İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Güneşzag, 1 saat önce yazdı:

Bu durumu aynen bizde yaşadık mahkeme kurumdan 2.kez belge istemesi sonucunda msb personel bilgi formundaki ve okuduğu dönemdeki tüm belgeleri alaka aramaksızın yolladı. Mahkemeye yollandığı günde  yürütme durdurma talebimiz reddedildi bölge idareye itiraz ettik orada yürütme durdurma talebini reddetti bakalım ilerleyen süreçler nasıl olacak göreceğiz

Yapabileceğimiz birşey var mı şimdilik?

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
calik87, 16 dakika önce yazdı:

Yapabileceğimiz birşey var mı şimdilik?

Şuan kurumun savunmasını beklemeklemekten başka yapabileceğiniz bir şey yok onlarda belgeleri yollamak için son güne kadar beklerler. Genelde aynı tip sayfalarca kanun yolluyolar sonundada iltisaklı gördük diyip sonuçlandırıyolar. Mahkemede yd talebini direk ret vermek istemiyor onların gerekli gereksiz belge yollamasını bekliyor, belge geldiğindede anında reddi yapıştırıyor. Bizim izlenizlerimiz bu yönde tabi her kişinin dosyası farklı ama msb nin savunması genelde aynı. Sizin ki hangi kuvvet? Ve kaç yılında mezun oldunuz? Dilekçe konusunda veya onların 2.defa yollacakları savunmaya göre ilerleryen süreçlerde elimizden geldiğince yardımcı oluruz avukatınız yoksa eğer

OHAL sonrası ihraç ankara 12.idare mah 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Güneşzag, Bir saat önce yazdı:

Şuan kurumun savunmasını beklemeklemekten başka yapabileceğiniz bir şey yok onlarda belgeleri yollamak için son güne kadar beklerler. Genelde aynı tip sayfalarca kanun yolluyolar sonundada iltisaklı gördük diyip sonuçlandırıyolar. Mahkemede yd talebini direk ret vermek istemiyor onların gerekli gereksiz belge yollamasını bekliyor, belge geldiğindede anında reddi yapıştırıyor. Bizim izlenizlerimiz bu yönde tabi her kişinin dosyası farklı ama msb nin savunması genelde aynı. Sizin ki hangi kuvvet? Ve kaç yılında mezun oldunuz? Dilekçe konusunda veya onların 2.defa yollacakları savunmaya göre ilerleryen süreçlerde elimizden geldiğince yardımcı oluruz avukatınız yoksa eğer

Aslında ben değil kardeşim ihraç oldu. Ben khklıyım. Daha 3,5 yıllık tı. Kara kuvvetleri

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
calik87, 33 dakika önce yazdı:

Aslında ben değil kardeşim ihraç oldu. Ben khklıyım. Daha 3,5 yıllık tı. Kara kuvvetleri

Aynen bende eşim yerine dahil oldum foruma oda 2015 mezunu büyük ihtimalle onada okulu feto nun etkin olduğu yıllarda kazanabildiği mezun olabildiği gibi bi çok saçma sapan sebepler sunucaklar 

OHAL sonrası ihraç ankara 12.idare mah 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Red mi  kabul mü ette. Bişey kurtulalım senden komisyon

701 ihraç takipszilik alındıktan sonra ihraç hava kuvvetleri  komisyon inceliyordu inceliyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günlük tekmil mi alsak ne yapsak? Neden bizim forum başlığı hareketsiz? TSK mağdurları genel forum başlığını buradan fazla kullanıyor. Çarşambadan buyana tık yok. Hayırdır? diyeyim.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Valla öyle hocam. Bizden iade de yok zaten. Jandarma hariç asker iadesi daha duymadık. Nerede bu asker mağdurlar? 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@MSA ve @Aklima siyasetçilerin planı var mı dedim ama cevap alamadım. Var mı birşey 

701 kriter yok KYOK aldı 2018 Dz.K.K.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Zaten kabul alamıyoruz, saçma bir gerekçeyle tutuklanmadığımıza sevinip, öyle koyun gibi bekliyoruz, o yüzden hareket olmaması normal ?

Yerimize zaten almışlardır bolca adam, şuan ki görüntüde ne kadar geç o kadar iyi havası hakim demek isterdim ama sona yaklaştıkça red basıp geçeceklerini düşünüyorum. 

695 TSK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mat, 12 saat önce yazdı:

@MSA ve @Aklima siyasetçilerin planı var mı dedim ama cevap alamadım. Var mı birşey 

Sayın Mat,

Daha öncede şahsi düşüncemi belirtmiştim. Bende değişen bir şey yok. Aynı düşüncedeyim. Hukuk, adalet, Allah, İnsanlık vb adına hiç bir şey yapmayacaklar. Eğer bir şey yapacaklarsa ya mecbur kaldıkları için yada dış siyasi yada ekonomik baskılar yüzünden yapacaklar. Bunu siyaseten yapmak içinde millete önce daha büyük bir düşman vermek zorundalar. Siyaseten yapmayacaklarsa en büyük kozları mahkeme kararları olacak. "Hukuka saygılıyız!" diyecekler.

Durumlarımı iyimi değil. Bence en büyük örneği; Bildiğim siyasi geçmişinde "Atatürk" ismini ağzına almayan hatta bu konuda eleştirilen devlet büyüğünün sadece bu 10 kasımda izlediğim haberlerde üç farklı yerde "Mustafa Kemal Atatürk" şeklinde de olsa "Atatürk" ismini telaffuz edebilmesi. Hele ki özellikle yandaş medya dahil 10 kasım öncesi yayınlanan Atatürk temalı videoları görünce; hani bir yere gidersiniz etrafta dikkatinizi çekecek seviyede aynı kişi resimleri yada aynı paylaşımlar olur da bu kim dersiniz ya. Kendimi öyle hissettim. Atatürk' le ilgili düşünceleri ayan beyan ortada olanların bu kapsamda her yıl kitaplarda ayrılan bölümü azaltan, müze olan saraya merdivenlerin yüksekliğini bahane ederek ziyarete kapatan bir zihniyetin son iki haftadır yayınladığı videolar bence durumlarının kötü değil, acınacak seviyede olduğunu gösteriyor. Tek bir şeye üzülürüm. Milletin bunları yemesine.

Siyasetçinin görevi umut dağıtmaktır. Daha önce paylaşmıştım. Mevcut ekonomik gerçeklerden yola çıkarsak artık, manevi, dini, örfi duygular gibi halkı bir arada tutmak için yeni bir yol izleyecekler. Mecburlar.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...