İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

kehake, 2 saat önce yazdı:

çok uzun zamandır karar çıkmıyor. face de ve twitter da epey soruşturma açılma, ifadeye çağırma, gözaltına alma haberi var. geçen ki haber doğru sanki.  bir avukat komisyon karar veremediği için ceza soruşturmaları başlatıldı diye yazmıştı. bu hafta da boş geçerse başka anlamı kalmıyor sanki.

Nasıl olacak hiç soruşturma açılmayanlara mı soruşturma açılıyor yoksa herkese mı davası bitenlere de tekrar olabilir mi bukadar da olmaz canım ben komisyonun sayılar azaldığı için acele etmediğini zaten dosyalar ön incelemeden geçmiştir..red mı kabul mü %90bellidir diye düşünüyorum.. umarım bu belirsizlik biran evvel biter..

• Katılmama 1

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
elaf, Şimdi yazdı:

Nasıl olacak hiç soruşturma açılmayanlara mı soruşturma açılıyor yoksa herkese mı davası bitenlere de tekrar olabilir mi bukadar da olmaz canım ben komisyonun sayılar azaldığı için acele etmediğini zaten dosyalar ön incelemeden geçmiştir..red mı kabul mü %90bellidir diye düşünüyorum.. umarım bu belirsizlik biran evvel biter..

siz de haklısınız bu benim kuruntum. insanın aklına bin türlü şey geliyor. benimde adli birşey olmadığından ona yordum

679, inceleniyor, banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar

Beklemek gerçekten giderek çok daha yorucu bir hal aldı.672' ler  olarak ne kadar kişi kaldık bilmiyorum ama umarı  sene sonuna kalmadan tüm dosyalar bitmiş olur.(Hayalim eylül de okula başlamış olmak)

• Beğeni 3
  • Onaylama 2

672 KHK sendika -takipsizlik

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
elaf, Bir saat önce yazdı:

kehake, 51 dakika önce yazdı:

siz de haklısınız bu benim kuruntum. insanın aklına bin türlü şey geliyor. benimde adli birşey olmadığından ona yordum

karar vermekte zorlanılan dosyaların kaldığı malum zaten dile getirildi bu.

soruşturma geçirmeyen adli olarak bir şeyi olmayan kişiler için ihraçtan dolayı soruşturma açılması eğer doğru ise;

komisyon irtibak iltisak açısından ben bakıyorum bakacağım ,savcılıkta  soruşturma actıgında KYOK kararı vermesi için 

(program, HTS ,saha araştırması , havuz vs.) birçok kriteri elden geçiriyor. Acaba yarın bir problem olmasın diyerek ten komisyon

adli makamlardan da geçmiş dosyalarımı tespit etmeye çalışmakta?

inanın hepimiz bunaldık daraldık yarın ne olacağını  bilemiyoruz . 

Allah cümlemizin yardımcısı olsun.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672.MEB..sendika..inceleme devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

hukuki bilgisi olan arkadaşlara bir sorum var,

benim daha ilk ceza mahkemem dahi yapılmadı. Ertelenmişti. Şimdi uyapta bakıyorum mahkemece istenen tüm deliller toplanmış. Mahkeme gününü bekliyoruz. Delil dediklerim de hepsinde kayıt bulunamadı şeklinde geri bildirimler (dijitürk, bankasya, masak raporu vs.) . Ankesördü iddianame. HTS kaydı da geldi, kayıtlar boş.

Sormak istediğim, ilk celsede savcı mütalaa verebilir mi? yoksa bunun bir süresi vs mi var? Bu delilleri mahkeme gününe kadar okurlar inşallah. İş buldum, ama pasaport istiyorlar. O nedenle önemli benim için.

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 11 dakika önce yazdı:

hukuki bilgisi olan arkadaşlara bir sorum var,

benim daha ilk ceza mahkemem dahi yapılmadı. Ertelenmişti. Şimdi uyapta bakıyorum mahkemece istenen tüm deliller toplanmış. Mahkeme gününü bekliyoruz. Delil dediklerim de hepsinde kayıt bulunamadı şeklinde geri bildirimler (dijitürk, bankasya, masak raporu vs.) . Ankesördü iddianame. HTS kaydı da geldi, kayıtlar boş.

Sormak istediğim, ilk celsede savcı mütalaa verebilir mi? yoksa bunun bir süresi vs mi var? Bu delilleri mahkeme gününe kadar okurlar inşallah. İş buldum, ama pasaport istiyorlar. O nedenle önemli benim için.

