İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

Önerilen Yorum

Hala neyi arastiriyorsunuz anlamadım. Hukuk devletinde mahkeme kararları bağlayıcıdır. Savcı KYOK vermiş siz daha neye bakiyorsunuz idare olarak?  İnceleme devam ediyor yazıyor hala. ÜLKEME YAZİKİ EDİYORLAR içim acıyor @Mat

Kubi01, 6 saat önce yazdı:

Merhabalar kara kuvvetleri kurumum. 1 yil uzaklastirma aldim. Sanirim ben daha basindayim . Kurumum ifade alirken tek tanik  beyani var  dediler. O da askeri okuldayken 1 2 kez gittik demis. Tek tanik beyani ne derece etkili ve mesleğe geri donen var mi tek kriter bu. Baska da kriter yok. Arti adli olayim yok su an. Dava dosyasi 2018 gozukuyor. E devlette cikmiyor. Teror bolgeden ogrenduk adliyeden .mahkemem de yok olmadi 

Ben de tek tanık beyanı ile açığa alındım sonra savcılık Kyok gönderdi 3 gün sonra 701 KHK ile ihraç oldum. Şuan da KHK yok bakan kararı var ve umarım kanun gözeterek hakkında karar verirler ve senin için en güzeli olur.

701 kriter yok KYOK aldı 2018 Dz.K.K.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Benle aynı khk ile atılan devreme komisyondan ret gelmişti, karar eline geldi, kurum kanaati öyle değerlendirdik diyor. 

Adam ne diye mahkemeye verecek, değerlendirdik ne demek, şu şundan filan bekler insan. 

Komisyon kararı sadece bekletiliyoruz, başka bişey değil. 

695 TSK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
695, 10 saat önce yazdı:

Benle aynı khk ile atılan devreme komisyondan ret gelmişti, karar eline geldi, kurum kanaati öyle değerlendirdik diyor. 

Adam ne diye mahkemeye verecek, değerlendirdik ne demek, şu şundan filan bekler insan. 

Komisyon kararı sadece bekletiliyoruz, başka bişey değil. 

Sayın 695,

"Değerlendirdik" yazıyorsa, 695 nolu KHK nın ilgili kısmında 667 de olduğu gibi "değerlendirilen" değil "olan" yazdığını belirtirsiniz. Sonrasında "değerlendirilen" olsa dahi kurumun bu takdir hakkını keyfi olarak kullanamayacağını "değerlendirdik" sonucuna nasıl ulaştığına dair delil, bilgi, gerekçe sunmak zorunda olduğunu bu konuda anayasa mahkemesi üyeleri ..... ve .... ya ait .... tarih ve numaralı kararda özellikle "keyfilikten uzak durulması" gerektiğine vurgu yaparak yaptıkları izahat ve açıklamaların olduğunu bu sayede de söz konusu kararın AİHM ne taşınması üzerine verilen kararda "değerlendirilen" sonucuna ulaşmak için yapılan açıklamanın yeterli görüldüğünü yani idarenin her halde delil, bilgi, göstermek zorunda olduğunu kaldı ki hakkınızda işlem yapılan KHK da ki "irtibatı-iltisakı olan" ifadesi nedeniyle idarenin somut gerekçeler sunmak zorunda olduğunu yazabilirsiniz. Bahsettiğim karar için bir önceki sayfaya bakınız. calik87 için yaptığım paylaşımda detayı mevcut.

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Adam var birisini öldürmüş dünya alem biliyor fakat bunu savcılık ispatlayamazsa suç aletini bulumazsa itiraf etmezse ona sen katilsin denilemiyor tüm dünya da bu böyle ama güzel memleketimde "değerlendirme" ile fettuhlahçı çete mensubu oluyorsun. Kim değerlendirmiş nasıl değerlendirmiş neyi bulmuşlar belirtmelerine bile gerek yok! "Değerlendirme" yeterli. 

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Mrb.Allahim su surecten aklanip cikmayi nasip etsin hepimize.Birsey danismak istiyorum belki daha once sorulmusta olabilir.Esim tsk peslrsoneli 10 aylik bir tutukluluk yasadi suan disarida ve acikta.2008 mezunu 15 yillik zorunu hizmeti tamamlamadan ihrac olursa tazminat odemek zorundami.Tesekkur ederimmm.

ankesör ve tanik beyani

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

10 aylık tutukluluk ve halen ihraç değil. Siz şükredin bence. Ben daha neyle suçlandığımı bilmiyorum, savunmam bile alınmadan ihraç edildim. Benim gibi binler var. Tazminat falan ödemezsiniz. O konuda rahat olun. 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@azd3280 @azd3280 ihraç olunca tazminat ödenmiyor. Sadece maaşı almışsa bir kısmını geri istiyorlar.

701 khk- j.utgm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Tesekkur ederim.Okulda doneminde zorunlu hizmet suresi 15 yil icin imza atilmis diye bir durum varmis sanirim.Biz 15 yili doldurmadigimiz icin geri isteniyor diye bazi yorumlara denk geldik.Umarimda olmaz boyle birsey bir pilot icin 1 milyon gibi bir rakam cikarildigini duyduk.Hukuksuzlugun alasina maruz kaldik bide borclu cikmak dibi boylamak gibi birsey olacak

ankesör ve tanik beyani

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

iyi de kendi isteğiyle bırakmıyor ki tazminat ödesin. gerçi hukuk yok mantık yok.akkafalardan herşey beklenir

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Su surecte daha nelerle karsilabiliriz bilmiyorum acikcasi ins dediginiz gibi olurda odeme fln cikmaz.Sagolun msjlariniz icin.

ankesör ve tanik beyani

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...