İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

İyi günler,

AYM dün yaptığı açıklamayla bireysel başvuruları 30.04.2020 tarihine kadar durdurduğunu açıkladı. Başvuru yapmayı düşünenlerin bilgisine.

Açıklama aşağıdaki bağlantıda mevcut.

https://www.anayasa.gov.tr/tr/duyurular/bireysel-basvuruya-iliskin-surelerin-durdurulmasi/

• Beğeni 2
  • Teşekkür 4
  • Onaylama 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Ophelia, 52 dakika önce yazdı:

Bizde yapıldı ??

beyin tümöründen tedavi olan bi arkadaşımız bayılma numarası yaptı.. 

nasıl koştuk ama..

bizi başına toplayıp gülünce bi boğma hissiyatı baş verdi.. böyle şaka mı olur yaa??

Ben bizim Caledon dan bekliyorum... ?

Akşam ne görücez bakalım. Her sene beni kekliyor... ?

İnşallah bu sene unutur... ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 32 dakika önce yazdı:

Ben bizim Caledon dan bekliyorum... ?

Akşam ne görücez bakalım. Her sene beni kekliyor... ?

İnşallah bu sene unutur... ?

bence siz ondan önce davranın...?

• Onaylama 1

20. İdare mahkesi bekleniyor?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Samir155, 3 saat önce yazdı:

Arkadaşlar benim de ne zaman dır kafama takılan bir soru var bilgisi olan  cevaplarsa sevinirim..

Ben 701 KHK ile ihraç olan emniyet mensubuyum ..Hakkim da Aralık ayinda verilmis olan KYOK kararı var.KYOK kararin da sadece ......... isimli kişinin  Kodlamasınin  SC olduğu  ibaresi var.baskaca bir kodlamayla ilgili ibare yok.

ihrac olduktan  hemen sonra emekliliğe  başvurdum  ve bir sure sonra emekliligim onaylandı ve emekli  oldum cok şükür.. 

Komisyona az önce baktım her zamanki gibi hala dosya inceleniyor..acaba diyorum benim gibi durum da olanların iadesi durumunda, bizi gerçekten iade edip göreve  dönme  imkanı  veya arastirma birimine mi yonlendirirler yoksa  "bu personel zaten emekli olmuş yaş haddinden emekli olmasına zaten 3 yıl kalmış bu

Personeli  emniyetden  emekli sayalım diyip

Bu sebepten dolayı sona bırakılmış  olabilir miyiz?

maalesef bu kadar detaylı ve kişisel düşünmüyorlar...

emekli olmanız dosyanızın durumunu etkilemez..

iade kararı da alabilirsiniz ret kararı da..

sizinle ayn durumla olup emekli iken iade olan EGM personeli de var tersi durumda olanlarda var..

bu durumda iade olursanız geri dönüp eksik mali ve sosyal haklarınızı alıp tekrar emekli olabilirsiniz..

Yeliz Coşkun Aslanalp, 12 saat önce yazdı:

Benim hiiiçç umudum kalmadı...sevdiklerimin sağlığından başka bişi istemiyorum...herşey çok acı veriyor artık...ülkem vatanım ne hale geldi...anı yaşıyorum...gelecek var mı bu ülkede hiç bilemiyorum...(herkesten özür dilerim ama göz yaşlarıma hakim olamayarak yazıyorum çok özür dilerim)

sayın Aslanalp henüz komisyon hakkınızda karar vermemiş..

en kötü senaryo olumsuz bir karar bile alsanız idari mahkemeden göreve iadeniz çok yüksek ihtimal..

bence sakin olun bu kadar süre beklemişsiniz finishi görüp yere yığılmayın.

zor dönemler herkes için ama devlet içinde bunları ayırt etmek zor, zahmetli ayrıca öncelikli ve acil değil maalesef...

hain örgütle bağı olmayan herkes iade olacaktır..

kendinizi yıpratmayın olumlu düşünmeye çalışın...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon çalışma trendini geçen hafta ortaya koydu.

Geçen yılın Eylül ayından itibaren aylık 700 - 750 kabul veriyordu son 3 ay 500-550. 

İncelediği dosya sayısında göze batarcasına bir düşüş var önce %20 lik ardından %25 bir indirime gitmiş bundan sonrası için %30 daha indirim yapacaklar gibi malum sebepler de var neyse özetle komisyon geçtiğimiz ağustos ayından sonra her 5,5 dosyada 1 kabul ekimden itibaren her 4,2 dosyada 1 iade vermiş. 

Komisyon bu düşük trendte incelemeye devam edeceği öngörülürse aylık 1600 dosya haftada 400 eder kabul civarı 100 ü geçmez foruma yansıyan 2 elin parmakları kadar cuma anlarız. 

Heralde tazminatları verip khklılar dan kurtulmak istiyorlar nasıl bi çukura düşmüşüz dipsiz kuyu gibi zaman geçiyor ama varacapımız yere yine aynı mesafedeyiz kafayı yememizi mi istiyorlar anlamadım ki. 

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu ay anket yok mu

Adalet(mi??)  bak. - 675 (mi) KHK-nihayet KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ne dersiniz dostlar, karar duyar mıyız bugün, yoksa her zamanki gibi perşembe-cumayı mı bekleyeceğiz???

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 42 dakika önce yazdı:

maalesef bu kadar detaylı ve kişisel düşünmüyorlar...

emekli olmanız dosyanızın durumunu etkilemez..

iade kararı da alabilirsiniz ret kararı da..

sizinle ayn durumla olup emekli iken iade olan EGM personeli de var tersi durumda olanlarda var..

bu durumda iade olursanız geri dönüp eksik mali ve sosyal haklarınızı alıp tekrar emekli olabilirsiniz..

sayın Aslanalp henüz komisyon hakkınızda karar vermemiş..

en kötü senaryo olumsuz bir karar bile alsanız idari mahkemeden göreve iadeniz çok yüksek ihtimal..

bence sakin olun bu kadar süre beklemişsiniz finishi görüp yere yığılmayın.

zor dönemler herkes için ama devlet içinde bunları ayırt etmek zor, zahmetli ayrıca öncelikli ve acil değil maalesef...

hain örgütle bağı olmayan herkes iade olacaktır..

kendinizi yıpratmayın olumlu düşünmeye çalışın...

Sayın varex diyelim ki ben iade oldum ve araştırma merkezi  değil de tekrar eski kurumuma verildim.personelci ye ven devam etmek istemiyorum dediğim de geçmişe yönelik malî haklarımı verecekler mi? Yoksa illaki başlama mi yapmamız gerekiyor?

701 KHK EGM KYOK .KODLAMA  SC.22.05.2020 KOMİSYON İNCELEME  KOSKOCAMAN RET.TEBLİĞ EDİLDİĞİN DE İDARE MAHKEMESİNE  BAŞVURACAĞIZ. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...