İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk

Yazdıklarıma bazıları tepki göstermiş saygıyla karşılıyorum. 3 senedir ihraç 2 sene önce KYOK dosyamın alıp bende inceledim. Komisyonda evinden digital ortamda hakkımızda her türlü bilgi belgeye ulaşabiliyor. Yani komisyon beni muayene etsin demiyorum. Koronodan ölüp gittikten sonra komisyon iade etse ne olacak. Birde mesleğimi icra edecek ruh sağlığı kalmadı. Onur şerefini özlük haklarımı aldıktan sonra kendi yoluma gitmeyi düşünüyorum. Garibin en büyük zenginliği onuru şerefi gerisi teferruattır. Komisyon çalışanlarına Allah sağlık sıhhat versin koronodan korusun. Herşeye rağmen vatan sağolsun, korona yok olsun.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Nefer  Bazıları diye çoğul kullanmanıza gerek yok, konunun muhatabı benim, öncelikle yazmış olduğum bir tepki değil, bu şartlarda zorlama bir yorum olarak değerlendirdim. Yoksa diğer içsel değerlendirmenize katılmayan yoktur ve herkes aynı duyguyu hissediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon geçtiğimiz 2 ayda yaptığı çalışmayı önümüzdeki 2 ay yapıp mayıs sonu biz 21.200 dosyayı 17.600 e indirdik kabul sayımızda 12.300 oldu dese bu durumda yeterli. 

Ben aramızda tek kriter bekleyenlere ve eşli ihraçlarda birine 2 ay içinde kabul geleceğini düşünüyorum. 

Lacivert dosyalardan 150 kadar kabul alır 450 civarında öğretmen de mesleğine kavuşur önümüzdeki nisan mayıs aylarında. 

Sağlıklı günler

• Beğeni 1
  • Şaşırma 1

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Highlander, Bir saat önce yazdı:

Ethica ile anlaşmanız var mı?

ak, axa,  allıanz., anadolu, ankara,  bereket, corpus, doğa,  gropuma, güneş, halk,  hdi, hür, koru, madgeburger, mapfrey,  neova, orient, quick, ray, sompo japan, türk nippon,  unico   anlaşmalı olduklarım.   eticha ile de olacak inşallah.  ben aynı fiyata yol yardımlı da kesmeye çalışıyorum. en azından teklif alabilrsiniz. irtibat: 5070458844    nasip olur da dönersem ben devam ettirmeyi düşünüyorum inşallah.

• Beğeni 1

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 13 dakika önce yazdı:

Komisyon geçtiğimiz 2 ayda yaptığı çalışmayı önümüzdeki 2 ay yapıp mayıs sonu biz 21.200 dosyayı 17.600 e indirdik kabul sayımızda 12.300 oldu dese bu durumda yeterli. 

Ben aramızda tek kriter bekleyenlere ve eşli ihraçlarda birine 2 ay içinde kabul geleceğini düşünüyorum. 

Lacivert dosyalardan 150 kadar kabul alır 450 civarında öğretmen de mesleğine kavuşur önümüzdeki nisan mayıs aylarında. 

Sağlıklı günler

Hocam ilgili kişinin dosyası tamamlanıp (kurum görüşü vs...) karar aşamasına geldiyse tek kriter, iki kriter fark etmiyor. Bazısı tek kriterden bekliyor bazısı da birkaç kriterden aylar önce iade oldu. Bunun örnekleri bolca mevcut, hatırlayın. Önemli olan dosyanın karar aşamasına gelmesi, o aşamada bir de kurum görüşüne başvuruluyor ve dosya  ona göre karara bağlanıyor diye düşünüyorum. 

• Onaylama 4

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
altuğ, 32 dakika önce yazdı:

Sağlıklı günler

çok iyimser bir yaklaşım. maalesef kabul dosyalarını en başından beri az açıkladıkları için oteleyebildikleri kadar oteliyorlar şu an da öyle o yüzden son binlerce bile bekleyen kabul dosyaları olacak. şu an salgın varken o kadar karar mumkun değil çıkmaz. bir de ben şunu farkettim mesela elimizde bir iş oldu mu hadi yapalım da bitsin deriz bitirmek için çalışırız ama komisyon bilinçli bir şekilde yavaşlıyor bunun sebebini bilmiyorum ama asıl önemli olan bitirme çabası sanki yok gibi acele etmiyorlar 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaslar kucuk bir sorum var Khkli birisi ile evlenen bir memur memuriyette sorun yaşar mi ? Örnek bildiğiniz bir olay var mı?

679 ile ıhraç bir sağlık emekçisi. Adli bir şey olmadı ihraç nedeni öğrenilemedi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mrkleinnn, 17 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaslar kucuk bir sorum var Khkli birisi ile evlenen bir memur memuriyette sorun yaşar mi ? Örnek bildiğiniz bir olay var mı?

Normalde yaşamıyor. Zira eşi ihraç edilip çalışanlar olduğu gibi, karı koca ihraçlardan biri komisyondan kabul diğeri ret alanlar da pek çok. Ancak evlenen memur TSK mensubu ise kesin yaşar...

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın vergici sağlıkçı meslektaşım o da.

Güncelleme • • Mrkleinnn

679 ile ıhraç bir sağlık emekçisi. Adli bir şey olmadı ihraç nedeni öğrenilemedi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mrkleinnn, 26 dakika önce yazdı:

Benim tanıdığım biri var sorun yaşamadı ancak kurumu güvenlik değil belki onlar yaşayabilir...

• Onaylama 1

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...