İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Slm herkese.geçmiş tarihli bölge idare mah.kararına baktım.kişi beraat takipsizlik alsa bile idare mahkemesi iltisaklı diye red verebilir diyo.gayet normalmiş bu.iltisakın içine de en küçük kırıntıyı bile koyabilirler.bunları duydukça üzülmemek elde değil.madem ozaman bir an önce ne vericekseniz verinde süreci bitirip üst mah.şansımızı arayalım.oda yok malesef.

Az sayıda iade olanları da bu çukurdan kurtuldukları için tebrik ediyorum.

Red alanlarda bizim gibi süreci beklemeye devam edecekler.yapcak bişey yok Allah hepimizin yardımcısı olsun.

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

679.egmred

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kaptanpolis, 46 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar saat:16.10 itibari ile bende KABUL yazısını görmüş bulunmaktayım. Rabbim herkesin yardımcısı olsun. Umarım herkes bu sıkıntıdan kurtulur. Beni çoğunuz tanımazsınız, diğer forumdan takip edenlerden tanıyanlar olabilir. 679 EGM.  25.02.2020 KYOK banka. Kod:AD (Tüm liste ve Güncel Lise) Derece:0  1282 gün sonra rabbim bu anı yaşamayı nasip etti şüküler olsun 

Hayırlı olsun. Sakincasi yoksa BANKA detaylarını verebilir misiniz? 

• Beğeni 1

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Sadece vatansever, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar bugün   sabah 8 de baktım iade EGM, wifi, beraat e, den Allah herkese nasip etsin

Kaptanpolis, 59 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar saat:16.10 itibari ile bende KABUL yazısını görmüş bulunmaktayım. Rabbim herkesin yardımcısı olsun. Umarım herkes bu sıkıntıdan kurtulur. Beni çoğunuz tanımazsınız, diğer forumdan takip edenlerden tanıyanlar olabilir. 679 EGM.  25.02.2020 KYOK banka. Kod:AD (Tüm liste ve Güncel Lise) Derece:0  1282 gün sonra rabbim bu anı yaşamayı nasip etti şüküler olsun 

hayırlı olsun iade olan arkadaşlara  kararları..

darısı bekleyen tüm masum arkadaşlar için olsun..

EGM de olumlu kararlarda artış var gibi..

sonlara doğru bu artış umarım artarak devam eder...

iade olan arkadaşlar detay paylaşırsanız diğer arkadaşlar da fikir sahibi olabilir..

tekrar herkese hayırlı olsun...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın varex dün ve bugüne bakarsak sanki komisyon yavaş da olsa çalışıyor sanki (dün biraz sert konuşmuşum galiba,komisyonu aradiktan sonra kararlar gelmeye başladı)?

• Beğeni 2
  • Kahkaha 5

679khk.beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
khk111, 10 dakika önce yazdı:

Sayın varex dün ve bugüne bakarsak sanki komisyon yavaş da olsa çalışıyor sanki (dün biraz sert konuşmuşum galiba,komisyonu aradiktan sonra kararlar gelmeye başladı)?

bence zeynep hocam etkili oldu...

gidip oklava ile kapıya dayanmış olabilir...

içimizde isimsiz kahramanlar var ya da...

yine tatlı sert olmak gerek zannımca...tüm kartlar ellerinde...rest derseler biteriz...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kuclesnurot, 3 saat önce yazdı:

İdare mahkemesi için dava dosyasını 26 Martta istanbul anadolu adliyesine teslim ettim. Fakat uyapta görünmüyor. sanırım işleme almıyorlar. 

İhraç olduktan sonra ilkkez sigortalı ve düzenli bir işe girmiştim. Bir ay olmuştu ki virüs belası yüzünden fabrika üretimi 3 ay durdurdu. Bize toplantıda kısa çalışma ödeneginden yararlanacağımızı mağdur olmayacağımızı söylediler. Şimdi bakanlık bu ödenekten 450 gün primi olanlar yararlanır diyor. Hani gelir kaybına uğrayanlara yardım yapılacaktı.

Sanırım mağduriyet bizim kaderimizde var.

Şimdi baktım uyaptan dosyamı gördüm. Bugün işleme almışlar. 

Demekki işlemler devam ediyor.

Kendim ve 701'li EGM personeline verilen red kararlarına çok üzülsemde, iade olan meslektaşlarıma hayırlı olsun. Bizlere de nasip olur inşallah. 

