İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Sayın @Aklima ve sayın @Uçurtma benim şahsi kanaatim gelen dosyada kamu görevinden çıkarılma teklifi, kurumun yapmış olduğu idari tahkikat, adli süreç sonrası yapılan Bilgi alma tutanakları, kurumun personel hakkındaki kanaati, kurumun diğer kurumlardan istediği evraklar olduğunu düşünüyorum. 

701-beraat-devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

selam mıllet .eylulun 25 inde ret kararımı görmusdum.1 ay oldu hala karar gelmedi.karar msb de imzalanmayı bekliyormus.benimle aynı zamanda ret alan arkadaslar kararlarını eline aldı.bende bi sıkıntı mı var acaba. bu beklemeyi neye  yoruyorsunuz

679 KHK dzkk  ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Selamlar saygılar 

Bugün idare mahkemesinden ilk bahsettiğim 6 sayfalık belge tebliğ edildi. Onun haricinde birşey yok. Şimdi sizce dostlar sayın @Aklima nın dediği gibi cevap dilekçesi değildir, şeklinde mi dilekçe yazayım, yoksa hak kaybı yaşamamak için ikaz dilekçesidir şeklinde mi dilekçe yazayım. Kafam karıştı cidden. Bence MSB bu usulü bilerek seçiyor. Kurumda oluşturan dosyaya erişmemizi istemiyor. Benim kanaatim bu şekilde.

701-beraat-devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bize ne zaman bakacak bu komisyon yoruldum artık

689 khk  kkk 1.derece yakın 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Bilinmeyen34 Herkese 6 sayfalık şablon metni yazıp yazıp gönderiyorlar.

Hukuk geldiğinde bakalım metnin altına imza atanlar nasıl savunacaklar kendilerini...

Buarada daha öncede hatırlatmıştım sayın @Bilinmeyen34Bu şablon metnin akabinde ortalama 1 hafta sonra gizli evrağı mahkemeye gönderiyorlar.

693 KHK-MSB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Uçurtma, 2 saat önce yazdı:

@Bilinmeyen34 Herkese 6 sayfalık şablon metni yazıp yazıp gönderiyorlar.

Hukuk geldiğinde bakalım metnin altına imza atanlar nasıl savunacaklar kendilerini...

Buarada daha öncede hatırlatmıştım sayın @Bilinmeyen34Bu şablon metnin akabinde ortalama 1 hafta sonra gizli evrağı mahkemeye gönderiyorlar.

Sayın @Uçurtma evrak gelmiş, ancak sadece üst yazısını yüklemişler. Ekini göremiyorum. Şimdi muallakta kaldım. Ankara’ya gidip bakmam mı lazım. Yoksa eklerin gönderilmesine dair dilekçe mi yazmam lazım bilemedim. 

701-beraat-devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bilinmeyen34, 2 saat önce yazdı:

Sayın @Uçurtma evrak gelmiş, ancak sadece üst yazısını yüklemişler. Ekini göremiyorum. Şimdi muallakta kaldım. Ankara’ya gidip bakmam mı lazım. Yoksa eklerin gönderilmesine dair dilekçe mi yazmam lazım bilemedim. 

gizli evrak olduğundan göndermez ve yüklemezler. gidip bakarak bir kağıda not alabilirsiniz en fazla. size gösterirler mi bilemiyorum. ama avukatlar görebiliyor. o da dediğim gibi sadece not alabiliyorsunuz. Bu arada bazı evrakları avukata da göstermiyorlar. Benim ceza davamda avukatla duruşmadan 1 gün önce gittik, baktık ki uyaptakilerden başka dosya yok. ama duruşma günü olmayan masak raporu ve benim hakkımda tutuklu (cezası onanmış) rütbelilere yapılan sorguları gösterdi mahkeme. avukattan da saklamışlar.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Bilinmeyen34 Gelen ilk 6 sayfalık savunma metnini bende uyaptan göremedim.Avukatım bana göndermişti...

Ama sonrasında gelecek gizli evraklarin sadece üst yazısını alabilmiştik.Ancak mahkemeye gidip evrağın içeriğini görebilirsiniz.Ki avukat gidip bakmıştı.Tabi @wildPuppy ninde  dediği gibi gitseniz de göstermedikleri evrak olma olasılığı da olabilir.

Ankara dışında olduğunuzu söylemiştiniz sanırım.İşleyiş avukatsız nasıl olur kesin bir fikrim yok.Dilerseniz ana sayfaya yazın tekrar.Fikri olan arkadaşlar yardımcı olacaktır.

693 KHK-MSB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 24.10.2020 - 09:52 yazdı:

Sayın bykobe;

2531 sayılı kanun der ki;

"Yasak ve süresi: Madde 2 – Birinci madde kapsamına giren yerlerdeki görevlerinden hangi sebeple olursa olsun ayrılanlar, ayrıldıkları tarihten önceki iki yıl içinde hizmetinde bulundukları daire, idare, kurum ve kuruluşlara karşı ayrıldıkları tarihten başlayarak üç yıl süreyle, o daire, idare, kurum ve kuruluştaki görev ve ve faaliyet alanlarıyla ilgili konularda doğrudan doğruya veya dolaylı olarak görev ve iş alamazlar, taahhüde giremezler, komisyonculuk ve temsilcilik yapamazlar."

Yani siz görevden ayrıldığınızda mutfak sorumlusu değildiyseniz sıkıntı yok. Lakin kışlaya nasıl gireceksiniz onu bilmiyorum. Askeri birlikler anlaşma yaptıkları kurumlardan kışlaya girip çıkacak personel bilgilerini isteyip resmi yazıyla araştırma yaptırırlar. Bunun haricinde TC kimlik numaranız nizamiye programlarında yasaklı olarak işlidir.

anladım çokta sağlıklı olacak gibi durmuyor. başka bir iş bakmakta fayda var. çok teşekkür ederim

ankesör davası

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...