İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

672zede, 15 saat önce yazdı:

Arkadaşlar eşim iade oldu, çok şükür.

Kısaca; 19 Mart’ta olumlu kurum görüşü alındı, bugün 4 gibi baktım inceleme devam ediyordu, yeni gördüm.
16-17 ay sendika ( 2014 Ocak-2015 Mayıs) Darısı geride kalan mağdurlara, bekleyen forum üyelerine. Duam ve temennim hep o yönde. 

Çok ama çok sevindim...Foruma renk geldi nefes geldi zaten yeterince içimiz kararmıştı.

Yeniden birbirimiz icin sevinmeye devam edebilmeyi dilemiştim ve gerçek oldu hamdolsun.darısı tüm bekleyenlere olsun insallah (komisyonu, mahkemeleri...)

• Beğeni 3

672 KHK-adli islem yok- 30  ay sendika-kurum görüşü olumlu eylul 2019 -1 Temmuz KABUL kararını sistemde görme

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sizlere birşey sormak istiyorum,cevaplarsanız memnun olurum. 

Sosyal yardım başvurusu yapanınız oldu mu? 

Sizce ihraç olmak bir sorun olur mu? 

Şimdiden teşekkür edıyorum..

• Beğeni 4

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İdare mahkemesi için dava dosyasını 26 Martta istanbul anadolu adliyesine teslim ettim. Fakat uyapta görünmüyor. sanırım işleme almıyorlar. 

İhraç olduktan sonra ilkkez sigortalı ve düzenli bir işe girmiştim. Bir ay olmuştu ki virüs belası yüzünden fabrika üretimi 3 ay durdurdu. Bize toplantıda kısa çalışma ödeneginden yararlanacağımızı mağdur olmayacağımızı söylediler. Şimdi bakanlık bu ödenekten 450 gün primi olanlar yararlanır diyor. Hani gelir kaybına uğrayanlara yardım yapılacaktı.

Sanırım mağduriyet bizim kaderimizde var.

• Üzülme 7

26 nisan açik 701 ihraç EGM istanbul Adli yada idari ifadem alınmadı. KYOK alındı  ( 31.01.2020) Kriter yok fişleme sd kart DİL, EA komisyon red (06.03.2020) 19. İDARE MAHKEMESİ

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Teacher, 8 dakika önce yazdı:

Sizlere birşey sormak istiyorum,cevaplarsanız memnun olurum. 

Sosyal yardım başvurusu yapanınız oldu mu? 

Sizce ihraç olmak bir sorun olur mu? 

Şimdiden teşekkür edıyorum..

Ben kendim karşılaşmadım ama arkadaşımın eşi orda çalışıyor, yardım taleplerine mecburen olumsuz cevap verildiğini söylemişti daha önce, şimdi değişen birsey varmıdır bilmiyorum, kendisi bi süredir doğum izninde

• Beğeni 3

679khk.beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
akademili, 1 saat önce yazdı:

Benim tebliğin 10 günde geldi. Ayni ilde yaşıyordum. Personel şubeden aradılar, gittim elden teslim aldım. Bu işleri ya karakol ya da personel  şube aracılıyla arayıp tebliğ ediyorlar. EGM mensubu olmanın tek artısı, herkesten önce tebligatı alıyorsun. Postacı beklemene gerek yok. Birileri yakında seni arar. Mahkeme safhasında gene paslasiriz. Sana tavsiyem Melih kutlu hocanin facebook ta reddolunlar kulübü var oraya gir. Orda bu konularla ilgili ne ararsan bulabilirsin. 

Sağol devrem. Destek isteyeceğim senden. Facede takip ediyorum. Ama polis iadesi hiç yok. Bir tane var o da net değil 

• Beğeni 1

679 KHK , ISTANBUL EGM - Kodlama AD (alan dışı) -SGK kaydı 6 ay - KYOK alındı- 07.04.2020 RET .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
jedencovek, 3 saat önce yazdı:

EGM 679 KHK ile ihraç olan ve akrabasına verdiği hatta by lock çıkan arkadaşım adli işlem sonrası 7 ay ceza evinde yattı kasım ayında beraat aldı.

Garson fişleme kodu AD. Dün itibari ile IADE olduğunu gördü. 

Hayırlı  olsun darısı bekleyen arkadaşlara.

Hayırlı uğurlu olsun darısı benim gibi komisyon veya idare mahkemesi bekleyenlere inşallah..

• Beğeni 3

701 KHK EGM KYOK .KODLAMA  SC.22.05.2020 KOMİSYON İNCELEME  KOSKOCAMAN RET.TEBLİĞ EDİLDİĞİN DE İDARE MAHKEMESİNE  BAŞVURACAĞIZ. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bugun misafirim vardı sayfayı okurken Ad koduyla ve ssk ile ihraç olup  komisyondan dün ret alan polis arkadaşın iletisini okudum benım enişte komiser ona sordum . Şunu dedi “ eğer ssk kaydı ile memuriyet arasında çok zaman 1-2 sene gibi bir süre yoksa, yani memuriyet ile ssk kaydı arası çok yakınsa EGM olumsuz kanaat bildiriyor” dedi.  Öylemi acaba bu arkadasında üzüldüm açıkçası?

Güncelleme • • mustafaa34
  • Beğeni 1
  • Üzülme 1

672sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mustafaa34, 14 dakika önce yazdı:

Bugun misafirim vardı sayfayı okurken Ad koduyla ve ssk ile ihraç olup  komisyondan dün ret alan polis arkadaşın iletisini okudum benım enişte komiser ona sordum . Şunu dedi “ eğer ssk kaydı ile memuriyet arasında çok zaman 1-2 sene gibi bir süre yoksa, yani memuriyet ile ssk kaydı arası çok yakınsa EGM olumsuz kanaat bildiriyor” dedi.  Öylemi acaba bu arkadasında üzüldüm açıkçası?

MEB ve sağlık bakanlığı insanlari işe geri alabilmek için; EGM, ordu ve adalet bakanlığı ise insanlari ise almamak icin çabalıyor. İşin formülasyonu aslında bu kadar basit...

• Üzülme 1
  • Onaylama 2

679 KHK - EGM - DANIŞTAY AŞAMASI 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
akademili, 11 dakika önce yazdı:

MEB ve sağlık bakanlığı insanlari işe geri alabilmek için; EGM, ordu ve adalet bakanlığı ise insanlari ise almamak icin çabalıyor. İşin formülasyonu aslında bu kadar basit...

Orası öyle tabiki. Hala ret alacak 15-17 bin dosya var

672sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bazı(!) anlarda..

Kendini buradaki "Cem Yılmaz" ya da "Ozan Güven" gibi hissetmek..

Güncelleme • • tustus
  • Kahkaha 1

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...