• Beğeni 4

26 nisan açik 701 ihraç EGM istanbul Adli yada idari ifadem alınmadı. KYOK alındı  ( 31.01.2020) Kriter yok fişleme sd kart DİL, EA komisyon red (06.03.2020) 19. İDARE MAHKEMESİ

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

iade olanlara hayırlı olsun red alanlara gecmis olsun.bugunde bos gecti inceleme devam ediyor neymis arkadas ya 

• Beğeni 1

672 MEB sendika inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bahar, 1 saat önce yazdı:

@Kaptanpolis hayırlı olsun. bizde bankadan bekliyoruz. Biraz açabilir işiniz durumunuzu? 

gorafda, Bir saat önce yazdı:

Hayırlı olsun. Sakincasi yoksa BANKA detaylarını verebilir misiniz? 

Öncelikle teşekkürler. Banka açılmının kişiler özelinde değerlendirildiğini düşünüyorum. 2008 yılı açılmış ve ocak 2015 yılı ilk haftasında kapatılmış, aktif kullanılmayan bir hesap. Aynı dönemde Türkiye Finans Katılım ve Ziraat Katılım bankalarında hesabım bulunmaktaydı ve diğer faizli bankacılık sisteminde ki hiçbir bankada hesabım yoktu. Bu iki bankada da 2014 yılı sonrasında  her birinde 150.000 TL üzerinde hesap hareketliliği vardı. yani bankasya aktif kullanılmamaktaydı. 

(6 ocak 2017 ihraç 8 Mart 2017 hakkımda banka hesabı olduğundan tutanak tutulmuş, Haziran 2019 da hakkımda savcılığa ihbarda bulunulmuş, 29 ocak 2020 ifade verme 25 Şubat 202 KYOK

varex, Bir saat önce yazdı:

hayırlı olsun iade olan arkadaşlara  kararları..

darısı bekleyen tüm masum arkadaşlar için olsun..

EGM de olumlu kararlarda artış var gibi..

sonlara doğru bu artış umarım artarak devam eder...

iade olan arkadaşlar detay paylaşırsanız diğer arkadaşlar da fikir sahibi olabilir..

tekrar herkese hayırlı olsun...

teşekkürler devrem

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
aylin yağmur, 06.04.2020 - 16:32 yazdı:

Sayin Aklıma, 

2 adet kapalı tebligat var.Tebligatların her ikisinde de gönderen kısmında  idare mah yazıyor. Birinde gönderilen yer, İçişleri Bak.Diğerinde ise gönderilen yer, MEB'in avukatı. Tarih, mart ayı.

2 adet de tebliğ mazbatası var.Gönderen kısmında birinde icisleri bak, diğerinde ise MEB in avukatının adı yaziyor.Tarih ise, bu hafta.

Her iki kurumdan bilgi istenmişti. Sanırım her iki kurumdan bu talebe cevap verdi.Ancak işte ne gönderildi o sisteme yüklenmedi henüz.Bu haliyle avukatım herhangi bir bilgi alabilir mi diye sormustum.Ancak onun da su asamada yapabileceği bir şey yokmuş sanirim(belgelere ulasmak gibi).Yine beklemeye devam?

Teblig mazbatası kurumlara teblig yapildigini gösterir belge yani henüz kurumlardan gelen herhangi bir belge yok. Daha yeni ara  kararlar teblig edilmis. O yüzden sorun yok. Kurumlar belge gönderdiğinde uyaptan görürsünüz. kapali tebligat ara kararin teblige ciktigini gösterir. teblig mazbatasi ise teblifin  karsi tarafa yapildigini. 

• Beğeni 1

İhrac idari yargı hakimi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mustafaa34, 3 saat önce yazdı:

Bugun misafirim vardı sayfayı okurken Ad koduyla ve ssk ile ihraç olup  komisyondan dün ret alan polis arkadaşın iletisini okudum benım enişte komiser ona sordum . Şunu dedi “ eğer ssk kaydı ile memuriyet arasında çok zaman 1-2 sene gibi bir süre yoksa, yani memuriyet ile ssk kaydı arası çok yakınsa EGM olumsuz kanaat bildiriyor” dedi.  Öylemi acaba bu arkadasında üzüldüm açıkçası?

Merhaba, yorum için teşekkür ederim. SGK kaydı ile arada 1 yıldan fazla var. Hatta 1 yıl 4 ay . Ama EGM olunca sıkıntı. MEB olsa soruşturma bile geçirmezdim. Ne diyeyim inşallah masumlar iade olur. 

Nedense üzüldüm ama içim rahat. Döneceğimi biliyorum sadece zaman uzayacak o kadar. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

679 KHK , ISTANBUL EGM - Kodlama AD (alan dışı) -SGK kaydı 6 ay - KYOK alındı- 07.04.2020 RET .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...