilen savunmada belirtilmediğini sonradan gönderileceğine dair bir ifadeye de yer verilmediğini sadece FETÖ/PDY hakkında kuruluş, amaç ve sonuç açıklaması yapıldığını, aleyhinizde somut bir yana en ufak bir gerekçe dahi sunulamadığını bu hususun idarenin keyfi davrandığının ve sizin masum olduğunuz ve haksızlığa uğradığınızın bir kanıtı olduğunu, hukuk devleti, adil yargılanma hakkı ilkelerine aykırı olduğunu mutlaka belirtiniz. Sonrasında; davalı kurumun FETÖ/PDY yi anlatan bir metin yerine hakkınızda işlem yapıldığı zamanda dahil olmak üzere aradan geçen zamanda dahil aleyhinizdeki hangi somut delil, bilgi, bulgu vb. ile işlem yaptığını açıklamak zorunda olduğunu bunu yapmaması yada yapamaması durumunda bunu açık olarak belirtmesini istediğinizi, kurumun gönderdiği ilk savunmanın sizinle alakalı tek bir kelime içermediğini mahkemenin bu keyfiliğe müsaade etmemesini istediğinizi belirtiniz.

Rica etsem. profil bilgilerinizi de düzetebilirmisiniz?

Mail adresinize yollayabilirim savunmayı inceleme vaktiniz varsa. Kurumun savunması uluslararası hukuk, bireyin hakları vs. hususlar anlatılmış. Yapılan kamu görevinden ihraç işlemin yerinde olduğu vurgulanmış. Diğer bir husus kendi avukatım dilekçeye cevap vermeyelim dedi. Zaten biz ilk dava dilekçemizde tüm hususları belirttik dedi. Biz cevaba cevap vermesek. Dosya nasıl ilerleyecek. Adli dosyam tek tanık beyanı evet e bendinden beraat şu an istinafta. Saygılar 

701-beraat-devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

aynı savunmanızı tekrarlamak ve msb nin açıklarını dile getirip yüzlerine vurmak hiç savunma yapmamaktan iyidir diye düşünüyorum. Avukatlara dilekçe yazmak angarya geliyor olabilir. Üstelemekte fayda var. Aksi halde suskunluğunuzu kabulleniş olarak önünüze sunabilir Msb

takdir sizin

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 2

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bilinmeyen34, 20 saat önce yazdı:

Mail adresinize yollayabilirim savunmayı inceleme vaktiniz varsa. Kurumun savunması uluslararası hukuk, bireyin hakları vs. hususlar anlatılmış. Yapılan kamu görevinden ihraç işlemin yerinde olduğu vurgulanmış. Diğer bir husus kendi avukatım dilekçeye cevap vermeyelim dedi. Zaten biz ilk dava dilekçemizde tüm hususları belirttik dedi. Biz cevaba cevap vermesek. Dosya nasıl ilerleyecek. Adli dosyam tek tanık beyanı evet e bendinden beraat şu an istinafta. Saygılar 

Elinizdeki belgelere göre kamu görevinden çıkarılma nedeni, gerekçesi nedir? Bir neden, gerekçe yoksa bunu bastıra bastıra vurgulayarak yapılan işlemin tamamen keyfi olduğunun komisyon kararı sonrası kurum savunmasıyla da izahtan vareste bir şekilde ortaya çıktığını belirtmelisiniz. Hiç bir şey yazmazsanız cevap dilekçesinde bunu yazınız.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 6 saat önce yazdı:

Elinizdeki belgelere göre kamu görevinden çıkarılma nedeni, gerekçesi nedir? Bir neden, gerekçe yoksa bunu bastıra bastıra vurgulayarak yapılan işlemin tamamen keyfi olduğunun komisyon kararı sonrası kurum savunmasıyla da izahtan vareste bir şekilde ortaya çıktığını belirtmelisiniz. Hiç bir şey yazmazsanız cevap dilekçesinde bunu yazınız.

Sayın Aklıma,

Benim durumumla alakalı dün akşamüstü şöyle bir gelişme oldu.Malum siz MSB savunmasını incelemiştiniz.Hiç bir gerekçe sunulmamıştı.Hatta bu duruma şaşırmıştık.Çünkü ek var veya sonra gönderilecek gibi bir ibare de yoktu.

Dün avukatıma gelen yazıyla,ekleri savunma metninden sonra gizli olarak mahkemeye gönderdiklerini öğrenmiş bulunmaktayım.

İçeriğini Avukatım mahkemeye gidip öğrenecek.

Henüz cevabı yazmamıştık.Arkadaşlara bilgi olması açısından paylaşmak istedim.Ki cevap dilekçesini yazmadan önce biraz beklemeli diye düşünüyorum. 

693 KHK-MSB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Bilinmeyen34 MSB'den gelen ilk savunma bana da 8 Ekim'de geldi.Sizin ki gibi 6 sayfalık şablon bir metin yazmışlar.Şahsımla alakalı tek cümle yok.

Ama 16 Ekim'de mahkemeye eklerin gönderildiğine dair evrak gelmiş avukata.

Size de bu şekilde gönderilebilir.Savunmaya cevap  sürenizi kaçırmamak kaydıyla biraz bekleyip, mutlaka cevap yazın derim.

693 KHK-MSB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...