İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Komisyonu artık aramıyorum, dosya sormaktan ve hatta çalışıyomusunz bakim dedim diye aramaktan gına geldi. Yalnız aklıma bir şey geldi sormayı unuttum telefonda kankalaştığımız adama. Arayan olursa "malum, tüm kamu kurumları esnek saat uygulamasına geçti. Sizde de var mı böyle esneklik" diye sorup cevabını alan olursa, foruma yeşillendirse harika olur. 

• Onaylama 2

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkdaşlar ailenizde tyt ve ayt sınavına giren öğrenci varsa online zoom uygulaması üzerinden fizik dersi anlatıyorum. Bu tatil süreci boyunca devam edecek. Çalıştığım kurumlardan 40 yakın öğrenci var sistem 100 öğrenciye kadar alıyor. Varsa öğrencisi benle irribat kurarsa onlarla beraber derse alabilirim

• Beğeni 8

686 meb

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
offroad2296, 2 saat önce yazdı:

@Asem SGK kaydınız 17 25 Aralık öncesi mi

Evet 2009 ve 2010 yılları arası 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

1-7-NisanSade7a17f15ad219fbcc.png

• Beğeni 1

677, EGM, Kriter yok, RET 05.11.2021

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ohal komisyonundan kabul alamayanlar ki bende o kervana katildim daha yeni . Bizim sorunumuzu idare mahkemeleri ya da danıştayın çözme ihtimali sınırlı. Iş ya cumhurbaşkanlığı kararnamesi ya da meclis eli ile çözülecek. Maalesef bu gerçek önümüzde duruyor. Çok küçük bir ihtimal daha var o da AYM'nin khklari toptan iptal ederek cumhurbaşkanına yeni düzenleme için öneride bulunması. Iktidar değişirse zaten çözülecek bu ayrı bir konu. Ama iktidar değişmez.

• Onaylama 1
  • Katılmama 1

679 ile ıhraç bir sağlık emekçisi. Adli bir şey olmadı ihraç nedeni öğrenilemedi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
GamerTeacher63, 4 saat önce yazdı:

Komisyonu artık aramıyorum, dosya sormaktan ve hatta çalışıyomusunz bakim dedim diye aramaktan gına geldi. Yalnız aklıma bir şey geldi sormayı unuttum telefonda kankalaştığımız adama. Arayan olursa "malum, tüm kamu kurumları esnek saat uygulamasına geçti. Sizde de var mı böyle esneklik" diye sorup cevabını alan olursa, foruma yeşillendirse harika olur. 

Yaprak kıpırdamıyor...Umutlar yarına kaldı...

• Beğeni 1
  • Üzülme 1

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672zede, 15 dakika önce yazdı:

Yaprak kıpırdamıyor...Umutlar yarına kaldı...

Hocam her gün komisyon sayfasına foruma iyi haber vermek için bir umutla giriyorum ama inceleme devam. Bir an önce tüm arkadaşların ve bekleyen herkesle birlikte kendimin de iyi haberlerimizi paylaşmak dileğiyle 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

679-yök-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mrkleinnn, 1 saat önce yazdı:

Ohal komisyonundan kabul alamayanlar ki bende o kervana katildim daha yeni . Bizim sorunumuzu idare mahkemeleri ya da danıştayın çözme ihtimali sınırlı. Iş ya cumhurbaşkanlığı kararnamesi ya da meclis eli ile çözülecek. Maalesef bu gerçek önümüzde duruyor. Çok küçük bir ihtimal daha var o da AYM'nin khklari toptan iptal ederek cumhurbaşkanına yeni düzenleme için öneride bulunması. Iktidar değişirse zaten çözülecek bu ayrı bir konu. Ama iktidar değişmez.

Sorunun sebebi çözüm olamaz.Dolayisiyla bu iktidar varken ne mahkemelerden ne de baska bir yerden cozum cikmaz.Kimse kendini kandirmasin

• Onaylama 5

Yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Mrkleinnn, 1 saat önce yazdı:

AYM nin en son aldığı kararlara bakılırsa onlardan medet ummak büyük hata olur. Bu konjetörde bu KHK ları iptal edecek mahkeme varsa alnı karışlanır. Devlet olarak bu kanseri kestik attık mantığı mevcut. 1402 likler bizden çok şanslı, yönetimin istemediği kişilere devlet arkasını dönmemiş en azından. Beraat ve takipsizlik alanlar; komisyon ve idare mah. olumsuz olursa tek yol danıştay. Bunu da zaman gösterecek. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...