İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/fetonun-sifreleme-yontemleri-itirafcilarin-ifadelerine-yansidi/2010457

İtirafçı ifadelerine yer verilmiş haberde yalnız  akla ziyan ?

"'Mülakata girdiğinde otur demeden oturma, oturduktan sonra ellerini dizlerinin üzerine koy. Bilmediğin sorulara anımsamıyorum diye cevap ver.' şeklinde telkinlerde bulundu. "

Haberde yer alan bir satır, şifreleme yöntemiymiş gibi yansıtılıyor ?

Standart mülakat kuralları bunlar?

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Uçurtma, 17.10.2020 - 16:34 yazdı:

Sayın Aklıma,

Benim durumumla alakalı dün akşamüstü şöyle bir gelişme oldu.Malum siz MSB savunmasını incelemiştiniz.Hiç bir gerekçe sunulmamıştı.Hatta bu duruma şaşırmıştık.Çünkü ek var veya sonra gönderilecek gibi bir ibare de yoktu.

Dün avukatıma gelen yazıyla,ekleri savunma metninden sonra gizli olarak mahkemeye gönderdiklerini öğrenmiş bulunmaktayım.

İçeriğini Avukatım mahkemeye gidip öğrenecek.

Henüz cevabı yazmamıştık.Arkadaşlara bilgi olması açısından paylaşmak istedim.Ki cevap dilekçesini yazmadan önce biraz beklemeli diye düşünüyorum. 

Hakkınızdaki gerekçeler, deliller, belgeler neymiş merak ettim. Süreye dikkat.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
  • Beğeni 1
  • Teşekkür 3

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

sayın @Aklima konu dışı gibi ama bir sorum olacaktı. muhtemel soruyu merak edenlerde olabileceğinden buradan yazmak istedim. malum bizlere TSK dan ayırırken 2531 sayılı yapılamayacak işler adı altında bir kanun maddesi tebliğ edildi. merak ettiğim husus şu ben şimdi TSK ya hazır yemek işi yapan bir firmayla iş görüşmesi yapıyorum ve şayet anlaşırsak bir kışlada yemek işlerinden sorumlu müdür yada şirketin personel müdürü gibi bir pozisyonda olacağım. bu işleri yapabilirmiyim yoksa bu kanun kışlalarda bu şekilde çalışabilmemizi de engellermi.

ankesör davası

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bykobe, 12 saat önce yazdı:

sayın @Aklima konu dışı gibi ama bir sorum olacaktı. muhtemel soruyu merak edenlerde olabileceğinden buradan yazmak istedim. malum bizlere TSK dan ayırırken 2531 sayılı yapılamayacak işler adı altında bir kanun maddesi tebliğ edildi. merak ettiğim husus şu ben şimdi TSK ya hazır yemek işi yapan bir firmayla iş görüşmesi yapıyorum ve şayet anlaşırsak bir kışlada yemek işlerinden sorumlu müdür yada şirketin personel müdürü gibi bir pozisyonda olacağım. bu işleri yapabilirmiyim yoksa bu kanun kışlalarda bu şekilde çalışabilmemizi de engellermi.

Sayın bykobe;

2531 sayılı kanun der ki;

"Yasak ve süresi: Madde 2 – Birinci madde kapsamına giren yerlerdeki görevlerinden hangi sebeple olursa olsun ayrılanlar, ayrıldıkları tarihten önceki iki yıl içinde hizmetinde bulundukları daire, idare, kurum ve kuruluşlara karşı ayrıldıkları tarihten başlayarak üç yıl süreyle, o daire, idare, kurum ve kuruluştaki görev ve ve faaliyet alanlarıyla ilgili konularda doğrudan doğruya veya dolaylı olarak görev ve iş alamazlar, taahhüde giremezler, komisyonculuk ve temsilcilik yapamazlar."

Yani siz görevden ayrıldığınızda mutfak sorumlusu değildiyseniz sıkıntı yok. Lakin kışlaya nasıl gireceksiniz onu bilmiyorum. Askeri birlikler anlaşma yaptıkları kurumlardan kışlaya girip çıkacak personel bilgilerini isteyip resmi yazıyla araştırma yaptırırlar. Bunun haricinde TC kimlik numaranız nizamiye programlarında yasaklı olarak işlidir.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Uçurtma, 17.10.2020 - 16:51 yazdı:

@Bilinmeyen34 MSB'den gelen ilk savunma bana da 8 Ekim'de geldi.Sizin ki gibi 6 sayfalık şablon bir metin yazmışlar.Şahsımla alakalı tek cümle yok.

Ama 16 Ekim'de mahkemeye eklerin gönderildiğine dair evrak gelmiş avukata.

Size de bu şekilde gönderilebilir.Savunmaya cevap  sürenizi kaçırmamak kaydıyla biraz bekleyip, mutlaka cevap yazın derim.

