İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Merhaba arkadaşlar ben idare mahkemesine başvurdum bugün kurumun savunma dilekçesi geldi. Bu aşama da ne yapmam gerekiyor

701 KHK-Zabit Katibi-Albatros-Takipsizlik-Komisyon incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sevgi, 1 saat önce yazdı:

Haklısınız albatros 4 sohbet iddiaları komisyondan döndü

Albatros 3 olan reddi yedi

Türkiye'de adalet yok ancak vicdanlı hakim savcı olursa ne alaa

O zaman boşuna beklemeyeyim ben. Onu mu demek istiyorsunuz. Referansım yok bizide üzerler o zaman

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Adli27, 10 dakika önce yazdı:

O zaman boşuna beklemeyeyim ben. Onu mu demek istiyorsunuz. Referansım yok bizide üzerler o zaman

Sizi üzmek istemiyorum ama bir bakanlığa gidip kanaat durumunuzu sorgulayın. Örn: ben hiç gerek yokken bakanlığa gidip ifade vermek istiyorum dedim. Bu sayede bana karşı bakış açılarını öğrenmiş oldum. Yani komisyondan red alacağımı öğrendim. ( Kriter:  tanık ve kurum kanaati. Albi yok) Bakış açıları da şu, " referans yok". Ref yoksa kanaat değişmiyor. (İdare mahkemesi şükür ki kanaat raporunu ve neye dayandığına dair evrakları istiyor) Ellerinde hiçbir şey yok. Tanık; " fetöcü olduğunu duydum ama doğruluğunu bilmem" şeklinde ifadesiyle açığa alınmadan ihraç oldum. İfade de Şüphelisin  deyip deyip durdular. Ankara'da bazı şeyleri öğreniyorsunuz. Bunun ayıbı yok. Masum olduğunuzu her yerde anlatmalisiniz. Geçmiş olsun.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hayat Değerlidir, 14 saat önce yazdı:

Arkadaşlar bi konu hakkında fikrinizi almak istiyorum. 

Bugün özel bir lisenin iş ilanını görünce başvuru yaptım. (Halkla ilişkiler-sekreterlik gibi bir pozisyon için). Birebir görüştüm. Ancak ihraç olduğumu söylemedim.

İlgili kişi dedi ki,  diplomanızı İlçe milli eğitime göndericez. Milli eğitimden sıkıntı çıkmazsa sizi değerlendirebiliriz.

Yani beni öğretmen olarak almıyor ama neyi milli eğitime soruyor anlamadım.. Sizce milli eğitimde sıkıntı çıkar mı. Daha önce böyle bir durum yaşayan oldu mu.

Tabi ki sıkıntı oluyor. Hatta başvurduğunuz kurumun da mebbise girme yetkisi var oraya girince tc ile ihraç olayı direk görülüyor. Benim tavsiyem durumunuzu söyleyin. Gayri resmi ya da eğitimci olmayan bir pozisyon ile çalıştırabiliyorlar. Ya da sigortasız Çalıştırıyorlar. Dersane de bunu yapıyorlar ama özel okulda biraz daha zor oluyor denetim daha sık olduğy için. 

• Beğeni 1

672 meb

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
701khklii, 27 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar ben idare mahkemesine başvurdum bugün kurumun savunma dilekçesi geldi. Bu aşama da ne yapmam gerekiyor

Merhaba, eğer komisyondan farklı iddialar varsa çürütmenizi öneririm. Yani cevap verin. İdare mahkemesi hakimleri, kişi kendisi hakkındaki iddiaları nasıl çürütüyor hangi belgelerle açıklama yapıyor iddiaları nasıl mesnetsiz bırakıyor buna bakıyor. Yok ben hızlı bir şekilde üst mahkemelere çıkmak istiyorum derseniz cevap vermeyin tekemmül dilekçesi yazın 15 gün içinde verin. otomatik olarak iddiaları red ettiğiniz anlamına gelir zaten. Yalnız iddiaları belgelerle taniklarla çürütebiliyorsanız red alsanız bile üst mahkemelerde avantajlı konumda olabilirsiniz. Hangi mahkeme?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Rapunzel, 2 saat önce yazdı:

Çok üzüldüm kedinize ve size, açınızı içimde hissettim. Biz iki gundur veterinerdeyiz, ilk gün soktaydi hiç kipirdamadan yattı dün biraz kafasını kaldırdı yapılan iğnelerden sonra kendine gelip yemek yedi çok şükür bugün çok iyi uyandı bir patisini basamiyor sadece ağzındaki yara iyilesti sayılır, bugün röntgen çekilecek bakalım. Ne kadar sukretsek az, 6 yaşındaki kızım "seni yeterince sevemedim mi yoksa ondan mı oldu bunlar?" diye ağlıyordu basinda, hiç unutamam o anı, kimse yaşamasın.

Çok sevindim. Daha da iyi olacak inşallah. Zor kısmı atlatmış. Seviyorsa ev yoğurdu kefir haşlanmış yumurta sarısı verin.  Daha çabuk toparlar. 

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

22 temmuz da 4.sene-i devriyesini idrak edeceğim açıktaki süremin:) Takipsizlik kararı alınalı bir seneyi geçti. Açıkta kaç kişi kaldı acaba bilgisi olan varmı. Yapabileceğim bir girişim ne olabilir. Şu an tek yaptığım arada sırada il memi aramak. Her ne kadar artık onu da yapmıyorum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar  çok merak ettiğim bir şeyi sormak istiyorum.ben 2016 şubatta atanmıştım. önce bulunduğum ilçede 3-4 ay staj yaptırdılar. Darbeden sonra atandığım yere gittim. 4 ay görev yaptıktan sonra ihraç edildim. acaba kurum görüşünü nereden alırlar ve ben bunu nasıl öğrenebilirim?

686 KHK - inceleme devam - 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
derman, 17 dakika önce yazdı:

Merhabalar  çok merak ettiğim bir şeyi sormak istiyorum.ben 2016 şubatta atanmıştım. önce bulunduğum ilçede 3-4 ay staj yaptırdılar. Darbeden sonra atandığım yere gittim. 4 ay görev yaptıktan sonra ihraç edildim. acaba kurum görüşünü nereden alırlar ve ben bunu nasıl öğrenebilirim?

Kurt kuzuyu yemeyi kafasına koymuş.

Takmayın bu kadar. 4 ayda sizi kim tanıyıp olumlu-olumsuz referans olacak?

Hakkınızda hayırlısı...

677/Tarım.Orman/AdliYok/RED (Kurum Görüşü)/21. İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
derman, 23 dakika önce yazdı:

ihraç listelerinde bir sayı belirlenmiş, doldurmak için de referansı dayısı olmayan, kendi hakkıyla bir yerlere gelenleri eklemişler. Benim görüşüm bu.

• Onaylama 6

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...