İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

elaf, 35 dakika önce yazdı:

Olur mu olur inşaallah diyelim gerçi 7 buçuk ay var 2021 e.

aylık yaklaşık 2600 dosya acelesi yok sırası gelen geçiyor ret ya da kabul Rabbim ne derse o .KÛN FEYEKÛN....

İnşallah hocam iade olmadan önce herkes bana niye sıra gelmiyor diye düşünüyordu, herkes aynı psikolojiyi yaşadı/yaşıyor. Sonu güzel olması temennisiyle...

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
kasirga61, 11 saat önce yazdı:

@Teksasparis @Teksasparis 

Teksas Hocam bende Ankara'dan başvurdum.Benimde yaklaşık 4 ay oldu.Herhangi bir geri dönüş olmadı.Sizin hangi ildi acaba?

Başvuru sizin gibi Ankara'dandı.

Bu sabah Ankara Emniyet'i aradım başvurumla ilgili bilgi almak için ama bilgi veremeyiz dediler.

Tuhaf olan husus şu benzer durumda benim kurumumdan ihraç olup, başvurusu da OHAL komisyonundan red edilen bir kişinin ayrıca, Ohal komisyon incelemesi devam eden bir kişinin pasaport başvurusunu kabul etmişler.

En ufak bir kriterim yok. OHAL komisyonu benimle ilgili karar almadı, süründürmeye devam ediyor. Ya bunlar beni niye süründürüyor?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İadelerin artması temennisiyle..İnşallah tüm masumlar kurtulur...

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

677 khk egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Teksasparis, 17 dakika önce yazdı:

Başvuru sizin gibi Ankara'dandı.

Bu sabah Ankara Emniyet'i aradım başvurumla ilgili bilgi almak için ama bilgi veremeyiz dediler.

Tuhaf olan husus şu benzer durumda benim kurumumdan ihraç olup, başvurusu da OHAL komisyonundan red edilen bir kişinin ayrıca, Ohal komisyon incelemesi devam eden bir kişinin pasaport başvurusunu kabul etmişler.

En ufak bir kriterim yok. OHAL komisyonu benimle ilgili karar almadı, süründürmeye devam ediyor. Ya bunlar beni niye süründürüyor?

@Teksasparis Adresinize bağlı ADLİYE'ye giderek, hakkınızda bir soruşturma olup olmadığını sordunuz mu? Belki böyle bir soruşturma varsa, bu yüzden gecikmiş olabilir?

Aşağıdaki adreste görüleceği üzere, iç işleri bakanlığı 20 Aralık tarihinden itibaren başvuruları almaya başlamış olup, emniyet ve adli makamlarca yapılan sorgu sonucunda herhangi bir mani durum olmayanların tahditlerini kaldırıyor.

Adliye'ye bir gidip sorabilir misiniz? Doğrudan söylüyorlar, hakkınızda 20xx yıl YYYY nolu soruşturma dosyasında şüpheli sıfatıyla soruşturma açılmış diye. Eğer böyle bir şey varsa (umarım yoktur) bundan verilmiyor ya da gecikme olmuştur.

https://www.nvi.gov.tr/pasaport-idari-tedbir-kararlarina-iliskin-duyuru

• Onaylama 1

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
mustafaa34, 1 saat önce yazdı:

Benım umudum bitiyor günden güne aralık 2020 yi görecez sanırım

Gnydn ,ben kendimi temmuza odakladım.benim ve esimin dogum tarihleri ise atanma tarihleri Temmuz da...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
aylin yağmur, 15 saat önce yazdı:

Ck teşekkür ederim cevabiniz için.Komisyonun red kararinda bankaya talimatli para yatırdığım iddiası vardı. Bende elimdeki tum belgelerle boyle bir seyin olmadigini aciklamistim.Zaten red kararindan kisa bir sure sonra da ayni sebeple  ceza davası açılmıştı. Ondan da kısa süre içersinde 2b den beraat etmistim.Savcı istinaf etse de beraat kararıni idare mah gondermistik.

Bukadar uzun surmesini ben istinaf mah sonucunu beklemelerine veriyordum ama demekki ordaki sonucu beklemeyecekler.İstinaf  da yaklaşık 9 ay oldu ama henüz dosyam ön inceleme için atama bekliyor. Duruşmalı talep etmistim.Ölmeden şu duruşma günü gelse de orda da masumiyetimi haykırsam diye bekliyorum. 

Beraatiniz kesinlesir büyük ihtimalle. Beraat ettiginiz dosyada bank asya hesap hareketleri ile ilgili bilirkisi raporu alinmis miydi

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

İhrac idari yargı hakimi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Gecen ay bir tanıdıktan komisyonun mart ayinda 30 aylık sendikalilar incelemeye başlayacağını duymuştum. Açıkçası pek inanmamıştım.  Ama geçen hafta kurumumun aranması gerçekten doğrumu diye düşünmemi sağladı. 

• Beğeni 1

672 takipsizlik MEB inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Adalet Arkadaş için de kurum aramasi olmuş son güne kadar sendikasi var geçen hafta aramışlar

• Beğeni 1

672 Sendika 29 ay inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Adalet, 15 dakika önce yazdı:

Gecen ay bir tanıdıktan komisyonun mart ayinda 30 aylık sendikalilar incelemeye başlayacağını duymuştum. Açıkçası pek inanmamıştım.  Ama geçen hafta kurumumun aranması gerçekten doğrumu diye düşünmemi sağladı. 

peki biz 30 ay altı olanlar biz hangi kategorideyiz acaba 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...