İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Evet arkadaşlar, okuyun bakalım; İdare Mahkemeleri nasıl karar veriyor, nelere dikkat ediyor. 

Bir de bu var...

Benim yorumumu hep doğruladılar sağolsunlar. Keşke yanılmış olsam...

Güncelleme • • Badi Ekrem

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayin @Badi Ekrem sizin dusunceniz nedir torpilmi acaba

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

19 ila 25 arası idare mahkemeleri doğal hakim ilkesine aykırı oluşturulmuş mahkemelerdir. Normal idare mahkemeleri daha düzgün kararlar verebiliyor. Bu mahkemelerin hakimlerinin bir çoğu 2014 ve sonrasında avukatlıktan gelen, parti teşkilatına yakın kişiler. Bir kısmı sosyal medya hesaplarında ihsası reyde bile bulunuyor. Bunu danıştay çözer diye umuyorum. Nasıl ki yargıtay 16.ceza dairesi içtihatları koydu. Danıştay da koyacaktır. 

• Beğeni 3
  • Onaylama 3

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Asem SGK kaydınız 17 25 Aralık öncesi mi

Ohal sonrası kurum kanaati dernek

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İki idare mahkemesinin iki farklı karar vermesini nasıl yorumlamalıyız arkadaşlar? 

Anlamıyorum, ocak ayında arkadaşım ki kendisinin kefiliyim kesinlikle arkasında torpili olacak bir adam değil. Garibanın biri. Banka ve sendikadan iade aldı. Ben ise sadece sendikadan bekliyorum. Kurum görüşü ikimizin de olumlu. Bizzat idarecimizle çok samimiyiz hala görüşüyoruz. 

Şimdi arkadaşım red almış olup 25.idare mahkemesnn önüne gelseydi buradan sendikasj var diye red mi alacaktı? Bu nasıl bir saçmalıktır yahu. 

Çıldırmamak elde değil. 

• Beğeni 1

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, Bir saat önce yazdı:

19 ila 25 arası idare mahkemeleri doğal hakim ilkesine aykırı oluşturulmuş mahkemelerdir. Normal idare mahkemeleri daha düzgün kararlar verebiliyor. Bu mahkemelerin hakimlerinin bir çoğu 2014 ve sonrasında avukatlıktan gelen, parti teşkilatına yakın kişiler. Bir kısmı sosyal medya hesaplarında ihsası reyde bile bulunuyor. Bunu danıştay çözer diye umuyorum. Nasıl ki yargıtay 16.ceza dairesi içtihatları koydu. Danıştay da koyacaktır. 

GamerTeacher63, 24 dakika önce yazdı:

İki idare mahkemesinin iki farklı karar vermesini nasıl yorumlamalıyız arkadaşlar? 

Anlamıyorum, ocak ayında arkadaşım ki kendisinin kefiliyim kesinlikle arkasında torpili olacak bir adam değil. Garibanın biri. Banka ve sendikadan iade aldı. Ben ise sadece sendikadan bekliyorum. Kurum görüşü ikimizin de olumlu. Bizzat idarecimizle çok samimiyiz hala görüşüyoruz. 

Şimdi arkadaşım red almış olup 25.idare mahkemesnn önüne gelseydi buradan sendikasj var diye red mi alacaktı? Bu nasıl bir saçmalıktır yahu. 

Çıldırmamak elde değil. 

Badi Ekrem, Bir saat önce yazdı:

Burada bir torpil olduğunu düşünmüyorum. Ancak 19. İdare mahkemesi daha olması gerekene yakın kararlar verirken, 20-21-24-25.idari mahkemeler, aynı şartlarda olan belki de daha hafif kriterlere RET basıp geçiyor.

Ben burada tutarsızlıkları DANIŞTAY'ın çözebileceğini; günün sonunda baylok (adli bilişim uzmanlarınca her türlü şüpheden uzak ispatlanmış örgüt kullanıcıları) ve bilirkişi raporlu bankada hesap artışları dışındaki diğer tüm durumların iade ile sonuçlanması gerektiğini düşünüyorum.

Şunu söyleyeyim, Komisyon'dan RET alanları uzun ve sıkıcı bir yol bekliyor şimdilik...

burada tek sorun sürecin uzaması..

yargıtay kendine gelen tüm dosyaları nasıl emsal karar vererek tekdüze hale getiriyorsa..

danıştay da dosya kendisine geldikçe belli konularda emsal kararlar verecek..

ama bu kararlar komisyon aşamasında çözülmeli hem yargı yükü azaltılmalı hem mağduriyetler kısa sürede giderilmeliydi..

yapacak bir şey yok arkadaşlar...sabırla beklemeye devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

ya sabır

• Teşekkür 1
  • Onaylama 1

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahh 689 Ahh ?

• Beğeni 1
  • Üzülme 2
  • Onaylama 1

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Badi Ekrem haklisiniz hocam ama suda var facde mustafa ozkanda bugun paylasmis mesela komisyonun sendikayi kriter okarak gormeyip idarenin cogu kararda sendikayi kriter olarak gormesine ne demeli basindan sonuna bi yanlislik var ama kimse bunu gormek istemiyor benim artik hic birseyden umidim yok sans isi galiba 19. Idareye dusersen sanlisin komisyonunda tutarsizligi var ogunki ruh halleri galiba ayrica bazen banka konusunda da bilirkisi yanlislik yapabiliyor yukarisi tukursen biyik asagiya tukursen sakal misali artik tek sozum rabbim bugunlerimizi aratmasin?

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...