İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

@Uçurtma Bu şekilde anonim matbu bir savunmadan bir müddet sonra MSB, kurumdan aldıkları belge, dosya, kanaat vs gibi içeriği ayrıca yolluyor ama siz  o arada bir cevap hakkınızı kullanmış olabilirsiniz, dikkat edin ve bekleyin deme nedenim o.  Zaten 30 gün süre var. Ellerinde ne varsa geldiğinde bu mahkeme UYAP'a yüklüyor hepsini. 

677 KHK- Beraat- Komisyon RET 05/20-Kriter Yok-Ankara İdari Mh. Dava Süreci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon kararı geldi. 

1-Adli soruşturma ve kovuşturma bilgileri.......kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildiği(hepsi temiz çıkan genel soruşturmaya- HTS ankesör banka vakıf dernek SGK kaydı -ek olarak kurumun ihraç öncesi isim vermeden hiç bulunmadığım bir ilden fetöden aranan birinin  2013/14 yılında telefon görüşmen varmış irtibatını anlat demesi üzerine böyle bişeyin mümkün olamayacağını eski bi askerim veya sonradan emekli olan bi personel olabileceğini bilgiyi gönderen makamın ismi de göndermesi halinde bunun ortaya çıkabileceğini yazmama rağmen isim bilgisinin olmadığını bunu ortaya çıkarmam gerektiğini söyleyen kurumun tutumuna karşı savcılığa başvurup görüşme kayıtlarımı istemiş KYOK verip kendilerince veya KYOK geldi diye kurum başvurusu mu bilemediğim bir sebeple üyelik suçlamasıyla yeniden açılan  soruşturma tüm incelemeler pürüzsüz hangi  kurumsa! geç gönderdiğini düşündüğüm bilgi neticesinde ortaya çıkan ismin eski bi askerim olmasının beyanlar ve o zamanki çalıştığım birligin onaylaması neticesinde verilen karara aittir.

2- Diğer tespitlere dair.   Kurumu tarafından komisyona gönderilen personel bilgi dosyasında....... yapılan değerlendirmeler sonucunda başvurusunun fetö/pdy silahlı terör örgütü ile irtibatlı ve iltisaklı olduğuna dair kanaate ulaşıldığına dair değerlendirme yazısının bulunduğunun bildirildiği 

C. Başvurunun değerlendirilmesi

Başvuru konusu dosya kapsamında elde edilen bilgi belge ve tespitler dikkate alındığında  fetö/pdy terör örgütü ile irtibat ve iltisaklı olduğu yönünde değerlendirme yazısının bulunduğu hususların içeren kurum kanaati bulunması ile  inceleme bölümünde yer verilen diğer tespitler başvurusunun fetö/pdy ile irtibatını ortaya koymaktadır.

Şimdi karar çıkana kadarumut taşısamda kurum tutumuna şaşırmadığım ama  anlamakta zorlandığım konular

1. Başvurunun değerlendirilmesi bölümünde... kurum kanaati ile inceleme bölümünde yer verilen diğer tespitler bölümünde.... derken -zaten diğer tespitler bölümü sadece kurum kanaatinden bahsediyor-

2-idare mahkemesine başvururken komisyon kararına itiraz edip MSB yi muhatap gösteriyoruz bildiğim kadarıyla. Bu durumda dilekçe içeriğinde kurumun haksız ve hukuksuz ihracı mı yoksa komisyonun bunu onaylaması kurumdan kuruma farklı tutumu  mu itiraz konusu(çünkü hala sebep gerekçe delil belge hatta kanaate dayanak olan olay veya bilgi de yok elimizde ayrıca kurum irtibat ve iltisaklı olduğu değerlendirilen derken komisyon irtibatını ortaya koymaktadır demiş komisyonun kendi açıklamasında eş durumundan iade varken TSK da 2nci derece akraba ret)