Hocam CMK'ya göre tek celsede işi bitirmek esastır. Normal ceza davalarında da pek uzatma taraftarı değillerdir. Ama bu mevzudaki davalarda, savcılar kendilerince "risk" almak istemedikleri için, şuraya da soralım, bunu da dinleyelim, gibi değerlendirmelere girebiliyorlar. Ayrıca, bu dönem yargıda tayin dönemi olduğu için olası bir savcı değişikliği, süreyi durduk yere ileri atar zaten. 

• Teşekkür 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hocam bundan birkaç gün önce tweerda paylaşıldı. Burda da ben paylaştım yine  672 MEB 4 yılın sonunda soruşturma açılmış malesef. @Aklima

Güncelleme • • geçer elbet...
..

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 3 saat önce yazdı:

İyi günler,

Bir kaç hususa değinmek isterim.

1 Haziran itibariyle başlayan operasyonların büyük bir çoğunluğu TSK ile ilgili. Geneli de ankesör, ankesör nedeniyle hakkında daha önce işlem yapılan ve EP den faydalananların verdiği bilgiler ve okula giriş dönemleriyle alakalı. Bir kısmı da emniyet teşkilatı personeline yönelik.

Hakkında bu güne kadar işlem yapılmayanlar için soruşturma açılıyor olayı özellikle TSK, emniyet ve adalet bakanlığı personeli harici için bu gün itibariyle inandırıcı değil. Kaldı ki komisyonun böyle bir mazerete ihtiyacı olmadığı gibi bu işin başındakilerin hedefinde de değiller. Hedef özellikle TSK sonra adalet sonraysa emniyet teşkilatı. BU husus artık su götürmez şekilde ortada.

TSK, Adalet ve Emniyet teşkilatı haricinde, kamu görevinden çıkarılmasına rağmen daha yeni soruşturma açılacak birisi varsa büyük ihtimalle EP den faydalananlar tarafından adı verilmiştir. Yada anlatılmayan farklı bir nedeni vardır.

Mesela; geçen hafta yine birisi 3 yıl sonra ifadeye çağrıldığını ve sonrasında sağlık raporu almaya götürüldüğünü twitterden paylaşmıştı. İfadenin yaklaşık 4,5 saat sürdüğünü belirtmişti. Eğer yazım hatası yoksa, 4,5 saatlik bir ifade süresi normal değildir. (iki kez ifade verdim ikisi de taş çatlasın birer saat sürmüştür.) İfade sonrası hastaneye götürülmesi demek ifade sonrasında sulh ceza hakimliğine sevk edilerek tutuklanmasının istenmesi ve sulh ceza hakimliğinin de bunu kabul etmesi sonrası olur. Burada sormak lazım gerekçe nedir?

Herkes kendisini biliyor. Gerekçe denen ithamlar ve bunlarında kriterleri az çok ortada. Dolayısıyla kapınızın çalınmasını gerektirecek bir durumunuz yoksa sıkıntı yapmaya gerek yok.

Televizyon programlarına katılan davetlilere sorulacak sorular konusunda da, günümüzde artık özellikle iktidar ve iktidar tarafında gücü olan kişilerin katılacakları programlarda soru sorulacak konular ve sorulmayacak konular önceden belirlenmekte ve müdahale edilmektedir. Her babayiğitte müsaade edilenin haricinde soru soramaz. En muhalif gibi görünen fox tv de buna dahildir. Soru sorulabilecek yerlerede zaten sorunun muhatapları çıkamazlar.

Alıntı

İfade sonrası hastaneye götürülmesi demek ifade sonrasında sulh ceza hakimliğine sevk edilerek tutuklanmasının istenmesi ve sulh ceza hakimliğinin de bunu kabul etmesi sonrası olur.

Sayın Aklima, illa ki tutuklama talebi olması gerekmiyor. CMUK gereği, ifadesi alınanın sonraki zamanlarda işkence ile ifadem alındı dememesinin önüne geçmek için de bu yapılıyor. Yani, alınan ifade kuralına uygun yapılmıştırın sağlık raporu ile ispatı şeklinde oluyor.

Bunu düzelteyim istedim.

Bunun dışında, şu ifadeniz çok doğru: HERKES KENDİSİNİ BİLİYOR. Bir de bilmemezlikten gelip, orada burada efendim şu bile olmadı diyenler var. Ben onlardan tiksiniyorum.

TV'lerde soru hadisesi de dediğiniz gibi, sorular önceden bellidir ve cevapları da ona göre ayarlanır. Yoksa herkes olup bitenin, (Hukuksuzlukların) farkında.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kehake, 4 saat önce yazdı:

Lüzumsuz endişeye sevk ediyorsunuz insanları 

Ghhjjk huuiiiiijhy

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...