İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

Eukelade, 12 dakika önce yazdı:

@vergici672 Memur / Disiplin / Meslekten Çıkarma Cezası için 300 güne kadar hedef süre belirlenmişti geçen sene. Şu an özel idare mahkemelerinde ortalama karar süresi 15 ay. Peki bunun izahı nedir? 

http://www.gercekhayat.com.tr/gundem/yargida-hedef-sure-basladi/

Hocam ikisi farklı hususlar. Birisi kanunun hakim çalıştırmaya ilişkin emri diğeri ise bakanlığın hedefi. Hedef tutmayınca ciddi bir yaptırımı yok. Ama öbür tarafta kanun hükmüne uyumama yoklukla maluldür. Özetle aynı hakim iki farklı mahkeme başkanlığı altında aynı anda çalışmaz. Farklı mahkemelerde kararı varsa, diğer mahkemeye ataması yapılmıştır. 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672'li ingilizceci, 2 saat önce yazdı:

Bu ceza hukuku ile idare/disiplin hukuku ayridir ve birbirini baglamaz teranesini iyi kabullendirmisler herkese. Su kisir dongunun kimse de farkinda degil sanirim. Simdi sen ceza gerektiren bir suclama ile idari bir islem goruyorsun, suclamadan beraat ediyorsun, ama herif kendi asilsiz suclamasini guvensizlik sebebi goruyor, ya da dur ornekle anlatayim. Geliyor namussuzun teki sana cinsel taciz suclamasinda bulunuyor. İs savcilik vasitasiyla kurum ici sorusturma ile catallaniyor. İki ayri koldan sorusturma devam ediyor, bu esnada sorusturmanin selahiyeti icin aciga aliniyorsun, buraya kadar tamam, sonra ceza davan, idari sorusturmanla pararlel bi sekilde sonlaniyor, ceza davandan, iftiranin anlasilmasiyla beraber beraat ediyorsun, haliyle idari sorusturmadan da ceza almayi gerektirecek bir durum kalmiyor. Simdi idare, burokratik oligarsi, devlet, adina ne derseniz, "senin adin cinsel taciz sorusturmasina karisti, beraat etsen de ben senle calismak istemiyorum, guvenim sarsildi kaarşim" diyebilir mi? Ne kadar sacma geldi dimi ornek boyle olunca. "Embesil kaarşim, ben senin salak suclamandan beraat etmisim, yani zaten sucsuzum, guvenin nasil sarsiliyor? Guveninin sarsildigini iddia ettigin olay, yalan dolan fitne fucurmus iste. ee derdin ne? baslatma idare ayri ceza ayri teranene, ver lan bana isimi geri !?" demeyelim de ne diyelim ?

İdare ayri, ceza ayri, hmm ok.

Bahsettiğiniz örnek üzerinden, bize şu ana kadarki bakış açılarını şòyle anlatayım: Diyor ki:

Tamam biz seni cinsel taciz suçundan yargıladık. Bir şey bulamadığımızdan, pek istemesek te beraat/takipsizlik verdik.

Ama sen pazarda benim tartışmalı bir şekilde boşandığım eski eşimden bir zamanlar limon satın almışsın.

Biz diyoruz ki ama bu limon.. limon..!?

O da diyor ki kes ulen.. Sen bu limonu almak suretiyle.. Falaan.. Falaaan. Falaan..

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
nazenin, 53 dakika önce yazdı:

38 ay oldu arayan soran yok. Soruşturma yok. Tahmini kriterim 24 ay sendika. Bu şekilde beklemek çok zor ya. Hani en azından dosyamız için ne bekleniliyo ne aşamada arşivde mi bunları öğrenebilme şansımız olsaydı. Ya da dosya içeriğinde görünen kriterimizi söyleselerdi o bile yok. İşkence resmen ve uzun süreli bir işkence. Bu işkencenin ne zaman biteceğini bilmemek bile ayrı bir işkence 

Benim durum da aynı 27 ay oldu. ne arayan var ne soran kriter nedir bilmiyorum. Tahminim okul kriteri var.  MUZ CUMHURIYETİ BURASI ARTIK MANTIK ARAMIYORUM.