3. Eğer kanaatin konusu ismi ni bilmediklerini söyledikleri asker mevzusuysa Soruşturma aşamasında yaklaşık 1.5 yıllık telefon görüşmelerim incelenmiş olması nedeniyle savcılıkta bulunan o döneme ait görüşme kayıtlarından başka asker de varmı acaba ki var bunu -tüm eski meslektaşlarım bilir-  ortaya koyak için bunu savcılıktan mı talep etmeli (talebin kabul  görmemesi ihtimali vardır muhakkak) yoksa cimer denmi gitmeli 

4. Yok eger kardeş durumuysa (biri hagb diğeri ceza istinaf aşaması) kurumun sadakat gönül bağı etkilenme kavramlarına karşı kardeşler arasındaki telefon trafiği utanarak yazıyorum ki ne durumdadır? Bakılmadığını tahmin ediyorum ancak ortaya koymak adına telefon kayıtlarının tesadüfi bir tarih ve hazır belge olduğu için  yine savcıdan mı cimer den mi?

5- Fetöyle hiç tanışmadım zaten araştırma sonuçları bu yönde ancak fetö harici başka yardım derneklerine SMS ile kampanyalarına katıldıysam  bunu ispat için yine telefon iletişim kayıtlarından savcılıktan mı cinlerden mi? 

Biraz uzun oldu kusura bakmayın yorumu  bilgisi özellikle savcılık/cimer konusunda deneyimi olan arkadaşlar cevap lütfen.??? 

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Şimdi örnek dilekçelerden baktım da komisyona itiraz ediyoruz. Yani bana irtibat demiş hangi çıkar ilişkimin tespit edildiğini soracağım. Bu durumda kurumun kanaatini sormayacak mıyım ? Geç oldu herhalde kafam iyice karıştı ?

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Herşeyeinanabiliri, 8 saat önce yazdı:

Komisyon kararı geldi. 

1-Adli soruşturma ve kovuşturma bilgileri.......kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildiği(hepsi temiz çıkan genel soruşturmaya- HTS ankesör banka vakıf dernek SGK kaydı -ek olarak kurumun ihraç öncesi isim vermeden hiç bulunmadığım bir ilden fetöden aranan birinin  2013/14 yılında telefon görüşmen varmış irtibatını anlat demesi üzerine böyle bişeyin mümkün olamayacağını eski bi askerim veya sonradan emekli olan bi personel olabileceğini bilgiyi gönderen makamın ismi de göndermesi halinde bunun ortaya çıkabileceğini yazmama rağmen isim bilgisinin olmadığını bunu ortaya çıkarmam gerektiğini söyleyen kurumun tutumuna karşı savcılığa başvurup görüşme kayıtlarımı istemiş KYOK verip kendilerince veya KYOK geldi diye kurum başvurusu mu bilemediğim bir sebeple üyelik suçlamasıyla yeniden açılan  soruşturma tüm incelemeler pürüzsüz hangi  kurumsa! geç gönderdiğini düşündüğüm bilgi neticesinde ortaya çıkan ismin eski bi askerim olmasının beyanlar ve o zamanki çalıştığım birligin onaylaması neticesinde verilen karara aittir.

...

Biraz uzun oldu kusura bakmayın yorumu  bilgisi özellikle savcılık/cimer konusunda deneyimi olan arkadaşlar cevap lütfen.??? 

Komisyon kararı geldi. 

"1-Adli soruşturma ve kovuşturma bilgileri......." maddesinden bir şey anlayamadım.

Davayı komisyon kararına karşı açacaksınız. Hakkınızdaki her gerekçe için açıklama, delil vb. yapacaksınız. İtirazınız komisyon kararına olacak ancak davalı idare MSB olacak. Yani komisyon kararının savunmasını MSB yapacak. Delilleri, gerekçeleri MSB sunacak.