Selamlar sayın @Uçurtma size gelen evrağı görebildiniz mi ? Benim de dün 23 Ekim’de  diğer evrak şeklinde kara kuvvetlerinin gizli gizlilik dereceli evrakı yüklemiş. Ancak eklerini göremiyorum. Yüklememişler. Göremediğim evraka nasıl cevap yazmamı bekliyorlar onu da anlamadım. Benim avukatım yok dilekçemi kendim yazdım. Hukukçu bir arkadaşa sordum Ankara’ya gidip kalemden kendin alman lazım dedi. Sayın @Aklima siz ne dersiniz bu konuda nasıl bir yol izleyelim. Saygılar 

701-beraat-devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bilinmeyen34, 5 saat önce yazdı:

Selamlar sayın @Uçurtma size gelen evrağı görebildiniz mi ? Benim de dün 23 Ekim’de  diğer evrak şeklinde kara kuvvetlerinin gizli gizlilik dereceli evrakı yüklemiş. Ancak eklerini göremiyorum. Yüklememişler. Göremediğim evraka nasıl cevap yazmamı bekliyorlar onu da anlamadım. Benim avukatım yok dilekçemi kendim yazdım. Hukukçu bir arkadaşa sordum Ankara’ya gidip kalemden kendin alman lazım dedi. Sayın @Aklima siz ne dersiniz bu konuda nasıl bir yol izleyelim. Saygılar 

Hocam bildiğim kadarıyla vermiyorlar, sadece gösteriyorlar. Siz de o ara elinizde kale kağıtla not alıyorsunuz. İstanbulda prosedür bu şekilde.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bilinmeyen34, 24.10.2020 - 18:55 yazdı:

Merhabalar,

Benim avukatım mahkemeye gitti.Yanlız gelen evrakta da yine  herhangi bir somut gerekçe belirtilmemiş.

Aynı zamanda evrağı sadece inceleme şansı olmuş Avukatımın.Bana bu şekilde söyledi.Tabii Sizin de ancak mahkemeye gelerek evrağı görebilme durumunuz olabilir.

Malesef bu durum süreci biraz daha uzatma çabası olsa gerek.Gerekçe sunulmadan savunma yapın denmekte.

Hukuksal olarak elde tutulur bi yanı olmayan, savunma hakkımıza bile müdahale edilen bugünler de geçecek dilerim ki.

693 KHK-MSB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bilinmeyen34, 24.10.2020 - 18:55 yazdı:

Şu yöntemi kullanabilirsiniz.

Aklima, 29.08.2020 - 15:36 yazdı:

MSB de şu şekilde durumlarla karşılaşıldı;

30 gün içinde cevap gönderiyor. Davacıda bu yazıyı görünce içeriğinin davayla alakalı olmadığına eksik olduğuna, silahların eşitliği ilkesi gereği hakkındaki her türlü bilgi, evrak vb.nin kendisine tebliğini istiyor. Ancak bunu yaparken dilekçeye "cevap dilekçesi" yada bu şekilde anlaşılabilecek bir ifade yazıyor veya mahkeme kalemi bu dilekçeyi birinci cevap dilekçesiymiş gibi işleme alıyor. Bu arada MSB kişi hakkındaki dosyayı gönderiyor. Sizin cevap vereceğiniz hususlar bu yazı ile geliyor. Sizde cevap yazıyorsunuz ama mahkeme kalemi bunu ikinci cevabınız gibi değerlendirme gibi alakasız bir yaklaşım sergiliyor. Yani bir nevi sizi usul yönünden tuzağa düşürmeye çalışıyorlar. (bilerek yada bilmeden)

Anlatmak istediğim husus buydu.

Size tebliğ edilmeden hiç bir cevap yazmayınız. Size yazılı tebliğ sonrasında 30 gün süreniz var. Bu süre içinde belirtilen dosya gelirse cevap yazarsınız. Gelmezse "cevap dilekçesi değildir, idarenin ilk savunmasında belirttiği evrakları halen göndermemesi nedeniyle 2577 sayılı kanun madde 16 kapsamında süre ve usul açısından hak kaybı yaşamamak için ikaz dilekçesidir" şeklinde kalın ve büyük harfle yazılı bir konu girişiyle durumu anlatabilirsiniz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 19.10.2020 - 13:42 yazdı:

Hakkınızdaki gerekçeler, deliller, belgeler neymiş merak ettim. Süreye dikkat.

Sayın Aklıma,

Avukatım mahkemeye gitti.Gelen evrağı inceledi.Fakat gösterilen evraklarda da yine somut hiç bir gerekçe ortaya konamamış.

İlk gelen savunma metninin içeriğine benzer şeyler yazılı olduğunu söyledi.

Bu duruma istinaden sormak isterim;

Sizce hala gösterilmeyen ek var mıdır?

Ki avukatım bundan sonra cevap dilekçesini yazıyorum dedi.

693 KHK-MSB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...