İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Bu nasıl karar ya

• Şaşırma 1
  • Üzülme 1
  • Onaylama 1

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Weweresoldiers, 46 dakika önce yazdı:

Herkese merhaba. Birinci derece yakın sebebiyle ihracı hangi kanun maddesine göre yapıyorlar? Kurum TSK ve hakkımda hiç bir adli işlem yok.

667 KHK dan itibaren yetki veren ve kanunlaşan KHKlar  ile yapılmakta...

Bugünün Kararları devam...

• 670 KHK - EGM - Sivas - Koruma - Garson SAY - Adli Beraat - RET
  • 672 KHK - MEB - Sendika 26 Ay 2016 18 Temmuz İstifa - Adli KYOK 2019 Nisan - RET
  • 677 KHK - Sağlık Bakanlığı - Konya - Sağlık Memuru - Sendika 18 Ay - Adli İşlem Tutukluluk 6 Ay Tanık Beraat - İADE
  • Beğeni 4
  • Teşekkür 4

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 20 dakika önce yazdı:

667 KHK dan itibaren yetki veren ve kanunlaşan KHKlar  ile yapılmakta...

Bugünün Kararları devam...

• 670 KHK - EGM - Sivas - Koruma - Garson SAY - Adli Beraat - RET
  • 672 KHK - MEB - Sendika 26 Ay 2016 18 Temmuz İstifa - Adli KYOK 2019 Nisan - RET
  • 677 KHK - Sağlık Bakanlığı - Konya - Sağlık Memuru - Sendika 18 Ay - Adli İşlem Tutukluluk 6 Ay Tanık Beraat - İADE

701 EGM adalet ve TSK kararı çıkmaz oldu hep eski khklar. Gözle görülür şekilde  eski khkları bitirmeye uğraşıyorlar. 

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Weweresoldiers, Bir saat önce yazdı:

Herkese merhaba. Birinci derece yakın sebebiyle ihracı hangi kanun maddesine göre yapıyorlar? Kurum TSK ve hakkımda hiç bir adli işlem yok.

Pardon bu konuda Bazen yanlış yorumlamalar olabiliyor.

yakınınız Anne baba veya çocuklarınız ise 1. Derece sayılıyor, bunun dışında kardeşler 2. Yeğenler 3. Derece vs

Ortak atadan doğum sayılarına göre derece belirleniyor. 

677 KHK beraat , Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar merhaba umarım herkes iyidir, güzel haberler alanları tebrik ediyor, bekleyen masum ve mağdurların da en yakın zamanda güzel günlere kavuşmasını diliyorum. Ben ocakta kabul kararımı görmüştüm yök akademik personelim. Şubatta yeni üniversitemde göreve başladım.  Geriye dönük haklarımın iadesi hala yapılmadı. Beni ihraç eden üniversite 2018 de ikiye bölündü ve benim kadromu yeni kurulan üniversitede olacaktı eğer o zaman çalışıyor olsaydım . İademden sonra yeni kurulan üni benden önce iade olup kadrosu kendisinde olanlara hak iadesini yapmıştı. Ben de göreve başladıktan hemen sonra dilekçe ile haklarımın iadesini istedim fakat maliye bakanlığının yeni bir yazısı geldi o arada ikiye bölünen üniler den ödemeyi ihraç eden üni yapar diye. Sonra bu yeni ve eski 2 üni ihtilafa düşüp yöke görüş sordular mart ayında ve hala cevap yok . Ben iki üniversiteye de hakların iadesi için dilekçe yazmştm zaten  yökten görüş bekledikleri için onlara da cevap yok. Telefonla hem yökten hem üniversitelerden sürec hakkında bilgi almak içn arıyorum ama bekliyoruz diyorlar. Velhasıl bu durumla ilgili bir öneriniz var mı. Ne yapmalı. Hakların iadesi yapılınca eksikler faizler ve tazminat için davaları açmayı düşünüyorum zaten ama şuan mı açsam bu kadar bekletilmek ayrı bir hak kaybı ve mağduriyeti oldu.

• Üzülme 1

692 - YÖK - komisyon inceleme devam - kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Weweresoldiers, Bir saat önce yazdı:

Bahsettiğiniz yada aradığınız şekliyle bir kanun maddesi yok. Hatta bir madde yok. KHK lı iseniz karşınıza ancak idare mahkemesinde kurum savunmasında bir tespit olarak çıkar. OHAL sonrası döneme dair soruyorsanız "...irtibatı iltisakı olduğu değerlendirilen" ifadesindeki değerlendirilen kelimesinden kaynaklı idarenin takdir hakkıymış gibi sunuluyor. Ancak mahkeme aşamasında arkası doldurulamıyor. Doldurmaya vesile olabilir diye kurum savcılığa suç duyurusunda bulunuyor.

Profiliniz KKK olarak görünüyor. Daha öncede forumda pek çok kez belirttiğim bazen kişilerin kendisinden örnek vererek "herkes için geçerli değildir" benzeri karşı çıktıkları bir husus var. TSK personeli olup hakkında işlem yapılıp savcılığa suç duyurusunda bulunulmayan bu güne kadar görmedim, duymadım. Sonradan ifade için çağrılınca yada komisyon kararında görünce "benimde soruşturmam varmış" diyenler oldu. Bu nedenle özellikle son çalıştığınız yerin savcılığından soruşturmanızı tavsiye ederim. Hazırlık soruşturması kapsamında dahi olabilir.

• Beğeni 2

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima teşekkürler. Ben şu anda GGU aşamasındayım. Benim hakkımda adli herhangi bir işlem yok, olamaz da. 1'inci derece yakın KHK ile ihraç mahkemesi devam ediyor. Yani sormak istediğim şu ki; bende birşey yoksa beni ihraç ederler mi? Bu GGU veya sonrasında olabilecek açığa alma durumuna YD davası açabilir miyim?

İşlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Pasaport tahditimin kaldirilmasi icin 6 ay once basvurmustum, edevletten protokol sorgulamada bugune kadar Ilce nufus mud. Basvurun yazisi cikiyordu. Bugun baktigimda eski pasaport bilgilerim cikiyor.

Bilgisi olan varmi? Tahditim kalkmismi simdi...

• Beğeni 4
  • Onaylama 1

686 Akademisyen. Adli işlem, soruşturma yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...