Tavsiye olarak;

Dava dilekçenizde; komisyonun hakkınızda somut hiç bir delil, gerekçe vb sunmadığını/sunamadığını sadece kurum kanaatine dayalı olarak red verdiğini bu kanaatinde dayanaklarının neler olduğunu belirtmediğini bu haliyle idare mahkemesine yapacağınız başvuruda hakkınızdaki isnadları bilmediğinizi bununda 2577 sayılı kanundaki dilekçe ve cevapları düzenleyen madde 16 kapsamında sizi zor duruma düşürdüğünü belirtiniz.

Geçen zamana rağmen hakkınızda ne ... khk zamanında nede sonrası geçen zaman içinde hiç bir somut isnad, delil, gerekçe vb. sunulamadığını, hakkınızda işlem yapılan ... KHK da "irtibatı-iltisakı olan..." yazmasına yani hakkınızda somut deliller var olduğu belirtilmesine rağmen komisyon kararının kurumun değerlendirmesine istinaden verilmiş olmasının hukuksuzluk olduğunu bu hususa mahkemenin dikkatini çekmek istediğinizi belirtiniz.

Davalı idarenin elindeki; aleyhinizde olan gizli dahil her şeyi tarafınıza sunması durumunda açıklama yada savunma yapabileceğinizi, silahların eşitliği ilkesi gereği de bunun yapılması gerektiğini belirtiniz.

Kardeşlerinizle alakalı olarak; komisyon kararında bir husus yoksa girmeyin. MSB savunmasında zaten bu hususa detaylıca girecek ve bu yüzden değerlendirdik diyecektir. Sizde o zaman eş durumundan kamu görevinden çıkarılıp komisyonca iade olanlar olduğunu (komisyon başkanının yorumlarını alıntılayınız), tarım bakanını, lahey büyükelçisini örnek göstererek devletin, idarenin anayasanın eşitlik ilkesi gereği aynı hukuki durumda olan herkese aynı şekilde davranması gerektiğini belirtiniz.

Örnek dilekçelerden bir taslak hazırlayıp paylaşırsanız yorum yapılabilir.

"Hukuka uygunluk denetimi; yürürlükteki ilgili mevzuata, yargı içtihatlarına ve süreklilik kazanmış olan idari uygulamalara aykırılık olup olmadığı araştırılır. Yerindelik denetimi; hukuk kurallarına uygun bir işlemin veya eylemin yapılıp yapılmamasına veya ne şekilde yapılması gerektiğine karar vermektir."

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Teşekkürler aklıma tavsiyeleriniz değerlendirilecektir. Anlayamadığım dediğiniz yaşadığım olay kurum benden  elimizde isim yok diyerek (belki gerçekten yoktu) biriyle görüşüyormuşsun 2013 yılında dedi ve bilgi alma tutanağı, ben nasıl buluyum isim yok numara yok gerginliğinden sonra  savcılığa başvurdum (eski tarih olduğu için operatörler kayıtlarını iletişim kurumuna gönderiyormuş ancak savcı talep edebiliyormuş) Savcı başvuruyu kabul edip suç ve suçlu yok diye takipsizlik verdi ancak kendisimi veya kurummu öğrenemedim üyelik suçlamasıyla tekrar dosya açılması tüm kurumlardan gelen belgelerin incelenmesi temiz kurumumuzun bilgi alma tutanağındaki isimsiz numarasız bilgi alma tutanağını göndermesi  savcının isim numara nedir yazısına aylarca cevap vermemesi dosyanın beklemesi (sizinkide benzer olabilir-iddia makamı delil gönderememiştir-) bunu öğrenince savcı gibi kuvvete değilde bilgi alma tutanağında ki ilgiye istinaden bilginin geldiği bir önceki birliğe dilekçeyle başvurum, bizde bişey yok cevabını savcılığa götürmemle tesadüfen !!! sözkonusu ismin geldiğini öğrenmem, isme istinaden emniyetteki ifade esnasında terhis olduktan sonra birkaç kere aramış olan eski bir askerim olduğunu beyanım, savcının birlliklerle teyit etmesi ,takipsizlik verilmesi ve takipsizlik kağıdın da firari olarak isminin geçmesiyle onun telefon kayıtlarından dolayı bunları yaşadığımı düşünmeme sebep olan olayı mı? Vallahi bende pek anlayamadım. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

bey

Herşeyeinanabiliri, 5 saat önce yazdı:

