İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

dzkk- RET kararımı şimdi gördüm arkadaşlar.

Adli-idari bi olay yaşamadım. Açık soruşturma var ama içeriğini bilmiyorum. Bakalım karar gelsin göreceğiz

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
wildPuppy, 8 dakika önce yazdı:

Adli-idari bi olay yaşamadım. Açık soruşturma var ama içeriğini bilmiyorum. Bakalım karar gelsin göreceğiz

Geçmiş olsun. Neden ihraç edilmiştiniz? Sebebini biliyor muydunuz?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 31 dakika önce yazdı:

Geçmiş olsun,

Bizden bir adım öne geçtiniz, bu manada da hayırlı olsun. 2010 sonrası hele ki 2013 yılı girişliyseniz yazacakları bellidir. Siz kendinizden emin olduktan sonra sıkıntı yok. Soruşturmanız ve kurum kanaatidir.

Güncelleme • • Aklima

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 1 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun,

Bizden bir adım öne geçtiniz, bu manada da hayırlı olsun. 2010 sonrası hele ki 2013 yılı girişliyseniz yazacakları bellidir. Siz kendinizden emin olduktan sonra sıkıntı yok. Soruşturmanız ve kurum kanaatidir.

teşekkür ederim. 2009 girişliyim. Ben de çok merak ediyorum ne saçmalayacaklar. gazete alan sendika üyesi olan öğretmen (bunlar belki suç değil) iadeyken biz askerler neden ret? tek kızgınlığım bu soru şu an. inanın üzülmedim, aksine en azından ihraç sebebim neymiş öğrenir, savunmamı yaparım diyorum. gerçi bu adalet düzeninde hak aramak da ne kadar akıl kârı bilemiyorum. ben de kurum kanaati ve soruşturmadır diye düşünüyorum.

Bakalım hanıma nasıl anlatacağım?.. Kızcağıza devamlı adaletin olduğunu, er geç olacağını anlatıyordum. Yeni müslüman olmuştu. Sağolsun bize bunu yapanlar çok güzel anlattı ortadoğu dinlerini.

Güncelleme • • wildPuppy

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar.. 689 khk ile abimin artış göstermeyen bank hesabı yüzünden ihraç olmuştum... mart 2018 yılında  ankesörlü arama dan dolayı gözaltı oldum..8 ay cezaevinde kaldıktan sonra ilk mahkeme de tahliye oldum..2012 yılında sadece ve sadece *** 1 arama *** yüzünden bu sıkıntıları ailemle çektim.. işin ilginci abim yüzünden ihraç olmuşken  ohal komisyonundan bana mahkemem olduğu ve kuruM kanaati (abimin banka hesabı) den dolayı RED  verildi..   Ama işin ilginci ben red kararı aldıktan 1 ay sonra abime ohal komisyonu ****Kabul ** kararı verdi.. ve işe başladı.. 

Nasıl bir saçmalık olduğunu sizde öğrenin diye yazıyorum...

689 khk ret ankesör 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İstatistiğe göre son 2 bine mi kaldık, ne kadar geç o kadar iyi mi, ya sa zaten ret verip geçecekler mi? 

Umut en büyük afyon dimi? 

Ölmeye yemin etmiş insanlar, saçma bir komisyonun insafını/keyfini bekliyor. Yazık... 

695 TSK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Düzenleme olsa da tsk hariç yaparlar gibi bu hava. Keşke askeri okul yerine başka birşey okusaymışız. Askerlik suçmuş... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar kardeşim khklı olduğumuz için ihraç olmuştu. Milli savunma bakanlığına dava açmıştık ve kurum mahkemeye kopyala yapıştır bir savunma yazmıştı. Şimdi mahkeme kuruma böyle bir yazı yazmış.http://p5APlm.jpg

Yorumlarsanız sevinirim 

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
calik87, 31 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar kardeşim khklı olduğumuz için ihraç olmuştu. Milli savunma bakanlığına dava açmıştık ve kurum mahkemeye kopyala yapıştır bir savunma yazmıştı. Şimdi mahkeme kuruma böyle bir yazı yazmış.http://p5APlm.jpg

Yorumlarsanız sevinirim

Bu durumu aynen bizde yaşadık mahkeme kurumdan 2.kez belge istemesi sonucunda msb personel bilgi formundaki ve okuduğu dönemdeki tüm belgeleri alaka aramaksızın yolladı. Mahkemeye yollandığı günde  yürütme durdurma talebimiz reddedildi bölge idareye itiraz ettik orada yürütme durdurma talebini reddetti bakalım ilerleyen süreçler nasıl olacak göreceğiz

OHAL sonrası ihraç ankara 12.idare mah 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
calik87, 27 dakika önce yazdı:

Yorumlarsanız sevinirim 

Sayın Güneşzağ' la detaylı olarak görüşmenizi tavsiye ederim. Aynı durumu yaşamasının yanında farklı gelişmelerde olmakta. Kendilerinin bu konuda tecrübesi var. Takıldığınız yerde yardımcı olmaya çalışırım.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...