Msclk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

Yarın karar cikarmi arkadaslarim

KHK Forum Editörü - 672 MEB beraat ohal komisyonu inceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Arkadaşlar iyi akşamlar. Bende ne olursa olsun umudunu kaybetmeyenlerdenim. Ülkede şuan bize esen olumlu havadan da etkilenip daha da umutlanıyorum. İnşallah iademiz yakındır.

Benim sormak istediğim şöyle bir soru var. Biliyorsunuz ki ohal sonrası kurumlara ihraç yetkisi verildi. Ve en aktif olarak TSK bu durumu kullanıyor. Birkaç ay önce Gata hemşirelik okulundan devre arkadaşım da benim gibi eş durumundan ihraç edildi bakan oluru ile. Kurum onunda dzkk. Eşinin ihracı ve görümcesinin iltisaklı okul mezunu olması gerekce gösterildi. Yani ona gönderilen savunmada bu yazıyordu.

Hal böyle iken biz iade olsak bile tekrar mı ihraç edecekler? Bu sisteme bir iyileştirme gelmeyecek mi? Yorumlarınızi merak ediyorum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, 31 dakika önce yazdı:

Hocam ikisi farklı hususlar. Birisi kanunun hakim çalıştırmaya ilişkin emri diğeri ise bakanlığın hedefi. Hedef tutmayınca ciddi bir yaptırımı yok. Ama öbür tarafta kanun hükmüne uyumama yoklukla maluldür. Özetle aynı hakim iki farklı mahkeme başkanlığı altında aynı anda çalışmaz. Farklı mahkemelerde kararı varsa, diğer mahkemeye ataması yapılmıştır. 

Hocam yanlış anlamayında kim kime yaptırım uygulayacak eğer böyle birşey yapsalar. Şimdi baktım dediğiniz gibi hakimler bir mahkemeden öbürüne atanmış. 19 daki üye 24 e başkan olmuş 20 deki üye 19 a üye olarak atanmış vs vs. Ama dikkatmi çeken birşey oldu. Oraya şöyle bir ibare koymuşlar. "Gerektiğinde diğer idare mahkemeleri başkanlığında çalışmak üzere", "Gerektiğinde diğer idare mahkemeleri üyeliğinde çalışmak üzere" . Buna göre zaten herkes her yerde çalışabilir demek anlamına geliyor. Yasak değil yani. Öyle gerekiyordu öyle yaptık ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Gn.Editör

?? Hukuk ve Adalet ??'' SADECE ''

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Dantes, 19 dakika önce yazdı:

Yarın karar cikarmi arkadaslarim

Yarın ola hayr ola...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lâl, 17 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar iyi akşamlar. Bende ne olursa olsun umudunu kaybetmeyenlerdenim. Ülkede şuan bize esen olumlu havadan da etkilenip daha da umutlanıyorum. İnşallah iademiz yakındır.

Benim sormak istediğim şöyle bir soru var. Biliyorsunuz ki ohal sonrası kurumlara ihraç yetkisi verildi. Ve en aktif olarak TSK bu durumu kullanıyor. Birkaç ay önce Gata hemşirelik okulundan devre arkadaşım da benim gibi eş durumundan ihraç edildi bakan oluru ile. Kurum onunda dzkk. Eşinin ihracı ve görümcesinin iltisaklı okul mezunu olması gerekce gösterildi. Yani ona gönderilen savunmada bu yazıyordu.

Hal böyle iken biz iade olsak bile tekrar mı ihraç edecekler? Bu sisteme bir iyileştirme gelmeyecek mi? Yorumlarınızi merak ediyorum.

İktidar tarafından ergenekonculara ve avrasyacılara iade-i itibar yapılarak anlaşma yapılmış (bizzat sahit oldum) ve kritik yerlerde vazife verilerek "size bunu yapanlar fetöculer" denilerek güya intikam aldırıyorlar.  Onun için tsk da bunlardan kamu görüşünde insaf beklemiyorum. Ancak idare mahkemesinde iade oluruz diye düşünuyorum.

Msclk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...