Teşekkürler aklıma tavsiyeleriniz değerlendirilecektir. Anlayamadığım dediğiniz yaşadığım olay kurum benden  elimizde isim yok diyerek (belki gerçekten yoktu) biriyle görüşüyormuşsun 2013 yılında dedi ve bilgi alma tutanağı, ben nasıl buluyum isim yok numara yok gerginliğinden sonra  savcılığa başvurdum (eski tarih olduğu için operatörler kayıtlarını iletişim kurumuna gönderiyormuş ancak savcı talep edebiliyormuş) Savcı başvuruyu kabul edip suç ve suçlu yok diye takipsizlik verdi ancak kendisimi veya kurummu öğrenemedim üyelik suçlamasıyla tekrar dosya açılması tüm kurumlardan gelen belgelerin incelenmesi temiz kurumumuzun bilgi alma tutanağındaki isimsiz numarasız bilgi alma tutanağını göndermesi  savcının isim numara nedir yazısına aylarca cevap vermemesi dosyanın beklemesi (sizinkide benzer olabilir-iddia makamı delil gönderememiştir-) bunu öğrenince savcı gibi kuvvete değilde bilgi alma tutanağında ki ilgiye istinaden bilginin geldiği bir önceki birliğe dilekçeyle başvurum, bizde bişey yok cevabını savcılığa götürmemle tesadüfen !!! sözkonusu ismin geldiğini öğrenmem, isme istinaden emniyetteki ifade esnasında terhis olduktan sonra birkaç kere aramış olan eski bir askerim olduğunu beyanım, savcının birlliklerle teyit etmesi ,takipsizlik verilmesi ve takipsizlik kağıdın da firari olarak isminin geçmesiyle onun telefon kayıtlarından dolayı bunları yaşadığımı düşünmeme sebep olan olayı mı? Vallahi bende pek anlayamadım. 

bende 25inde ret almısdım benim karar hala elıme ulaşmadı.msb yi aradım bilgi veremiyoruz dıyorlar.acaba cimere mi yazsam ne dersiniz beyler

679 KHK dzkk  ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
superman34, 15 dakika önce yazdı:

bey

bende 25inde ret almısdım benim karar hala elıme ulaşmadı.msb yi aradım bilgi veremiyoruz dıyorlar.acaba cimere mi yazsam ne dersiniz beyler

MSB yi değilde DzKK lığını arasanız daha faydalı olur. Size kararı kuvvetiniz gönderecek.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 14 dakika önce yazdı:

MSB yi değilde DzKK lığını arasanız daha faydalı olur. Size kararı kuvvetiniz gönderecek.

ilk dzkk yı aradım dosya numarası ıstıyolar.isimden cıkmıyormus.ondan sonra msb yı aradım onlarda bılgı veremıyoruz dıyolar 

679 KHK dzkk  ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
superman34, 2 saat önce yazdı:

Beni kuvvetten aramışlardı. KKK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@superman34 MSB değil de kuvvetler bilgi verir. Ama isimden çıkmıyor ne alaka anlamadım, sanki aynı isimden çok kişi var gibi. Sistem şöyle; kararlar kuvvete gidiyor, orada biriktirip  per bşk na arz ediliyor, kapak yazısı imzalatılıp size postaya veriliyor. 1 ay süre verin eve gelmesi için. 

677 KHK- Beraat- Komisyon RET 05/20-Kriter Yok-Ankara İdari Mh. Dava Süreci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...