İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

@Kaptanpolis siz sadece bu pasif hesabtan dolayi mi ihrac edildiniz?

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mustafaa34, 3 saat önce yazdı:

Bugun misafirim vardı sayfayı okurken Ad koduyla ve ssk ile ihraç olup  komisyondan dün ret alan polis arkadaşın iletisini okudum benım enişte komiser ona sordum . Şunu dedi “ eğer ssk kaydı ile memuriyet arasında çok zaman 1-2 sene gibi bir süre yoksa, yani memuriyet ile ssk kaydı arası çok yakınsa EGM olumsuz kanaat bildiriyor” dedi.  Öylemi acaba bu arkadasında üzüldüm açıkçası?

Benimde SGK var ama memuriyetle arasında 18 ay var.(istifa etmistim zaten.istifadan sonra 4 ay boşta kalmıştım.sonra is bulup çalışmıştım 2 ay kapatılmayan kurumda.pomem sınavları basvuruları açılınca başvurup kazanmıştım).acaba nasıl degerlendirirler?

• Beğeni 1

677 khk egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dil to pagal ha, 28 dakika önce yazdı:

Benimde SGK var ama memuriyetle arasında 18 ay var.(istifa etmistim zaten.istifadan sonra 4 ay boşta kalmıştım.sonra is bulup çalışmıştım 2 ay kapatılmayan kurumda.pomem sınavları basvuruları açılınca başvurup kazanmıştım).acaba nasıl degerlendirirler?

İnanın bugun laf arasında  sordum onu söyledi. Ama şu bir gerçek komısyon birebir aynı kritere sahip iki kişiye farklı karar verebiliyor. Eski KHK olarak 672-675-677-679 lardan bekleyip bekleyip şu sıralar ret alanlar çok şanssız ilk ret alanların idare davaları sonuçlanacak, hala 672 den mebden ret var diğer kurumlarda bilakis öyle. Ne olacagız hiç bilmiyorum, hala 672 KHK givi mebden  olsun diğer kurumlardan olsun retleri görünce içim çekiliyor. 

• Beğeni 2
  • Üzülme 1

672sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Muhreç Hakime, Bir saat önce yazdı:

Teblig mazbatası kurumlara teblig yapildigini gösterir belge yani henüz kurumlardan gelen herhangi bir belge yok. Daha yeni ara  kararlar teblig edilmis. O yüzden sorun yok. Kurumlar belge gönderdiğinde uyaptan görürsünüz. kapali tebligat ara kararin teblige ciktigini gösterir. teblig mazbatasi ise teblifin  karsi tarafa yapildigini. 

Çok teşekkür ederim.Benim açımdan nasıl kıymetli bir bilgi anlatamam.Kapalı tebligatin ne oldugunu biliyordum ama tebliğ mazbatasıni yanlış yorumlamisim demek.Bende hergun UYAP a bakıyordum herhangi bir belge yüklenmiş mi diye?

Aslında kurumlardan istenen belgeler daha önce de istenmisti.Fakat farklı dosyalar olduğu için aynı şeyler her defasinda tekrar talep ediliyor.Ona rağmen yine de ne geldi ne eklendi diye merak etmekten alikoyamiyorum kendimi.

İstinaftaki dosyamda 9 aydir ön inceleme için atama bekliyordu(Beraat kararina itiraz).Ancak dün ön incelemede yazısını gördüm. Sizce nekadar süre içersinde karar verilir?Dünden beri de bunun heyecanı sardı beni.Bir ceza davasi bir idare mahkemesi...Tükenmek üzereyim diyebilirim?

672-Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@gorafda  aynen sadece pasif bankadan karar tebliğ edince varsa başka bir şey göreceğiz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Kaptanpolis Valla şok oldum.Saglik bakanliginda calisan bir arkadaş vardi.Bankasyada 6 bin lirasi vardi.Para hala duruyor alamadi galiba..Açığa bile almadilar.

Siz bos yere bu kadar eziyet cektiniz.

Vardır bunda da bir hayirlisi diyelim...

• Beğeni 1

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Rapunzel, 4 saat önce yazdı:

Sayın @672zede çok sevindim, bizim icin de dua edin.

Sayın hocam dualarım sizinle, sizden gelecek güzel bir haberi bekliyorum inşallah...

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Müsait olan arkadaşlar twitter a bi el atsın, OHAL Komisyonu gündemde

• Beğeni 1

679khk.beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kaptanpolis, 5 saat önce yazdı:

Arkadaşlar saat:16.10 itibari ile bende KABUL yazısını görmüş bulunmaktayım. Rabbim herkesin yardımcısı olsun. Umarım herkes bu sıkıntıdan kurtulur. Beni çoğunuz tanımazsınız, diğer forumdan takip edenlerden tanıyanlar olabilir. 679 EGM.  25.02.2020 KYOK banka. Kod:AD (Tüm liste ve Güncel Lise) Derece:0  1282 gün sonra rabbim bu anı yaşamayı nasip etti şüküler olsun 

Hayırlı olsun kardeşim allah herkeze iade olmayı nasip etsin..

• Beğeni 1

701 KHK EGM KYOK .KODLAMA  SC.22.05.2020 KOMİSYON İNCELEME  KOSKOCAMAN RET.TEBLİĞ EDİLDİĞİN DE İDARE MAHKEMESİNE  BAŞVURACAĞIZ. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kaptanpolis, 5 saat önce yazdı:

Arkadaşlar saat:16.10 itibari ile bende KABUL yazısını görmüş bulunmaktayım. Rabbim herkesin yardımcısı olsun. Umarım herkes bu sıkıntıdan kurtulur. Beni çoğunuz tanımazsınız, diğer forumdan takip edenlerden tanıyanlar olabilir. 679 EGM.  25.02.2020 KYOK banka. Kod:AD (Tüm liste ve Güncel Lise) Derece:0  1282 gün sonra rabbim bu anı yaşamayı nasip etti şüküler olsun 

Tebrik ederim devrem, ben de SGK kaydı ve ad kodu ile dün ret aldım. Tüm kodlamayı bilmiyorum malesef 

679 KHK , ISTANBUL EGM - Kodlama AD (alan dışı) -SGK kaydı 6 ay - KYOK alındı- 07.04.2020 RET .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...