İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Sayın yönetici;

Siyasetin hukuka etki ettiği bir dönem yaşıyoruz malumunuz. Siyasi otorite bu hukuksuz işleyişı ne kadar daha devam ettirmeyi düşünüyor ve bu gidişe dur demeyi düşünüyor mu? Bu konu ile ilgili bir çalışma var mı varsa sonuçlanması için öngörülen zaman nedir?

Sizin daha yakından takip ettiğinizi bildiğim ve mutlaka duyumunuz olacagini düşündüğüm için soruyorum.

Saygılar... 

701 kriter yok KYOK aldı 2018 Dz.K.K.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 4 saat önce yazdı:

Sayın calik87,

Gördüğüm dosyalar aşağı doğru kaydığında diğer sayfaları gösteriyor. Sizinkinde olmuyorsa yüklenmemiştir. Mevcut yollar; mahkeme kalemiyle telefonla görüşüp durumu anlatmak, mahkemeye gidip dosya içeriğine bakmak, cevabın size tebliğ edilmesini beklemek. Görüşmeler sonrasında belgelerin gizli olması vb mazeret söylenirse ve mahkemeye gitme imkanınız yoksa dilekçe yazarak bulunduğunuz yerdeki mahkemeler aracılığıyla belgelerin size gösterilmesini istemek ve arada geçecek sürenin kurum savunmasının size tebliği sonrası cevap vermek için olan 30 günlük süreninde durudurulmasını istemek olabilir.

Mahkemeyi aradım. Kurumdan gelen savunmanın ıslak imzalı halini bekliyorlarmış. Geldiği takdirde görebilirsiniz dediler.

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
calik87, 50 dakika önce yazdı:

Mahkemeyi aradım. Kurumdan gelen savunmanın ıslak imzalı halini bekliyorlarmış. Geldiği takdirde görebilirsiniz dediler.

Teşekkürler,

Gerçekten teşekkürler, sıkıntı olan bir durum tamam ama sıkıntı çözülünce şu şekilde çözdüm diye geri dönmek güzel bir şey.

Mat, Bir saat önce yazdı:

Sayın yönetici;

Siyasetin hukuka etki ettiği bir dönem yaşıyoruz malumunuz. Siyasi otorite bu hukuksuz işleyişı ne kadar daha devam ettirmeyi düşünüyor ve bu gidişe dur demeyi düşünüyor mu? Bu konu ile ilgili bir çalışma var mı varsa sonuçlanması için öngörülen zaman nedir?

Sizin daha yakından takip ettiğinizi bildiğim ve mutlaka duyumunuz olacagini düşündüğüm için soruyorum.

Saygılar... 

Sayın @MSA sanırım soru size.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar, ihraç olduktan sonra oyaktan parasını alma sürecinde sorun yaşayanlar oldu mu? Kafama takılan sorular var?

677 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

https://www.sozcu.com.tr/2019/yazarlar/aytunc-erkin/feto-tepe-yoneticileriyle-766-gorusmesi-delil-degil-5396439/

Bence bu karara ulasmak lazim,emsal karar niteliginde.adalet........m

Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Nasıl ulaşabiliriz o karara? 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
BlackStar, 16 saat önce yazdı:

Merhabalar, ihraç olduktan sonra oyaktan parasını alma sürecinde sorun yaşayanlar oldu mu? Kafama takılan sorular var?

merhaba, biz aldik biraz uzun suruyor ama sorun olmadi.

KYOK- kurum kanaati ihrac- idare mahkemesinden sonuç  bekleniyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
BlackStar, 18 saat önce yazdı:

Ben 9 ay sonra aldım ama e devlet çıktısı istediklerini falan bilmiyordum. Zaten talep etmediler de

701 kriter yok KYOK aldı 2018 Dz.K.K.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar küçük kardeşim biz iki abisi KHKlı olduğu gerekçesiyle MSB'den bakan onayıyla ihraç olmuştu. Bizde dava açmıştık. Kurum savunmasını yaptı. Klasik kopyala yapıştır yapmışlar. Ama şu nokta dikkatimi çekti.

yGvpZk.png

Birde en son atıfta bulunmuşlar.

YdaE72.png

Yani kısaca delil aramaya gerek yok sen FETÖcü olmasan bile bizim kanaatimiz yeterli mi demek istemişler?  

Güncelleme • • calik87
ekleme

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...