İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

scienceindex, 12 saat önce yazdı:

Pasaport tahditimin kalkması için Ocak sonunda başvurmuştum ve 3 hafta sonra kalktığına dair Nüfus aramıştı.. Araya COVID girince başvuru yapamamıştım.. Bu hafta yeşil pasaporta başvurdum (Eş durumundan) ve şükür aldım.. darısı herkese ve işe iademize.. 

Yurtdışına da çıkış yaşayınız kalkmış oldu mu .. Bu konuyu net bilen vae mi? Yurtdışı yasağı da kalkmış oluyor mu tahdit kalkınca.. 

Ghhjjk huuiiiiijhy

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@mesika Hocam normalde mahkeme devam ederken komisyon karar vermeyip bekletiyor. Hatta bu yıl Kasım ayında olumlu kurum görüşü alınan ve davası devam eden bir arkadaşın kararını bekletti. Ama arkadaş Şubat ayında yardımdan ceza alınca cezadan sonra komisyon ret verdi...

R.e

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Kadir01 

Kadir01, 2 saat önce yazdı:

Allahın izniyle yakın zamanda hayırlı ve güzel gelişmeler olacak duaya devam inşaallah...herkese huzurlu cumalar 

Kadir01, 2 saat önce yazdı:

Allahın izniyle yakın zamanda hayırlı ve güzel gelişmeler olacak duaya devam inşaallah...herkese huzurlu cumalar 

Hayirli cumalar kadir bey bikdiginiz bilgi mi yoksa duyum mu paylasabilir misiniz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Yıldırım, Bir saat önce yazdı:

22 mayısta iade olduğu bilgisini gören bir vatandaşın eline tebligat ulaşmış, karar no: 7408 imiş.

bilginize, 

yakınım veya bizzat tanıdığım biri olmadığı için daha fazla bilgiye sahip değilim. İade kararını duyunca numarasını öğrenmek istemiştim, ancak ulaşmış sanırım, bilgi bana iletildi .

Bu bilgiye göre;

22 mayıs itibariyle incelenen dosya 105.708 Kalan:20.592.

bu iki haftada küsuratı silseler kalan 20 bin. Bu yıl biter diye düşünüyordum ama zor gibi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 19 dakika önce yazdı:

Bu bilgiye göre;

22 mayıs itibariyle incelenen dosya 105.708 Kalan:20.592.

bu iki haftada küsuratı silseler kalan 20 bin. Bu yıl biter diye düşünüyordum ama zor gibi

İki ayda 608 dosya mi incelemisler

672 KHK - MEB - Temmuz 2018 takipsizlik- Sendika İstifa (Şubat 2016)-Kurum kanaati olumsuz- Komisyon Ret 28 Ekim 2021-25.İdare Mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon rezalet bi hale dönüştü resmen saçma sapan oyalama yapıyorlar amaçları ne red verecek sebep mi bulamıyorlar? Ne yapmaya çalışıyorlar 10 gündür karar yok bugün karar yağması lazım yine yok komisyonun amacı ne artık sıkıldık gerçekten ne yapmaya çalışıyor bunlar????

Güncelleme • • ozelharekat61
  • Onaylama 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mesika, 2 saat önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba 672 li olan öğretmenin geçen hafta kurum görüşü alındı. Ancak mahkemesi hala devam ediyor ve mahkeme eylüle ertelendi. ve kurum görüşü olumlu.sizce durum ne olur. Bende aynı durumdayım mahkeme devam ediyor,inceleme devam. 

Mahkeme bitmeden karar verilmiyor hocam. Bekletici sebep olarak mahkemenizi gösterirler. Zaten makul olanda bu değil mi?

Ha bende mahkememin sonucunu beklemeden RED verdiler. Ama mahkeme BERAAT verdi (istinafsız). Olan bana oldu.

Siz yine şanslısınız. İnşallah mahkemeden aklanınca bunu da komisyona sunar ve iade olursunuz.

• Beğeni 2

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu Komisyondakilere ne diyem Mahmut mu diyem 

Neden karar açıklamıyorlar

• Kahkaha 1

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Badi Ekrem, 27 dakika önce yazdı:

Mahkeme bitmeden karar verilmiyor hocam. Bekletici sebep olarak mahkemenizi gösterirler. Zaten makul olanda bu değil mi?

Ha bende mahkememin sonucunu beklemeden RED verdiler. Ama mahkeme BERAAT verdi (istinafsız). Olan bana oldu.

Siz yine şanslısınız. İnşallah mahkemeden aklanınca bunu da komisyona sunar ve iade olursunuz.

Kardeş hiç bir şeyin ölçüsü ve ayarı yok. Ben takipsizlik kararımdan 20 gün sonra ret aldım. Acaba takipsizliği görmedimi komisyon diye düşünürken ohal komisyon ret kararı elime ilk ulaştığında baktım ki ilk maddede KYOK aldığımı yazmışlar. Yani mahkeme kararı falan bekledikleri yok. İşlerine geldikleri gibi. 

• Şaşırma 1
  • Onaylama 5

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu hafta açıklama ve bol bol iade bekleyen biz......    ????????

Bizi izleyen komisyon ?????????

• Beğeni 1

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...